Jump to content

Recommended Posts

HEIDENREICH

Головкин-Брук 

Дори с този завършек , срещата е сериозен кандидат за MOTY. Ако бе продължила повече, щеше да стане класика.

Респект за Кел Брук. Вместо безгрижно да си гази в своята категория, качи 2 категории за да се бие с човек , коготото всички отбягват. Даже Канело Алварез извагинира и си даде титлата в средна категория.

Боят бе страхотна война. Головкин, поне откакто го гледам аз , никога не е срещал такава съпротива, Брук спечели повечето удари. Направи ми впечатление обаче с каква злоба и сила казахтаснското страшилище удря в тялото  особено на клипа след първи рунд, болеше ме само да гледам.

Жалко за този завършек, но здравето преди всичко, говори се за счупена кост на очната орбита. Треньорът на Брук, милият съвсем се беше ошашкал. Вместо да хвърли кърпата я вееше като сватбар.

Подгряващите мачове също доставиха, много силна вечер.

• Upvote 1

• 3 weeks later...
Jack Bauer

Fury отново се оттегли от мача с Кличко...

Явно този реваншо няма да го видим вече. Интересно дали наистина има някакъв здравословен проблем или просто не е спрял Макдоналдса навреме за да направи теглото...

Поне Владимир си каза че няма да го чака вече. Eddie Hearn вече предлага мач с Джошуа което може да е колкото добре за зрителя, толкова и зле за Джошуа - не съм убеден че е още е готов за такъв мач, макар че Влад вече си е на 40 години и си оказва влияние. 

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

KILLSWITCH ENGAGE

Breaking News: Тайсън Фюри е дал положителна проба за кокаин.

Edited by KILLSWITCH ENGAGE
  • Upvote 1

VMVARGA.jpg.f728dc2418c94f23b3c0984530d5985f.jpg

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 11 months later...
neshev

След като Luis Ortiz размаза Daniel Martz с нокаут във втория рунд, кубинецът предизвика Deontay Wilder:

"Hi-tech" Ломаченко с нова победа, този път в малко странен мач. Опонента му Rigondeaux, вярно бие се 2 категории над неговaта, но изглеждаше без абсолютно никаква мотивация. И накрая да каже, че загубил само заради контузията на ръката си, въпреки че му беше изнесен 6 рундов урок по бокс :D

• Upvote 1
  • 2 months later...
tker 17-0

Като лаик в бокса, мога да ви кажа, че вчера по Диема Спорт хванах Джордж Гроувс срещу Крис Юбенк - младши и двамата направиха ерата мач. Имаше много бой, кръв, аркади, нечисти атаки и истинско меле :D. Мачът беше полуфинал на световните боксови серии на WBA в суперсредна категория и беше за пояса, освен за мястото на финала. Все пак накрая доброто победи и белият човек запази пояса, макар и с извадено рамо в последния рунд и наби арогантното негро. Ето статия, ако някои иска повече инфо, но препоръчвам мачът като атрактивен. 

https://www.sportal.bg/news.php?news=709911

• Thanks 1
  • 1 month later...
tker 17-0

Мачът на Тервел беше епичен. Направо ме заболя коремът от смях, като който не го е гледал е пропуснал и съветвам да го гледа. Съперикът му естествено беше в топ форма физически и си личеше, че е класен боксьор ;).

• Upvote 1
  • Haha 3
retwerts
8 minutes ago, tker 17-0 said:

Мачът на Тервел беше епичен. Направо ме заболя коремът от смях, като който не го е гледал е пропуснал и съветвам да го гледа. Съперикът му естествено беше в топ форма физически и си личеше, че е класен боксьор ;).

Да, освен това е толкова класен, че реши да играе на "забавен каданс" в реално време. За първи път в професионален боксов мач можех да видя всеки удар ясно и отчетливо. Благодаря за тази боксова лекция!

• Haha 2
  • 7 months later...

