Jump to content

Политика - мега тема

YoTheReal

ПОЛИТИЧЕСКИ ВЪПРОСНИК  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

THE GRIM REAPER
Posted (edited)

Тая вечер май ще сънувам кошмари... За СА топордяка много ясно се изрази и няма нужда да повтарям.

Дори ''Света'' София изглежда като ангел пред тоя мирижлив хуманоид.

Edited by THE GRIM REAPER

https://www.aljazeera.com/news/2022/5/13/erdogan-says-turkey-opposed-to-finland-sweden-nato-membership

Знам, че е супер контроверсиален, но аз това му харесвам на него във външната политика - няма да пропусне да се набута сред най-големите и да изкяри нещо в негова/на Турция полза. Ясно е, че няма да спъне нещата и е ясно, че Швеция и Финландия ще влязат. Но защо да не си отвоюва нещо - дали ще е парички, дали ще е ново оръжие, дали ще е нещо друго, някой лобизъм в САЩ - все едно. Трябваше и ние да кажем - "ок сме с разширението на НАТО веднъж щом нашата сигурност е обезпечена". :) САЩ да бутнат едно рамо, да ни прехвърлят 200 броя Ф-16 за паритет със съюзниците Гърция и Турция, 50 бр. Ф-18 да бием лошите сърби и руснаци (трябва да търгуваме и тази позиция, нищо, че звучи смешна - на Черно море и на постоянно тлеещите Балкани сме), малко играчки за флота, и тогава - пълен напред ЗА разширение в Скандинавия, пък ако искат и Фиджи да вкарат в алианса.

• Upvote 2
7 hours ago, Himler said:

Бандеровците ги уредиха за Евровизия…

Не знам едно време Бетинг академията на Radox дали беше на +, ама сега типът му беше идеален.

А за Украйна и масмедиите сега по-дебела работа е "Черното слънце" от логото на Азов и нацистко германските митологии и льольото дето стрелял черни в САЩ със същия символ в манифеста и тениската си. Та тази победа на Евровизия ще се ползва да умие това, макар че в САЩ едва ли много я отразяват. Абе интересно е как ще го извъртят. :D "То идеологията не е точно същата...."

Но медиите са опитни де. Оня ден в Дженин, Западния бряг, израелски войници застреляха журналистката на Ал Джазира Ширин Абу Акле с пряко попадение в главата докато си носеше жилетката "PRESS", имаше и видео от разстрела, после BBC писаха, че била погинала при "clashes". После израелската спецполиция биеше с палки носачите на ковчега й, поизпуснаха го леко даже насред ударите, доста възмутително и кофти гледка се получи, и пак "clashes" имало. Та журналистите знаят кое как.

• Upvote 1
  • Haha 2
Himler
10 minutes ago, Dudley said:

Евреите да погазват човешки права ? Нечувано... 

Чифутът Зеленски и той уби сумати невинни руснаци в Домбас.

6 hours ago, Loop said:

Не знам едно време Бетинг академията на Radox дали беше на +, ама сега типът му беше идеален.

Къде е бил идеален на 1.30 😂 Преди две седмици беше 2.1 не знам защо не играх. А до началото на март и цялата вълна на солидарност е било  6-7...

Има други освен мене, на които им се повръща от тъпото неориентирано 20-годишно чаве Химлер, което във всяка тема върти кавали като откачен на руската измет?

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

Цитирам мнения от темата за инвестициите, но са по-скоро за политическата:

On 5/13/2022 at 8:17 AM, Loop said:

Гледам ги анализаторите пишат и че не само урините ала Мета, но и сериозни компании ще дадат малко фира вероятно. На Епъл, Тесла им вещаят лоши дни, макар че на фона на това да загубиш 99% от стойността си за 1 нощ май вече кризите не са като едно време. Китайците решиха фино да санкционират и те запада с това затваряне на Шанхай и май още киснат един куп кораби на пристанището и чакат. Забавно е, отстрани ако гледаш как горят нещата. Арабите и те в момента се ебават със запада по един куп странични причини (пример). Суровините и доставките като се забавят и наебат е ясно какво ще става.

On 5/13/2022 at 9:12 AM, Prince10 said:

Пичът праща картичи на Путин, казва, че не му пука за Байдън... определено нещо се случва :D

Вторият най-могъщ политически арабин (след МБС), а именно МБЗ, лидерът на ОАЕ, сподели, че "считам Русия за мой втори дом".

https://video.twimg.com/ext_tw_video/1525865285944758272/pu/vid/640x336/U1uMN83njq4qQJWd.mp4?tag=12

Не знам какво става зад кулисите. Ясно е, че МБЗ не се чувства "у дома си" в Русия, но със сигурност светът върти нещо много интересно. До колкото съм чел, само ОАЕ и Саудитска Арабия на практика могат да увеличат добива на петрол в релевантни размери, така че да смъкнат предкризисната ситуация и високите цени (рекорди на бензиноколонката). ЕС изглежда е в някакъв глух вакуум за цялата работа и просто не виждам някой дето реално да търси разумен изход. Да почваме ли да коментираме конспиративната теория за The Great Reset?

