Jump to content

Политика - мега тема

YoTheReal

ПОЛИТИЧЕСКИ ВЪПРОСНИК  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

On 5/13/2022 at 10:54 PM, Loop said:

https://www.aljazeera.com/news/2022/5/13/erdogan-says-turkey-opposed-to-finland-sweden-nato-membership

Знам, че е супер контроверсиален, но аз това му харесвам на него във външната политика - няма да пропусне да се набута сред най-големите и да изкяри нещо в негова/на Турция полза. Ясно е, че няма да спъне нещата и е ясно, че Швеция и Финландия ще влязат. Но защо да не си отвоюва нещо - дали ще е парички, дали ще е ново оръжие, дали ще е нещо друго, някой лобизъм в САЩ - все едно. Трябваше и ние да кажем - "ок сме с разширението на НАТО веднъж щом нашата сигурност е обезпечена". :) САЩ да бутнат едно рамо, да ни прехвърлят 200 броя Ф-16 за паритет със съюзниците Гърция и Турция, 50 бр. Ф-18 да бием лошите сърби и руснаци (трябва да търгуваме и тази позиция, нищо, че звучи смешна - на Черно море и на постоянно тлеещите Балкани сме), малко играчки за флота, и тогава - пълен напред ЗА разширение в Скандинавия, пък ако искат и Фиджи да вкарат в алианса.

Днес излизат слухове, че част от нещата, които са обсъждани в замяна на благословията му било Великобритания изгодно да им продаде 80 бр. Юрофайтър Тайфун. Ей затова говоря, че и ние можеше да извадим някакъв кяр. Явно обаче не е достатъчна мазнинка това, защото по-рано от Финландия и Швеция обявиха тържествено, че делегации с външните им министри щели да отидат в Анкара да изгладят проблемите, но реакцията е това:

(повтарям се, но този е доста адекватен и легитимен журналист с опозиционни спрямо Ердоган и про-западни виждания)

Сега турската страна твърди, че Швеция (особено) и Финландия давали убежище на високопоставени членове на ПКК. Това дали е вярно не съм компетентен да коментирам, но според мен ще изцица успешно Запада и ще кандиса в замяна да не блокира членството на тези двете.

В Туитър сред разни западни верифицирани профили вече тече тренд за изгонване на Турция от НАТО, ама това е абсурдно при наличието на Босфора и на американските ядрени оръжия в Инджирлик. Отделно НАТО без Турция какво ще стане - американската армия и момчетата от Прайд парадите? А Турция в посока имперски амбиции в Близкия Изток и сближаване с Китай, Иран и/или Русия? Такива са реалностите... Затова и аз все пропагандирам и ние да браним остро и понякога дори грубо нашите интереси без да се плашим, че ще обидим някого. В геополитиката няма обиди, това не е пясъчник пред панелката.

• Upvote 2
Posted (edited)

Дано не бъркам с такова бомбастично изказване, но изглежда ситуацията с Азовстал ще свърши днес/утре... лидерът на Азов е пуснал видео, в което говори как били удържали много дни, били помогнали на украинската армия да се прегрупира и да получи западни оръжия. Звучи като финални думи честно казано, предполагам ще се предадат. Днес се постигна съгласие да се предадат/бъдат евакуирани от Азовстал войници от редовната украинска армия и уж вече към 50 са изнесени от там (става дума за тежко ранени хора, които не могат сами да ходят) и биват трансферирани към болници в ДНР, след което ще са със статут на военнопленници. В Киев изглежда тече и някакво извънредно заседание в президентството, за което свидетелства цитираният нагоре украински канал Резидент:

Spoiler

Our source in the OP said that an urgent meeting was held in the Office of the President on the case of the surrender of the defenders of Azovstal. In Kiev, they decide how to present this situation to society, so that it does not look like “zrada”.

По-рано същият Резидент пусна съобщение, в което казва, че в Киев текли спорове между политическото и военното ръководство (конкретно ген. Залужний) като вторият искал от Зеленски разрешение да изтегли групата от Северодонецк, която била най-боеспособната част от армията към по-добри позиции, но политиците твърдо не давали и настоявали градът да бъде отбраняван до последно като символ на голямата битка за Донбас. В същото съобщение на канала се твърди и че украинците са загубили около 25 000 войници в Мариупол. Пак от този канал, Украйна щяла да увеличи бойната група в Донбас до 150 000 войници като използва сега дислоцирани по беларуската граница части и териториално отбранителни групи от западната част на страната.

