Jump to content

Recommended Posts

Canelo Alvarez vs. BJ Saunders could be announced next week

Ryan Garcia vs. Jorge Linares possible for May 2

Roman Gonzalez vs. Khalid Yafai 95% done for Feb.29 on DAZN

Gervonta Davis’ next fight to be on pay-per-view, possibly against Leo Santa Cruz

Gennadiy Golovkin begins training at SNAC for next fight in March

:beer:

• 9 months later...
neshev

Тази седмица ще се бият Lomachenko и Teofimo Lopez. 

Има нужда от повече такива битки, където и двамата бойци са близо до пика си, макар че Teofimo Lopez тепърва ще се развива като боец и тук очаквам да глътне водица.

neshev

Далеч от класиката, която се очакваше, но имаше и добри моменти.

Teofimo Lopez влезе доста подготвен и Lomachenko нямаше отговор в ранните рундове. Толкова плах и пасивен не съм го виждал досега, но Lopez успя рано да намери тялото му и успешно разбиваше ритъма му. Но все пак, Lomachenko може би беше прекалено пасивен и загуби много рундове. Доста от ударите на Lopez влизаха в ръкавиците, но със сигурност Lomachenko ги усещаше и беше много внимателен да не даде по-сериозни възможности. Може би разчиташе, че Lopez ще се измори и ще може да вземе пълен контрол над битката, но това не се случи. Lomachenko успя да се върне, но вече беше късно и резонно загуби решението. Може да се каже, че загуби тактически тази битка, защото си личи, че технически е по-добрият, но Lopez се беше приготвил зверски добре и се боксираше доста прибрано.

Ако ще видим реванш, то сега е моментът, защото Teofimo Lopez надали ще се застои в 135 дълго време. Огромна победа за него. Lomachenko е един от най-добрите боксьори в света и успя да запише категорична победа над него. 

• Upvote 1
  • Confused 1
HEIDENREICH

Боксьорите от СЪЮЗА как би казал Пената ми се струва че си ги поебват във фишовете ако мача е в Америка и то системно, Ебнаха Головкин, Кръшър Ковальов , сега леко са го боднали и на Лома. 

Тъпото е че след некакво скандално решение се прави реванш и ощетеният боксьор си губи вече убедително и с това случая се забравя.

По никакъв начин това не омаловажава победата на Лопес, не знам дали е имало подценяване, неадекватна подготовка и прочее, но този резултат изключително ме учудва. Ломаченко се биеше като киборг и не показваше никакви слабости. 

• 4 weeks later...

Терънс Крауфорд снощи уши здравата Кел Бруук. Бруук влезе много надъхан и спечели първите рундове, но всичко приключи с един наглед супер елементарен удар на Крауфорд. Тоя пич наистина удря зверски. От никаква дистанция с нещо като jab направо го закова :blink:

Ерол Спенс има интересен мач с Дани Гарсия, който си е стабилен боксьор. Но Джуниър определено е фаворит. В момента Круфърд срещу Ерол Спенс е един от най-големите мачове, които боксът може да предложи. Надявам се да не стане като Пакиао - Мейуедър, който дойде далеч след пика на двамата. 

neshev
Just now, BORKO_10 said:

Някой с линк за Крауфорд - Бруук?

Тоя канал ползвам аз. Почти всички големи битки ги качват тук.

• Upvote 2
  • Like 1
  • 2 weeks later...

Идват добри уикенди за бокса след дългото прекъсване :beer:

Другата седмица са Saunders vs Murray и Spence Jr vs Garcia 

След това Joshua vs Pulev на 12-ти (мачкай Кобрааааа)

На 18-ти играят Golovkin vs Szeremeta, на 19-ти Canelo vs Smith

По коледа празнуваме

И на втори януари Garcia vs Campbell

От днес DAZN e вече в България. Преди няколко часа се абонирах - струва 3 лв на месец. Библиотеката е уникално постна, но за 3 лв става. Само бокс е, друго не предават, но пък мачовете са големи. Струват си. Стига да не се окаже, че някои от тях да на PPV, ама не би трябвало уж.  

• Thanks 1

• 3 weeks later...
BAITO6O

Нямам напредстава защо и как, но имам лошо предчувствие за Канело срещу Смит. Дългуча щъркел ще узори бат Кани.
Иначе GGG си печели като пич.

• Haha 1
HEIDENREICH

Головкин много лошо еба полячето. Разби го от бой, свали го чукурнайсет пъти на пода. Все едно на него си изкара за съдийското ебане в първия мач с Канело. Признавам си че не го бях чул този Камил, но освен желязна брада друго не показа.