Снощи Джарел Милър е ушил някакъв боксьор румънец в доста посредствен мач. Първо го обърках с Răzvan Cojanu (популярна боксова круша за мейнивентъри), но се оказа, че е някакъв друг комшия тука - Bogdan Dinu някой си. На всичкото отгоре въпросният беше непобеждаван с 18 - 0 статистика. Просто в бокса ме убива някой път какви статистики се вадят при тия мениджмънт щуротии :unsure:. Въпросният Дину, горкият, хал хабер си нямаше от бокс и на всичкото отгоре след два по-тежки удара от Милър се отказа да стане. Как са успели да му намерят 18 души, които да нокаутира и пребива си остава мистерия за мен. 

Милър продължава да си трупа безсмислени победи и да не впечатлява с нищо. Ама нали е американец - бутат го, белким стигне до някой по-сериозен мач. А иначе не е бил лош атлет, ама преди години. Сега ми изглежда поредният боксьор дебелак от тежката. Нещо гледам се е заял с Дилиън Уайт - дано да се случи тоя мач, ще ми е интересно да го видя. Естествено, стискам палци Уайт да му откъсне главата :D. 

Edited by gboy

• 3 weeks later...
baikiro

Никой не е споменал, че Ломаченко прегази някакъв пич в MSG вчера. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

baikiro

Пак никой не е споменал, че Канело ще се бие с някой си Роки в MSG тази вечер. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Безумно жалък мач беше това на Канело снощи. Роки беше боксова круша и дори не се опита да направи нещо. През цялото време се хилеше като зелка, падаше като зряла круша на всеки удар и общо взето изглеждаше супер доволен, че се е добрал до тоя мач. Беше там колкото да отбие номера - супер жалък тип. 

Кауни като тоя са абсолютен срам.  Естествено от другата страна имаш Канело и Голдън бой, които са лицето на корупцията в момента, след двете излагации с GGG, така че що пък не. Ако бях дал пари за това нещо, щеше да ме е доста яд. 

• 4 weeks later...

Terence Crawford vs Amir Khan :w00t: - предполагаемо мачът ще е през април в САЩ. Една от първите супер големи битки, които се очертават през 2019-та.

Твърди се, че са започнали преговори за GGG - Канело 3. Според мен това е единственият мач, който има смисъл за двамата към момента. Естествено очаквам нови съдийски циркове, но все пак стискам палци двамата да се разберат.

• 2 weeks later...

Търман и Лопез снощи направиха ебаси якия мач. :beer: Търман по едно време бая беше глътнал плувката и реално можеше да го нокаутират, но доказа, че си е класа и издаяни на зверските атаки от Лопез по средата на боя. В интервюто накрая говори за мач с Пакиао и след снощи определено съм много надъхан за такава среща. Пак може и да е на 40, ама оня ден преби като куче Бронър и се движеше много добре на ринга. 

Иначе съм яко надъхан идните месеци за Алварез - Ковалев 2 и Ерол Спенс Дж. срещу Мики Гарсиа. 

Бат Серго снощи смля от бой Алварез, за да си върне титлата 😎 

The judges scored it 120-108, 116-112 and 116-112 for Kovalev.

Общо взето без никаква драма мина мача, Ковалев изнесе лекция - без излишни рискове, без да натяга прекалено, просто мачкаше през цялото време кротко и методично. 

• 1 month later...

Ерол Спенс Дж. и Гарсия със стра`отен мач снощи. :beer:Очаквана победа за Ерол Спенс но евала на Майки, че се качи две категории нагоре, за да се бие с урод като ESJ. Тъжното е, че това се очертава като най-големия мач, който ще гледаме тая година, защото всички други по-сериозни боксьори са в зоната на комфорт и мачовете им са за трупане са статистика. 

• 4 weeks later...

Ломата приспа снощи Crolla за 4 рунда. Спокойно можеха да го спрат мача и в третия, само по-лошо стана. Иначе е ясно, че срещата ебше еднопосочна магистрала, но пък всеки път ми е кеф да гледам Ломаченко. 

neshev

Jarrell Miller се е провалил на допинг тест и битката му с Joshua е под въпрос.

