Jump to content

Футбол

Lubo Dimitrov

Recommended Posts

Не съм гледал Ливърпул вече 3 седмици във ВЛ и аз да им сера на безмислените мачове....

Поне 16ти наближава:wank:

FB_IMG_1663918513908.jpg

Edited by Mariyan01

Гледам днес в програмата мача на ПАОК няма да го дават, а хем играят първия инвтория.

Знаете ли дали ще продължават да дават гръцкото първенство в каналите на Диема и Нова спорт?

natopor4en
15 minutes ago, Mmx said:

Гледам днес в програмата мача на ПАОК няма да го дават, а хем играят първия инвтория.

Знаете ли дали ще продължават да дават гръцкото първенство в каналите на Диема и Нова спорт?

Май няма. Тo кой ги гледа тея византийци въобще :D  

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Няма спор, че Халанд е голова машина! Ако успее да се опази от контузии го чака много светло бъдеще! В моите очи той е ъпгрейдната версия на бат Златан! Във връзка с това за хеттриците ще кажа, че Роналдо по времето на Съра не беше използван като нападател. В Реал Мадрид се случи тази промяна! И друго, футбола преди 15години беше съвсем друг с много по-класни футболисти! 

Сега за "дербито".. разликата между Сити и мойте любимци е не една, не две, а може би 5 класи. Не виждам как може да ги стигнем в следващите 4-5 години. Чест им прави на Сити, че спряха накрая да си дават зор, защото се усетиха, че работите отиват към разгром и унижение за противника! Съмнявам се да е било с цел да се опазят от контузии. С Роналдо без Роналдо, с Хари Главата без Хари Главата пак щяха да ни отнесат с 300! Леко останах изненадан, че Каземиро беше на пейката за сметка на Скит Мактоменей, but anyway. Подкрепям тен Хаг! Има нужда от време! Дори да не хванем топ4, 5то място с добра игра, изграден стил и вече ясна представа на кого ще се разчита и на кого не догодина може да се борим за 2ро, 3то място.  Нещо, което ми направи силно впечатление накрая беше след дузпата как Едерсон ме тръгна да прави цигански чалъми с топката, а буквално я даде на Марсиал(рекох си тоя ще му пусне за 3ти гол). Respect!

Малко офтопик.. от 97ма до сега за двама нападатели ме е било яд, че са в други отбори от ВЛ, а не в Юнайтед: Дрогба и Халанд.. Норвежеца е ИЗРОД!

• Upvote 2
The Big Red Machine

И аз бях изненадан защо Каземиро не игра, особено пък като на Ериксен в дефанзивна роля не му беше особено удобно. Може би трбяваше Тен Хаг да пробва с 4-3-3 с Каземиро дефанзивен и пред него Ериксен и Бруно. Така щеше и да има кой да покрива крайните защитници, защото се видя как оставаха 1 на 1 с нападателите на Сити, за които не бе проблем да ги преодоляват - Грийлиш правеше каквото си поиска останал сам срещу Далот, същото бе и от другия край. Иначе Ман Сити от началото на сезона за мен са най-добрия отбор изобщо в Европа, като прави впечатление колко е изчистена играта им, а Де Бройне прави егати изчислените до милиметър пасове. Холанд си е машина за голове, голям е, бърз и отлично се пласира. Направо ми беше кеф да гледам атаките им.

The Pain

Отказвам да се надъхвам относно Арсенал за този сезон, минали са само 7 кръга.За мен главната цел в този момент са 9 победи от 10 мача-следват домакинство на Ливърпул и гостуване на Лийдс.

Следващата цел ще е да сме в Топ 2 след 15 кръг преди световното.

Следващата цел ще е да купим дефанзивен халф през зимата, който да замества Томас Парти защото не мисля, че Локонга е човека за тази работа.Той може и да се развие като добър халф, но като 8-ца.За 6-ца не го виждам.

Надъхам съм за бъдещето на отбора, Джака и Парти са на по 29 години, а всичко друго е под 25.Все още не съм сигурен, че Артета е човек, който може да ни избута до титлата в следващите сезони, но съм доволен и мисля, че ще остане като ключов мениджър в историята на отбора.Обнови 90% от състава и най-накрая ни върна към това да владеем топката и да играем с висока линия на защитата.За Арсенал винаги се говори като за отбор, който играе красиво, но без успехи.Но фактът е, че отбора последно игра красиво през 2013-16та периода, а наистина доминантно играеше последно през 07/08ма.

