Jump to content

NBA - National Basketball Association

c0ld

Recommended Posts

The Pain

Леброн е много добър наистина деба, не съм му фен, но е изрод.Ако джобърчетата около него и АД стрелят както последните два мача, то на Клипърчетата няма да им е никак лесно.А те очаквам да паднат днеска, но да си вземат серийката.А другия мач е много непредсказуем, и Торонто и Бостън са еднакво силни, но май канадците имат повече инерция за финалната среща.

9MLnN5Y.gif

MJ23

Е да, не беше 4-0, а 4-1 :D Лейкърс са нещо като Славия в НБА явно. Честно казано май е по - добре те да вземат запада, отколкото утайки като Морис, Харъл и Бевърли да спечелят титла. Крайно противни боклуци са това, особено Морис. Разбира се надявам се победителя да дойде от Изтока, но...

Да не отписваме и Денвър, които може да станат специалисти в обръщането на серии от 1-3 до 4-3. :D 

natopor4en
On 9/11/2020 at 4:32 PM, The Pain said:

Леброн е много добър наистина деба, не съм му фен, но е изрод.Ако джобърчетата около него и АД стрелят както последните два мача, то на Клипърчетата няма да им е никак лесно.А те очаквам да паднат днеска, но да си вземат серийката.А другия мач е много непредсказуем, и Торонто и Бостън са еднакво силни, но май канадците имат повече инерция за финалната среща.

Фактец. Такъв е той Леброни-Джаброни. Чува петела хич да не е. :)

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Radox

Клипърс бяха тотално плачевни в тоя мач. Като нищо ще одухат супата в Game 7...

• Upvote 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

kabakov

Не гледах мача, ама по едно време Клипърс водеха с почти 20 точки. Къде са проспали второто полувреме?...

Radox
23 minutes ago, kabakov said:

Не гледах мача, ама по едно време Клипърс водеха с почти 20 точки. Къде са проспали второто полувреме?...

Ебаха ги яко. Водеха със 73:55 и го докараха до 73:75 ахахах. 20 точки вкараха Denver, а тия малоумници нито една за тоя период!

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

kabakov

И тея ми ги пишат за шампиони... Те и ЛАЛ бяха близо до такава издънка в мач №4, ама успяха да го вземат...

koleda321

Не знам, ама аз вече насирам, защото не виждам кой ще спре Lakers към титлата. Може би Маями, ама може би. На изток са категорично най-добрия отбор, ама срещу западните отбори е друга бира. Няма да понеса да слушам как Lebron  е козелът и подобни простотии....

Clippers бяха разкрити още срещу Далас, сега като нищо Денвър ще ги довършат. Просто тия видят ли източноевропеец и се насират. :D

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

MJ23

След като 2 срещи подред при победа се класираш, водиш с 20 точки и поемеш хурката, ама мега мъШката, няма какво да стане. Да видим дали ще имаме пак някакъв ултра мега грозен ниско резултатен мач тип Бостън - Торонто, Юта - Денвър. Надявам се да поемат хурката и Отровното трио от Клипърс да си е.е майката.

kabakov

Очаквам вече ЛАК да си вземат мач 7 с нечовешка игра от Ленър (ПГ и за втори човек не става...), защото поне серията с ЛАЛ ще е леееко по-интересна. Ако Денвър минат напред вече с 14 мача зад гърба си, ще бъдат тежко прегазени от ЛеБрон и компания. Така поне ЛАК ще могат да ги поизмъчат и да вземат 1-2 мача.

• Upvote 1
BAITO6O

Oще на 4 септември казах финала. Дано горещите нещо оплескат нещата. Клъпърсчетата ако стигнат до финал и го вземат няма да е така както повечето си мислеха с едва ли не доминация и размазване на всичко. Иначе на финала на Изток за мен си стигнаха най-балансираните отбори, може да спретнат много стабилна серия.
Иначе ако на финала са Лейкърс и Бостън, ще е много тъпо без публиката такъв титанически сблъсък. Ама ко да се прай това е положението.
Аз ако бях на мястото на Адам Силвър за финалите щях да организъм мачовете да имат някаква подбрана публиката за отборите ( до 1000 души), най-върлите им фенове и тези дето ще извадят кеша да си ги видят, като за да си на финала ще трябва да си в балона. Финал без публика не върви гадно е.

image.png.03c587d18fb90edd1816d75bda846577.png

• Upvote 1
koleda321

Денвър сипаха на всички, включително и на мен. Критикувах ги след серията с Юта, задето им отне 7 мача, ама няма значение. МанЯците обърнаха втора поредна серия от 1-3. Не знам колко сили са им останали срещу Lakers, но дано успеят и там. Не смея вече да пророкувам.

