Jump to content

UFC on FOX 17 "Dos Anjos vs. Cerrone 2" - 19 декември 2015

neshev

Recommended Posts

ufc-on-fox-dos-anjos-vs-cerrone-2.jpeg

Event: UFC on FOX 17: "Dos Anjos vs. Cerrone 2"
Date: Sat., Dec. 19, 2015, on FOX

UFC on FOX 17 Main Event:

155 lbs. Rafael dos Anjos (24-7) vs. Donald Cerrone (28-6) (UFC Lightweight Title)

UFC on FOX 17 Main Card (8 p.m. ET):

265 lbs.: Junior dos Santos (17-3) vs. Alistair Overeem (39-14)
155 lbs.: Nate Diaz (17-10) vs. Michael Johnson (16-9)
135 lbs.: Karolina Kowalkiewicz (7-0) vs. Randa Markos (5-2)

FOX Sports 1 "Prelims" (5 p.m. ET):

145 lbs.: Myles Jury (15-1) vs. Charles Oliveira (20-5)
185 lbs.: C.B. Dollaway vs. Nate Marquardt
135 lbs.: Sarah Kaufman (17-3) vs. Valentina Shevchenko (9-1)
185 lbs.: Tamdan McCrory (13-3) vs. Josh Samman (12-2)
155 lbs.: Danny Castillo (17-9) vs. Nik Lentz (25-7)
145 lbs.: Jim Alers (13-2) vs. Cole Miller (21-9)

UFC Fight Pass "Prelims" (3:30 p.m. ET):

170 lbs.: Leon Edwards (10-2) vs. Kamaru Usman (6-1)
170 lbs.: Hayder Hassan (6-2) vs. Vicente Luque (7-5)
265 lbs.: Luiz Henrique (8-1) vs. Francis Ngannou (5-1)

Очаква ни интересно шоу, което явно се явява като подарък за Коледа и заради това е пуснато безплатно по FOX.

Аз лично харесвам и RDS и Cerrone като няма да имам фаворит за спечелването на битката и все пак ако бразлиецът покаже нивото на което беше в мачът срещу Pettis, не мисля че Сероне ще има шанс. Ако Каубоя успее да го засече с някоя балтия или ритник в първите рундове може би има шанс, но ако се стигне до решение, то според мен РДС ще си го победи по същия убедителен начин по който побеждава всичките си съперници, а именно с непрестанен натиск, събаряне, ground and pound и контрол на земята. Наистина е невероятно какво ниво може да потдържа РДС през всичките 5 рунда.  Със сигурност желанието на УФЦ и Dana White е в Събота да има нов шампион, който да се изправи срещу Конор, тъй като си мисля че евентуален мач между ирландеца и Сероне ще бъде продаден много по-добре, а и шансът за загуба на Конор е по-малък тъй като Сероне все пак е страйкър, а това са съперниците срещу които Конор е по-добър. РДС срещу Конор също би бил един много интересен двубой, но тогава шансовете на ирландеца за победа според мен са много по-малки. И все пак ще е много интересно да видим какво ще се случи утре вечер. Моята прогноза е победа с decision на РДС и първа защита на титлата.

JDS vs. Overeem е един двубой който очакваме от няколко години и определено съм много надъхан да ги видя един срещу друг в клетката като се надявам Реем да бъде отнесен още в първия рунд. ЖДС определно все още има шанс да бъде сред големите в дивизията и се надявам това да е първия от победните му ходове.

WAR DIAZ. Четох му някакви изказвания, че е много мотивиран да си върне позициите в категорията и се надявам наистина е така и да ги запука както той си знае.

Оувъриим и JDS са бити карти и 2мата. Според мен Цигано ще вземе мача без особени трудности.

EDIT: http://www.mmamania.com/2015/12/18/10596840/video-nate-diaz-michael-johnson-get-into-physical-altercation-inside-ufc-hotel-mma

Диаз пак превърта и иска да ги къса преди да е влязал в клетката. Най-големите гадове са с брат си и наистина се надявам да излезе подготвен, за да къса.

Ще вземете брадите, ве, маняци.

