Jump to content

UFC 198 "Werdum vs. Miocic" - 14 май 2016

neshev

Recommended Posts

Date: May 14, 2016
Venue: Arena da Baixada, Curitiba, Brazil
Live on PPV

Main Card (on PPV):

265 lbs.: Fabricio Werdum (c) (20-5-1) vs. Stipe Miocic (14-2) (UFC Heayvweight Title)
185 lbs.: Ronaldo “Jacare” Souza (22-4) vs. Vitor Belfort (25-11)
140 lbs.: Cris “Cyborg” Justino (15-1, 1 NC) vs. Leslie Smith (8-6-1)
185 lbs.: Mauricio “Shogun” Rua (23-10) vs. Corey Anderson (8-1)

Prelims (on FS1):

170 lbs.: Demian Maia (22-6) vs. Matt Brown (20-13)
170 lbs.: Warlley Alves (10-0) vs. Bryan Barberena (11-3)
185 lbs.: Thiago “Marreta” Santos (12-3) vs. Nate Marquardt (34-15-2)
135 lbs.: John Lineker (26-7) vs. Rob Font (12-1)

Prelims (on Fight Pass):

205 lbs.: Antonio Rogerio Nogueira (21-7) vs. Patrick Cummins (8-3)
155 lbs.: Francisco Trinaldo (19-4) vs. Yancy Medeiros (12-3, 1NC)
170 lbs.: Sergio Moraes (10-2) vs. Luan Chagas (14-1)
145 lbs.: Renato Moicano (9-0-1) vs. Zubaira Tukhugov (18-3)

U_think_U_Know_Me

Изпуснал съм кога Миочич е стигнал до този мач. Ще нахрани шампиона.

Няма стига, ИНСТИТУЦИЯТА Ю ТИНК пристига!!!

The Olimpic Hero

Тоя Вердум един удар точно взе, бих го нарекъл средно силен, и беше аут. Поредната бразлска мишка, която беше нокаутирана. Нямам търпение Conor да приспи за втори път другия бразилски мишкар Aldo.

Vai Cavalo !!! 

Уж имаше голям напредък в страйкинга, а сега, в най-големия си двубой, тръгна да rush-ва така аматьорски и то срещу адекватен striker...

[b]Thank you EDGE! [/b]

Не мога да павярвам Вердум колко неадекватно тргна напред с главата и с тия удари като вятърна мелница. Пълен ташак, очакваше се добър страйкър като Миочич да контрира здравата .Всъщност още при първата размяна се видя, че Миочич го засече силно, тогава трябваше да светне червената лампа на Вердум, че няма да стане така. А той тръгна да "плува" напред.

Страшен ташак ... и това шампионски мач, заеби. Тежката е тотален боклук в момента - Миочич и дос Сантош са единствените читави. Всички други разчитат, че при размяна ще се окажат късметлии.

--------

Джакарето е страшен боец, изобщо няма да се изненадам, ако се окаже следващият шампион. В момента в средната е най-здрава конкуреницята - Рокхолд, Джакаре, Ромеро, Уайдман - изрод до изрод са. Витор просто не можеше да издържи повече 5-10 минути с Алигатора, това не беше някакъв здрав удар или нещо такова, това си беше системно размазване. С класи го надигра просто във всичко. 

----------

На Шогуна му подариха победата и никой не може да ме убеди в обратното. Тотална глупост беше това решение, дори сплит десижъна е тъпотия. Втория рунд си беше за американеца, много важно, че изяде една тупалка накрая. Останалите 4 и половина минути беше доминиращ отвсякъде. Ограбиха го това момче, а Руа е време вече да се пенсионира, даде каквото можа на спорта, за кво да се мъчи повече.

----------

Киборга с рутинна победа, колкото за шоуто. Ако успее някак си да свали до долната категория, ще е култ да я видим там какво ще направи.

Едно от нещата,дето винаги са ми пълнели душата,като стане реалност: подценен си, отиваш в хоумтаун на шампиона, публиката те изнася с освирквания и изведнъж... биеш. Няма такава блага тишина,която настава.Публиката шах,твоите хора си изкрещяват дробовете,магията е пълна! Браво на Стипе-изчака си момента и си заслужи колана.

Не бях гледал мач на Сайборга,тая е машина, ако остане ще ги мели много грозно наред.

3kuoda.gif

Добре де, не мога да си обясня, разбирам че има прилив на адреналин в такива мачове и както казват някои коментатори "в момента, в който поемеш първия удар всичките ти планове заминават на кино", но все пак...Тия пичове разполагат с толкова голям щаб от треньори и специалисти, имат солиден опит, готвят се за един опонент с месеци и въпреки това продължаваме да виждаме елементарни грешки, при това на най-високото ниво в дивизията. Ронда го направи в последния си мач, сега виждаме и Вердум - за какво му трябваше да се мята в някаква хаотична атака при това срещу боец, който е известен с голямата си нокаут сила на удара. Тия пичове да не би да започват прекалено много да си вярват, че едва ли не са непобедими, не знам. Ще чакам да видим дали ще направям мач Алистър срещу Стипе и ако го направя се надявам на много по-умен стил от претендента, Алистър поне това показва, че е научил в последно време.