Имаше един атрактивен мач в ъндъркарда Гонгора и Ахмедов. И двамата са анонимници за мен , но се изкъртиха.

Довечера Канело-Калъм Смит поне на хартия звучи по-оспорвано , не вярвам Смит да бие, но все пак е по-голям. Абе интересно ще е . 

• Upvote 1

Много бой отнесе поляка. В края на първия рунд реши да мята балтиите и от там почна всичко. Добре, че го спряха мача, щото вървеше към много неприятно приключване, нямаше смисъл да го убиват това момче. 

Чича ти GGG няма кой да го бие и на тези години. Загубата и равния от Канело си ги видяха само съдиите, и двата мача си бяха победи за Головкин (хеле пък първият). Уникален боксьор, със сила в пъти надвишаваща тази, на всички останали в категорията. 

Канело няма да се изненадам да глътне вода днеска. Калъм Смит си е боксьор от всякъде. Не е нито Данил Джейкъбс, нито някое друго "прилично" име. Това си е голям мач, може би най-големият за 2020-та. А и Смит е огромен спрямо Алварез, на кантара изглеждаше, сякаш е на горното стъпало на подиума. 

• Upvote 1

neshev

Мех, Callum Smith не е на това ниво. Дългуч е, но не си използва размерите оптимално. Canelo се съмнявам да има проблеми да пробие jab-а и да форсира боят в къса дистанция, където скоростта и техниката му ще си кажат влиянието. Няма да се изненадам, ако видим нокаут.

Golovkin върна часовника. Страхотна битка направи и определено ме надъха за следващите, макар че на всеки е ясно, че не му остава много време на върха. 

Edited by neshev
  • Upvote 2
HEIDENREICH

Канело направо разби дългуча. Залепи го за въжетата и го раздъни от ъперкъти крошета и оувърненди. Даже правите му влизаха по често , язък за дългите ръце на Смит. За мен си взе всички рундове , щъркела много носи но бой и така и не падна.

Бих гледал трети мач с ГГГ , но Алварес едва ли ще се навие. 

HEIDENREICH
1 hour ago, jobber91 said:

Избяга ми от главата това снощи, а имах и други грижи.
Да знаете за подобни ивенти:
В google пишете /съответното събитие - live streaming/
 малко преди началото,
след което давате TOOLS - и променяте 'any time' с 'past hour
Така винаги намирам къде да гледам абсолютно всичко.
Може и в reddit да търсите, но първия вариант е по-добър.

Пич, направи си една тема за кикбокс. Даже и да има тема за Глори някъде назад - ( имаше за боя между Бадр Хари и пффф Русмален ба ли го как се казваше ) -направи една нова тема - Кикбокс-енфюжън, глори  и прочее и пишете там. Ще ви прехвърля постовете там, даже ще я пинна да стои горе.

neshev

Рижия отнесе Британчето. Може би само първия рунд загуби, другото беше тотална доминация. На хартия всичко ОК, дълъг, по-голям? Дългуч е, ама беше мега гльоджав. Canelo беше по-широк от него, назобан до козирката. :D

Но като боксови умения, Canelo беше в друга вселена. Язък за рийча, Callum Smith не показа дори базисни умения да държи нещата в дистанция. Никакви джабове и на Canelo му беше доста лесно да скъсява дистанцията. А, веднъж като скъси дистанцията, Callum Smith нищо не можеше да направи. Когато си с една глава над опонента ти и нямаш уменията, това е недостатък. Защото Canelo му намираше тялото редовно, а Smith трябваше да удря надолу, с което губеше известна сила. Пък Canelo е голямо добиче. Движи отлично главата, много рядко го удрят чисто, а той се защитава, докато атакува, което беше огромен проблем за Smith, който редовно оставаше открит я за удар тялото, я за някой ъпъркът, я за някое кроше в главата. 

Canelo изглежда доста добре в тези килограми. Бърз е, но и удря силно, тъй че опонентите му искат-не искат, ще трябва да се съобразяват. :lol: Но Callum Smith е надут балон, такива в бокса да ги ринеш с лопата. Дори шампиони стават някои. 

Баси, а аз очаквах истинска битка :( . Канело беше на друго ниво, Калъм Смит изглеждаше като докаран от местния фитнес.

Той, Алварез, всъщност изобщо не скъсяваше дистанцията, защото англичанинът нито за момент не можа да поддържа някаква дистанция, че да трябва да бъде скъсявана. Мислех, че поне с jab-а ще види зор Саул, но той беше по-добър и в това. На практика Смит боксираше въздуха около опонента си, толкова малко удари попаднаха в целта, че е смешно.

