Jump to content

UFC 202 "Diaz vs. McGregor 2" - 20 август 2016

neshev

Recommended Posts

027825_202_TMobile_Arena_Generic_600x600

Event: UFC 202: "Diaz vs. McGregor 2"
Date: Sat., Aug. 20, 2016
Live on PPV

UFC 202 PPV Main Event:

170 lbs.: Nate Diaz (20-10) vs. Conor McGregor (19-3)

UFC 202 PPV Co-Main Event:

205 lbs.: Anthony Johnson (21-5) vs. Glover Teixeira (25-4)

UFC 202 Main Card (10 p.m. ET):

170 lbs.: Donald Cerrone (30-7) vs. Rick Story (19-8)
170 lbs.: Hyun Gyu Lim (13-5-1) vs. Mike Perry (6-0)
170 lbs.: Tim Means (25-7-1) vs. Sabah Homasi (11-5)

UFC 202 "Prelims" on FOX Sports 1 (8 p.m. ET):

135 lbs.: Cody Garbrandt (9-0) vs. Takeya Mizugaki (21-9-2)
135 lbs.: Raquel Pennington  (7-5) vs. Elizabeth Phillips (3-0)
145 lbs.: Chris Avila (5-2) vs. Artem Lobov (11-12-1)
135 lbs.: Randa Markos (6-3) vs. Cortney Casey (5-3)

UFC 202 "Prelims" on UFC Fight Pass (6 p.m. ET):

170 lbs.: Neil Magny (18-4) vs. Lorenz Larkin (17-5
170 lbs.: Colby Covington (9-1) vs. Max Griffin (11-2)
185 lbs.: Alberto Uda (9-1) vs. Marvin Vettori (10-2)

HeaDMaKeR™

Нямаше ли Пънк да дебютира тук? ?

I wanted so badly to lie down next to her on the couch, to warp my arms around her and sleep.Not fuck, like in those movies.Not even sex.Just sleep together, in the most innocent sense of the phrase.But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawsky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating.So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk, thinking that if people were rain, I was drizzle and she was hurricane.

John Green, Looking For Alaska

Много съм раздвоен...

От една страна всяка възможна логика сочи, че Диаз ще вземе и този мач. Той би Конър извън форма с 10 дни предизвестие, groung game-a му е железен и има много добри боксови умения. Дори психо атаките, коита са едно от най-големите оръжия на Конър не действат в случая, защото Нейт просто не го е*e. Сега ако към всичките му умения добавим и страхотната форма в която се намира в момента, на хартия има абсолютна сигурност да вземе победата.

От друга страна имаме Conor Mcgregor... Конър не е най-блестящият боец който сме виждали в Октагона, но определено е едно от най-уверените копелета които са се били някога. Личи си, че човека тренира супер здраво и е обсебен от победата а това не трябва да се подценява. Вярно си е че основният му проблем предния път беше кардиото и че доста бързо се измори след определено доминантен първи рунд в негова полза. Ако вече е свикнал на това тегло и е работил по въпроса, стига да се бие както в онзи рунд смятам че може да изкара докрай и да спечели по точки. Нейт е много кораво копеле и както видяхме понася тежката му левица, така че не вярвам да бъде нокаутиран, за победа чрез предаване - дума да не става. Най-ключово е да задържи битката далеч от земята, защото колкото и да говори че жиу-жицуто му се е подобрило не вярвам да може да надиграе Нейт.

В общи линии се очаква интересен мач - определено най-очакваният мач за лятото който отсрамва иначе не особено инетерсният за мен кард.

От останалите мачове - очаквам победи за Cerone и Johnson, другите мачове не ме вълнуват.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Пресконференцията беше прекратена, след като McGregor и Diaz започнаха да се замерят с бутилки:

Цирка си беше на ниво :D

Конър ако изгуби дали няма най-сетне да си затвори устата... След всичко което изговори ще е голям удар за него ако падне, предвед и че той си поиска този реванш в тази категория...

Съвсем отделно от това някакси не ми се гледа негов реванш с Алдо, някак си ми убиха желанието вече да гледам същата вражда отново, предвид че предишният има мач приключи за един удар. Ако Франки беше следващият му опонент във featherweight щеше да е друго но уви...

