Jump to content

Поп фолк дискусия

MJ23

Recommended Posts

1 hour ago, Lemmon-714 said:

Тези дни се поразрових да намеря оригиналите на някои чалга песни и попаднах на меко казано неочаквани открития. Да видим кой първи ще успее да познае кои са българските варианти :D 

Reveal hidden contents

Пиленце, не питай старило - питай патило.  ;)

1. Софи Маринова и Устата - Бурята В Сърцето Ми;

2. Нел - Не крий сълзите;

3. Азис - Дай ми лед;

4. Софи Маринова и Устата - Точно ти;

• Upvote 2

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Не знам колко от вас са видели снощният пост на Сузанита в Инстаграм, но определено си ЗАСЛУЖАВА ... 

Реакцията й е от някакви награди в които не е спечелила нищо придружено със снимка с показан среден пръст. Но ПРОМОТО Е МЕГА ДОБРО...

Hello my friends, приятно ми е - Сузи.
Какво да направя че носите маркови блузи?
Дрехите - скъпи, душите - евтини.
Яко ли ви е, че живеете в лъжа?
К'ва е тая излагация, к'ва е тая простотия ?
Сензация на годината ще печели Луна?
Абе това награди за пенсионери ли е? 
Сензация на годината - Луна, защото срещу малко пари си показа дребната душа пред цяла България.
Уж уважавана, уж изискана дама? 
А иначе прави резил и ви кефи. Ха-ха-ха-ха! Така ли?! Жалки сте. Колкото жалки... толкова и долни!
Навърших 15 и съм чисто доказателство, че без да съм роб на дърти хиени в цялата ви система успях да ви спечеля вниманието!
НИКОЙ, НИКОЙ НЕ ГО Е ПРАВИЛ И ТРУДНО ЩЕ ГО НАПРАВИ СЛЕД МЕН!
С какво ви попречи миналото лято едно момиче, което преследва мечтата си, примамвайки Ви с най-голямата Ви слабост... ЧЕРНИЯТ ВИ МОРАЛ.
Влизам им на всички големи продуценти, че техните парцаливи нискобюджетни пионки не могат да привлекат вниманието към себе си.
РАЗБЕРЕТЕ ГО! С колкото пари и блясък да блъскате тези негодни души, няма как да промените тяхната всъщност!
Абе, селяндури и евтини VIP-ове... Богаташчета и хелоронови кукли, с парите, които мама и тати ви дават и ги пръскате по дрога и проституция няма да успеете в живота...
Със сумата, с която бедните ви души си купуват най-скъпото шампанско и най-излъсканите курви - АЗ, СУЗАНИТА, ВАШИЯТ НАЙ-ГОЛЯМ КОШМАР СЪЗДАДОХ ПРОЕКТ, КОЙТО ВПЕЧЕТЛИ ХИЛЯДИ, ИЗГРАДИ МИ КАРИЕРА И МИ НАПРАВИ ПЪТ В ЖИВОТА!
300 ЛЕВА струваше проекта. Какво са 300 лв? А? 
Вие, лигльовци, тези триста лева ги прахосвате за час, а аз купих цялата ни болна нация.
ЗА СУМАТА ЗА ЕДНА ВЕЧЕРЯ В РЕСТОРАНТ! Толкова струва цялото ни общество и морал. 
Това е от мен, задръжте си наградите, ползвайте ги като стимулатори на болните си тела и души, лъжливия оргазъм от измама и завист нека изпълни празните Ви души! 
Това е от мен, Вашият най голям кошмар, Сузанита. 
П.с НАЙ-ЛОШОТО ТЕПЪРВА ПРЕДСТОИ. 
П.С 2 Към всички организатори на този парад на ЗАВИСТТА - моята песен "БЕЗ КОМЕНТАР"

ВЕЛИКО !!!!

On 2/21/2018 at 9:58 PM, Ponetron said:

Не знам колко от вас са видели снощният пост на Сузанита в Инстаграм, но определено си ЗАСЛУЖАВА ... 

Реакцията й е от някакви награди в които не е спечелила нищо придружено със снимка с показан среден пръст. Но ПРОМОТО Е МЕГА ДОБРО...

ВЕЛИКО !!!!

СМ Пънк пасти да яде. Тая малката путка ги наеба сите другари комсомолци. Малко правописа й е кат такоа, разбираш ли, ама нейсе

[center][size=6][b]NO! NO! NO![/b][/size][/center]

https://www.blitz.bg/layfstayl/shoubiznes/pop-folk-sredite-potnakha-v-skrb-otide-si-obichana-ot-vsichki-zvezda-ot-blizkoto-minalo_news581431.html

Просто не мога да повярвам на това, което прочетох. Скитнице е една от песните, на които най-много сме се забавлявали, пили и т.н. Точно преди 2 дни в сряда се бяхме събрали и се сетихме как Слави не го позна. Ето и видео, просто не е истина..

