Jump to content

Billy Corgan's NWA (National Wrestling Alliance)

nWoHulkster

Recommended Posts

nWoHulkster

NWA шампионът Nick Aldis ще се бие за първи път в ROH в едно от предстоящите им UK шоута. Историята тук е, че за да даде мач на Cody Rhodes за NWA титлата на All In Aldis е поискал мач срещу Young Bucks в ROH.

kHGaN4a.jpg

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 1
  • 3 months later...
neshev

NWA ще организират шоу, с което ще отчетат 70 годишнината от създаването на компанията. Шоуто ще се проведе на 21 октомври. По всяка вероятност, ME ще бъде реванша между Cody Rhodes и Nick Aldis.

Също така, компанията ще върне NWA National Title (второстепенната титла на NWA) и се очаква да продуцират нова видео поредица, наподобяваща Ten Pounds of Gold. 

Стабилни новини. Бавно, но славно, както се казва. Corgan имаше по-амбициозни планове, но трудно ще се уреди с доходоносна TV сделка на този етап.

Edited by neshev
  • Upvote 2
  • 3 weeks later...

Шоуто за 70 годишнината ще бъде коментирано от Joe Calli (коментатор на CWF Hollywood) и Jim Cornette. Самият ME ще има гост коментатор, в лицето на Tony Schiavone. 

• Upvote 2
neshev

Какво ново покрай шоуто за 70 годишнината?

Cody Rhodes срещу Nick Aldis ще е 2/3 туша.

Jazz ще защитава титлата си срещу необявен съперник. NWA пуснаха видео, с което запознават аудиторията с ветеранката:

NWA ще вкарат в експлоатация трета титла. NWA National Championship ще има нов притежател, който ще бъде обявен след 2 4way-я, победителите от които ще се изправят в 1v1 мач по-късно на същото шоу. Участниците са:

Colt Cabana

Scorpio Sky

Mike Parrow

Jay Bradley

Sam Shaw

Ricky Starks

Sammy Guevara 

Willie Mack

Edited by neshev
  • Upvote 1
neshev
On 10/2/2018 at 2:26 PM, neshev said:

NWA ще вкарат в експлоатация трета титла. NWA National Championship ще има нов притежател, който ще бъде обявен след 2 4way-я, победителите от които ще се изправят в 1v1 мач по-късно на същото шоу. Участниците са:

Colt Cabana

Scorpio Sky

Mike Parrow

Jay Bradley

Sam Shaw

Ricky Starks

Sammy Guevara 

Willie Mack

Двете четворки:

Do_5zhIU4AIAjG7.jpg

Do_5y34U0AI6haj.jpg

Jazz ще се изправи срещу Penelope Ford. 

• Upvote 1
  • 2 weeks later...
nWoHulkster

Чак днес намерих време да изгледам 70th anniversary шоуто. Прилично кеч шоу. Не беше нещо кой знае колко особено, но беше свежо и се гледаше лесно. Поне откъм кеч де. Откъм продукция това беше едно от най-аматьорските кеч шоута, които съм гледал от бая време насам. Много гафове имаше в това отношение. Иначе интересен roster сглобиха за шоуто с доста имена, които не получават шанс за изява на други места (War Kings, Shaw, Bradley, Starks, Storm, Avalon, Steve, Moore, Jocephus, Jazz, Demon, т.н). Cornette винаги радва като коментатор. Willie Mack е силен избор за National шампион. Пичът кефи. Cody и Aldis направиха добър мач. Даже май ми хареса повече от предишния откъм кеч, но разбира се нямаше я big time атмосферата от All In. Не ми харесва, че Aldis отново си върна титлата, ама явно нямаше как иначе. Чакам с интерес да видя какви отбори ще участват в the Crockett Cup.

• Upvote 2
teddy_hart

NWA 70th Anniversary Show беше страхотно!Много се радвам,че NWA започнаха да вървят нагоре!Мачовете бяха на високо ново!Мачът между Cody и Aldis беше на добро ниво,но аз очаквах повече от този мач.С оглед на това,че Cody става свободен агент от 01.01.19 г. беше напълно логично да загуби титлата от Aldis.Нямам търпение за Crockett Cup...

• Upvote 1

[size="4"]Ric Flair - "If you want to be the man, you got to beat the man!"[/size]

neshev

Уж са пооправили гафовете в post-production-а, но дори версията, която гледах, имаше значителни проблеми. Не ми се мисли какво е било живото излъчване.