Очаквах голям мач, но си беше пребиване. С много уговорки могат да се дадат зорлем три рунда на Калъм - първият, вторият и един от по-късните. Мисля, че един от съдиите беше отсъдил така, явно му е фен. Всичко друго безапелационно беше спечелено от Канело, а според мен беше грешка, че тоя мач продължи до последния рунд. Спокойно можеше да се хвърли кърпата в десети, защото ъперкътите и кросовете влизаха с брутална сила и без никаква реакция от отсрещната страна. 

Canelo vs GGG III трябва да се случи, но се съмнявам вече. Първо, че първите два мача бяха ташак откъм съдийстване и беше супер жалка история, второ, че Головкин вече е в пенсионна възраст и по-млад няма да става. 

• 2 weeks later...
HEIDENREICH

Много приятна галавечер в Далас снощи

В първия мач малкото братче на Раян Гарсия-Шон се би в 4 рундов мач срещу джобър, спечели 3 рунда по точки и последния рунд за малко да го нокаутират- джабронито се ядоса и го разцепи от бой.

Във втория мач един мексикански мангал нокаутира някакъв циганин -анонимник във втори рунд.То и победителя не го бях чул.

После друг мексиканец нокаутира някакъв с култовото име Ди Джей.

Ко -мейн ивентът между Алварадо и Гутиерес бе много добър, може би мачът на вечерта , двамата се разбиха от бой, много зрелищна битка.

И стигаме до главния мач. Както казваха това е първият истински тест на протежето на Канело срещу сериозен противник. Люк Кембъл има няколко загуби , но срещу сериозни противници- последната му загуба срещу Василий ШИБАНИЯ Ломаченко и то по точки.

Кембъл започна доста добре мача и успя да свали малкия дришльо в нокдаун, предполагам за първи път в кариерата му. Малкото лайнце обаче се освести оцеля и направи много красив нокаут, евала. Ударът в черния дроб бе брутален.

Сега на 30 ще има мач на Кръшър Ковальов срещу някакъв джигит с мутра на зоофил. Нешката може да каже сериозен ли ще е опонентът, то и Кръшър не е чудовището отпреди години..

Засега абонаментът за ДаЗН си струва. Архивът им със стари мачове не е много богат и почти всички съм ги гледал, но и по една галавечер на месец да гледа човек -за 3 лв -берекет версин както биха казали потребителите резаци .

neshev
5 hours ago, HEIDENREICH said:

Сега на 30 ще има мач на Кръшър Ковальов срещу някакъв джигит с мутра на зоофил. Нешката може да каже сериозен ли ще е опонентът, то и Кръшър не е чудовището отпреди години..

Буукитата гледам са полу-отписали Kovalev. Явно настроенията са, че вече е приключил и узбекът ще го обере новогодишно. 

Има нещо вярно. Още с Yarde имаше проблеми, а после Рижия го оглозга. Само че там беше с клауза за дехидратация и затова изглеждаше толкова зле. 

Узбекът съм го гледал малко, не може да се каже, че съм впечатлен, но удря здраво. Зависи каква версия на Kovalev видим. Ако е надъхан за един финален щурм, съмнявам се, че Узбека ще го затрудни, но ако вече е сдал багажа психически и физически, като нищо ще го обрулят с още един нокаут. Доста странна битка. Рядко виждаш бивш световен шампион и сравнително голямо име да отива след загуба на младок, с шест битки. 

• Thanks 1
gboy
On 1/3/2021 at 5:39 PM, neshev said:

после Рижия го оглозга

Така и не разбрах как Ковалев беше толкова зле в тая битка. Не отричам уменията на Канело, но чак да го бъхти така, че и го нокаутира накрая :blink: 

neshev

Канело е огромен талант и, за разлика от доста други, успя да го развие и резонно в момента е на върха.

НО, Канело и промоутърите му са големи шибеци и за някои от битките му вкарваха клауза за рехидратиране. Да не могат опонентите му да се рехидрадират над определени килограми, след официалния кантар. Даже май в самия ден на битката ги теглят пак, за да видят какво е положението.

Демек, Ковалев в онази битка се би дехидратиран, което е бая опасно и си оказва влиянието. Но дори преди това, си личеше, че руснака вече започна да залязва, което си е в рамките на нещата.

Боксът е доста кавалски спорт, всичко е тайминг и врътки, за да наебеш противника и да се биеш с него, когато условията са най-добри за теб. Флойд е класикът. Даже Канело така успя да го тресне, когато мексиканецът беше още млад и зелен.