3 hours ago, MJ23 said:

Къде е бил идеален на 1.30 😂 Преди две седмици беше 2.1 не знам защо не играх. А до началото на март и цялата вълна на солидарност е било  6-7...

На 1.44 го хванах в Бет365 аз, но си прав де, и мен ме е яд за по-високите... малоумен съм, доста явно беше. А и на 11 май гледам украински Телеграм канал бил писал, че им е обещана победата в Евровизия - тук.

3 hours ago, Radox said:

Има други освен мене, на които им се повръща от тъпото неориентирано 20-годишно чаве Химлер, което във всяка тема върти кавали като откачен на руската измет?

Аз го харесвам и се застъпвам за Химлер! ❤️  Той ще потвърди, че още откакто се е регистрирал с този ник се харесваме и нямаме никакви проблеми. Пък и виж, че и лидерът на ОАЕ върти кавали на руснаците, какво толкова? Човекът е наредил да се построи 20-хиляден стадион да поеме гостите на сватбата му, а през 2011 с Бил Гейтс даряват по 50 милиона долара всеки за ваксини за дечица. Ние къде се бутаме?

Himler
Posted (edited)
32 minutes ago, Loop said:

Аз го харесвам и се застъпвам за Химлер! ❤️  Той ще потвърди, че още откакто се е регистрирал с този ник се харесваме и нямаме никакви проблеми. Пък и виж, че и лидерът на ОАЕ върти кавали на руснаците, какво толкова? Човекът е наредил да се построи 20-хиляден стадион да поеме гостите на сватбата му, а през 2011 с Бил Гейтс даряват по 50 милиона долара всеки за ваксини за дечица. Ние къде се бутаме?

И аз те обичам и единствено не ми харесва,че се кефиш на китайците,защото от контактите ми с тях съм останал с  много лоши впечатления.

А въртя кавали на руснацоте,защото помня историята и  не съм  заслепено от омраза зомби   като поляците или литовците, нито съм българин  роб  в Западна Европа, принуден да козирува на господарите си.Тези обиди за копейкини и русороби се изтъркаха преди 100 години.

Edited by Himler
raquishi

Бате бате, всичките повтаряте едно и също. Като на касетка са ви записани всичките "доводи".

THE GRIM REAPER

Процента на Лайняната е като 15%-вия дел на русофилите :D . Несъответващ. 

Himler
57 minutes ago, Enough* said:

1652688368.png

1652688379.png

Гербаджийските страница се убиха да го спамят туй и отново  показват,че нямат връзка с реалността сънувайки коалиция с някой.Отделно и тези проценти, които им приписват са силно съмнителни.

Huskarl

https://offnews.bg/kultura/evrovizia-12-te-tochki-ot-rumania-za-moldova-sa-otishli-pri-ukrajna-776830.html?fbclid=IwAR0kWwg6biftA5TOMop_Tlc2s2CvIROUNiY_-V-6QyJF3o3WYszDcSeTdd4

Започват да изплуват манипулациите около Евровизия. Излиза, че точкуването на румънското жури е било малко по-различно от това, което са зачели в предаването. За гласуването на публиката от години се предполага, че има вмешателство от страна на организаторите, но сега вече имаме информация за намеса в оценките на националните комисии. Доколкото разбирам все още няма официален коментар от Евровизия по темата. Ще е интересно как ще се развият нещата.

Обаче за пореден път ми прави впечатление колко лицемерни са хората и най-вече тия, дето се бият в гърдите, че са големи борци за равенство и справедливост. Точно от такива, дето са се накичили със знамето на Украйна във фейсбук, ми излизат коментари от сорта на „Е, голяма работа. Това нямаше да промени финалния резултат“. Тоест пак излиза, че правилата е хубаво да се спазват, ама само когато на нас ни изнася. Иначе сме ок да има и нарушения, стига да са в наш интерес. Гледам и някакви активисти реват и обиждат българското жури, че не било дало нито една точка на Украйна. Предполагам, че е било задължително да се гласува за украинската песен, та затова сега някои индивиди се чувстват като че ли са им нарушили правата. Невероятни идиоти вилнеят из Интернет, а най-тъпото е, че колкото по-прост е един човек, толкова повече надига глас.

raquishi

Гласовете от публиката бяха толкова много, че скуошнаха всички останали претенденти, тия 12 точки могат да си ги инсталират отзад.

