Jump to content

Kubrat Pulev срещу Maurice Harris - 5 декември 2015

Recommended Posts

На живо по Diema Sport, към 10 наше време:

Морис Харис е следващият съперник на Кубрат Пулев на 5 декември. Той е на 39 години, с 50 мача зад гърба. Харис има 26 победи, 11 от тях с нокаут. Последната му изява е на 10-и октомври в Каракас (Венесуела), когато губи от Александър Устинов (Узб) битката за вакантния пояс в тежка категория на Световната боксова асоциация (WBA).

Пулев (22 мача, 21 победи, 11 с нокаут) ще се качи на ринга в най-новата зала на Хамбург - ISLAND PARK HALL в предпоследен двубой от програмата на гала-вечерта „Back to the roots“ („Обратно към корените“) на промотърската компания „Зауерланд“.

Последната дума ще има съотборникът му Джак Кулкай (20 победи, 10 с нокаут). Германецът ще защитава световната титла в категория лека-средна на WBA срещу непобедения досега австралиец Денис Хоган (22-0). Кулкай, известен с прякора Златния Джак, е шампион на планетата за аматьори от Милано 2009 и сребърен медалист от европейското в Ливърпул 2008, където Кобрата триумфира със златото в категория над 91 кг.

В Берлин, Пулев и Кулкай се подготвят под ръководството на един от най-успешните треньори в историята на германския бокс – Ули Вегнер.

U_think_U_Know_Me

Не мисля, че с треньорите, които има Кубрат, Фюри ще има нужда от кой знае каква подготовка...

Няма стига, ИНСТИТУЦИЯТА Ю ТИНК пристига!!!

Фюри ще се бие отново с Кличко, така че може да организират Кобрата срещу WiIder за претендентското място, примерно?

[b]Thank you EDGE! [/b]

Пулев, с/у скорошен пенсионер със почти толкова загуби колкото победи (най-силно впечатление ми прави тази срещу Тони Томпсън в 3-ти рунд с TKO), непознат на широката публика = победа за нашия която ще му донесе ............................. НИЩО. Една от големите грешки на Кубрат е сравнително късното му навлизане в професионалния бокс. Фюри печели титлите на моите години, докато Кобрата се би за тях всички знаем на колко. Сега трябва да го изправят с/у далеч по-класни противници, за да се надяват скоро на някакъв мач пак за титла. Иначе какво? Ще бие джобъри до припадък, после евентуално ще постигне някоя пирова късметлийска победа даваща му мач срещу шампиона (който и да е тогава) и на ринга ще излезе един уморен пенсионер на 36-37 години!!! За какъв чеп (освен пари) се прави това? Дано не е срещу Уайлдър (особено ако последния е във върхова форма), че не ми се гледа още един тежък нокаут директно в първи рунд. Малко да се осъзнаят от Зауер-кретените и да насочат потенциала си в тежката, по правилния път.

5079877.jpg

Това са по-скоро серия двубои за да си върне увереността. Специално може би този опонент е дори по-слаб от предишния, защото Pulev се възстановява от травма в ръката и не искат да го пускат все още на конкурентен съперник.

Със сигурност не съм човекът, който да критикува щаба му, защото все пак да не забравяме, че успя да си уреди мач за титлата с победи над Dimitrenko, който няма нито една голяма победа, и 43-годишният Thompson, който имаше седмица подготовка или нещо от сорта. Явно знаят какво да правят, щом се отнася до това да уреждат боксьорите си в големи мачове. Проблемът е, че това може би не е особено полезно за боксьор като Пулев, който има нужда от опит срещу трудни съперници.