Онази жената-мъж разби някаква джобърка, която просто и беше хвърлена ей така. Добре е да я видим срещу легитимен боец, освен това очаквам скоро или да я хванат с допинг или да става все по-зле с всеки следващ мач, при условие, че са и спрели зобта.

antropophagus
59 minutes ago, retwerts said:

Онази жената-мъж разби някаква джобърка, която просто и беше хвърлена ей така. Добре е да я видим срещу легитимен боец, освен това очаквам скоро или да я хванат с допинг или да става все по-зле с всеки следващ мач, при условие, че са и спрели зобта.

Лесли Смит не е джобър - не е топ боец, но е пресилено да ѝ кажеш джобър. Само я сравни с бойците, дето Сайборг трепеше в Инвикта последно време.

Яд ме е за Мат Браун, изпусна мача в третия рунд, не трябваше да последва на земята Мая като полегна след ударите, които му нанесе - фатална грешка. А и тия бразилските фенове какво го бият по главата докато излизаше... ебати лайнарите, много ме изкефи как го наби на третото лайно, дето го докосна. :lol: Макар че е тъпо така да те карат да си изпускаш нервите, когато ти е важно...

Стипе победи... I'm not surprised, motherfuckers! Като четох в нета някои коментари преди мача, има хора, които още използват загубата му от Стефан Струв като мерило... :laugh:

9 hours ago, The Olimpic Hero said:

Тоя Вердум един удар точно взе, бих го нарекъл средно силен, и беше аут. Поредната бразлска мишка, която беше нокаутирана. Нямам търпение Conor да приспи за втори път другия бразилски мишкар Aldo.

На твоя любимец не му ли омекнаха крачката и от по-леки удари?

Всеки удар е слаб, кога не е в твоята муцуна :D Стипе е двумеров човек, сто и десет кила, бивш боксьор - няма такова нещо като "лек удар" в случая. Удари си го добре, макар според мен по-голяма роля да изигра точността на удара, отколкото силата му като такава. 

За мене ДжДС е човека, който трябва да се изправи срещу Мочич, макар че заради загубата от Оувърийм ще трябва да почака за тайтълшот. От друга страна на холандеца сигурно ще му дадат такъв, ама на мен ми е трудно да гледам на човек, който го нокаутираха Тони Силва, Ротуел и Мат Браун като на сериозен претендент, де да знам. :unsure:

8 hours ago, gboy said:

За мене ДжДС е човека, който трябва да се изправи срещу Мочич, макар че заради загубата от Оувърийм ще трябва да почака за тайтълшот. От друга страна на холандеца сигурно ще му дадат такъв, ама на мен ми е трудно да гледам на човек, който го нокаутираха Тони Силва, Ротуел и Мат Браун като на сериозен претендент, де да знам. :unsure:

Е, хайде сега, Миочич го нокаутира Стръв, а сега е световен шампион. Всеки има право да има слаби мачове и да се изгради наново. Алистър в момента е различен боец от този, който загуби споменатите от теб двубои според мен.

Между другото до колкото знам в историята на UFC никой не е правил повече от 2 успешни защити на титлата в тежка категория. Мисля, че само 3-ма или 4-ма са правили поне 2 защити. Това мисля, че не е случайно, явно при тежките атлети вероятността да получиш нокаут е много по-голяма и разликата в класите на топ бойците не е толкова голяма. Всеки може да бие всеки в общи линии.

The Olimpic Hero
11 hours ago, antropophagus said:

На твоя любимец не му ли омекнаха крачката и от по-леки удари?

Conor никога не би паднал от толкова смешен и лек удар. Преди да загуби от Diaz понесе може би 5-6 такива... Така, че реално McGregor за мен спокойно може да бие освен едната бразилска мишка Aldo и другата бразилска мишка Werdum.

antropophagus
11 hours ago, gboy said:

Всеки удар е слаб, кога не е в твоята муцуна :D Стипе е двумеров човек, сто и десет кила, бивш боксьор - няма такова нещо като "лек удар" в случая. Удари си го добре, макар според мен по-голяма роля да изигра точността на удара, отколкото силата му като такава.

Това!

Иначе имаше предвид Травис Браун, не Мат Браун. :D

U_think_U_Know_Me

Не мога да разбера кой по дяволите им мисли тактиките на боевете на тези хора? Ще кажете: "ама то като влезеш в октагона е друго", е да, друго е за мен, като претендираш, че си световен шампион и това ти е работата, трябва да е същото като на хартия. За чий са ти тези черни колани и години обучение, ако накрая сведеш всичко до инстинкт да се хвърлиш напред срещу двуметрова годзила боксьор? В последно време бразилците яко се излагат и доказват, че са тъпи циганьори.

Няма стига, ИНСТИТУЦИЯТА Ю ТИНК пристига!!!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...