А Clippers доказаха, че и преди, и сега, и завинаги ще са Б-отбора на Лос Анджелис. Както Nets, ама Nets поне си имат ония 2 финала отпреди 20 години с Jason Kidd.

Маями-Бостън беше лудница с култов завършек. Bam Adebayo е звяр, бате! :D Блок на сезона, на годината, на десетилетието, ако щеш!

Не знам какво не бих дал за финал Маями-Денвър. Всъщност много неща, но и много неща бих дал! :D 

• Upvote 1

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

MJ23

Хаха голям кеф ментетата от Клиторс как са разкрити. Много се радвам, че всичките политически лайненца Бъкс, Док Ривърс и т.н. поеха хурката. :) Като споменах Док Ривърс - единствения треньор в НБА осирал над 1 път преднина от 1:3, а вече и в три различни десетилетия - 2003,2015,2020. :D Изумителен Мъри за пореден път, Йокич дори да не вкара много точки звяр под коша. Но не знам как с тези 2 играчи ще имат сили срещу Лейкърс след 14 изиграни срещи. Силно се надявам да стане чудо, но... Иначе за Клипърс бях убеден, че Ленард ще направи някой извънземен мач, а той чоукна като малка шлятка путка. Още по - шлятка путчица пък е Пол Джордж, но там едва ли някой е изненадан. Милия Ленард не си седя на гъза в Торонто, с които щеше да гази на изток и да има огромен шанс за b2b титла, а се натресе при тия полуидиоти.

Радвам се и за Маями, но там далеч нищо не се знае. Адебайо израсна много този сезон, епичен блок, но вината е и на Тейтъм поне според мен. Можеше преспокойно да поднесе, а той реши да забива и го изяде. Тук има и друго впечатляващо - Тайлър Хиро остана на 1 асистенция от трипъл дабъл от пейката! :D Не знам Робинсън какво става, но последните 2 мача е с яко намалени минути. Имат не лоши ролеви играчи - Олиник, Иги, Нън, Хироу, Робинсън .. не знам защо не ги ротира малко повече, но щом му се получава до тук - евала. Никой не е очаквал такъв подвиг от Маями.

• Upvote 3
THE ENEMY

Адебайо кефеше много още като рууки. Има много такива копеленнца, които като излязат от колежа и хванат многото пари в лигата и се отдават на курви, наркотици и айляк и не става нищо от тях. Този нига обаче си скъса задника от работа и определено е кражбата от драфт 2017. 

Да, и аз не вярвах само с Джими и Бам Маями да сътворят подобно геройство, но ето че то е факт. Споелстра също е огромен фактор в цялата история и пичът доказа, че е от по-подценените треньори, на които им трябва малко стар пауър за да избухнат.

Денвър са другата огромна изненада на сезона, не може да им се отрече на пичовете, че извършиха голям подвиг да стигнат дотук, след като лично аз очаквах да отпаднат още срещу Джаз. Но Килпърс през целите плейофи ми изглеждат като отбор, който си има и някакви вътрешни търкания. Поне за мен това е единственото обяснение играчи от ранга на Калай и Джодж да ъндъръчийват толкова здраво. Да не говорим, че Клипърс са отбора със сигурно най-силната скамейка в лигата, но и там някак нивото изглеждаше необичайно слабо. Може би става въпрос и за психика, защото от тези ментета, единствените които имат опит в печеленето на нещо през последните години са Калай и Грийн, останалите нещастници може би са очаквали, че титлата ще им падне сама този сезон.:D

• Upvote 3
kabakov

Позор за Клипърс или по-точно за Кауай и ПГ. Докато за ПГ е ясно, че не е нищо повече от лакей на някой, със сигурност не става за франчайз играч, то това пропадане на Ленърд не го очаквах. Зле, зле, зле, просто много зле през цялата серия. Останалите идиоти от пейката дори не си струва да се коментират. Подобно на Ръс и Брадата са сезонни играчи. В плейофите пукат гумите и до там. Да не се възползваш от умората и физическа и психическа в Денвър и да не ги умоташ в макс 6 мача, не знам... Като стана дума за Буците - поклон, само и единствено поклон. Мъри огромен, Йокич просто великан под коша. Останали също си оставиха дробовете на терена. Браво. ЛАЛ обаче, ще ги отнесат, просто защото вече умората ще им дойде твърде много, а ЛеБрон и ко. дори не са се изпотили до тука. От друга страна за тях има вариант да си помислят същото и да ги подценят и Мъри да им го вкара много неприятно, но едва ли.