И тук може да го сравним с Povetkin и огромната разлика в подхода, които двамата приеха след загубите им от Klitschko. Въпреки че обстоятелствата са други, Кобрата загуби с нокаут, докато Povetkin остана сравнително непокътнат, Povetkin след това имаше боеве с Manuel Charr (32-4), Carlos Takam (33-1), Mike Perez (21-2), Mariuzs Wach (31-2), а сега се очаква да се изправи срещу Deontay Wilder. Всичките му опоненти са били или бивши претенденти, или са в Top 20 в света, а Povetkin е на 36 в момента. Pulev си взе едногодишна почивка, а сега завръщането му е изключително бавно от към опоненти, докато всички останали прогресират страшно много и трупат опит в големи мачове. 

Аз все повече оставам с впечатлението, че главната цел на Пулев и щаба му са големите хонорари и на това се дължи и подходът им, да градят някакъв безсмислен стрийк, който е пълен с победи над посредствени боксьори (може да е малко силно казано за част от тях, но ако сме честни, повечето са били точно такива). Както каза и neshev, видно е че тази концепция работи що се отнася до уреждането на мачове за титла, от където пък дойде и най-големият хонорар за Пулев въпреки загубата му. Това, че изглежда се продължава тази тенденция само ми потвърждава впечатленията, че се гонят предимно парите и изобщо на никой не му пука реално Пулев да се развива като боксьор.

1 hour ago, THE ENEMY said:

Аз все повече оставам с впечатлението, че главната цел на Пулев и щаба му са големите хонорари и на това се дължи и подходът им, да градят някакъв безсмислен стрийк, който е пълен с победи над посредствени боксьори (може да е малко силно казано за част от тях, но ако сме честни, повечето са били точно такива). Както каза и neshev, видно е че тази концепция работи що се отнася до уреждането на мачове за титла, от където пък дойде и най-големият хонорар за Пулев въпреки загубата му. Това, че изглежда се продължава тази тенденция само ми потвърждава впечатленията, че се гонят предимно парите и изобщо на никой не му пука реално Пулев да се развива като боксьор.

Реално той и няма много време да се развива. Пушват го с някакви джобъри, ако успеят да го вкарат във втори мач за титлите, пък ако върже там да бие върже. Ако ли не пара се усвоила достатъчно.

Уникален мач! MOTYC! Сериозно, ако си мисли, че с подоби над подобни.. не знам този боксов чувал дали заслужава дори и Jobber да го наречеш ще стигне до мач за каквато и да било титла е в заблуда. Ако до няколко месеца няма мач с някой поне в Топ 20 много скоро ще си остане само със спомените и с  хубавия си рекорд с много победи и 1 загуба.

Да се бяха пуснали на канадска. Щеше да има повече интрига.

Кобрата не е първа младост ... ако се бие за парите и за спорта, ок. Ама ако иска нещо повече ... това днес е несериозно.

Не ми харесват изказванията от щаба му.Шанс за титлата през 2016 ?? По кой начин?
 Фюри ще има реванш срещу Кличко, ако бие пак ще го натиснат за голям мач с Дейвид Хей или Антъни Джошуа.  Деонтей иска да обединява коланите, а и Поветкин след загубата от Кличко гази. Как си представя че ще се вмъкне в мач за титлата.
В САЩ Зауерланд не са фактор и отделно нашият е неизвестен, така че не е е опция да тръгне след WBC титлата на Уайлдър.

Иначе за самият мач - лесна победа срещу journeyman , мач уреден за възстановяване на самочувствието.Не забелязвам обаче промяна на стила , наложена от Ули Венгер , излиза си със същият аматьорски отворен гард.:ph34r:

Все пак МАЧКАЙ КОБРА .

Лесно могат да го направят претендент #1 на някой от поясите и да се намести в евентуален мач. Fury засега не изказва никакво желание да се бие с Wilder или Joshua, за това и Пулев може да се намеси в играта.

От мачове с Harris освен лесен чек, друго не се печели. Harris беше дошъл с ясната идея, че ще легне при първия по-силен удар. Има огромна разлика между труден, но абсолютно преодолим съперник, където Пулев може да тества нова тактика, а друго е хора като Morris, извадени от пенсия и тичайки към банката след двубоя. 

