Jump to content

Жозе Алдо иска да напуска UFC

gboy

Recommended Posts

Алдо е изявил желание да напусне UFC, след като за пореден път не получи мач срещу МакГрегър:

“Dana винаги казваше, че няма как Conor да държи два пояса от различни категории. Миналата седмица той отхвърли и шанса той да се бие с Alvarez. След всичко това, вече не мога да вярвам на нито една дума, която идва от устата на Dana White. Вярвам, че Conor McGregor всъщност е човекът, който управлява тази компания. Аз не съм служител на Conor McGregor и поисках те да прекратят моя договор с UFC.”

“Най-голямото доказателство, че Conor управлява UFC, е че когато аз бях шампион, те не ми позволиха да се бия с Anthony Pettis, освен ако не овакантя пояса си. А когато стане дума за Conor, той прави каквото си пожелае. Разбирам, че той продава много билети, но в даден момент това спира да е спорт и се превръща в цирк. Не искам да се бия в UFC. Искам да продължа да живея живота си, нека те живеят техните.”

Ето какво е казал Дайна по-късно по въпроса:

Няма да прекратим договора на Aldo. Знаем, че той е много емоционален. Изпитваме голямо уважение към него и ни е грижа за хората около него. Khabib Nurmagomedov искаше да бъде част от UFC 205 и ние успяхме да му уредим мач. Сигурен съм, че ще успеем да намерим нещо добро и за Aldo.”

Според мене са поредните циркове покрай бъдещия му мач с Конър. :ph34r: Ясно е, че тоя мач ще се състои и за UFC е по-добре да е по-късно отколкото сега. Макар че ще е страшен ташак, ако Алдо загуби мач, защото тогава интересът ще падне. Въпросът е да се срещнат когато двамата са на върха или поне когато бразилецът е на върха. Защото Макгрегър и да загуби тоя мач, това няма да се отрази толкова. 

1 hour ago, gboy said:

Според мене са поредните циркове покрай бъдещия му мач с Конър. :ph34r: Ясно е, че тоя мач ще се състои и за UFC е по-добре да е по-късно отколкото сега. Макар че ще е страшен ташак, ако Алдо загуби мач, защото тогава интересът ще падне. Въпросът е да се срещнат когато двамата са на върха или поне когато бразилецът е на върха. Защото Макгрегър и да загуби тоя мач, това няма да се отрази толкова. 

Не знам как ти е толкова ясно, че ще се състои този мач. Аз съм на мнение, че няма да видим Алдо-МакГрегър 2 или поне не в тази компания. МакГрегър е огромен draw. Oгромен. Начина, по който промотира е невероятен, защото покрай неговия мач, промотира и останалите без кой знае колко да ги споменава. UFC му избират противници, които освен легитимни бойци, трябва да могат и малко от малко да говорят пред микрофона. И Диаз е такъв, и Алварез е такъв. При Алдо е точно орбатното. Той не знае една дума на английски и дори да каже някоя смешка, с която да изгаври Конър, докато я преведат и шегата си е отишла. Виж Алварез от пресконференцията - бръщолеви простотии, но помага на Конър и организацията да промотират ивента. МакГрегър скоро няма да се бие с човек, който не може да си каже името без да си преплете езика. Ако трябва ще му докарат някой некадърен боец в дълбокия залез на кариерата си, но промоутването е важно. 

Алдо може и да има морално право и да иска реванш, но сам си е виновен, че се стига до тук. То е елитен боец от години и не си направи труда да научи малко английски, да се усъвършенства и пред микрофона. Да вървиш напред в днешно време не означава само да потъпняваш цвета на колана и да печелиш битките си, а и да продаваш. На никого извън Бразилия не му пука за Алдо и дори когато още Сонен го гавреше в няколко интервюта, той не използва затния си шанс, дошъл му от нищото и да сипва на Сонен. Не за мач разбира се, но за self promotion. 

Алдо - МакГрегър ще се продаде, няма значение колко говори и неговори Алдо. Там залогът си е достатъчно голям. Според мен го има момента, че ако Конър загуби от Алварез, това няма да навреди на мача с Алдо, а ако загуби от Алдо, това би навредило на мача с Алварез.  

24 minutes ago, gboy said:

Алдо - МакГрегър ще се продаде, няма значение колко говори и неговори Алдо. Там залогът си е достатъчно голям. Според мен го има момента, че ако Конър загуби от Алварез, това няма да навреди на мача с Алдо, а ако загуби от Алдо, това би навредило на мача с Алварез.  

Не съм убеден, че си прав. Всяка една загуба и на двамата ще навреди на хайпа около бъдещия им мач. А иначе и аз съм убеден, че рано или късно Конър и Алдо ще се бият отново. Без значение дали е за титлата!

Имайте предвид, че UFC инвестираха огромни пари в първият мач между Алдо и МакГрегър, разхождаха ги като циркови мечки насам натам, предавания, щуротии - така че хайпът за този мач си го има, не е вярно, че само на бразилците ще им дреме.

А за загубите - ако загуби от Алварез има пълна логика да се бие с Алдо и мачът ще си е голям. Ако загуби от Алдо, няма много как да обяснят, че ще го пуснат с тайтълшот в горната категория. Не, че им пречи нещо де, ама пък хептен вече ще изглежда несериозно.

Интересно ми е кой е другия спорт за който говори Алдо. Ще ходи на световно по жиу-жицу сигурно...

Не знам доколко това не е просто опит да му гарантират по някакъв начин мача с Макгрегър - да подпишат договор и тн. Наскоро май беше казал че му е минало времето в което се бие за слава и сега иска повече мачове за пари. Според мен ще го бунат на 205 (боже колко мачове може да побере този кард), където ще си прибере една добра сума и после вече ще се бие с Конър (от нямане накъде за втория). Просто смятам че това ще се случи стига да не избяга в Белатор (а аз точно това мисля че ще направи)

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

5 hours ago, gboy said:

То и Конър срещу теб ще се продаде. Въпроса е, че Конър срещу някой, който може да си каже името ще се продаде повече. Той и Крис Беноа беше по-добър кечист от Скалата, но кой беше в мейн инветите на WrestleMania с Остин? Това са компании, чиято основна цел е да се правят пари и незаивисмо дали боят е истински или не - собствениците и на двете компании искат да правят мангизи.

Има и един друг фактор, който не споменах нагоре - по принцип не вярвам МакГрегър въобще някога да се бие в тази дивизия. Габаритите му са по-скоро за lightweight и той сам си казва, че се чувства по-добре. Даже май на пресконференцията снощи отново го каза. В момента Конър държи тази титла само, защото при победа над Алварез ще пренапише историята на компанията. После е много вероятно да я сдаде доброволно. Това си е в сферата на прогнозите все още, но действията и думите на Конър сочат натам.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...