Jump to content

Кратки новини от света на бокса

BORKO_10

Recommended Posts

Фюри: Не знам с кой ще се бия - Кличко или Фред Флинстоун

Британският боксьор Тайсън Фюри заяви, че не може да каже кога ще се състои следващия му мач и кой ще бъде евентуалният му съперник, съобщава novsport.com.

"Не знам кога ще бъде следващия ми бой. "Не знам и кой ще ми стане съперник - Кличко, Фред Флинстоун или Батман," заяви пред Скай Спортс Фюри.

Както е известно от компанията К2, която организира мачовете на братята Кличко, обявиха че мачът ще се проведе между май и юли.

• 2 weeks later...

Victor Ortiz и Andre Berto ще се бият за втори път, като това ще се случи на 30 април в StubHub Center, Carson, California. Това ще е реванш от 2011, когато Ortiz победи с decision, а самият мач беше определен за "мач на годината".

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

Stephen Espinoza (шефът на спортния отдел на Showtime) призовава за двубой между Deontay Wilder и Anthony Joshua през следващата година. И двамата имат договор с Showtime, като според Espinoza дори при загуба на единия от двамата, този двубой е приоритет за телевизията.

Потенциалният мач между Canelo Alvarez и Gennady Golovkin изглежда, че ще бъде отложен отново, като плановете са двубоят да бъде оставен да "престои" още няколко битки. Canelo ще търси още битки с хора като David Lemiaux и Curtis Stevens, като Golovkin е съсредоточен върху Daniel Jacobs.

• 1 year later...

Голяма стъпка за Wilder. Нещата стават все по-интересни. 

Очаква се Deontay Wilder да защити WBC титлата си срещу Luis Ortiz на 14 октомври в Barclays Center, Brooklyn, NY.

• 1 month later...

Обявиха официално Vasyl Lomachenko vs. Guillermo Rigondeaux. Битката ще се проведе на 9 декември в MSG (New York), като Vasyl Lomachenko ще защитава Super Featherweght титлата си (126 паунда). Lomachenko е 9-1 като професионалист, двукратен олимпийски шампион (2008 и 2012) с 396-1. Rigondeaux също е двукратен олимпийски шампион (2000 и 2004) с 463 победи и 12 загуби. При професионалистите е 17-0-1. Като цяло, 2017 е феноменална година за бокса. 

• 2 weeks later...

Уф...

Сблъсъкът между Deontay Wilder и Luis Ortiz е пред провал. Причината: провален допинг тест на Ortiz. Самият Ortiz даде снимка в Twitter на веществото, за което е изгърмял, заедно с предписание от лекар. Това е втори провален допинг тест на кубинеца.

И малко добри новини:

Tony Bellew и David Haye ще се бият отново на 17 декември в O2 Arena, London.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...