Еми той Кубрат си е идеален като за доброволна защита - няма КО power, лесно може да бъде надигран по точки, но все пак е що-годе известно и разпознаваемо име, а и е в топ 10 в тежката категория. И аз на мястото на Фюри бих предпочел Пулев, вместо Поветкин, Уайлдър, Глазгов, Стивърн, Хей или пък животното Джошуа. Все пак е рано да се говори за такава среща, защото не съм убеден, че Фюри може да си вземе реванша с Влад.

За мача на Кобрата от вчера - доста зле. Реално никой не печели от такива мачове. Гледах срещата с хора, които не разбират от бокс и ми обясниха колко е мощен Кубрат, че ги сваля с десен в тялото, хаха. Викам "Що не свали Кличко така?" и почнаха да ми обясняват за боксовата мафия и мекия ринг. Явно си има хора, които му вярват на глупостите, като навлезе в политиката след време, ще има кой да гласува за него.

Не знам защо в темата за мача на Кобрата честичко споменаваме Фюри и Кличко, но ще кажа тук какво мисля за тях и то е следното - следващия мач може да бъде по-добър заради простичката причина, че единият ще излезе свръх мотивиран да си върне титлите, а другият ще е свръх мотивиран да бие за 2-ри път Кличко. Дано се окажа добър пророк за това (т.е. реваншът им да е хубав мач).

И за да не ми е офтопик поста искам да дам маааалко по-голямо от предишното си мнение за "мача" на Кубрат. Да се смеем ли или да плачем. Или иначе казано, да се радвам ли, че го смачка за отрицателно време или да плача, че го пуснаха с/у посредствен боксьор, вместо да търсят противник поне от топ 15. Нешев го е казал хубаво. Поветкин, след като загуби от Кличко, се би с/у Чар, Вах, Перес и т.н., докато на нашия му пускат градски звезди. Трябва да натупа някой друг джобър за самочувствие, но защо ли имам чувството, че следващия (и по-следващия) му мач, пак ще е срещу някой слабак. Аз например ако бях от щаба му, бих пробвал да уредя мач с/у един Бригс или да речем Чисора. Пак не са някакви кой знае какви боксьори (единия пак клони към пенсия), но са КЛАСИ над Араяс и Харис. Ще видим.

5079877.jpg

^Чисора подписа със Зауерланд и дори вчера се би на галата. Бригс няма интерес от мач с Кобрата, защото нашия не е особено известен извън Германия. Иначе съм съгласен, че Кубрат има нужда от подобен противник.

Определено на нашия Кубрат Пулев задължително му трябва някой доста по-легитимен съперник. Че с победи само срещу 40 и повече годишни пенсионери като Морис Харис много трудно може да стигне до нов мач за Световната титла. Дори и след като явно Дерек Чисора и Шанън Бригс не изглеждат като възможни опции за бъдещи опоненти на Кубрат, пак има достатъчно класни боксьори, към които от Зауерланд могат да отправят оферта за мач с него. Вече друг е въпросът дали имена като Поветкин, Хей, Вах, Джошуа и т.н. биха имали интерес да се боксират с Кобрата. Който с тези успехи над застаряващи анонимници не изглежда като особено желан за съперник за който и да е от топ боксьорите в тежката категория. Така, че от Зауерланд ще трябва да извадят солидни мангизи, за да има шансове Пулев да се бие в някой наистина голям мач със силен и световноизвестен опонент :) .

701246367_.jpg.6303a7fda279801b90d590d2191ee86c.jpg

dr jack levine

К'ва е тая кобра бе?!?!?!? Е т'ва е най-добрия беге боец евър!!!!!!!!!!!! НЕПОБЕДЕН!!!!!!!!!!

sid-mandy-coombes.jpg

I AM THE MAN. WHEN I WALK THE GROUND SHAKES. I JACK JUSTICE HAS NO COMPATION FOR ANY LIVING SOUL!!!!!!!!!!!!! BECAUSE IM JACK JUSTICE AND JACK JUSTICE RULES THIS WORLD!!!!!!!!!!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...