Шоуто беше прилично. Харесва ми в NWA, че имат ясна визия и се придържат към нея. В този ред на мисли, шоуто няма с какво толкова да те изненада, което в случая е плюс. ME мачът беше стабилен. Мисля, че разказаха историята добре, въпреки че от Cody Rhodes и Nick Aldis няма как да се очаква нещо незабравимо. Определено не съм доволен от победата на Magnus. Ясно е, че планът беше Cody да вземе NWA титлата, за да направи препратка с баща си, но е тъпо, че при първия по-сериозен шанс я сдаде. Cody няма как да бъде винен, хитро копеле е. NWA също намазаха, защото All In беше най-важното non-WWE шоу за 2018. 

Може би е редно да се обърне внимание на това, че NWA отбелязаха първия си рожден ден, под ръководството на Billy Corgan. Като за първа година, мисля че постигнаха добри неща. От една титла и 10-минутни segment-и в YouTube, сега въведоха още титли и направиха първото си самостоятелно PPV. С оглед на това, че цялото нещо се върти от кажи-речи двама човека, първата година може да се характеризира като стабилен успех. 

Edited by neshev
  • Upvote 4
  • 1 month later...
nWoHulkster

NWA обявиха съвместно шоу с федерацията на Crimson:

2mEFnrc.jpg

В главния мач James Storm ще се бие срещу Nick Aldis за Worlds Heavyweight титлата:

JcFb6Rb.jpg

• Upvote 2
  • 2 months later...
neshev

Cornette е много добър в тази роля:

Междувременно, NWA обявиха, че NJPW и CMLL също ще изпратят представители, тъй че се очаква да е доста силно издание на турнира. 

• Upvote 1
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
nWoHulkster

^ Най-важното от The Crockett Cup:

Nick Aldis победи Marty Scurll и така запази NWA Worlds Heavyweight титлата.

glOFGwd.jpg

PCO и Brody King спечелиха Crockett Cup турнира и станаха NWA World Tag Team шампиони. Новите NWA tag титли/колани:

HRyMv2v.jpg

Colt Cabana победи настоящия шампион Willie Mack и стана новия NWA National Heavyweight шампион. След мача Cabana беше предизвикан от James Storm.

pxnLCwU.jpg

След като Jazz vacate-на NWA Women's титлата, Allysin Kay (Sienna) победи Santana Garrett и стана новата шампионка.

ITd7ELw.jpg

• Upvote 2
  • Thanks 1
teddy_hart

ТУРНИРЪТ БЕШЕ СТРАХОТЕН!Малко ми е странно PCO и Brody King да са NWA World Tag Team шампиони (JCP версията)! #CrockettCup  

• Upvote 1
  • Thanks 1

[size="4"]Ric Flair - "If you want to be the man, you got to beat the man!"[/size]

The1948One

57183801_362020734409760_211660213735705

(Снимката е от WWE Universe mode-а ми на WWE 2k19)

"VillaIn enterprises" са любимият ми кеч-стейбъл в този момент, воден от любимият ми кечист, който не е част от WWE - Marty Scurll, "злодеите" вече спечелиха всичките ROH отборни титли (Tag & Six-Men), NWA Tag титлите и имаха мач на G1 за IWGP Tag титлите. И това за едва 4-5 месеца съществуване. И двамата от отбора са прекрасни кечисти, напомнят ми на велики ECW отбори като Питбулите и Елиминаторите - PCO е "нечовек"  - на 51 години прави бруталии, които много млади кечисти не биха си позволили, освен това е само с едно око. Brodie King, който е смесица между Alistair Black и Bruiser Brodie ми напомня за младият John Kronus, big man, който има арсенал, който комбинира както high fly изпълнения, така и брутални grappling хватки като The Omega Driver.  Честита победа и спечелване на The Crocket Cup.

Лидерът Marty Scurll пък е бъдещ ROH World champion, надявам се да не се подлъже и да отиде в AEW, а да остане в Ring of Honor и New Japan Pro-Wrestling, просто защото той преди всичко е истински кечист, а не малоумен entertainer. Ще виждаме още много от The Villain в следващите 10 години. 

Edited by The1948One
  • Upvote 1
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
nWoHulkster

Най-новото попълнение към NWA е... Eli Drake.

Отделно, James Storm също работи за NWA.

• Upvote 2
neshev

Eli Drake е силна придобивка за NWA. Пичът е oldschool, в добрия смисъл на думата. Разчита най-вече на образ, умения на микрофона, а работата му на ринга подпомага тези два аспекта. Определено ще следя. Гледах ги покрай историята с Tim Storm, после ме загубиха покрай Cody и Magnus, които не са от любимците ми, но сега с Eli ми връщат интереса. :beer:

Edited by neshev
  • Upvote 2
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
nWoHulkster

NWA ще имат тв записи на 31-ви септември и 1-ви октомври в Atlanta. "Unscripted and uncensored studio wrestling".

• Upvote 1