Ако ще няма да е Алдо предполагам че ще се бие с Алварез което е лошо за Конър поради две причини:

1. White ще го принуди да се откаже от featherweight титлата

2. Алварез ще го размаже.

Но нека първо видим как ще се развие този мач

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

В общи линии WWE черпят идеи от UFC, както и UFC черпят идеи от WWE.

Евала на Диаз, че му писна от глупостите на Мак и стана и си замина най-демонстративно от прес-а.Очаквам Нейт отново да му покаже как се играе тази игра - ТКО/SUB в 3 рунд за Диаз.

[b]Thank you EDGE! [/b]

За първи път искрено с съмнявам дали един мач ще се играе или е нагласен. По принцип сигурно има нагласени мачове в UFC през годините, но никога не съм търсил под вола теле. И да има, то няма как да знаем, така че някакви тъпи догадки ми е тъпо да се правят. Но тук за първи път наистина се чудя дали боят няма да е уреден, защото има толкова много предпоставки за това.

Никой не печели от победа на Диаз - МакГрегър губи, UFC губят, феновете губят и дори самият Нейт Диаз губи. Нейт винаги е твърдял, че не го е искал тоя мач и че всъщност въобще не ще да се бие. Като цяло на братята Диаз такава им е философията - бием се заради парите, не защото ни харесва. Това са от малкото в този спорт, които няма да ги чуеш как се прехласват по бойните изкуства, как го правят за спорта, колко много обичат битката и предизвикателствата .... и всякакви подобни простотии. В края на деня е много по-добре за Диаз да вземе една солидна сума (и то много солидна, в пъти по-добра от който и да е победен хонорар) и да си бие камшика за дълго или пък тънкана да получи тайтълшот до 155 паунда при следващия пропаднал заради контузия мач. Да не говорим, че това отваря вратата към евентуален трети сблъсък между него и Конър, от който приходите пак ще бъдат до небето след две-три години.

Иначе, ако се абстрахираме от конспиративните теории, не виждам причина МакГрегър да бие Нейт Диаз. Нейт е в пъти по-добър на земя, по-голям е, силен е в бокса, опитен е в боя. МакГрегър единствено може да разчита, че ще успее да го надиграе в стойка, но досега поне не е показал как точно ще стане това. Не е добър в точкуването, както примерно прави Едгар, нокаут ще е трудно да гони, а само с шутове трудно ще успее. Разбира се, в този спорт логиката доста често бива изхвърляна през прозореца, така че нищо не ме изненадва вече. Най-малкото, има си я съвсем реалната възможност Диаз да си е барал мъдете и да се е подготвял колкото да не заспи за мача.

Поне ще гледаме мач със заряд най-накрая.

Gboy спри да коментираш MMA, за доброто на целия форум.:)

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Този път и двете страни се постараха да направят шоуто възможно най-значимо. Докато това за Conor вече е рутина и част от "играта", въпреки че и той показа недоволство от системата, след като тя видимо го ощетява от към подготовка и концентрация, то за Diaz това е нова роля, която играе изключително добре. Допреди беше в сянката на брат си, а сега се показва като индивидуална личност, а всичките му интервюта и цитати бяха на място. За това и помогна наемането на публицист, който успя да му уреди участие в няколко популярни шоута, което му вдигна акциите. И за двамата е ясно, че това е отборна игра. В края на деня, ще се бият един срещу друг, но същинската работа, от която зависи големината на чека им, се върши преди шоуто, а тук Diaz го играе перфектен балансьор на McGregor, което прави нещата рядко равнопоставени от към soundbytes, където McGregor обикновено доминира и изнася всичко сам.

Първата битка McGregor беше изключително непрофесионален и неуважителен към Diaz, което доведе и до загубата. Първата грешка беше най-вече с килограмите. След като му смениха опонента, той направи аматьорската грешка да яде каквото му падне, което доведе до несъществуващо cardio във втория рунд. Другата основна причина беше това, че се би по губещ начин, който не вкара в уравнението това, че Diaz е различен опонент от всеки, с когото McGregor се е бил през кариерата си и коренно различен от Dos Anjos. Diaz също не беше в оптимална форма, но при него нещата са преувеличени. Има бойци, които имат изграден стил, във форма са постоянно и целият fight camp не е от такова значение. В някои случаи дори е добре да имаш по-кратък fight camp, защото той е свързан с физическо натоварване, а много хора стигат пика си прекалено рано или пък, докато излязат за боя, вече са пренавити и преуморени. За това и виждаме наскоро как бойци, които имат 1 седмица fight camp правят битките на живота си и това е нещо, което би трябвало да бъде разучено и оптимизирано от останалите бойци, щом се отнася до техния fight camp.