Симпатизирам на Cowboy, но това е труден опонент за него. Исторически, Cerrone има проблеми със southpaws, хора, които стартират експлозивно, и хора, които пресират. RDA е трите и още в първия им бой се видя това. От тогава, RDA е още по-добър в това, което прави, докато Cerrone все още не е показал, че е адресирал тези проблеми. Той е от тези бойци, които се бият инстинктивно и за това е най-добър като се бие по 4-5 пъти в годината, но за да победиш опонент, който ти е препъни камък, се иска доста дисциплина и специфичен gameplan, който не съм сигурен, че Cerrone може да следва. За това и очакванията ми са за доминантен decison в полза на RDA, с надеждата, че Cerrone ще изненада.

JDS vs. Overeem е с две години по-късно. И двамата не са това, което бяха. Reem изглеждаше покъртително зле на weigh ins, а chin-ът му все още е въпросителен. JDS също загуби доста след войните с Velasquez и видимо не е същият. Все пак очаквам, че ще намери слабият chin на Overeem и ще го нокаутира, без значение дали е първи, втори или трети рунд. Reem има път към победата и няма да е чак такава изненада, ако успее да спечели някакъв скучен decision, но просто не виждам как ще издържи, а JDS му трябва точно един удар да го довърши. 

On 12/18/2015 at 10:58 AM, dbrm said:

WAR DIAZ. Четох му някакви изказвания, че е много мотивиран да си върне позициите в категорията и се надявам наистина е така и да ги запука както той си знае.

Оувъриим и JDS са бити карти и 2мата. Според мен Цигано ще вземе мача без особени трудности.

EDIT: http://www.mmamania.com/2015/12/18/10596840/video-nate-diaz-michael-johnson-get-into-physical-altercation-inside-ufc-hotel-mma

Диаз пак превърта и иска да ги къса преди да е влязал в клетката. Най-големите гадове са с брат си и наистина се надявам да излезе подготвен, за да къса.

Nate Diaz наистина изглежда във впечатляваща форма, нищо общо с този, който загуби от RDA преди година. Johnson е логичният избор, но точно сега Diaz може да направи upset, както го направи срещу Cerrone навремето. 

Rafael dos Anjos опреварга голяма част от своите критици с тази победа. Аз лично очаквах много по-сериозно представяне на Каубоя особенно в първите рундове, но противно на очакванията RDA буквално го прегази. Този kick тялото се оказа решителен и именно той разклати Сероне. Определено се получава интересно след като миналата седмица Конор победи за 13 секунди, сега видяхме нокаут през първата минута, така че имаме предпоставките за един суперсблъсък между Conor и Dos Anjos. Незнам дали ще се получи голяма битка, но определено съм надъхан за подобно стечение на обстоятелствата. Малко ме е яд за Cerrone, в който ясно се виждаше напрежение преди двубоя. Определено не заслужаваше толкова бързо да бъде свален, но това е красотата на ММА.

Откакто Overeem тренира с Greg Jackson определено се забелязва голям напредък в играта му. Подобно на битката с Рой Нелсън и тук Рийм беше пределно концентриран и не допусна никакви грешки. JDS определено не е същият, а ударът който понесе ще го промени още повече. Заявка за title shot отстрана на Алистар.

Нейт Диаз направи двубоя на живота си. Намира се в страхотна форма и не остави никакви шансове на Michalel Johnson, който 3 рунда налагаше страхотен натиск, но просто нещата не му се получаваха. Нейт показа страхотен бокс, дисциплина и хладнокръвие като по този начин успя да вземе може би една от най-важните победи в кариерата си. 

Свалянето на Myles Jury в featherweight явно не му се отрази добре. Имаше голям потенцял в това момче, но Каубоя го пречупи. :D

Заслужава си да се видят КО-то на Nate Marquardt както и това на Francis Ngannou, който ми направи много добро впечатление с играта си и определено искам да го видя отново в действие.

Получи се добро шоу, макар че някой от мачовете бяха доста скучни. Сега чакаме батко ви Robbie Lalwer да наказва отново.

Доста разочароващ Дос Сантос.Този побой,който отнесе от Кейн го промени и никога вече няма да е същият.Много пасивен и неагресивен,въпреки че знаеше,че един точен удар му печелеше мача.

Принципно не ме интересува Нейт Диаз номер 15 ли е и ли номер 40 в класациите.Мач с Конър Макгрегър е сбъдната мечта за всеки фен и се моля да го видим някой ден.Много се радвам,че Диаз излезе толкова мотивиран и в добра форма за мача си снощи.Ако наистина е решил да е по - активен занапред,ние феновете само можем да спечелим от това.