• Like 1
  • Sad 1

Покрай коментара на MJ23 в темата за песните се замислих, според вас каква е причината определени изпълнители, които са били на върха дълго време да се превърнат в бледа сянка на себе си? Разбира се, не говорим за оттеглили се от сцената, а за хора, които не са спирали да се занимават с музика и да работят над нови песни. Най-подходящите примери за мен са Джена и Преслава. Оставили са изключително много хитове след себе си и са едни от най-големите имена в Пайнер, но по мои наблюдения песните им от последните 4-5 години са на приливи и отливи, докато при изпълнители като Константин, Емануела, Галена и.т.н всичко е топ.

• Upvote 4
Rise of Thunder

За мен, всичко е въпрос на постоянство. Когато имаш желанието и амбицията да си на върха, правиш всичко възможно, жертваш всичко възможно и тогава си на върха. Грозната циганка Джена, освен с две-три песни и кратера, колкото Гранд каньон между зъбите, няма да я запомня. На Преслава пикото и дойде в по - големи дози. 

• Upvote 3
8 hours ago, Lemmon-714 said:

Покрай коментара на MJ23 в темата за песните се замислих, според вас каква е причината определени изпълнители, които са били на върха дълго време да се превърнат в бледа сянка на себе си? Разбира се, не говорим за оттеглили се от сцената, а за хора, които не са спирали да се занимават с музика и да работят над нови песни. Най-подходящите примери за мен са Джена и Преслава. Оставили са изключително много хитове след себе си и са едни от най-големите имена в Пайнер, но по мои наблюдения песните им от последните 4-5 години са на приливи и отливи, докато при изпълнители като Константин, Емануела, Галена и.т.н всичко е топ.

Никой не им е виновен на пропадняците, че за три петилетки не са изкарали читава песен и безапелационен хит. Просто едни си го могат, други - не. Все едно някой да тръгне да иска обяснения от Крисака или от Килата, защо всяка песен им се превръща в тотален и ултимативен хит и за по-малко от седмица събира над милион и половина гледания. Просто едни го могат, други не. Та така и с пропадняците от близкото минало. Изкарват един one hit wonder и до там. После, колкото и да се опитват не им се получава, отново и отново. 

• Upvote 2
  • Haha 1

Metzgermeister

Хора, не знам какво се чудите, но в чалгата и поп музиката DIY философията не е на дневен ред и това е огромна част от причината да не ги слушам. Тези два жанра са като кеча - дали ще си джобър или мейн ивентър зависи от това какъв букинг получаваш и какво ти подават сценаристите като реплики за промотата. Малцина са тези, които сами си пишат материала и вместо това разчитат на машината да застане зад тях и да им снесе поредната композиция и текст. Дори наскоро гледах клип по ЮТюб, в който се задава въпросът защо всичко звучи толкова еднообразно в днешни дни, а отговорът беше, че двама композитори пишат хитовете на повечето световноизвестни изпълнители. Спомнете си онзи път, в който бяха дали златен скункс на Гергана за онази песен с еротичен клип, дето се пееше "С най-голям ли си?", а в бекграунда беше семплиран припевът на песен на някаква израелска певица, която пее за това как деца биват избивани и народът страда заради ционистите. Това ще рече, че голяма част от изпълнителите сами не знаят какво се случва и виновен за това е слушателят, който сам допуска това.

А изказването на Сузанита ме кара да си мисля, че тя е доста по-умна, отколкото изглежда на клиповете си и това е само образ, който е развила, за да стане over, защото знае, че сексът продава, но в реалния живот сигурно не е такава... или поне чак толкова.

Edited by Metzgermeister
  • Upvote 3

• 2 weeks later...

Едва март месец е, а вече имаме изявен фаворит за най-малоумна песен на годината. :beer:

Това момченце с червеното якенце е едно татино синче. Преди години, когато Вивиан Костова (понеже едва ли знаете, тя беше Мис София) беше релевантна, това момченце й беше левият сол ташак и личен ибрик. Постоянно висяха в Син Сити. Още преди няколко години се опита да пробие на попфолк сцената, но удари тотална гредичка. Този път тате явно е решил да налее повече кеш в опита синчето да стане звиздъ. 

• 2 weeks later...

Докато недоволстваме, че Накамура и Аска оглавяват най-големите ППВ-та, бъдещето на поп-фолка също не изглежда обнадеждаващо:

• Sad 2
BrockLesnar

Чуек, тия не разбраха ли че в Поппфолка не се пробива с гласови дарби, а харизма :? 

Guilt is like a bag of fucking bricks. All you gotta do is set it down.

ezgif-2-3f18a4f68ec4.gif

Имам въпрос към компетентните на тема поп-фолк потрибитили. Какво мислите за новия ''хит'' на Галин, а именно:

Признавам си, че до преди 2 години харесвах Галин. Кариерата му потръгна доста силно със самостоятелни песни като ''Момче без сърце'' и ''Все напред'', имаше и немалко сполучливи колаборации с хора като Десислава, Борис Дали, Галена и Джена. Много хора от форума му предвиждахме бляскаво бъдеще в Пайнер, но от 2016 насам тъпче на едно място.. в най-добрия случай. Песните му са с еднотипно звучене, а текстовете стават все по-малоумни, както добре се вижда в най-новата му. Накратко, от поне година насам се е превърнал в мъжката версия на Теди Александрова, нищо чудно в близко бъдеще да направят дует.