McGregor спечели убедително първия рунд, но цялостната му стратегия не беше достатъчно добра. Срещу Diaz няма особено значение дали печелиш в началото, защото цялостната им стратегия е насочена върху това да поемат контрола във втората част на битките. McGregor се подведе, като много преди него, че може да нокаутира Nate Diaz, вкара всичко в ударите си и, когато не успя да го нокаутира, натрупаната умора реши нещата. Често се чува как McGregor твърди, че са му трябвало няколко удара да приключи нещата, което е вярно като усещане, но като реална възможност е далеч от истината. Първо, McGregor направи грешката да удря нагоре, което е изключително неефективно. Другият проблем е, че въпреки точните и силни удари на McGregor, почти при всички Nate Diaz се извърташе с тях, което силно намаляваше силата им, а самият McGregor трябваше прекалено да се присяга, което често го изкарваше извън баланс. Въпреки това, в първия рунд, McGregor спечели без проблеми, записа по-точните удари и беше в контрол над нещата. Вторият, нямаше да предложи почти нищо. Беше статичен и праволинеен, от което Diaz се възползва. Накрая McGregor реши да не бъде унижаван, като загуби с TKO и реши да отидат на земята, където беше submit-нат.

Положителните неща са, че McGregor прие загубата изключително рационално и явно е решил да промени нещата, които доведоха до загубата му. Първото са килограмите му, този път има nutrition coach, който приготвя всичките му ястия и порции, като очаквам този път McGregor да не изглежда толкова издут и мек. Вторият фактор е cardio-то, като и тук е наел специфичен треньор, а наблягат най-вече върху cardio типа, който братята Diaz практикуват. Отделно с това, тренира главно със спаринг партньори, които имат физическите данни на Diaz и за пръв път в кариерата си, McGregor публично заяви, че тренира за специфичен опонент.

Дали ще му донесе победата, предстои да видим. Не мисля, че Diaz ще предложи нещо различно, а и не трябва. И двамата братя Diaz имат специфичен стил, който е разгадан от много време, но въпреки това те са успешни и бойци на елитно ниво. Cardio-то им е най-доброто в целия спорт, striking стилът е доказано ефективен в дълги битки, а и има нужната увереност, след като е бил McGregor вече. За него няма никаква причина да промени стила си, на фона на успеха, който имаше първата битка, а и това, че стилът му остана непроменен толкова време. Това е типично и за двамата. Те са бойци в тяхното разбиране за такива. За тях wrestling-ът е тактика за страхливци, почти никога не търсят ground game и огромната част от битките се провежда на крака. За това и не мисля, че е някакъв огромен фактор това, че Diaz е по-добрият grappler от двамата. Не мисля, че някой от тях ще се опитва да свали нещата на земята. В първата битка се стигна до кратък момент на земята, а McGregor се справи добре. Вече при submission-a, McGregor избра да бъде submit-нат, вместо да бъде нокаутиран. Това по никакъв начин не говори за ground game-а на McGregor, в тази ситуация, където си абсолютно изтощен, почти всеки ще бъде submit-нат от по-свеж и добър съперник. Също така не може да се очаква, че това ще бъде повторено, освен ако Diaz не се опита да го свали на земята, което е малко вероятно, или пък McGregor отново е изтощен и избере този път за загуба.

Самият McGregor има доста неща, които може да се опита да промени. Повече leg kicks са почти задължителни. Nate Diaz седи доста разкрачен, а исторически не знае как да се защитава от тях, като това е един от добрите начини да извади cardio-то от уравнението, като така ще го забави достатъчно, че да са на едно ниво. Със сигурност не трябва да се опитва да го нокаутира или поне трябва да има plan-B. В първата битка това му беше основната стратегия, а като не успя, във втория рунд беше жалък. Тук трябва да е готов да се бие пет рунда и да промени тактиката си. Вече, идея е и да оставя Diaz да води нещата, а McGregor да го играе counter-puncher. Исторически, доста хора са имали успех срещу братята Diaz така и McGregor е възможно да избере такава стратегия. И вече най-важното е да не седи пред него, а да се движи постоянни в ъгли. Когато спреш да се движиш срещу Diaz, тогава ставаш лесна мишена за темпо-striking-а му. Най-вече е важно какво cardio ще покаже. Всичките тези неща може да са на лице, но ключовото ще бъде дали ще може да поддържа едно добро, равномерно и конкурентно на Diaz темпо през всичките пет рунда. 

