Jump to content

UFC on FOX 18: Johnson vs. Bader

BORKO_10

Recommended Posts

Johnson-Bader-poster-750.jpg

Event: UFC on FOX 18: "Johnson vs. Bader"

Date: January 30, 2016

City: Newark, New Jersey

Main Event (FOX ) :

Lightheavyweight: Anthony Johnson (20-5) vs. Ryan Bader (20-4)

Main Card (FOX) :

Heavyweight: Josh Barnett (34-7) vs. Ben Rothwell (35-9)

Bantamweight: Iuri Alcantara (33-6-1NC) vs. Jimmie Rivera (18-1)

Welterweight: Sage Northcutt (7-0) vs. Bryan Barberena (10-3)

Preliminary Card (Fox Sports 1):

Welterweight: Tarec Saffiedine (15-4) vs. Jake Ellenberger (30-10)

Lightweight: Olivier Aubin-Mercier (7-1) vs. Carlos Diego Ferreira (11-2)

Middleweight: Kevin Casey (9-3-2NC) vs. Rafael Natal (20-6-1D)

Flyweight: Dustin Ortiz (15-4) vs. Wilson Reis (19-6)

Welterweight: George Sullivan (17-4-1NC) vs. Alexander Yakovlev (22-6-1D)

Featherweight: Alex Caceres (10-6-1NC) vs. Masio Fullen (10-5)

Preliminary Card (UFC Fight Pass):

Featherweight: Levan Makashvili (7-2) vs. Damon Jackson (9-1-1NC)

Lightweight: Tony Martin (9-3) vs. Felipe Olivieri (14-4)

Welterweight: Matt Dwyer (8-3) vs. Randy Brown (6-0)

Ето, че дойде време за второто шоу на UFC през 2016.

Johnson vs. Bader е един от най-интригуващите двубои в light heavyweight дивизията и резултатът от него най-вероятно ще даде отговор кой ще е следващия претендент за титлата, който ще се изправи срещу победителя от Jon Jones vs. DC. В този мач има два варианта. Или Rumble ще успее да нокаутира Bader още в началото или ще се случи противоположното и Bader ще измъкне поредния си decision. Аз лично не съм фен на стилът на Ryan Bader, но човека показва че е в страхотна форма и заслужено е с 5 поредни победи. Интересно е как ще се съчетаят стиловете на двамата, но според мен Bader ще успее да издържи в началните рундове, а после малко по малко ще обезличи Johnson с wrestling. Моето желание е Rumble да спечели и да го видим в мач с Jon Jones, който трябваше да се случи миналата година, но не мисля че ще му е никак лесно да спечели този мач.

Barnett vs. Rothwell е един от тези мачове в които просто се моля да видим ранен нокаут, тъй като е възможно да е много скучен. Не знам кой ще спечели, тъй като и двамата имат тази възможност, но все пак ще заложна на Rothwell, който за мен е в по-добра форма и ако успее да нацели протовника си добре няма да му остави много шансове.

Jimmie Rivera е още един от перспективните играчи в bantamweight дивизията и според  мен няма да има проблем срещу Iuri Alcantara и ще успее да му наложи необходимото темпо за да спечели мача. Въпреки, че не е от най-едрите в дивизията според мен Rivera има голямо бъдеще и това ще е мачът в който ще трябва да го докаже.

Предполагам, че Sage ще вземе поредната си победа с KO, тъй като противика му не е от най-легитимните бойци в UFC. Интересно ще е да видим как ще изглежда Sage в по-горната дивизия.

В прелимите ще е интересно да видим как ще се представят Jake Ellenberger Olivier,Aubin-Mercier и Dustin Ortiz.

Northcutt е супер зелен, добре, че му смениха опонента, че като нищо щяха да го бият. Barberena е добър боец, но много добре играе по силите на Northcutt, започва бавно и не е най-добрият grappler, за това очаквам Sage да спечели.

Bader ще се опита да повтори gameplana на Cormier, но не е толкова добър wrestler и не може да поема удари толкова добре. Cormier успя да го направи, но в процеса отнесе един от най-бруталните удари, които съм виждал в UFC. Ако това е Bader, ще лежи на земята няколко минути. За това и по-скоро виждам да свърши като Davis vs. Johnson, Rumble ще му спре takedown-ите и ще го нокаутира. 

Bader сериозно се издъни. Такива огромни грешки, срещу човек като Rumble, няма как да минат. Не знам дали се е страхувал от Rumble или просто има най-слабото IQ, но такъв жалък опит за takedown няма как да мине срещу боец от ранга на Johnson. Вече и на земята, упоритостта му да търси kimura-та го докара в mount срещу един от най-силноудрящите хора в UFC. Няма как да не загубиш в тази ситуация. Bader винаги намиран начин да бъде унижен и тотално размазан в такива битки. Вярно е, че винаги успява после да се върне по-добър, но вече много провалени title eliminator-и му се насъбраха. Rumble има следващият title shot, но се съмнявам да го дочака, а и самата ситуация в дивизията не е особено ясна. бих искал да видя Rumble vs. Glover, ще е епичен fight, а и вече почти всичко с Rumble сме видели.

