Jump to content

Billy Corgan's NWA (National Wrestling Alliance)

nWoHulkster

Recommended Posts

nWoHulkster

С наближаването на тв записите, нека да обобщим NWA шампионите в момента.

NWA Worlds Heavyweight шампион: "The National Treasure" Nick Aldis

xTcZ6uo.jpg

NWA National Heavyweight шампион: "Cowboy" James Storm

xUEqfjE.jpg

NWA World Tag Team шампиони: Royce Isaacs & Bram

xle824G.jpg

NWA World Women's шампионка: Sienna

3YXFtrw.jpg

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 1
  • 3 weeks later...
nWoHulkster

Седмичното шоу на NWA ще се казва "NWA Powerrr" и ще може да се гледа всеки вторник в 18:05 ч. (американско време) в YouTube и Facebook и после в събота във FITE. Първият епизод ще бъде на 8-ми октомври. Записите са днес и утре.

rml1bBO.jpg

В roster-а на шоуто:

Nick Aldis (NWA Worlds Heavyweight champion)

James Storm (NWA National Heavyweight champion)

Tom Latimer & Royce Isaacs (NWA World Tag Team champions)

Allysin Kay (NWA Women's World champion)

Eli Drake

Mr. Anderson

Aron Stevens

Tim Storm

Colt Cabana

Trevor Murdoch

The Rock 'N Roll Express (Ricky Morton & Robert Gibson)

Eddie Kingston & Homicide

The Dawsons (Zane Dawson & Dave Dawson)

Jocephus

Ricky Starks

Caleb Konley

Melina

Kamille

Thunder Rosa

Marti Belle

Ashley Vox

Crystal Rose

Jim Cornette (commentator)

и още

Освен това, има нов NWA Women's World колан/пояс:

CFdP0bJ.jpg

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 1
nWoHulkster

^ Стабилен roster сглобиха. 👍 И така като чета шоуто се очертава да бъде по-различно като стил от всички други седмични шоута, което ме мотивира да го гледам.

• Upvote 1
nWoHulkster

^ Току-що изгледах дебютния епизод. Хареса ми. Напълно различно е като стил и презентация от всички други седмични шоута. По-old school е. Имаш чувството, че гледаш шоу на някоя от кеч териториите от 80-те. Фактът, че Cornette е един от коментаторите допринася за това. Кечът е окей, но за сметка на това имат добри talker-и и залагат доста на промотата, което ме кефи. Публиката, макар и малка, е много добре озвучена, което също го отчитам като плюс. Като цяло, палци горе. Ще се следи.

• Upvote 2
teddy_hart

Страхотно шоу!Напълно съм съгласен с казаното от nWoHulkster!Нямам търпение да гледам следващото шоу! 

Edited by teddy_hart
  • Upvote 1

[size="4"]Ric Flair - "If you want to be the man, you got to beat the man!"[/size]

neshev

Силааа беше шоуто. :happy:

Най-вече промотата. Заеби декорите, заеби студиото. Така де, не съм отрасъл с тази ера, че да ми е носталгия, но тези промота...🤩

Ще се следи определено. Един час, назобани батки крещят на микрофона. Кратки мачове, без много тсукахари. Мерси, Били. Прощавам ти, че си пълна отрепка в другото ти амплоа. :happy:

• Upvote 1
nWoHulkster

И The Rock е фен на шоуто:

Ъпдейт: За първите 24 часа дебютният епизод NWA Powerrr направи близо 250 хиляди гледания, което е много добро начало. Примерно, MLW епизодите правят пъти по-малко (но разбира се, тях ги дават и по телевизията). За сравнение, дебютът на другото онлайн шоу AEW Dark направи над 500 хиляди гледания за първите 24 часа.

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 2
The Olimpic Hero

Ето, че си намерих най-после шоу, като за мен.

Нека да отделя първо внимание на презентацията. Много яко и old school усещане в заличката. Вярно, не е много голяма, но атмосферата е готина. Интервютата се правят пред публиката, което доста помага. Друго си е, когато публиката реагира на важните фрази. Много приятно е да чуеш и Jim Cornette в ролята на коментатор. Харесва ми и theme song-a на шоуто - класически рок от 80-те. Другото много основно нещо е, че всеки кечист получава време да прави промота, така се представят и изграждат образи.