Ама като цяло не виждам надежда за другите отбори, докато Пеп и Хааланд са заедно в Сити. :D

Edited by The Pain

9MLnN5Y.gif

Манчестър Сити играят невероятен футбол. Целият им отбор е феноменален.

natopor4en
4 hours ago, Mmx said:

Манчестър Сити играят невероятен футбол. Целият им отбор е феноменален.

Така е.

Просто двата отбора показаха и доказаха защо Вишата лига на Албиона е най-силното и гледаемо първенство в света. 9 гола, повтарям 9 /девет/ гола в градско дерби.... нннне знам, не знам. Направо не знам. :) 

Ментадовски за пореден път бе разкрит колко спънат кон е в мачове срещу големи отбори :( И колкото и слаби да са Интер, не са Елче или Кордоба.. Искаше ми се Барса да ги бие здраво, а те ги реанимираха. Дано другата седмица ги отнесат. :D Колкото и да не харесвам Наполи наистина в момента играят много силно, в комбинация с огромния им късмет, в ШЛ естествено максимума им е като за жабари - 1/4 финал, но за Серия А може да имат сили. А и съдиите в Италия обичат да бутат подобни отбори, за да е "интересно".

Иначе довечера Милан ако измъкне точка на Челси с толкова контузени ще е някакво чудо. Напълно нормално е да загубят при 9 отсъстващи човека, а кофтито е , че следват мачове с Ювентус и пак Челси. Но дори и да загубят 2 пъти от Челси, при 4 точки от мачовете с Динамо и Ред Бул би трябвало пак да се класират. Дано ме изненадат приятно, но отзад на вратата с Татарушану и защита Дест - Калулу - Томори - Бало Туре, очаквам погром. :D 

• Thanks 1
  • LMFAO 1

В Италия е интересно доста, отборите които изброи плюс Лацио играят доста добър футбол. Удинезе също играят силно до момента. 

Битката за титлата и топ 4 като цяло ще е много оспорвана.

brayan_lotusrenault

Много, много слаби и Рафиня и Дембеле и един изолиран от играта Левандовски.
Като цяло с оглед на показаното от двата отбора мача си беше за Х и нищо повече.
Чалханоглу горкия и той не разбра как успя да вкара, но като цяло и това им беше тактиката на принтерджиите-успяха да вкарат и през останалото време играха с 10 в защита, като дори нямам спомен да са имали някакво 100 процентово положение за гол или някаква кой знае колко застрашителна атака.
Няма да влизам в дълбоки анализи за съдиите, да факт е ,че имаше дузпа за игра с ръка на Дъмфрис, имаше и дузпа в предния мач с Байерн срещу Дембеле, но ако си бяха вкарали положенията особено срещу баварците, и ако снощи бяха измъкнали поне равен, никой нямаше да го ебе за тези спорни отсъждания и щяха да бъдат бързо забравени.
Сега абсолютно нищо не зависи от Барселона и се започва с тънките сметки, дори да спечелят останалите 3 мача от групата, не е изключено баварците да си пуснат петия отбор в последния кръг с  Интер и да врътнат един хикс тип Дания-Швеция от Евро 2004.

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

20 minutes ago, brayan_lotusrenault said:

Сега абсолютно нищо не зависи от Барселона и се започва с тънките сметки, дори да спечелят останалите 3 мача от групата, не е изключено баварците да си пуснат петия отбор в последния кръг с  Интер и да врътнат един хикс тип Дания-Швеция от Евро 2004.

Нещо не си сметнал като хората. :D Ако запишете три победи, Барса ще има 12 точки. Байерн и Интер ако направят Х и победят Пилзен, Байерн ще имат 13 точки, а Интер - 10. Така пак се класирате.

Пп - Сега видях ситуацията в края, поне за мен 10000% дузпа.