Според непотвърдени Туитър слухове се водят някакви сблъсъци около гр. Ню Йорк... този в Донбас, не онзи. :)

Edited by Loop
  • Upvote 2
Enough*

Е сега не ги ли чака трибунал и затвор/смърт като част от ДЕНАЦИФИКАЦИЯТА?

Това беше писал швед от Азов наскоро, който следя редовно. Твърди, че е в Азовстал.

1 minute ago, Enough* said:

Е сега не ги ли чака трибунал и затвор/смърт като част от ДЕНАЦИФИКАЦИЯТА?

Възможно е да има някакви уговорки, за които няма как да знаем и може никога да не разберем. Но игнорирайки това, няма как Русия, ДНР или който там ще им упражнява юрисдикция да ги третира по същия начин като редовните/мобилизирани войници от въоръжените сили на Украйна, това е повече от ясно. Най-малкото по тяхните закони Азов е терористична организация и не се приравнява на редовна армия. Редовните войници имат гарантирани права и за момента няма слухове или твърдения за лошо отношение към тях от двете страни (освен едни видеа, дето украинци стреляха руски пленници в колената, което после се потвърди и от ООН, и едни твърдения на украински лекар как трябвало да се кастрират пленените руснаци, но като цяло е по-скоро единичен случай, такива винаги има във войни). В това отношение горе-долу войната върви хуманно, доколкото война може да е хуманна, поне по мои наблюдения. С пленени украинци по руските канали има буквално стотици видео интервюта. За казаните думи от тях няма да коментирам какви са, що са, ясно е какво говорят, но видимо обективно изглеждат добре и здрави.

Но през последните дни от Азовстал излизаха твърдения, че хора са започнали да умират от сепсис, имаше и снимки на разни гниещи живи ранени хора, разни некрози, инфекции от мръсотия и гангрени по лошо третирани откъснати крака, ръце... не съм лекар и не мога да се изкажа правилно, но за нетренираното ми око нещата изглеждаха грозни. Та с този контекст наум, вероятно за немалка част от тях вариантът с предаване, някаква поне по-професионална медицинска помощ и трибунал е по-приемлив от бавна агонизираща смърт в пълен мрак, недоспиване, глад и мръсотия. Тук трябва и психологическият ефект от тази обстановка да се вземе предвид.

Моята лична и необоснована от някакви официални изявления прогноза е, че за добрия ПР наистина ще им окажат адекватна болнична помощ, после ще проверят до 9-то коляно всеки един, ще осъдят на дълъг затвор тези, за които имат доказателства, че са участвали в престъпни действия в Донбас и тези, които имат татуировки със свастики и подобни дивотии, а другите ще ги разменят за руски военнопленници с Киев. Това може и след края на войната да стане де. В Киев също правят публични процеси вече срещу пленени руснаци, примерно това. Т.е има варианти за бъдеща размяна.

• Upvote 3
natopor4en

Очаквано беше да се предадат. Провалът е в кръвта им. 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

7 hours ago, natopor4en said:

Очаквано беше да се предадат. Провалът е в кръвта им. 

Я виж New York Times как го представя:

Аз затова говорех, че журналистите винаги намират начин. Това са умни, образовани хора с богат речник, а словата наистина са сила. Вижте, че има разлика дали ще кажеш за войниците "surrendered", а за битката "lost" или "being evacuated" и "was over" съответно. :D Смея се с емоджито, ама по отношение на журнализма и постоянната пропаганда дето се лее там (не говоря само и конкретно за войната, а въобще за всичките медиини писания и творения), наистина положението е трагично. Аз поне не разбирам защо трябва така да се прави... това само дразни, поне мен, но и доста хора, дето поначало са неутрални. И какво толкова страшно има да кажеш, че са се предали? Къде е драмата?

Има го и обратният сценарии - това с Азовстал сега да се определи като край на войната и т.н., да се преувеличи. Но конкретният пример е за обратното и затова на него фокусирам.

Зеленски е записал доста кратко видео съобщение, с което казва, че вчерашният ден е бил много труден, че "героите ни трябват живи" и няколко подобни изречения. С което явно официално и Киев признава края на битката/ситуацията в Азовстал.