Много интересно защо всеки говори как Дос Сантос от 2 загуби в кариерата си не бил същия, а за Алистър никой нищо не казва, въпреки че човекът изяде брутални нокаути през годините, но след това се научи да играе умно и това дава резултат. Той сам знае, че не може да понася на удари и именно заради това бяга от размени.

Според вас правилно ли беше спирането на мача и имаше ли шанс Джуниор да се завърне?

Те не бяха просто загуби, а тотални размазвания. По-добре е да те нокаутират и да спрат мача, от колкото на практика да си в нокаут и да продължиш да се биеш още 15 минути. Тези два мача с Cain и после този с Miocic имат много по-сериозни последици от всички нокаути, които Overeem отнесе. Спирането беше нормално, едно от тези, където потърпевшият падна доста лошо и реферът прибърза да ги спре. JDS надали щеше да спечели, дори и да бяха стигнали до decision. Изглеждаше плах и неуверен, докато Overeem си изпълни тактиката перфектно и добре адаптира стила си. Сега вероятно ще си получи парите, а не бих го отписал срещу Cain/Werdum. Ако имаше по-добър chin, нямаше кой да го спре.

ME изненада, че беше толкова кратък, но Cerrone почва доста бавно и RDA се възползва. Отново удар в тялото го прецака, което навежда на мисълта, че явно има проблеми там. RDA ще е труден опонент за Conor - бърз, с добро cardio/wrestling и добър striking, който да му помогне с takedown-ите. Cerrone е в трудна позиция, както всеки, който има две загуби от шампиона. Ще трябва да чака да се променят нещата, но той винаги губи големите мачове и не съм сигурен, че ще адресира този проблем.

Nate Diaz се би добре, но Michael Johnson се подведе на игрите му и тръгна да търси KO, което му афектира cardio-то и започна да следва играта на Diaz, където е изключително добър. И срещу двамата братя, leg kicks + takedowns е формулата, но Johnson бързо изостави ритниците и Diaz се адаптира. Diaz vs. McGregor ще е супер забавен бой, дано се случи някога, въпреки че на този етап е немислимо да стане. UFC не печелят нищо от него. 

Diaz не беше никаква изненада за мене ....Аз пък съм на мнение , че формулата срещу двамата Диаз е страйкинг преси и твое темпо. Оставят ли се да поведът темпото те , работата е шит тотален.

А това Конър да изкача в горна катерогия веднага след като е взел титлата е нереано. Аз даже си мислия , че докато е шампион там , няма как да се случи това.РДА е животно.Аварез е животно.Петис е животно. Един Бенсън е животно .... несериозно е това.

^ Съгласен(с Нешев). Рийм направи много точен уклон, последван с добре пласирана кука. Жалко, че ченето му не държи на бой.

За Нейт, въпреки, че е в добра форма си мисля че стойката му е слабостта. С този изведен водещ крак всеки може да си му нацепва лег киковете как си иска, обаче Джонсън реши да фокусира workload-а си в това да влиза в периферията си на бокс и да играе на размери с Диаз.

Шевченко се представи според мен слабо. Въпреки, че не е учудваща играта й, като се вземат под внимание миналите й мачове за сравнение.

result.jpg?1418684825.53848

Бях тръгнал още тия дни да го пиша това, ама нямах време. Не ме изненадва загубата на Каубоя, защото при него има проблем с големите мачове и това винаги го е прецаквало. Уникален боец е, но стане ли напечено - не го търси. Е, изненада ме, че JDA го би толкова бързо, мислех, че има да го въргаля половин час, но как да е.

Сероне е имал три мача за титла и един за тайтълшот и ги губи винаги. Два пъти загуби в WEC  от Бендо в уникални мачове, но айде, за там как да е. Най-много ме беше яд, като загуби от Нейт Диаз, там трябваше да спечели. Още тогава мислех, че с кариерата му е свършено, но той направи и невъзможното за да се върне в играта за титлата. Евала за което, но до тук.

JDA може и да не е известен и т.н. , но е феноменален боец и шапка долу за невероятните му умения. Жалко, че казака сдаде фира, това щеше да е мач та мач.

------------

Много ме изненада, че Оувърийм взе мача с Цигано. Не знам как стана така, бас можех да хвана, че бразилецът ще бие, но в ММА и така става понякога. Не знам защо JDS беше решил да играе така предпазливо, а не натисна от началото, според мен щеше да бие, ако беше пресирал.

-----------

Нейт направи много силен мач, но си остава същото наперено момченце без грам акъл и заради това и никога няма да развие феноменалния потенциал, който има.