Що за идиот ще тръгне да забива и то срещу Бам при оставащи 5 секунди до края и то при изоставане... Тотална грешка на Тайтъм, или на треньора. Начертайте си отиграването и си стреляйте от средно. Не боли. Не всичко е тройки и забивки, мамка му. Съвсем изпадна от играта стрелбата между пейнта и тройката...

П.П. Стрелбата на ЛАК през втората част:

shotchart7.png

Edited by kabakov
  • Upvote 2
MJ23
1 hour ago, THE ENEMY said:

Да не говорим, че Клипърс са отбора със сигурно най-силната скамейка в лигата

Преди поне беше. Имаха най - добър 6, че дори и 7 играч. Наистина и този сезон го имат Харъл, който е потресаващ. Хайде снощи е вкарал 20 точки, но помня миналия сезон почти нямаше мач с под 7-8 борби , сега рядко има мач с над 3. Лу Уилямс пък вече да не говорим, просто толкова тухли от тройката е трудно да си представи човек, че някой може да изстреля. Тук статистиката тотално лъже - 18 точки средно този сезон, а играта му е повече от посредствена. Реджи Джаксън пък почти не игра тази серия, а и по принцип.  По едно време пича почти беше станал ол стар, а  в момента влиза да обира плюнките от паркета при блоуаути.

• Upvote 1
Dudley

Според мен и подценяването им изигра лоша шега. Поведоха набързо 3:1 и почнаха да говорят за Лейкърс. Не е нормално да водиш 20 точки в 3-тата част и съперника ти да направи серия 22:0 и да се считаш за някъв фактор. Аз не знам дали изобщо е имало такава серия 22:0 в близкото минало. Кауай ако си беше останал в Торонто , според мен щяха отново да са на финал, но го разбирам човека - иска да си е при семейството и в родния си град - кой не го иска ?  Сега очаквам да изгонят Док Ривърс и да трейднат Пол Джордж . 

Аз честно казано нямам търпение за другия сезон , който се очертава да е най великия от много години. Ще имаме Уориърс които ще са мега свежи и ще имат и 2-ри пик. Нетс с Джейсън Кид , който е явно е успял да спечели уважението на Дюрант ,така че щом е спечелил неговото ще спечели и това на Кайри , който ако си играе играта и не прави драми е топ 10 играч. 

Отделно очаквам отбори като Денвър , Маями  , Далас да надградят стабилно . Абе шоу ще е . Има ли дати кога ще почне новия сезон ?

MJ23

1 декември почва. Интересно ще е , да видим и сагата с Янис как ще се развие

The Pain

Честито MVP на Грийк Фрийка.След като това е награда за редовния сезон, то той си я заслужава.Все още е доста млад, така че не виждам как няма да спечели поне една титла в бъдещето.Хората вече ще започнат да го тролват, че печели наградите, но се осира по финалите, но това е положението на този етап за него.Интересно ще е наистина дали Бъкс ще се докопат до играч като Крис Пол, той може би е липсващото парче от пъзела.За мен Мидълтън е добър играч, нито е overrated, нито underrated, ама тая заплата където я взима наистина му е повечко.Но за 2/3тс опция е чудесен.На Янис очевидно му трябва някой като Леброн, който да движи играта и той да може да си мачка.

Както прави в момента Веждата, човека доставя засега и нищо чудно да се окаже по-ключов от Леброн в един евентуален финал.Един сблъсък с чернилките Адебайор и Бътлър ще е брутален

9MLnN5Y.gif

Dudley

Преди се молех някой да ни отърве от тумора Уориърс , сега ще се моля Уориърс да ни отърват от тумора Лейкърс :( 

• Upvote 1
THE ENEMY
3 minutes ago, Dudley said:

Преди се молех някой да ни отърве от тумора Уориърс , сега ще се моля Уориърс да ни отърват от тумора Лейкърс :( 

Всички west coast отбори съкват. Повечето баскетболисти ходят там заради кинтите на големия пазар и за да си пекат задниците край океана.