• Upvote 2
pukkod
Posted (edited)

Аве, прокопиевите американофилски свиркаджии от дневник дали ще публикуват новината за капитулацията на азовците на сайтчето си. Ако човек ги чете само тях, ще си помисли, че Зеленски вече е в Кремъл... 😂😂😂😂😂😂😂

Edited by pukkod
  • Upvote 1
Posted (edited)

Ще  я публикуват. Голяма еуфория виждам тук, предполагам се дължи на очакваното свиване на руската икономика с над 10% ( двойно повече от кризата 2008). А може би сте в еуфория, че и Рено избягаха от кочината и ще може да сбъднете мечтата си и да си купите нов МОСКВИЧ?

Edited by MJ23
raquishi

Да бе пичове, голям кеф, че след 50 години боеве най-накрая успяха да превземат един ЗАВОД. Могучая Рус със сигурност ще спечели сега!!!

Емджейка, какви са тия СОРОСОИДИ прогнози за икономиката на Русията бе? И ти ли си платен от Америка За България?? Какво ви интересува икономиката, важното е да се справим с нацисто-фашистите-наркомани, които са окупирали собствената си страна. Според мен икономиката ще се свие с 20%, не 10.

Huskarl

https://offnews.bg/sviat/izvanredno-264-bojtci-sa-izvedeni-ot-azovstal-obnovena-776900.html

Ето как нашите медии представят написаното от @Loop по-рано. Копи-пейст изразните средства на Ню Йорк Таймс. Азовците са били евакуирани. От руснаците. На контролирана от руснаците територия. Евакуирани. :D

Аз като цяло разбирам защо Зеленски говори по такъв начин. Все пак е война и за украинците е важно да поддържат морала висок. Ако признаеш, че твои войскови части са се предали, ще дадеш психологическо предимство на противника.

Но начинът по който чуждестранните (и нашите тук, в България) медии описват ситуацията е нелеп и няма нищо общо с обективната и безпристрастна журналистика.

Пуснали са Дневник статия в духа на NY Times и Нова ТВ като ако ги четях само тях, а не Резидент, Зареда и руските репорти, щях да помисля, че руснаците досега са ги държали под ключ тези в Азовстал и сега Украйна и ООН са успяли да ги евакуират. Мисля, че това силно потулено отразяване в стил “damage control” е също толкова грешно, колкото и превъзнасяне на важността на Азовстал за изхода на цялостната война, т.е и двете считам за грешки. Ако искат да представят Украйна като победител има други “опорни точки” дето са по-силни от “евакуирането” и по-верни фактически от “скоро всички ще са на свобода”. Руските изявления казват съвсем друго - че разменят и ще разменят редовните войници, пограничници и полицаи. За съдбата на АЗОВ-ци няма такива твърдения.

Просто медиите като отразяват нещо с украшения, преувеличения или затулване на истината създават грешни очаквания и после или разочароват аудиторията си, или в по-лошия вариант я насъскват. Волно или неволно. Аз съм на мнение, че този завод не е бил и продължава да не е стратегически важен за войната, че е грешка и за самите стояли вътре да се самоинвалидизират до такава степен бранейки ненужен и неработещ обект, че е грешка за Украйна и Запада да ги героизира, съответно е/ще е грешка и ако руснаците пишат това като невиждан успех и повратна точка. Повратните точки ще са няколко и досега никоя не се е случила - ако руснаците затворят и успешно унищожат/принудят да се предадат войските в Северодонецк-Бахмут (Артьомовск)-Краматорск-Славянск, или съответно за другата страна ако украинците ги изтласкат до границите от 24.02.

Докато едно от тези двете не стане, просто е глупаво да се пише с патос. Има разбира се и други варианти, но те не изглеждат реални - падане на Москва и Петербург, падане на Киев и Харков, полска военна намеса в Лвов, прогласяване на Херсонска народна република или анексиране в юридическия смисъл на завзетите на юг територии.

Има и още един мега култов за света вариант. От нецитиран досега в темата украински канал:

Spoiler

Oбнаружена секретная запись совещания китайских военных, планирующего вторжение на Тайвань и разгром региональных сил США.  

Встреча была посвящена трем направлениям:

— Построение совместной военно-гражданской системы мобилизационного управления

— Установление порядка военного времени

— Подготовка к военному командованию и управлению

Главные военные цели — «сокрушить независимость Тайваня» и обеспечить победу в «решающей битве в Южно-Китайском море».

«Необходимо координировать два направления Тайваньского пролива и Южно-Китайского моря, две области морской и сухопутной защиты, две традиционные и новые силы, два вида ресурсов в провинции и за рубежом, а также сосредоточиться на сплоченные ресурсы для обеспечения направления Тайваньского пролива.

