Jump to content

Какво сте тренирали и/или бихте искали?

Recommended Posts

От заглавието се разбира идеята на темата. Не съм сигурен дали точно тук е мястото, но нека да пробвам. 

В града ми има доста известни и добре развити клубове по бойни изкуства - боксовия клуб "Победа", борбата - доскоро беше един клуб, но до колкото разбрах са се разделили на "Черноморец" и още един, с неизвестно за мен име. Борбата и боксът са тясно свързани със спортното училище в града и са произвели много таланти и шампиони на национално и европейско ниво. 

Освен това имаме 3 кикбокс клуба - Интер, Аякс и Сават, като първите два обират медалите от националните състезания. Каратето и муай тай-я също са много разпространени. От СК "Самурай" са излезли редица европейски и световни шампиони. 

Освен това в града има още жиу-жицу, бойно самбо(не съм сигурен как седят нещата там, но последно още съществуваше) и няколко клуба по ММА, като най-известният от тях е "Warrior", в който тренират някои от елитните български бойци( Сотир Кичуков, Наско Джамбазов). Възможности за спорт определено има. 

Аз лично имам съвсем незначителен опит в каратето и близо две години в кикбокса. Даже имам два медала, но го спрях, защото трябваше да държа много ниски килограми за категорията ми. 

Винаги ми е било мерак да пробвам борба, но така и не съм я осъществил. Дали заради това, че заради височината ми ще ме правят крив, или просто защото съм мързелив лайнар - не се знае. Отделно така и не отидох на бойното самбо. 

Вие сте.

• Upvote 6
  • Thanks 1

Ще вземете брадите, ве, маняци.

black roskoe

Не знам дали спада към тази тема,но тренирах 2 години ръгби-като цяло спорта ми харесваше,беше изпълнен с адреналин и бой,даже бях скъсал връзки и от адреналина разбрах чак след мача .Дори още пазя златния си медал-стои окичен на една видия в стаята,но уви почнах работа,нямах време да отида на тренировка и когато се освободих и имах свободно време-ми откриха прегъване на клапата на сърцето и проблем с бъбреците,и вече тези новини ме унищожиха и вече съм мързелив батал дет играе само на xbox-a си кат малък 10годишен келеш....

• Upvote 4

When life gives you lemons squeeze them in your neighbour's eyes

5865950Y.png

Хаха, да, адреналина е голямо нещо. Аз по време на спаринг съм си чупил пръст на крака(лошо блокиране на мае-гери) и съм играл около 2 минути така без да усетя нищо. След като свърши обаче ми причерня и забравих как се върви.  :D

• Upvote 2

dr jack levine

Година кикбокс и още 6 месеца ММА, а сега основно се занимавам с трибой и смятам занапред да е трибоя.

• Upvote 4

sid-mandy-coombes.jpg

I AM THE MAN. WHEN I WALK THE GROUND SHAKES. I JACK JUSTICE HAS NO COMPATION FOR ANY LIVING SOUL!!!!!!!!!!!!! BECAUSE IM JACK JUSTICE AND JACK JUSTICE RULES THIS WORLD!!!!!!!!!!

Squat/Bench/Deadlift и на какво тегло? 

Аз си правя 5тици с 110/90/130, някакъв ориентировъчен за единица ще ми е 120/лег имам 115 преди няколко месеца, но тогава не тренирах толкова силово/150. 88-90 кг съм/190см.

The^Lunatic

Тренирах за няколко месеца ММА, но след това нямах време, сега като дойде есента смятам пак да започна тъй като ми отпадат доста от задълженията. Тогава тежах близо 120 килограма, най - големия проблем ми беше шкембето (шибаната бира) но свалих доста бързо на 100 покрай тренировките ( да добавя и, че съм висок 1.90 ) да не си помислите, че съм някоя шамандура :D стил Бобката.  Та да продължа, че се отклоних от темата. Там само разгрявката ми беше половин час и след нея вече си скапан. А като дойдеше време за спаринг нямах сили да си вдигна ръцете, имаш един час бой след което завършваш с 3 минути коремни, 3 минути лицеви опори и 3 минути клекове, всичко това без секунда почивка. След известно време вече не се уморявах толкова и чак тогава започнах да възприемам. Най - хубавото е, че вече имам 18 и ще мога да ходя на състезания. Целта ми е да стигна до октагона, пък ще видим какво ще стане.

Edited by The^Lunatic
  • Upvote 3
ChristianCage

Тренирам Айкидо от има няма 6 години и лично за мен това е спорта.Ходя и на бокс от 2,3 години,но нищо особено(1 в седмицата +-).Там гледам да наблягам на разтягане и обща физическа подготовка(лицеви,коремни),но и комбинациите с ръце са ми приятни и чат пат е готино да се пуснеш на един спаринг :)

• Upvote 1
Bastian

3 години волейбол, 1 година хандбал и 3 години футбол, като там ми беше най-сполучливо, преди 5 години карах проби в Байерн Мюнхен, а миналата година бях на турнир за ветерани, но така се развиха събитията.