Като говорим за груби грешки и Sage Northcutt не остана по-назад. Това да правиш някакви cartwheel kick-ове, които има огромна вероятност да те вкарат по гръб, където си най-слаб, си е абсолютен оптимизъм. Northcutt беше плачевен по гръб, абсолютно безидеен и при първата по-голяма опасност се предаде. Не, че arm triangle във half guard е нещо невиждано, но много рядко се предават хора от него. Или Sage никога не е бил поставян в тази позиция и я надценил, или просто quit-на при първата възможност. И двете са обезпокоителни. Поне все още е млад и има много време пред себе си, да се развие. Просто UFC не е мястото, където да се учиш да се биеш, а UFC видяха пари в него и започнаха да го hype-ват до небесата. На първо време трябва да спре да се бие през месец и да се концентрира върху уменията си, което прави адекватен camp, абсолютно задължителен за бъдещето му.

Това Rothwell да предаде Barnett си е доста WTF, но HW дивизия, всичко може да очаква човек. Rothwell изглежда като абсолютен жалкар физически, но стилът му е проблемен за доста хора и натрупа няколко finish-а срещу легитимна опозиция. За title shot е рано да се говори, след цялото фиаско с Cain, но аз бих искал да видя реванш между него и Overeem. 

Ебати секса, това да видя Rothwell да предаде Barnett....Сейдж и Бейдър не ми се коментират, аматьорски грешки от хора, които имат претенции.

Както каза neshev, изключително глупава грешка от страна на Bader да се хвърли по този начин за takedown и то още в началото. Колкото и да презъвхожда Rumble в борбата, не трябва да забравяме че втория също е нелош борец и изглежда много аматьорски да подходиш по този начин и то към един от най-важните мачове в кариерата си. Bader е казал, че първоначалната идея не е била да се хвърля в самото начало за takedown, но все пак го направи и това си му коства загубата.  Ударите които пое Bader бяха много брутални и логично заспа много бързо. Добра победа за Johnson, която директно го изтрелва като претендент номер 1.

Ben Rothwell показа, че е един от най-качествените бойци в категорията и може би ако успее да спечели още един мач ще получи и шанс за титлата. Това, че Barnett никога не е бил предаван придава още по-голяма тежест на тази победа. Нещата в heavyweight дивизията в момента са много интересни, тъй като не се знае кога Cain и Werdum ще са готови, не се знае дали Miocic ще чака или ще се пусне в друг двубой, така че ни предстоят интересни месеци на развръзка в тази категория.

Jimmy Rivera е много интересен боец със страхотен стил и заслужено спечели мачът си. Аз лично не го виждам да има успех в тази дивизия, тъй като е много дребен, но ако реши да свали до 125 може и да има сериозен успех. Това може би беше най-добрият мач за вечерта.

Sage загуби и сега започват невероятни нападки срещу него. UFC сами са си виновни за това, тъй като hype-а беше прекалено голям, а всеки по-сериозен фен виждаше пропуски в играта на Sage/ Мен лично ми харесва стилът му, но определено има още много да работи за да стигне нивото на бойците в UFC. Дано след  тази загуба да не му се съсипе психиката, защото в следващите дни нападките ще продължът и съм сигурен, че това не се отразява добре на Sage.

Малкия пичага със салтата бързо го повалиха от хайп-влака. И на мен винаги ми се е искало да се пръкне в октагона няк'ва машина, дето грам не го ебе за традиции и техники и да ги пердаши като по филмите, обаче реалността е далеч по сурова. Тва циганско колело му изяде главата.

Хевиуейтувете с лек скип,  Rothwell  по едно време с тая ръка напред и тоя поглед ми запрлича на дрогиран,

малко като Люк бесилото, като играеше малоумен и му течаха лиги, обаче събмита беше нереален.Който и да е шампион обаче,  Rothwell не го виждам срещу него.

Ако може някой да ме светне, кой как и кога е махнал забраната на Кокалите да се състезава, иначе Кормие ми е страшно противен тип, дано дропне колана след като изяде епичен пердах.

Защо произнасят Рафаел- Афайел..? Р-то нямо ли е ? 

Ръмбъла само като го гледа човек и му е ясно,че е по-добре да не му пада под тукатите,сериозен претендент вече е за титлата,очаквах по-дълга битка,но пак се доказа-една грешка и тока гасне.

3kuoda.gif

50 minutes ago, yaripim said:

Защо произнасят Рафаел- Афайел..? Р-то нямо ли е ? 

Всъщност е Хафайел. В португалския р се произнася като х, когато е в началото на думата. 

9 hours ago, yaripim said:

Ако може някой да ме светне, кой как и кога е махнал забраната на Кокалите да се състезава, иначе Кормие ми е страшно противен тип, дано дропне колана след като изяде епичен пердах.

On October 23, 2015, the UFC announced that Jones had been reinstated to the active roster, nearly six months after his suspension was announced. :)

Ще вземете брадите, ве, маняци.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...