Не мога да разбера как все плюете тия проучвания, пък все ги споделяте. Само на ДПС процентите могат да се познаят, те са константа😂 Абсолютно не вярвам изгъзраждане и упадък да вземат съответно 10 и 7 процента. Особено както зомбитата от първите яко фъдват партията на щкрт шкрт генерал Янев, вероятно виждат в тях заплаха. 

THE GRIM REAPER
Posted (edited)

И аз не вярвам да вземат 7-10 процента. В момента сме втора политическа сила, малко зад Гроб.

Edited by THE GRIM REAPER
kabakov
21 minutes ago, THE GRIM REAPER said:

В момента сме втора политическа сила, малко зад Гроб.

Кои сте вие, че изпуснах нишката?

Huskarl
1 hour ago, raquishi said:

Гласовете от публиката бяха толкова много, че скуошнаха всички останали претенденти, тия 12 точки могат да си ги инсталират отзад.

Е, ама разбира се. Нали нашите хора не са ощетени, какво като има нарушение. Ама ако тия 12 точки бяха донесли победата на Англия, тогава всички щяха да беснеят колко несправедлива е Евровизия и как украинците са прецакани. Между другото скандалът не е само с Румъния. В момента излиза информация, че Украйна са дали 10 точки на Полша, които не са отчетени. А в социалните мрежи на Евровизия в момента се водят спорове и има хора, които твърдят, че Азербейджан всъщност са  дали 12 точки на Украйна, пък те са отишли в Англия. Това последното, ако се окаже истина, ще е сериозен проблем, понеже местата на Англия и Испания в класацията ще се разменят. А второто място е важно, защото има голяма вероятност Украйна да не може да е домакин на конкурса следващата година.

raquishi

ХАХАХАХХАХАХАХАХХААХАХАХАХАХАХ!

Рипер, недей така бе момче. Задавих се докато ти чета коментара. Искаш да ме убиеш ли, или просто тролиш? Вчера феновете на Левски бяха 10х повече от най-големия ви "протест". Сега вие ли ще се правите на "Суверена"?

9 minutes ago, Huskarl said:

Е, ама разбира се. Нали нашите хора не са ощетени, какво като има нарушение.

Мен отдавна ми е ясно, че Евровизия е една пълна хуйня. Просто исках да кажа, че ако има грешно дадени 12 точки за Украйна, то това не променя класирането и не е фатално. Аз лично щях да беснея, защото бях убеден в победата на Украйна чисто логически, и щях да загубя 100 лв залог ако не бяха спечелили. Освен това песента на Великобритания е ташак. Виж ако има грешно взети/дадени точки за 2-3 място, там вече е проблем, тъй като това би променило класирането. 

• Confused 1
Enough*
Posted (edited)

Всяко едно гласуване, което е в полза на "нашите и добрите" е честно и проведено по правилата. Всяко едно социологическо прочуване, което дава на "нашите демократични либерални партии" голям процент е достоверно.

Всичко, обратно на това, е дело на 

"РАZИЯ И САТРАПА ПУТИН". 

П.С Дано Дневник и Медиапуул финансират едно истинско ДЕМОКРАТИЧНО социологическо проучване, което със сигурност ще бъде меродавно. Понеже всички останали проучвания показват едни НЕДЕМОКРАТИЧНИ, ПУТИНСКИ резултати.

Edited by Enough*

Sashundera

Айде Славчо обяви война на Продължаваме Путколизането, чакаме избори 22!

• Wank 1

Защото представителите на “Продължаваме промяната” в този кабинет нито се допитват до коалиционните си партньори, нито чуват какво им казват, нито си вземат бележка, а много често правят каквото си искат. И много често това изобщо не е добро за страната. Много често и говорят. Разни хора от тях говорят без да има нужда по теми, от които не разбират. Примерите са много. Например, за проблема със спрените газови доставки и преговорите за нови енергоизточници, най-изненадващо се обаждат финансовият министър Асен Василев и, представете си, Лена Бориславова. И двамата са невероятни експерти по енергетика, особено Лена. По-лошото е, че говорят неверни неща, например за очакваната цена на газа. И не само. Създават неверни очаквания. И вредят на трудно провежданите преговори.

Тоя Слави що не вярва на красивите слова за евтин газ?! Аз чувам, че едва ли не ще ни плащат на нас да ползваме газ вече...

Enough*

Тоя шут винаги започва да размахва дървен меч точно след като излезе социологическо проучване. :D 

• Upvote 2