• Upvote 3
dr jack levine

Squat/Bench/Deadlift и на какво тегло? 

Аз си правя 5тици с 110/90/130, някакъв ориентировъчен за единица ще ми е 120/лег имам 115 преди няколко месеца, но тогава не тренирах толкова силово/150. 88-90 кг съм/190см.

S/B/D 140/110/200 78 килограма. Клека има дълбочина, лежанката е с пауза. Клека е много грозен, затова съм му дал малко задна и го уча наново с 80 90 кила, основно хай бар.

• Upvote 1

sid-mandy-coombes.jpg

I AM THE MAN. WHEN I WALK THE GROUND SHAKES. I JACK JUSTICE HAS NO COMPATION FOR ANY LIVING SOUL!!!!!!!!!!!!! BECAUSE IM JACK JUSTICE AND JACK JUSTICE RULES THIS WORLD!!!!!!!!!!

Darkwish

5 години футбол, 11 години плуване, 3 години спортна гимнастика. Иначе за много кратко съм пробвал с кикбокс ама нещо не се получи и се върнах към плуването. Ако става въпрос какво искам да тренирам ми се ще да е снукър.

• Upvote 4

We must secure the existence of our people and a future for white children.

S/B/D 140/110/200 78 килограма. Клека има дълбочина, лежанката е с пауза. Клека е много грозен, затова съм му дал малко задна и го уча наново с 80 90 кила, основно хай бар.

Супер постижения. Имаш ли някакви състезателни амбиции? Клека лоу бар ли е и тягата конвенционална? 

dr jack levine

Конвенционално дърпам. Принципно кръста ми е доста по-силен от краката, което обуславя, че лоу бар местя повече кила за сметка на техниката и евентуално здравето. Амбиции нямам, може би догодина едно аматьорско в Джони Спорт.

• Upvote 1

sid-mandy-coombes.jpg

Тренирал съм 5-6 години баскетбол и близо 3 години карате, но и него го спрях вече. От година ходя на фитнес ама и там нещо не ме влече много работата, искам нещо бойно да тренирам, но не знам какво. От Бургас съм и знам, че тук има доста спортни клубове, но просто не знам какво да тренирам.. Вие какво бихте ми предложили, нещо като за висок и слаб човек :D

• Upvote 1
Mom4u

Футбол 3-4 г. като по-малък, после операции и на двата крака и приключих. Иначе кикбокс за няколко месеца, от известно време пак почнах фитнес и не смятам да спирам скоро.

Edited by Mom4u
  • Upvote 1

imageproxy.php?img=https%3A%2F%2F49.medi

Kalata

Две години Шотокан карате, 1 година баскетбол, 2 месеца тенис на маса, половин година ръгби, от 14 годишен въ фитнес залата, 4-5 години бокс, от 10 месеца - армрестлинг. Всичко за удоволствие. 

Винаги съм искал да тренирам американски футбол. Жалко, че не съм живял в САЩ, мисля че щях да бъда добър offensive tackle. Иначе, играл съм няколко пъти аматьорски и имам два софтбол мача на един турнир преди години, който го организираха американци в София. 

• Upvote 1
HEIDENREICH

С прекъсване на два пъти по 2 години Шотокан карате. Забавлявах се по време на тренировките , но на един етап ми стана тегаво , много ниско се седи , заемат се ниски позиции , аз съм сравнително висок и започнаха да ме болят колената. Отделно това си е професионална травма при каратистите както лакътя при тенисистите.Почти не познавам напреднал каратист да не е имал ядове с коляно. 

Добро бойно изкуство , особено за бой на средна дистанция , но е малко праволинейно . На мен ми е било трудно срещу боксьори и кикбоксьори , понеже в този стил няма много адекватна защита срещу крошета и ъперкъти. За сметка на това киокушинците е лесно.Всички до един са много здрави копеленца , но заради шибания им правилник , дето забранява удари с юмрук в тиквата , нямат навик да си пазят кратуните.

Таекуондистите пък са много гъвкави и ритат като катъри , но ударите им нямат сила, 

От всичките терминатори , представители на различни бойни изкуства ,които съм виждал топ 3 са ми :

3. едно приятелче от университета , майстор по вътрешни стилове кунг фу - Тай чи и пакуа ,но беше добър и във вин чун и помля един мой приятел с втори дан по таекуондо

2. тренера ми по Шотокан карате  Георги Георгиев Джоси , преди 15 години се движеше толкова бързо, че някои удари по време на спаринг не се виждаха

1.един пич от баретите, треньор по бойно самбо. Тоя е неунищожим , и на земя и в стойка , 140 килограмови говеда ги размята и сваля , яд ме е че не се е захванал със сериозна ММА кариера , според мен щеше да стане новия Федор.

