Jump to content

Recommended Posts

gboy

Canelo Alvarez vs. BJ Saunders could be announced next week

Ryan Garcia vs. Jorge Linares possible for May 2

Roman Gonzalez vs. Khalid Yafai 95% done for Feb.29 on DAZN

Gervonta Davis’ next fight to be on pay-per-view, possibly against Leo Santa Cruz

Gennadiy Golovkin begins training at SNAC for next fight in March

:beer:

• 9 months later...

Тази седмица ще се бият Lomachenko и Teofimo Lopez. 

Има нужда от повече такива битки, където и двамата бойци са близо до пика си, макар че Teofimo Lopez тепърва ще се развива като боец и тук очаквам да глътне водица.

Далеч от класиката, която се очакваше, но имаше и добри моменти.

Teofimo Lopez влезе доста подготвен и Lomachenko нямаше отговор в ранните рундове. Толкова плах и пасивен не съм го виждал досега, но Lopez успя рано да намери тялото му и успешно разбиваше ритъма му. Но все пак, Lomachenko може би беше прекалено пасивен и загуби много рундове. Доста от ударите на Lopez влизаха в ръкавиците, но със сигурност Lomachenko ги усещаше и беше много внимателен да не даде по-сериозни възможности. Може би разчиташе, че Lopez ще се измори и ще може да вземе пълен контрол над битката, но това не се случи. Lomachenko успя да се върне, но вече беше късно и резонно загуби решението. Може да се каже, че загуби тактически тази битка, защото си личи, че технически е по-добрият, но Lopez се беше приготвил зверски добре и се боксираше доста прибрано.

Ако ще видим реванш, то сега е моментът, защото Teofimo Lopez надали ще се застои в 135 дълго време. Огромна победа за него. Lomachenko е един от най-добрите боксьори в света и успя да запише категорична победа над него. 

• Upvote 1
  • Confused 1
HEIDENREICH

Боксьорите от СЪЮЗА как би казал Пената ми се струва че си ги поебват във фишовете ако мача е в Америка и то системно, Ебнаха Головкин, Кръшър Ковальов , сега леко са го боднали и на Лома. 

Тъпото е че след некакво скандално решение се прави реванш и ощетеният боксьор си губи вече убедително и с това случая се забравя.

По никакъв начин това не омаловажава победата на Лопес, не знам дали е имало подценяване, неадекватна подготовка и прочее, но този резултат изключително ме учудва. Ломаченко се биеше като киборг и не показваше никакви слабости.