Няколко думи за по-значимите характери в NWA в момента и как се представиха в първия епизод на "Power".

Nick Aldis - Много израснал от времето му в TNA. Абсолютна класа е и като визия, и като промо работа с микрофона. В началото на шоуто представи по много добър начин компанията, себе си и световната титла. Ебати, колко добре в рамките на 58 минути (времетраенето на шоуто) build-наха мейн ивента между Aldis и Tim Storm. Tim Storm е страхотен babyface, на който успяха да разкажат класическата история, която много напомни за филмите от поредицата за Rocky Balboa. Старото момче, което получава своя последен голям шанс, но в крайна сметка го губи.

Eli Drake - С промото, което изнесе, веднага ми стана вероятно любимия образ в NWA. Този човек има харизма и интервюто му приличаше на такова на Stone Cold Steve Austin, което е добре. След това направи хубав и силов мач с Caleb Konley, където резонно взе победата. Drake определено ще е от топ лицата в NWA и в един момент ще спечели световната титла, неизбежно е.

Tag Team шампионите The Wildcards и National Heavyweight шампионът James Storm пребиват/побеждават джобери, без да им дадат офанзива, така се прави. В кеча трябва да има и джобери, AEW да си вземат поука.

Много добър старт за NWA "Power". 8/10.

• Upvote 5

nWoHulkster

Епизод 2. Wildcards vs. Eddie Kingston & Homicide за отборните титли. Damien Sandow, Colt Cabana, Mr. Anderson, Sienna и др. правят първите си появи в NWA Powerrr.

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 1
THE ENEMY

И аз се присъединявам към похвалите, след като най-накрая успях да изгледам първите два епизода.

Преди време бях писал, че за мен концепцията на модерните инди федерации е изцяло сбъркана, с техните random пичове с нула харизма които се чупят от кечене, само за да получават звездички от чичко Мелц. Разбира се, има си изключения, но по-голямата част от продукта който аз съм гледал е точно това. И давах пример с ECW, които представиха на публиката нещо съвсем ново и революционно за времето си, което ги отличаваше от всички останали. NWA в момента правят точно това и заслужават адмирации. В момент в който всички около тях налагат предимно ванила миджети които не могат да кажат две изречения на микрофон без да приспят половината публика, тези пичове налагат легитимно изглеждащи big guys с визия и харизма, които те забавляват. 80-тарската презентация е нещото което ги отличава, макар, че според мен ако им потръгнат нещата могат да вкарат и малко по-модерен aproach с theme songs за кечистите и pyro, но за тези неща си трябват кинти и в момента им е рано.

Като цяло шоуто е супер, надъхан съм да продължавам да го следя редовно. Roster-ът е повече от доволен с познати лица като Magnus, Eli Drake, James Storm Mr. Anderson, Colt Cabana и Sandow, плюс всички old school легенди като Murdoch и Cornette, просто изглеждат супер като star power за такава малка федерация.

• Upvote 2
baikiro

Загледах се в последният епизод на това шоло. Доста различно е от сегашните помии, но лично аз не съм фен на NWA. Супер остарял модел от 80-те години. До колкото знам Винс ги е ебал и унищожил тия гадни южняци и умрялата им "спортна" презентация от студио пред 50 беззъби хилбилита...

• Haha 1

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

iMMORTAL!

Изгледах първите два епизода, и определено по-късно ще изгледам и най-новия. Шоуто ми допадна доста. Факта че има много познати лица които съм харесвал в други компании като Дрейк, Стивънс (Деймиън Сендау) и най-вече Кей (Сиена от Импакт) ми харесва много. Шоуто е един час, но истината е че не забелязах кога мина този час. При Импакт и AEW има моменти когато не съм много заинтересован в шоуто и се разсейвам с нещо странично, тук гледах шоуто на телефона си и хора ми пише и въпреки всичко игнорирах съобщенията до края на шоуто. Определено е свежо шоу, и ако продължават така и за напред могат да ме броят за фен. 

Едно нещо което трябва да отбележа е колко много се е подобрил Ник Алдис (Магнус). Когато го гледах последно през 2013та беше негледаем с TNA, но в момента промотата са му на доста добро ниво. Радвам се също така че имам шанса да видя Джеймс Сторм и Андерсън отново. Определено имат добър ростер. 