Только провинции Гуандун было приказано мобилизовать огромные ресурсы для вторжения на Тайвань.

1. 1 358 частей различных типов общей численностью 140 000 человек; 953 корабля; 1653 беспилотных летательных аппарата; 20 терминалов аэропорта; 6 верфей; 14 центров экстренной мобилизации; зерновые и нефтебазы, больничный банк крови и так далее.

2. 15 500 военных специалистов различных специальностей.
3. 64 ро-ро корабля водоизмещением 10 000 тонн, 38 самолетов, 588 поездов и 19 гражданских объектов, таких как доки в аэропортах».

Китай намерен применить уроки, извлеченные во время пандемии Covid-19, для мобилизации и контроля над своим населением для достижения целей военного времени.

«Преобразовать опыт и практику предупреждения и борьбы с новой коронной эпидемией в предыдущие годы в меры социальной профилактики и борьбы с ней в военное время, обеспечить упорядоченность производства и быта людей, устойчивое общее социальное положение, создать благоприятная обстановка и условия для стратегической победы».

Источник - https://rumble.com/v14yqo9-leaked-audio-of-china-military-meeting.html

Слагам го в спойлер, защото:

1. Не мога грам да потвърдя автентичността.

2. Изглежда ми като опит за разсейване. 
3. На руски е, а не ми се превежда цялото. С две думи украинците твърдят, че Китай (континентален) се готви да върне Тайван в лоното на Пекин с военни средства всеки момент. 
4. Давам му 1 от 5 точки за автентичност.

Но е любопитен вариант за край на медийната драма около Украйна. Вярвайте ми, медиите в Европа и САЩ ще се фокусират над Тайван ако нещо такова стане.

• Upvote 2
natopor4en
11 hours ago, Loop said:

Я виж New York Times как го представя:

Е то нормално. Какво иначе да кажат? Че укрите най-срамно и позорно развях белите килоти и за пореден път бяха фистингирани ли ? 😂😂

Инапе Зелчо е прав. Наистина трябват живи. Все пак работата в гулаците няма да се върши от само себе си я. 😂

Дано след тори пореден резил на укрите Холивуд уонабито Зелчо да се разкара и да се сложи край на тази война. Е да ходи в ранчото на Джо Деменцията и да си шмъркат със синчето, колкото им душа сака.

THE ENEMY

По темата как Турция си гонела интереса и всички ръкопляскат вкупом: Аз все си мисля, че националния интерес на Турция е да спрат да бъдат преследвани опозиционни политици, както и генерално хора критикуващи властта на Ердоган. Примерно един Енес Кантер да спре да се страхува да си покаже носа извън САЩ, защото се страхува за живота си, Хакан Шакур да не лежи в затвора, като цяло още много хора в тяхното положение да не изпадат в подобни абсурдни ситуации, това е национален интерес. 

А това Турция да се ислямизира и изолира от цивилизования свят, да се фалшифицират избори и да се бият и арестуват критиците, а Ердоган да се опитва да извива ръцете на западните лидери, все ми се струва, че не е в интерес на Турция, а в интерес на Ердоган. 

Но какво пък разбирам аз, може да се окаже, че за една страна най-големия национален интерес ще се окаже колко и как са се облажили управляващите на тази страна, пък ще излезе, че и Северна Корея е много хубаво място, където са постигнали гоненето на националния интерес, пък и Бойко бая добре ще се окаже, че се е справял при нас, като цяло интересно нещо се оказа този национален интерес.:D

raquishi

Браво рашкии!!! ПревзехМе металургичен завод, само 3 месеца Ни отне. УКРИТЕ БЯХА ФИСТИНГИРАНИ! Само огромна част от нашите сили бяха избити в опитите да денацифицираме тези УКРИ!

- Из мозъка на един путьофил.

• Facepalm 3
Enough*
12 minutes ago, raquishi said:

Браво рашкии!!! ПревзехМе металургичен завод, само 3 месеца Ни отне. УКРИТЕ БЯХА ФИСТИНГИРАНИ! Само огромна част от нашите сили бяха избити в опитите да денацифицираме тези УКРИ!

