Jump to content

Anthony Joshua vs. Wladimir Klitschko - 29 април 2017

Recommended Posts

neshev

Joshua.jpg

After rumors and speculation, it appears we’ll get the fight, as it’s being reported that Anthony Joshua will face Wladimir Klitschko on December 10, with Matchroom Boxing set to announce the fight “early next week.”

The likely venue will be the Manchester Arena, as the preferred O2 Arena in London has bookings for December 10 and December 17.

Joshua, 27, is 17-0, all wins coming by way of knockout, dominant thus far as a professional after winning the super heavyweight gold medal at the 2012 Olympic Games in London.

But Klitschko, 40, still represents a drastic step up in class from the likes of Dillian Whyte, Charles Martin, and Dominic Breazeale, Joshua’s last three and thus far most significant opponents as a professional. Klitschko (64-4, 53 KO) is coming off of a decision loss last November to Tyson Fury, and that combined with his age and inactivity could be a formula for the aggressive and powerful Joshua to do something special, but on paper, this is a big challenge for the defending IBF titleholder.

Jack Bauer

И вече отменен...

Нещо не виждам смисъла. По официални новини Кличко се оттегля от боя защото няма да има друга титла заложена в боя освен тази която държи Джошуа (IBF). Същите тези източници твърдят, че най-вероятно ще се сблъска с № 1 претендента на WBO - Parker, в който мач отново ще бъде заложена само една титла. Каква изобщо е цялата логика на това?

Явно Кличко е преценил че по-младият, бърз и с голяма сила в ръката не е точно неговата чаша чай... 

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Тъкмо беше станало интересно в тежката категория и пак ебaти сговнясването. Без Уайлдър-Поветкин, без Фюри-Кличко, сега и това. Наш Кубрат и той като путенце избяга от Джошуа. Такова чудо като в профи бокса няма никъде другаде, ебати офлянкването, ебати чудото.

Jack Bauer

Представям си ако започнат евентуално догодина преговори за Джошуа-Уайлдър... то тогава ще е някакво чудо просто, Канело-Головкин пасти да ядът...

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

yaripim

Планираната за 10 декември срещата за световната титла по бокс в тежка категория във версиите IBF и WBA между Антъни Джошуа и Владимир Кличко няма да се състои заради травма на украинеца.

Промоутърът на Кличко - Еди Хиърн заяви, че условията за срещата "на практика са били договорени", но заради "лека контузия" на украинеца двубоят трябва да бъде отменен и пренасрочен за 2017 година.

Според различни информации мачът може да се състои през март или април следващата година.

3kuoda.gif

• 1 month later...
neshev

Битката е пренасочена за 29 април и ще бъде на Wembley. Преди това, другата седмица, Joshua ще се бие с Eric Molina:

ANTHONY JOSHUA is set to fight Wladimir Klitschko at Wembley Stadium on April 29.

IBF world heavyweight champion Joshua makes his second title defence against Eric Molina in Manchester next Saturday.

If he wins, a showdown with Klitschko in front of 80,000 fans is next in line.

The WBA Super title vacated by Tyson Fury will also be up for grabs when the pair go toe-to-toe.

Klitschko, 40, has not boxed since losing the IBF, WBA and WBO belts to Fury by a unanimous decision in Germany in November last year.

The Ukrainian has no plans to fight before facing Joshua, 27, who is unbeaten in 17 pro bouts.

AJ’s promoter Eddie Hearn said the Klitschko deal is all done bar a few minor details.

Hearn hopes to confirm the date and venue very soon after Joshua’s bout with Molina, where Klitschko and David Haye will both be at ringside.

neshev

Joshua би с лекота Molina. Типична гледка, от последните му няколко битки. Опонент, който няма никакви шансове, бие се крайно предпазливо за да не бъде нокаутиран в първия рунд, но Joshua му пробива защитата и го сваля.

После обявиха Klitschko vs. Joshua официално. И двамата го играят приятели, което е разбираемо. Joshua иска да е "златното момче" на Великобритания, а самият им мач ще се продаде и без trash talk. Доста бързо прескочи нивата. Klitschko е с класи над всичките му опоненти, а Joshua показа слабости, които Klitschko, дори и на тази възраст, би трябвало да успее да изобличи. В същото време, Joshua има нереален KO power и се съмнявам Klitschko да стане, ако отнесе същата комбинация, която отнесе Molina в този двубой. Изненадан съм, че го пуснаха на такъв опонент толкова бързо. Прилича на Canelo vs. Mayweather навремето, явно си мислят, че при загуба, Joshua е толкова перспективен, че ще се върне отново звезда. За разлика от Canelo vs. Mayweather, тук разликата в уменията е по-голяма в полза на Klitschko, но пък Joshua може да нокаутира Klitschko, докато такава опция за Canelo нямаше, което прави тази битка доста по-равностойна. 

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Гледам още букитата не са се почнали добре , но Тонкота за нокаут с нещо над 2.2-2.3 си заслужава според мене .

• 2 months later...
neshev

Интересен момент е, че и двете водещи "боксови" телевизии в Америка ще отразяват този сблъсък, след като HBO държат правата върху двубоите на Klitschko, а SHOWTIME върху тези на Joshua:

C9n7iqdXgAEPNtA.jpg:large

gardax

Нешев имам едно питане към тебе . Мислех да е на лично , но всъщност ще е интересно и другите съфорумници да го чуят .

Ти как го виждаш този мач ? Защото коеф . за Джошуа да преключи в рундове 1 до 6 е около 3.1 , което според мене е много вероятно а 3.1 не е никак зле .