• Upvote 2

0ff76bc5f27ad93c.jpg

nWoHulkster

Mинаха три седмици и вече могат да се направят някакви заключения относно вървежно ли е шоуто или не.

Първият епизод на NWA Powerrr направи почти половин милион гледания в YouTube за първата седмица, което си беше доста силно начало. За същото време вторият епизод отбеляза 50% спад и направи около 250 хиляди гледания, а сега третият стои под 200 хиляди. Иначе казано, като за начало NWA Powerrr успя да привлече значителен интерес, но нещо не успяха да го задържат. На мен лично шоуто ми е забавно. Кечът е незапомнящ се, но промотата радват и ми харесва как има една централна история, която се развива през целия епизод. Обаче, явно има нужда от нещо повече, за да се задържи аудитория. Пак е стабилна като за онлайн шоу на де факто инди компания, но цифрите за дебюта ми говорят, че има потенциал за повече, ако успеят да напипат правилния подход.

• Upvote 1
THE ENEMY

Време за първи критики към шоуто: Историята със Starks и Stevens (Sandow) е толкова cringe, че си е ебало майката. Мълчащата Kamille също изглеждаше доста досадна последните шоута. Радвам се, че след като три пъти гледахме един и същ сегмент, този път ни го спестиха. Но поне се надявам съвсем скоро това да доведе до някакво контроверсиално развитие, което да компенсира.

И все пак, дори това, че критикувам е показателно, че след четири епизода, шоуто ме е накарало да ми пука и все още се чувствам надъхан да продължавам да го следя.

И малко похвали относно нещо което ми направи добро впечатление. Имат доста готини и свежи образи на кечисти, които никога не бях чувал и ми бяха непознати. Wild Cards като отбор и Thunder Rosa при жените изглеждат доста свежо като визия и gimmick. Ще видим до къде ще развият наличния потенциал и самите изпълнители, но за момента радват.

Готино шоу.

• Upvote 1
neshev

За YouTube, броят гледания не е най-важното мерило, а колко дълго са гледали. Според Лагана, тази цифра се увеличава, което говори, че гледанията за дебюта са били надути от случайни кликове. 

Компания като NWA никога няма да е популярна на мейнстрийм ниво, но това се очаква, защото предлагат ниско-бюджетен продукт, насочен към ниша. Според мен е възможно да си избият инвестицията, защото наистина има доста хора, които не понасят модерния кеч и предпочитат времената, когато кечистите изглеждаха като атлети и можеха да говорят убедително на микрофона. За тази цел, ростерът им е изключително уместен. Един Nick Aldis се вписва идеално в ролята си на представителен шампион. В други компании, където водещото изискване са атлетизъм и умение да летиш, такъв кечист ще изглежда не на място. 

koleda321

the lack of dives

Хахахахха, вземи тоя демидж! :D 

• Upvote 2

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

• 2 weeks later...
nWoHulkster

Най-новият епизод. Melina дебютира.

Отделно, Cornette изцепи расистки коментар в ефира на шоуто, който беше посрещнат доста негативно. NWA веднага свалиха епизода и го качиха отново без въпросната реплика.

EDIT - Заради въпросния коментар Cornette вече няма да бъде част от NWA: Jim Cornette resigns from the National Wrestling Alliance

И не на последно място, NWA обявиха нова онлайн поредица, в която ще търсят нов NWA кечист.

On last week's #NWAPowerrr, NWA President William Patrick Corgan (aka Billy Corgan) teased an announcement that would open the envelope for talents to be a part of the National Wrestling Alliance.

Today, the National Wrestling Alliance and Lightning One announce a new series that will join NWA Powerrr and Ten Pounds Of Gold… The new show is called The Circle Squared.

This series will allow new talents an opportunity to put their money where their mouth is to get a chance to earn an NWA Talent contract. This competition show allows talents selected to step up to the circle of the podium to exhibit their talents on the microphone before stepping into the square of the ring to show their physical abilities in a wrestling match. The key to making the NWA roster and eventually NWA Powerrr will be in these talents ability to connect with the the live audience in Atlanta and the audience watching all over the world. The ultimate winner of The Circle Squared will earn an National Wrestling Alliance contract.

Edited by nWoHulkster