И още един въпрос. Защо тоя довчерашен пълен анонимник и торба с лайна Adnan beats го викат да приглася във всяка песен сякаш е голяма звезда?

Джаброни, което прави дуети с други джобърчета. Това е Галин, явно вече не се старае толкова докато прави свирките на спонсора и затова клиповете му са на такова посредствено ниво. Пълен леш. 

• Upvote 3
Rise of Thunder

Галин имаше шанс да се издигне поне до upper mid-carder, но явно е решил да го дава лабаво вече. Относно песента, простотия от класа. Дори и като човек, слушащ чалга, не мога да харесвам това. Аднан е поредният балон, който ще се спука като презерватив от левче. 

• Upvote 3

С Ме густа като по чудо му се получи, въпреки че е супер посредствена песен. С тази вече няма шанс, тотално е изтъркан. И всичките му клипове са еднакви, подскача полу гол и до там. Определено ще залезе напълно доста по-рано от очакваното.

• Upvote 3
BrockLesnar

За Галин да кажа и аз 2 думи. Чалга слушам от може би 2 години и половина и първият изпълнител, чиито песни харесах беше именно Галин. Стилът и гласът му бяха по-различни от на останалите Роклята ти пада и до днес като я чуя се убивам, царя на купона и Парата ако хвана пък, когато и да се пуснат в дискотеките всеки марк Аутва... Ноо истината е че през последната година наистина върви мощно надолу и от любим мой певец стана един от най-непоносимите. Последната му песен ми допада малко повече от Ме густа, но това е може би заради Аднан, Галинския пак си е обичайно зле. Общо взето в момента единствено недооправени курвета го поддържат, но ако продължава така и те ще се отрекат от него, жалко наистина. 

• Upvote 3

Guilt is like a bag of fucking bricks. All you gotta do is set it down.

ezgif-2-3f18a4f68ec4.gif

Присъединявам се към хората, които не харесват новата песен на Галин. Ами, с две думи - пълно клише. Me gusta на мен лично много ми хареса, защото беше доста различно от неговия стил и се получи, но тази песен нещо не ме хваща. Просто се изтърка, липсва хубавата мазна част от чалгата в неговите песни. Предполагам иска да избяга от класификацията на поредния чалгар и да бъде запомнем, че прави нещо различно и модернизира поп-фолка, но поне аз точно това не искам. Например новата песен на Анелия мен ме радва в пъти повече, но и там нещо не са хванали момента с класическото звучене на чалгия. Да не говорим с този гнусен циганин Adnan Beats песента колко резко смъква нивото си до класно звучене. Ще ме извинявате неговите фенове, ама вече сере на втора песен.

Edited by damtiham

THE CHOSEN ONE!

А тая Преслава толкова зле е станала, че от 2 години  години като пусне няква песен в тубата и въобще не си правя труда да я пусна. То и попринцип с всичките е така, но в даден момент ги пускам след месец примерно, а нейните нови песнички въобще не ги пускам, а и така като гледам то и не стават хитове. 

Тони Стораро пък постоянно има едни и същи видеоклипове в дискотека с някво мазно звучене и долен кючек. 

Илиян и той вече нищо не става от него, некви тъпи парченца като ”дзак дзак” и некви подобни незнам кой ги слуша. Преди с мойта дружинка пиехме евтино уиски и се размазвахме на Тупалка, Йо йо, Чикита, а сега тоя стана бахти кретена с тея новите си песнички.

Азис от тук натам вече ше пуска самостоятелна песен на 1-2 години и тя винаги ше бъде някак си с прост инсрументал, защото явно това прави хитове. Така станаха хитове Хабиби и Мотел. 

Галенка все още се държи и мога да избухна стабилно на нейна песен в някоя дискотека или някво събиране, но вече си личи че това и е макса.

Азис с прости инструментали? Макар и да станал известен с кавъри на Цеца, Драгана Миркович и.т.н, към днешна дата човека работи с много добри музиканти и специално песните, които визираш са си авторски - нещо, с което много малко чалгари могат да се похвалят. ''Хабиби'' и ''Мотел'' станаха хитове, защото бяха наистина изпипани от-до. Това е и причината вече да прави по 1 песен в годината, а не да бълва кавъри на треторазрядни гръцки/сръбски песни през месец, подобно на други негови колеги.

За останалите неща мненията ни се припокриват, само за Преслава не съм напълно съгласна. Няма спор, че лежи на стари лаври, но все още има моментни проблясъци, примерно последните и две песни.

Edited by little_cripzz