п.с. Някой тренирал по-сериозно да даде мнение за вин чун ? Много противолопожни отзиви чувам . Познавам един пич който е много добър , но той владее и филипински бойни изкуства , интересно ми е 'чистите ' винчунци как се справят .

• Upvote 2

retwerts

Тренирам само във фитнеса - 7-8 години вече. Не мога да се похваля с някакви кой знае какви постижения, но то това там си е и до ген. Като сила повечето упражнения ми вървят средно за килограмите ми. Единствено съм по-силен на упражненията за крака. За клек успявам да правя 6-ца със 130. В залата обаче повече тренирам за външност и за кеф и съм голям почитател на супер интензивните тренировки. Покрай тях и постоянното движение дори не ми се налага да правя кардио, а в редките случаи, когато правя установявам, че няма проблеми с издръжливостта.

Иначе по отношение на бойните спортове - не съм тренирал за съжаление. Това, за което много се надъхвам е BJJ. Сякаш граплинга повече ме влече от страйкинга. На 5 минути от нас има зала за бойни спортове - BJJ, муай тай, кикбокс, бокс и ММА се предлагат. От тези бих си избрал BJJ и муай тай. Струват ми се най-ефективни и взаимодопълващи се. Муай тай сякаш е най-комплексния боен спорт от страйкинг стила, а BJJ - от граплинга. Ще видим само дали ще успея да навия накой приятел да се запишем, че иначе сам ще ми е много тегаво :D

Edited by retwerts
  • Upvote 3
Shawn_Michaels

Гребане с лъжица в дълбока паница за момента :D ,иначе ако говорим сериозно като ученик 6 месеца тренирах лека атлетика :)

P.S.

п.с. Някой тренирал по-сериозно да даде мнение за вин чун ? Много противолопожни отзиви чувам . Познавам един пич който е много добър , но той владее и филипински бойни изкуства , интересно ми е 'чистите ' винчунци как се справят .

Зависи какво искаш да направиш с това,ако търсиш реална приложимост,кунг фу не е точния вариант,не че съм тренирал каквото и да е бойно изкуство,за да говоря от практика,но смятам че съм доста запознат.Както каза retwerts Муай Тай е може би най-добрия вариант и най-приложимия,друго което е много вървежно си е чистия бокс,ако искаш "да почнеш се биеш по-добре" това е което ти трябва,Винг Чун и всякакви кунгфута са повече за самоотбрана могат да ти помогнат срещу нападение с нож и всякакви предмети,също и за релакс и кондиция би ти помогнало също,ако търсиш нещо такова значи може.В кунг фу се учат и доста смъртоносни техники удари в гръкляна,в слабините,слънчечия сплит и прочие,но то тея работи се учат и в карате,макар че предполагам учителите го правят само с напреднали ученици(а може и въобще да не го правят,защото това са смъртоносни работи - от мерки за предпазливост).Така,че ако искаш да се биеш Муай Тай и Бокс,ако искаш нещо различно може кунг фу или джудо и самбо примерно.

410e8-1526197995-500.jpg
"Doin' what I want to do, When I want to do it."

Shawn_Michaels

от 10 месеца - армрестлинг.

Ако се видим някой път пак искам те пробвам една канадска :D Shawn_Michaels vs Kalata book it :beer: не съм много силен ама бивам,нещо като Трите Хикса в кеча B+ player :D ,наистина коравите ме бият ама по нормалните хора не могат,в казармата бях непобеден на канадска :D (ама щото мишоци)

Edited by Shawn_Michaels
  • Upvote 5

410e8-1526197995-500.jpg
"Doin' what I want to do, When I want to do it."

• 5 years later...
Just a fan
52 minutes ago, Mmx said:

Някой да е тренирал Джудо?

Да, креватно. 😎

• Haha 2
jobber91
On 3/29/2021 at 11:45 AM, Mmx said:

Някой да е тренирал Джудо?

Всъщност съм тренирал джудо, даже съм бил на републикански, като юноша-младша възраст.

Честно казано този спорт не ми е от любимите, просто треньора ме командирова, не помня защо,
май че нямаше състезания за хлапета в другите спортове (клуба беше с киокушин, джудо и кикбокс)
Имах разни грамоти от първенствата - втори и трети места.

2003-2004 година заебах, след което започнах да пуша цигари и да пия алкохол, и пропаднах.

• Upvote 1
  • Sad 1