Айде, Кобра, ти си!

neshev

Amir Khan насра, след като видя, че няма никакви шансове да спечели тази битка.

Изненадващо, Khan не започна бързо битката. Възможно е да е имал някаква контузия, защото ударите му не изглеждаха добре. В нокдауна първия рунд, например, хвърли един доста мързелив jab, който Crawford видя от километри и успя да контрира. Във втория рунд, Amir Khan разбра, че не може да разчита на jab-а и започна директно да влиза с ляво кроше, което му отвори възможност за комбинации. Но тук естествено идва геният на Crawford, който веднага мина southpaw, с което парираше всякаква офанзива, идваща от лявата ръка на Khan. Още два рунда и директно влизаше в размени, като правилно прецени, че този Khan няма да може да го нокаутира. Завършекът беше смешен. Нисък удар, но далеч от слабините на Khan. За тези 5 милиона, които прибра, може би беше редно да довърши битката, въпреки че щеше да бъде нокаутиран. Съмнявам се, че ще се пенсионира. Очаквам го отново на ринга след 5-6 месеца и да се започне упражнението отново но за всеки е ясно, че Amir Khan е свършен като боксьор.

Кофти за феновете, кофти и за Bud Crawford. Това беше битката, която да го направи звезда. Изглеждаше страхотно в нея, но всички говорят за завършека. Иска битка с Errol Spence Jr, но се съмнявам да я видим. Spence Jr държи всичките козове, след победата над Mikey Garcia и няма да му се наложи да се бие с Crawford в следващите години, докато списъкът с потенциални победи на Crawford изтънява доста. Бокс, какво да се прави. :sleep:

• Upvote 1

Очаквах мача с голямо нетърпение и трябва да кажа, че първите рундове определено бяха много зрелищни и си струваше чакането. Огромно разочарование е този финиш, защото определено миришеше на някой епичен нокаут или поне изглеждаше, че тепърва ще се случват много интересни неща на ринга. На камерите изглеждаше, че ударът попадна много далеч от слабините на Кан, но дали се уплаши, наистина ли го заболя ... де да знам, много тъпо стана всеки случай. 

Крауфърд е голям боксьор и много хора го поставят като пфп1, което като гледаш такъв мач е разбираемо. Жалко, че срещата с Ерол Спенс изглежда на тоя етап някъде в много далечно бъдеще, защото определено това е мачът, който всички искат да видят. Не ми се ще да се стига до момента, при който и двамата вече са изпята песен и тогава чак да се бият, но няма да се изненадам и това да стане. 

За Кан - според мен сега ще направи няколко леки мача в Англия и евентуално към края на другата година да прави тая толкова очаквана битка с Кел Бруук и да се пенсионира. От бокса взе каквото можа и даде каквото имаше, повече от това не го виждам. 

neshev

GGG се раздели с дългогодишния му треньор, Abel Sanchez. Sanchez, от своя страна, обвини Golovkin, че е алчен и неблагодарен. :unsure:

D486sjJUwAAZ_Ii.jpg

• 2 weeks later...
neshev

Тази седмица ще се боксират Canelo Alvarez и Danny Jacobs, една от големите битки през тази година. DAZN пуснаха няколко силни документални клипа:

Jacobs доказа, че е качествен боксьор срещу GGG, а тук ще има преимущество в ръста. Проблемът пред него е, че ще му трябва нокаут, защото съдиите трудно ще му дадат съдийско решение, освен ако не успея някак си да доминира Canelo, което е малко вероятно. От щаба на Canelo намериха начин да го уязвят като вкараха лимит за хидратацията, след кантара, тъй че е много вероятно Jacobs да не е на 100% заради това. Очаквам Canelo да вземе решението и тук.

• Upvote 1
gboy

Канело не мисля, че ще има проблеми в тоя мач. Пък и честно казано интересът ми спадна значително, след като гледах как на два пъти Головкин го пребива, а съдиите си дават рундовете както им изнася. При това положение какъв шанс може да има Джейкъбс?