Поне аз не мисля , че Кличко ще му удържи на тупалките . Кличко чин-а му е доста под въпрос , а негъра от 18 мача , само два са минали 6-тия рунд ( и свършват в 7-мият ) и сите е с нокаути или технически нокаути . Аз нещо не го виждам Кличко с тоя чин незнаен 41 години как ще е като от 4 загуби , 3 са с нокаути и то преди 12-13 години и повече , а печката е на 27 години и разликата в килограмите не им е крайно непреодолима .

neshev

Ако мислиш, че Klitschko е приключил, не изглежда невероятно да бъде нокаутиран. Само един HW боксьор си е връщал титлата, след 40 годишна възраст и това е George Foreman. Klitschko освен, че вече е на сериозна възраст, реално не се е бил от над година, а в последните няколко битки изглеждаше доста колеблив, което кулминира в безличната загуба срещу Fury. 

По принцип опоненти като Joshua, Klitschko е бил много през годините, но може да е свършен и да бъде размазан тук. Това с chin-a му се говори от тези две загуби през 2003-2004, но от тогава не е като да не е поемал удари. И вече, ако се търси конкретно нокаут, трябва да се разчита, че Joshua няма да се скове и да тръгне да се боксира в стила, който Klitschko налага. Все пак това му е първи двубой на такова ниво, досега се е бил само с хора, които нямаха никакви шансове срещу него. 

neshev

Ако бяха голи снимки на Hayden Panettiere имаше някакъв шанс да draw-не:

Flam3

Очаквам много здрав сблъсък. На кантара, Кличко изглеждаше в много по-добра форма от мача му с Фюри, но годините може да си кажат думата. Според мен големият въпрос е ще има ли 19-ти пореден КО/ТКО или ще се стигне до решение по точки. Кличко не е случаен, за това по-скоро клоня към втората опция. За другите мачове през вечерта: жалко, че Whyte отказа реванш на Chisora след като се размазаха в първата им среща, щеше да е идеален подгряващ мач; Katie Taylor с голяма възможност да грабне първа титла в професионалната си кариера. От 12 без 15 наше време започва излъчването по RTL, ако нямате Bulsatcom.

MainEventer

Ей Джей ми е любимия спортист в момента, заедно с Кауай Ленард. И двамата са представители на повечето ценности, в които вярвам в този скапан шибан живот. Кличко е велик шампион, доминиращ бокса заедно с брат си през последното десетилетие, но днеш щафетата трябва да бъде предадена. Стискам палци Джошуа да вземе победата. Стискам палци и за един супер мач между двама мъжкари, с възможно най-малко цигании и най-вече адекватно водене и точкуване на мача от съдиите. Така за последно съм бил надъxан за спортно събитие за финала на световното през 2014, когато Марио гьотце уби моите и на цяла Аржентина мечти.

Ain't no grave...

Може ли линк, че няма де да се гледа по тв, освен на булсат (пуке)

Embrace the plate, Johny!

Kalata

От една страна - разочароващо, не очаквах, че след 5-я рунд Джошуа ще се върне в мача, от друга - Пулев отсега да си запази легло в спешното.

The Olimpic Hero

Голям, голям, голям мач. Един от най-добрите в тежка категория на бокса през последните, може би 10-15 години. Имаше си всичко - невероятна атамосфера пред 90 000 на Уембли, страхотни бойци, нокдауни, обрати, драма и в крайна сметка Джошуа спечели. Със сигурност ми се гледа и реванш. Сравнете тези двама велики бойци с Кобрата, просто е невъзможно. Кубрат Пулев съм сигурен, че никога няма да види мач срещу Джошуа или отново срещу Кличко, отсега е отписан. Реванш с Кличко, мач с Фюри, мач с Уайлдър, това явно ще са следващите мачове на Джошуа. Велика боксова вечер, която ми върна вярата в този спорт, който през последните години ми беше станал доста скучен.

YoTheReal

Майката ми се еба с тия стриймове и трябваше още от начало да гледам поляците, вместо да слушам Мауро Ранало. Утре смятам да изгледам отново всичко след петия рунд, защото след първите предпазливи рундове наистина двамата хвърлиха всичко, дето имаха. На мен по принцип Кличко ми е скучен, но днес беше съвсем различен боксьор.

Ако не се лъжа преживя три нокдауна, за което браво. Огромните ми адмирации обаче отиват към Джошуа, който направи най-силното завръщане в боксов мач, което съм виждал.

Напълно си заслужаваше чакането на шоуто, атмосферата беше страхотна. Ако някой е пропуснал - да гледа после.

StoneColdFaN

Ъ, извинявам се че ще трябва така да го кажа, но ако Джошуа хване Пулев на ринга ... без значение дали на Уембли в Лондон или на Арена Армеец в София - нашия ще яде пердах по - голям от този преди две години срещу Кличко. Хванах мача на 8-мия рунд и като стана вече 11-тия си викам "явно със съдийско решение ще свърши цялата работа" и в момента, в който си го казвам ... гледам Джошуа се развихрил и започнал да млати Владимир, както си ще. :D Стана ми лошо, като видях единия удар, а като видях как 2 пъти го просна и накрая ... на 3-тия път го притисна на въжетата и го довърши, си викам "Кобра, братко, бягай надалеч - тоя хич не се шегува." :D По - късно ще се опитам да намеря и откъде да го сваля, че да го изгледам целия.

xelzing

На мен ли ми се струва само или Кличко печелеше по точки до предпоследния рунд, където беше нокаутиран?

[b]Thank you EDGE! [/b]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...