Edited by MJ23
  • Upvote 1

Едно нещо ще ви кажа приятели - Сити играха 3-4-5 сезона без изявен нападател и мачкаха всичко наред, а сега взеха футболиста, който може би ще е най голямата звезда във футбола в следващите 7-8 години. Спомням си миналите сезони, мачовете които гледах на Сити, как изпускаха по 4-5 чисти гола само защотото им липсваше човек който да се разписва за суматите положения които създават всеки мач. Ако Халанд се опази от контузии този сезон, ще подобри доста рекорди във ВЛ още в дебюта си. 

Арсенал може би ще са единствената конкуренция този сезон , другите са доста назад, а Ливърпул ще се борят за топ 4. Дадоха макс контракт на Салах и не можеш да го намериш , мисля че има 1 гол във ВЛ от 9 мача. 

Ако коеф за Сити срещу Пуул е над 1.6, то смело слагайте заплати и апартаменти. 

The Big Red Machine

При Ливърпул проблема не е толкова от Салах и липсата на голове, при положение че сега без Мане и с чист жентрален нападател като Нунез ролята на Салах е малко по-различна - вече не се разчита само от него да създава и вкарва при липсата на изявен централен нападател, а да се търси този централен нападател. Друг е въпроса че Даврин Нунез за момента е доста недисциплиниран и не може да се нагоди на играта на Ливърпул. Въпреки това проблема на Ливърпул за мен не е в атаката - там голове си падат предостатъчно. Проблема е странно слабата игра в защита и доста слабата форма на лидерите в тази защита - Ван Дайк и ТАА. Прекалено много голове се допускат и то все такива които Ван Дайк би спрял с лекота преди време. Там има някакъв проблем за изчистване.

Иначе снощи Интер изигра силен мач, макар и да имаха голяма доза шанс. Добре се справиха с това двойно покритие в зоната на Дембеле и тотално го неутрализираха, а с дефанзивната си игра не дадоха шансове на Левандовски. Поне първото полувреме го спечелиха тактически. През второто Барселона опита със смяна на позиции и търсеше нещо ралично, но Интер вече се бе прибрал прекалено дълбоко и не оставяха пространства. Нищо не е загубено де - има реванш, а никой от тези отбори не е обречен срещу Байерн. Барса играха доста силно срещу баварците в първия мач и не мисля че са сигурни губещи, особено и на свой терен.

И в атака не играят много добре. Ето вчера биха Глазгоу Рейнджърс с 2 гола от статични положения, въпреки че контролираха мача.

Тоя Сержиньо Дест е по - жалък, отколкото го и описахте. 😂😂😂

Добре че и Челси са мъка, че ако в тоя вид ни хване Сити примерно ще ни бият 7-8:0 

Живи и здрави, и в Милано сигурно ще паднем, и Ювентус едва ли ще бием, с толкова ключови контузени играчи и толкова жалки резерви да играеш е нечовешко.

natopor4en

Ае приятеле, Ментилан защо защо защо за пореден път бяха зверски фистингирани. И то от синята сбирщина от Лондон, която изигра тоя мач като на тренировка. :( Излязоха да пиразцткат малко мачле в сряда вечер. Смятайте, ако наистина се бяха метнали да играят. Направо не ми се мисли. 

Ментесеже и те милите фистнати. 

Rise of Thunder

Защото го нямаше Бог Ибра, затова. Ако Ибра беше на терена, членси отиваха на разлика. А баче Рагнаар иска да чупи рекорди. 

• Haha 1
  • Confused 1
Just a fan

По-скандалното около недадената дузпа за Барса е, че съдиите не я дали, защото си мислели, че Ансу е играл с ръка, а не Дъмфрис. Как ще гледаш една и съща ситуация на повторение в продължение на 3 минути, ще зуумнеш до няколко сантиметра от топката и ще видиш нещо, което не просто го няма, а е пълна противоположност на случилото се. Да не говорим, че и още по-време на мача няколко човека, че според казаното им преди началото на сезона отмененият гол на Педри е трябвало да бъде зачетен, защото ако играта с ръка е неволна и топката преди това е отиграна от противников футболист голът би трябвало да бъде зачетен, стига топката да не влезе във вратата след играта с ръка.

Норвежката машина вкара пак! Кефя му се,а е от кръвния враг, това прави ли ме пуси?

Edited by Beks
Mariyan01

Аз не му се кефя, защото като пълен мазохист и отказвам да го взема във Фентазито:(

Edited by Mariyan01