I come from a week in the future, Elden Ring was shown at SGF!!! :  r/Eldenring

natopor4en
2 minutes ago, Enough* said:

I come from a week in the future, Elden Ring was shown at SGF!!! :  r/Eldenring

хахаа това е много добро. Точно в десетката. :D 

Джелато глутен фрий солдатите веднага започнаха да прибягват до спуснатите им опорки, че ама то туй било само някакъв си завод, ама то не се били предали, а "временно преустановили бойните действия" :D :D :D 

P.S. Ае братята Кличко още ли са на фронта за селфита, или се върнаха в Германия? 

raquishi

Не пичуе, просто е смешно на какво се радвате, както цецка се радват, че били по-добри на трибуните, така и вие се радвате на Просията. 

HBK_forever
46 minutes ago, raquishi said:

Защо правиш анализи на нещо, което нямаш?

• Upvote 1
  • Wank 2

[center][size=6][b]NO! NO! NO![/b][/size][/center]

Явно по моята градина е тази критика от THE ENEMY, затова ще отговоря. Оспорвам твърдението, че опозиционни политици в Турция са преследвани, след като има вече двама, които 1) спечелиха избори и ръководят двата най-важни града на страната и 2) по социологическите проучвания ги пишат на първо място за президентските им избори 2023-та, лидерът на Републиканската партия (най-голямата опозиционна, кемалистката) постоянно буквално псува Ердоган по медиите, а лидерите на Gelecek и Deva са бивши съратници на Ердоган, които непрестанно му вадят някакви кирливи ризи. Единственият "репресиран" и наистина арестуван е Демирташ, дето е на нивото на също така "репресираните" у нас Адем Кенан и ОМО Илинден. Само дето ОМО поне нямат въоръжено крило. И спирам дотук, защото това е меко казано много опасна тема, с която аз не смятам да се заигравам и никому не бих препоръчал.

Продължаваме с преследването на критиците на властта - поне 4 от топ медийните групи в страната постоянно пишат статии в американо-британски стил, които критикуват правителството защо не помага повече на Украйна и не е по-активен ястреб в НАТО срещу Русия и за действията му към сирийските бежанци, към Асад и напоследък към Израел. На който му е интересно да отваря Hürriyet, Cumhuriyet, Millet и Habertürk. За Sözcü няма да коментирам - те само дето не му гласят линч на Ердоган. Единствените големи, които са останали лоялно да го хвалят са Yeni Şafak и тяхното "БНТ" (TRT). Аз си нямам работа и ги гледам всичките изредени и си заставам с ника зад твърдението, че далеч не му правят свирки в последно време.

Така или иначе обаче това, ислямизирането, дерсханетата (все пак тук се намесиха Хакан Шукур и Енес) и т.н. са вътрешни проблеми и въпроси на страната, а аз изрично подчертах, че "ръкопляскам" по ходове във външната му политика. Конкретно сега това с Финландия/Швеция, наместването му като водещ медиатор между Русия и Украйна (думи на Борел!), нещо което пропагандирах и България поне да опита да прави най-малкото заради ПР-а и най-малкото както Макрон прави, дори в момента излиза информация, че "евакуацията" или "предаването" в Азовствал е станало с негово участие. Както и преди съм писал за икономическите отношения с Катар по време на катарската блокада. Толкова. За вътрешната му политика мнение не съм изказал, освен в горните абзаци, което е общи приказки. На мен вътрешната политика на Турция не ми е работа, нямам турски паспорт и не гласувам там. Вълнува ме туризмът им и евентуално "бизнес климатът" им - и двете са ок. Нека ако ще се коментираме да благоволим да се четем внимателно, моля. Да си вникваме в думите преди да пишем отговор. Толкова за Турция от мен засега.

15 minutes ago, raquishi said:

Не пичуе, просто е смешно на какво се радвате

Ако трябва да сме много честни, дотук и двете страни във войната имат само тактически успехи една над друга. Примерно, неизчерпателно:

- Падането на Азовстал и предаването е тактически успех за Русия.

- Излизащите често снимки с нацистки символи и дори постването им (вероятно неволно) от официалния акаунт на Зеленски е тактически успех за руската информационна кампания.

- Контролът над Херсон, Мелитопол, Мариупол и лишаването на Украйна от излаз на Азовско море е тактически успех за Русия.

- Фактът, че явно няма партизанска война в контролираните от Русия територии също може да се счете за поне малък успех.

- Държащата се и несринала се рубла и икономика е неочаквана, съответно можем да я броим успех за Русия.