Сутрешната сесия Weigh-ins, където избраха да се претеглят всички бойци:

Main card (PPV at 10 p.m. ET)

Nate Diaz (170.5) vs. Conor McGregor (168)
Anthony Johnson (205.5) vs. Glover Teixeira (205.5)
Rick Story (171) vs. Donald Cerrone (170)
Hyun Gyu Lim (171) vs. Mike Perry (169)
Tim Means (171) vs. Sabah Homasi (170.5)

Undercard (FOX Sports 1 at 8 p.m. ET)

Cody Garbrandt (136) vs. Takeya Mizugaki (136)
Raquel Pennington (135.5) vs. Elizabeth Phillips (134)
Artem Lobov (144.5) vs. Chris Avila (146)
Randa Markos (116) vs. Cortney Casey (116)

Undercard (UFC Fight Pass at 6:30 p.m. ET)

Neil Magny (171) vs. Lorenz Larkin (170.75)
Colby Covington (171) vs. Max Griffin (170.5)
Alberto Uda (185.5) vs. Marvin Vettori (185.5)

Weigh-ins за публиката ще бъде в обичайното си време:

Преди това ще има и пресконференция за UFC 204:

dr jack levine

Първият мач, ако беше в 155lbs Грегора го взимаше сто про, нема спор :ohmy:

sid-mandy-coombes.jpg

I AM THE MAN. WHEN I WALK THE GROUND SHAKES. I JACK JUSTICE HAS NO COMPATION FOR ANY LIVING SOUL!!!!!!!!!!!!! BECAUSE IM JACK JUSTICE AND JACK JUSTICE RULES THIS WORLD!!!!!!!!!!

Това за gboy да не коментира ММА малко не го разбирам , като се има в предвид , че е от малкото адекватни и начетени форумници по темата .

Иначе има резон в думите му за евентуално нагласен мач , но на мен лично не ми се вярва . 

Аз като човек , който е проследил голяма част от кариерите на всички в Диаз кампа , било то братята , Гил или Шилдс съм 100% зад Нейт , обаче си мисля , че Конор взима мача . Реално , ако не издъхне за въздух и се дублира първият рунд на първият мач , няма как да загуби решение . За KO/TKO не мисля , че има как да се случи и за двете страни , но има ли кондизия за пет рунда Конър взима мача .Нейт така или иначе е ясно , че му е през кура за организацията и иска пачка , а освен този мач , друг за сериозна пара няма . Никой не го ебе за Алварез , колкото и тъжно да е , следователно там пари за Нейт няма , същото е с Уудли . Дори и да загуби реално Диаз е чисто win win от мача . Доколкото Конър има мега голяма врата , ако спечели . Алварез няма филм да го размаже , поне аз не го виждам . Алдо може и евентуално да направи нещо , но след one hit wondera не мисля , че има много психика останала . Конър или отива при Алварез или се връща при Алдо , и в двата случея е фаворит и ще вземе парата . Алварез между др. е супел underdog отвсякаде . Аз не го виждам как ще защити срещу Хабиб , като се има предвид дегестанеца какъв борец е и Еди какъв е .... 

Иначе другата част от карда е 90% помия . Ръмбъла само е интересно кога точно ще избие мозъчните клетки на Гловер . Серони с нов опонент , който е легетимно в топа колкото баба ми е американски космонавт . С тия мачове за бройки не виждам какво постига . И по неква малоумна логика Гарбранд е в дъното на помиен иначе кард . Аз т'ва не го разбирам . Круз си търси ново агне , те го имат готов и надъхан и бум , ъндъркард с/у човек , който беше кежуал боец в WEC , бит от шампиона , бит от Фейбър , с точно две важни победи и то и двете с сплит решение ... вземи .

