Jump to content

Kubrat Pulev vs. Dereck Chisora - 7 Май 2016

BORKO_10

Recommended Posts

Официално: Кубрат Пулев срещу Чисора на седми май в Хамбург

Мачът между Кубрат Пулев и родения в Зимбабве Дерек Чисора за европейската титла в тежка категория ще бъде на 7 май в Хамбург, съобщиха от тима на двамата боксьори „Зауерланд“, цитирани от novsport.com.

Кобрата (22 победи, 12 нокаута) и Чисора (25 победи, 17 нокаута) ще се изправят един срещу друг в основен мач от Галата на професионалния бокс във втория по големина град на Германия.

Двамата вече са печелили европейския пояс.

На 5 май 2012 година Пулев нокаутира в 11-ия рунд състезаващия се за Германия Александър Димитренко и се качи на върха на Стария континент.

На 21 септември 2013 година в Лондон пък Чисора победи Едмунд Гербер (Германия) и така спечели вакантната титла.

Междувременно подготовката на Кубрат Пулев и съотборниците му - световните шампиони Артур Абрахам и Джак Кулкай, както и на целия щаб, продължава на Белмекен, на над 2000 метра надморска височина.

Не ми се вярваше от Зауерланд да разрешат този бой, но явно са готови да жертват един от двамата си най-добри в категорията. Дали пък на Чизора нарочно не му натрупаха бързи победи срещу анонимки, за да може да ИЗДИГНЕ Кубрат? Кобрата им струва повече пари, готви се при най-добрия им треньор и съм убеден, че очакват да убие Дерек. Как обаче си го набиват с този мач за толкова смешна титла не е истина.

Първо, в тази среща реално няма никой печеливш, освен Зауерланд, които ще хванат парата. И двамата боксьори са над 33, губили са мачове за Световната титла и в последната година нямат 1 сериозен мач.

Второ, мача е за титла, която реално няма никаква стойност и скоро след спечелването й ще бъде овакантена.

Интересното е, че Чизора е отказал мач на Джошуа за да се бие с Кубрат. Това какво ви говори?

• 3 weeks later...

Някое про ще се произнесе ли по шансовете на Пулев?

Че гледам списъка с опоненти на Чисора и си мисля, че се е бил с доста, доста по-сериозни имена от Пулев, макар да е загубил големите си мачове.

Според мен (без да се имам за експерт), е трудно да се прави прогноза на този мач, най-вече защото Пулев не се е бил с достатъчно голям брой стабилни имена, за да имаме ясна преценка за качествата му. Chisora го знаем, както знаем, че доскоро не беше в най-добрата си форма, но същото важи и за Пулев. Все пак вероятно и двамата ще се стегнат за този двубой, като победителят ще бъде човека когото Sauerland ще искат да наложат в бъдеще в голям мач (евентуално за някоя от световните титли вероятно).

The Olimpic Hero
On 28.02.2016 г. at 2:47 PM, OyeaH said:

Не ми се вярваше от Зауерланд да разрешат този бой, но явно са готови да жертват един от двамата си най-добри в категорията. Дали пък на Чизора нарочно не му натрупаха бързи победи срещу анонимки, за да може да ИЗДИГНЕ Кубрат? Кобрата им струва повече пари, готви се при най-добрия им треньор и съм убеден, че очакват да убие Дерек. Как обаче си го набиват с този мач за толкова смешна титла не е истина.

Първо, в тази среща реално няма никой печеливш, освен Зауерланд, които ще хванат парата. И двамата боксьори са над 33, губили са мачове за Световната титла и в последната година нямат 1 сериозен мач.

Второ, мача е за титла, която реално няма никаква стойност и скоро след спечелването й ще бъде овакантена.

Интересното е, че Чизора е отказал мач на Джошуа за да се бие с Кубрат. Това какво ви говори?

Моята логика пък е съвсем друга. По-скоро вярвам, че Кобрата ще издигне Чисора. За Заурланд мисля, че Чисора има по-голяма стойност, защото чисто и просто може да прави в пъти по-добър build-up от Кубрат Пулев и е много по-атрактивен боксьор. Тоест Чисора би трябвало да носи повече пари на Заурланд. За мен е странно като цяло, че Кобрата е в позицията на фаворит и водещо лице в този мач - ще вземе 60 % от хонорара, беше домакин на пресконференцията в София и изобщо изглежда едва ли не като основния играч тук, което пък противоречи с моите твърдения от по-горните изречения. Та за мен лично много противоречив мач и ми е трудно да хвана игрите на Заурланд.

• 2 weeks later...
Ain't no grave...

Искате да кажете, че изхода от мача вече е решен и то от компанията, за която се състезават, а няма да се реши на ринга, така ли?

Embrace the plate, Johny!

• 1 month later...
U_think_U_Know_Me

Готови ли сте за този сбъсък??2?

13177591_1118826831492344_1438430306593181673_n.jpg

Няма стига, ИНСТИТУЦИЯТА Ю ТИНК пристига!!!

The Olimpic Hero

23.45 - Диема Спортarrow-10x10.png. В #wwe-bg обаче ще се събираме вероятно да го гледаме, така че, който иска може да заповяда. Би трябвало да има и стриймове, за който няма Диема Спорт.

Обаче си забиха доста добър build на мача. За самия мач не мисля, че Кобрата ще има проблем.

MA4KAI GRI6O!

HEIDENREICH

Най-вероятно мачът  ще е болка за гледане , но системата на Чисора е ясна:
1.Простотии преди мача
2. Пълнят му кофата с тупаници
3. Repeat

ShaolinMonk

Не ми се даваха пари за пакета на Диемите. На сайта им пък искат 3 лева за цялата гала вечер, за която ми е през кура. Искам да гледам само мача на Кобрата и Чисора. Ако знаете за читави стриймове казвайте. Независимо дали е на Диемите или на китайски спортен канал ако ще.

5079877.jpg

The Olimpic Hero
On 6.05.2016 г. at 4:23 PM, MJ23 said:

http://www.bg-gledai.tv/

Ето тук има хубави стриймове за Диема Спортarrow-10x10.png и Диема Спортarrow-10x10.png 2, ако много държите на "експертните мнения" в студиото им. :D:) 

"В момента регистрациите са ограничени."

Иначе намерих свеж стрийм за Диема Спортarrow-10x10.png: http://www.seirsanduk.com/?id=diemasport

Не приемайте мнението ми като хейт, а просто като мнение на човек, който обича от време на време да гледа бокс.

Честита победа на Кубрат, но с този скучен стил и липса на нокаут над сериозно име може само да си мечтае за мач за сериозна титла или такъв с Кличко, Фюри, Джошуа и т.н. Срамота е да не може да го изпрати поне в нокдаун.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...