- Удържането на Киев без реално дори да се стигне до кървава и унищожителна битка (сграда по сграда с десетки или стотици хиляди жертви) е тактически успех за Украйна.

- Мощната ПР кампания, хилядите демонстрации на подкрепа от Европа и САЩ, блокирането на руски медии в Европа са тактически успех за украинската информационна кампания.

- Изтеглянето на руснаците от Харковска, Сумска и Черниговска област са тактически успехи за Украйна.

- Фактът, че Китай не е започнал мощна съгласувана с Русия офанзива по Тайван вероятно също може да се счете за успех за Украйна, защото на САЩ просто нямаше да им е до Украйна ако това станеше.

и т.н.

Но нито едната страна не е постигнала стратегическа победа. Такава, дето да се случи и да си кажеш "е, ясна е работата, ясно е кой триумфира в тази война". Поне аз така го виждам. Кажете ми ако не сте съгласни, интересно ми е да прочета. Повтарям се, но стратегическа победа за Русия примерно ще е да унищожи тази групировка на ВСУ в Донбас, да колабира цялата защитна линия на украинците, а за Украйна стратегически успех ще е да върне руснаците до границите от 24.02.

Тук изобщо не говоря и не намесвам САЩ, ЕС... те си имат други индикатори за тактически или стратегически победи. Самият Лойд Остин си каза, че на САЩ целта е да се отслаби Русия. Ако това стане и ако заместят Русия на енергийния пазар в ЕС - ето един дългосрочен стратегически успех за САЩ например. Ако се появят американски военни бази на украинска територия - това е друг потенциален такъв. Влизане на Финландия и Швеция в НАТО не знам дали е стратегически, но е успех за САЩ. И т.н. За ЕС честно казано не виждам стратегически успех, дори ако се опитам да погледна изцяло от гледната точка на Урсула. Може би тотален крах на Русия, ама тогава ще има куп бежанци и от там, а това не е добре. Може би ултра про-европейско правителство в Русия, ама това е много малко вероятно, то дори и Навални не мисля, че се вписва в този образ. Най-малкото той беше съден от Амнести за предишната си идеология, преди да стане либерал и анти-путинист.

https://www.dnes.bg/eu/2022/05/17/borel-nastoiava-bylgarskoto-veto-za-rsm-da-padne-do-kraia-na-iuni.530278

Борел настоява: Българското вето за РСМ да падне до края на юни

Ето още една интересна тема за обсъждане. Предлагам да се смени анкетата в темата да видим кога мислим, че ще падне ветото.

Enough*
35 minutes ago, natopor4en said:

хахаа това е много добро. Точно в десетката. :D 

Джелато глутен фрий солдатите веднага започнаха да прибягват до спуснатите им опорки, че ама то туй било само някакъв си завод, ама то не се били предали, а "временно преустановили бойните действия" :D :D :D 

P.S. Ае братята Кличко още ли са на фронта за селфита, или се върнаха в Германия? 

Временно преустановиха бойните действия и тактически се изтеглиха към концлагерите в ДНР. :D 

raquishi

Това е като победоносното изтегляне на рашистите от Киевска област, а сега и от Харковска.

Относно лупарката, нямам какво да добавя, съгласен съм с него, разменят се малки победи. Аз най-вече критикувам тези, които не скриват неистовата си радост от една честно казано смешна победа. Не е толкова общо, но СССР фактически печели Зимната война с Финландия, но реално губи много повече, от колкото печели. Та и тук е нещо такова.

Относно изказването на сополивия нърд-адвокат, няма какво да коментирам. 

• Wank 1
  • LMFAO 1
  • Facepalm 1
prenti
5 hours ago, raquishi said:

Това е като победоносното изтегляне на рашистите от Киевска област, а сега и от Харковска.

Относно лупарката, нямам какво да добавя, съгласен съм с него, разменят се малки победи. Аз най-вече критикувам тези, които не скриват неистовата си радост от една честно казано смешна победа. Не е толкова общо, но СССР фактически печели Зимната война с Финландия, но реално губи много повече, от колкото печели. Та и тук е нещо такова.

Относно изказването на сополивия нърд-адвокат, няма какво да коментирам. 

Крайно време е да се изтеглят от Донбас ;) 

neshev
12 hours ago, Loop said:

Ето още една интересна тема за обсъждане. Предлагам да се смени анкетата в темата да видим кога мислим, че ще падне ветото.

Мисля че е ясно, че ще падне във...

Spoiler

вторник. :)