6 hours ago, gardax said:

Това за gboy да не коментира ММА малко не го разбирам , като се има в предвид , че е от малкото адекватни и начетени форумници по темата .

Не става дума за мненията ми реално, просто бай ти Киро се опитва да се заяжда с мене от няколко дни - пише по теми, по чата пише #freegboy :D (което всъщност едно време измисли Олимпик покрай #freeRey)  и т.н., но наистина не мога да разбера защо. Може би се е засегнал от оная тема, дето беше гост в подкаста, ама сега наистина си беше хейтърство от негова страна.

1 hour ago, gboy said:

Не става дума за мненията ми реално, просто бай ти Киро се опитва да се заяжда с мене от няколко дни - пише по теми, по чата пише #freegboy :D (което всъщност едно време измисли Олимпик покрай #freeRey)  и т.н., но наистина не мога да разбера защо. Може би се е засегнал от оная тема, дето беше гост в подкаста, ама сега наистина си беше хейтърство от негова страна.

По-скоро му е някакъв образ на кежуал фенчето от няколко седмици, защото и с нас се заяжда от бая време в #wwe-bg. Жалко обаче, че не му се получава. 

The Olimpic Hero

Епичен мачarrow-10x10.png. И двамата са огромни, и двамата носят много на бой, и двамата имат кардио. Conor McGregor като се върне в старата си категория буквално ще изнасили бразилските мишки и джуджета от рода на Aldo. Точно на един удар е Aldo от това да умре в Октагона.  Не знам след този мач дали остава човек, който да вярва, че джудже и мишка като Aldo може да се противопостави на някой от рода на Conor или Diaz. След това McGregor ще са качи в по-горната категория, където ще спечели още една титла и тогава вече ще дойде и ТРИЛОГИЯТА с нечовека Nate Diaz. Това е положението. :)

Малко съм на кантар дали уцелиха съдиите , ама да кажем , че бяха близко . Аз ако бях щях да си им дам чисто равенство ... при толкова  близък мач ми е трудно да отсъждам к'вото и да е . Иначе Конър беше къде къде в по-добра кондиция . Т'ва за Алдо дето го мисли половината свят е пълен кур . Конор тука се би в натурално тегло , не е имало дехидратации и кризисни сваляния . Като се биеш в натурално тегло работата е коренно различна . При реванша с Алдо , Конър е невъзможно да изглежда по същият начин като вчера , само това , че ще си стресира до макс тялото за да слезе до кантар с 12 килограма надоло е достатъчно за да видим коренно различен боец . Ръмбъл е най-голямото доказателство за разликата между почти натурал тегло и мега измъчен weight cut и то в една девизия разлика , а не в две . Долната девизия за Конър е доста неприятна . Ако Еди запази Конър има някав минимален шанс , но ако Хабиб си вземе мача , за Конър е най-добре да стой максимално далеч от него . Ако шампион беше Петис добре , но срещу хора като Хабиб и Алварез no chance ... Ако иска да става двудивизионнен шампион или да смъква до Круз или да остане при Удли , като това с Удли не е много сигурно . Ако беше Роби , Конър щеше да има къде къде по-голям шанс , да не кажа почти втори сигурен колан . ПС: Fuck u George ... Nick is free . !

Иначе Ръмбъла разцепи ... чаках го в първият рунд , макс втори , но 13 сек. .... Заеби . Оправя си кардиото и шамари наред . Ако има адекватно кардио с такава нечовешка сила ще разбие и на Данчо и на Кокала муцуните в шампионските рундове . Колкото и chin да имаш , като те аргасат по подобен начин 4-5 пъти работата заспива . В мача с Кормиер му трябваше просто кардио и малко по-адекватна защита от тейкдауни . Беше ли повторил тия удари тогава още 4-5 пъти утиваше коня у ряката .

За Серони грам не ме ебе ... 

Гарбранд е яхнал вълната и , ако не се събори сам има предпоставка за епична вражда с Круз ... ама само вражда . Не виждам вариянт да направи нещо друго .

Пълен смях. То беше  ясно, че Диаз няма как да му дадат мача ако се стигне до решение дори и да си извади кура и 5 рунда да ебе ирландеца в аналчето. 2, 3 и 5 си бяха рундовете за Диаз. Кур за все и War Diaz.

Ще вземете брадите, ве, маняци.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...