Overeem все пак е бивш K-1 шампион, striking-ът му е елитен. Проблемът в защитен план идваше от това, че Overeem беше свикнал с големите ръкавици, които покриват доста повече то главата му и тръгна да прави същото и с MMA еквивалента им, като често се озоваваше до клетката и бързо намираха пролуки. Greg Jackson направи чудеса с него и вече се движи много по-добре и рядко остава открит за удар. Не е особено красив стил, но ефективен и го докара до title shot. 

Срещу Velasquez и Werdum има шансове, защото и на двамата пътят към победата е на земята, а трябва да минат през clinch-a, където Overeem е изключително опасен. Другият вариант е да превърнат боят в абсолютна скука и да наложат дори по-муден стил от Overeem и да печелят по точки, но дори тогава опасността да бъдат нокаутирани не е малка. 

^ Тука искам да вметна, че Рийм ще преразгледа какво предлага пазара като свободен агент сега. Това го беше обявил още преди двубоя с Дос Сантос. 

П.С: Дори и да не е красив - ми харесва. От както Пакиао изгуби от Мейуедър станах фен на тактиците/техниците и в момента добре изпълнен геймплан, без много ефектни изпълнения много повече ми се нрави, отколкото flashy stuff-а .

Reem надали ще ходи другаде, просто иска да си вдигне цената за новия договор. Беше казвал, че ще иска още един шанс за титлата, преди да се откаже и е много малко вероятно точно сега да търси money fights другаде.

То и няма кой да му предложи чак такива пари. Bellator на практика нямат HW дивизия вече, WSOF постоянно имат някакви скандални. Единствено Rizin, но там се съмнявам Fedor да иска да се бие с толкова опасен опонент. При всички положения е много малко вероятно UFC да го пуснат дори да преговаря с други компании и просто ще му дадат парите, които иска, ако са поне малко разумни. 

^ Ще видим колко са разумни. 

Ех... да можеше Джаксън да направи такива промени и с братята - щеше да е МНОГО добре. 

HW дивизията им е доста плитка, няма как да не задържат човек като Reem. Те го гласят от много време за title shot и за това го държаха дори, когато го нокаутираха буквално всеки бой.

Братята са супер лоялни, камоли да тръгнат да тренират в пустинята. Съмнявам се Cesar Gracie да не им е обръщал специално внимание, но и двамата си знаят своето и се бият по инстинкти. При тях всичко е striking/jiu-jitsu, wrestling-ът им е тотално занемарен, а ако имаха добра борба щяха да са много по-трудни за побеждаване. 

^ За огромно съжаление да. Чакаме сега Мустафаев, Шевченко, Пена, Тюменов да видим докъде ще стигнат. А, да - и онзи поляка джудист, дето се бие в LHW.

A.J McKee, Пико, Рут и Фортън са в Белатор, иначе щеше да е мазаляк тотален.

Изключително доволен съм! Реално от това UFC най-много чаках мача на Диаз и чакането си заслужаваше. Толкова нахъсан и стабилен не го бях гледал от мача с Каубоя преди цифра години. Джонсън в първия рунд загатна за нещо, но моя човек го ПРЪСНА. Някъде към средата на първия рунд играта започна да му се получава и да му влизат комбинациите и мача свърши направо. Особено в края на втория рунд Джонсън направо си беше паднал духом и обираше ударите. За гаврите на Нейт с усмивките и соченето няма кво да говоря, голям е. И отново скандално интервю след мача, което беше цензурирано в торента, но преди това го бях гледал.

Мача на Риим и JDS разочарова. 2ма от най-елитните страйкъри в дивизията да направят толкова скучен мач си е грехота. Според мен мача не трябваше да бъде спрян веднага. Цигано още докато падна и се съвзе, даже Алистар така и не го удари хубаво както беше на земята, но дори и да бяха продължили едва ли резултата щеше да е различен. Крайно безличен и пасивен JDS Няма да се очудя Алистар да получи тайтъл шот, но според мен и двамата са бити карти вече и не очаквам нищо кой знае какво.

RDA  е мръсно животно. Така както ги е подпукал не виждам кой може да го бие скоро време. Даже си мисля, че ако се стигне до мач с Конър, ирландеца няма да могат да го съберат после.

Стабилно шоу се получи, женския мач не го гледах. Кур за рекламите.

Ще вземете брадите, ве, маняци.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...