Jump to content

True Detective: Обща тема

Hachiko

Recommended Posts

270633-g13.jpg

След феноменален първи сезон на сериала, идва време и за втората част (ако мога така да го нарека) с различни лица.Едва ли ще надминат McConaughey и Woody Harrelson, но за мен очакванията си остават големи.

Първи и официален teaser:

Season 2 Main Characters:

Colin Farrell as Ray Velcoro

MV5BMTg4NzM5NDk0MV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzAz

Vince Vaughn as Frank Semyon

MV5BMTQ1MDA0MzE0MF5BMl5BanBnXkFtZTYwOTUz

Rachel McAdams as Ani Bezzerides

MV5BMTY5ODcxMDU4NV5BMl5BanBnXkFtZTcwMjAz

Taylor Kitsch as Paul Woodrugh

MV5BMTgxNTI3MjcyNV5BMl5BanBnXkFtZTcwNTYw

Edited by itzo1994
  • Upvote 3

Ееее много жалко , очаквах отново да видя McConaughey и Harrelson.Дано въпреки липсата им , вторият сезон се получи добре.

Ееее много жалко , очаквах отново да видя McConaughey и Harrelson.Дано въпреки липсата им , вторият сезон се получи добре.

При HBO слабо няма.Това е достатъчна причина да се гледа. :)

• Upvote 2

При HBO слабо няма.Това е достатъчна причина да се гледа. :)

То че ще се гледа , ще се гледа.Въпросът е че няма да има нищо общо с първият сезон , и как това ще бъде възприето от зрителите.Но със сигурност мога да прогнозирам че от 9.3 оценка (imdb) , ще има спад.

Никакъв шанс. Още преди да свърши първи сезон обявиха, че ще бъде антология. Т.е - всеки сезон ще бъде за различни личности и събития. Което започва все повече да ми харесва в някои случаи - например American Horror Story.

Иначе от този казващ изключително ясно и категорично НИЩО трейлър поне като атмосфера си личи, че е правено от същия екип. Що се отнася до актьорския състав - на хартия ми е силно hit and miss - особено в частта Rachel McAdams и Vince Vaughn, но ще видим. Иначе очакванията ми са към никакви.

• Upvote 4

Дано е добър колкото първия сезон, но ме съмнява. Ще се гледа!

Марк на годината (2017); (2018).

• 2 months later...
HEIDENREICH

Много силно начало .Ето че може и без шокъри да се направи добър откриващ епизод.

Героят на Колин Фарел е наш човек -пияница и курвар и почти всички сцени с него бяха лудница , особено тази с чавето му и с булито :laugh:.Отделно си пази уискито изрода.

Рейчъл е много сладка путчица , егаси сливимундера е хванала за гадже. 

Героят на Винс Вон също е интересен , има потенциал в него, отделно един от Кралете на ИРА от SOA се появи като мафиот. 

Засега само мотористът -чекиджия не ми хареса особено, малко ми прилича на Броуди в Homeland без да е толкова готин, ще видим какъв му е случая.

Ще се гледа с интерес/10

• Upvote 2

Страхотно начало на втория сезон. Мисля че ще е доста як и този сезон. Чакам с нетърпение следващите епизоди.

The Olimpic Hero

Много добро начало на втори сезон. Главните герои се очертават доста интересни персонажи, а Колин Фарел играе много, много добре, като лично за мен той е един от донякъде подценяваните актьори в киното, примерно в In Bruges прави ебати ролята, а няма даже номинация за Оскар за нея. Иначе чисто като насока на историята във втория сезон на True Detective, аз го харесвам повече, защото просто предпочитам криминално/мафиотските истории пред криминално/окултните.

Edited by The Olimpic Hero
  • Upvote 2

Хич не ги обичаме такива работи, ама хич.  Просто този край на епизода не виждам как може да бъде добър. От една страна ако си замине Велкоро им заминава най-готиният образ още във втори епизод, а ако преживее за мен ще се разводни сериала. В крайна сметка го простреляха два пъти, като втория си беше от упор.

Иначе самата история се завъртя интересно и се вижда, че има много скрити интереси в цялата работа. Естествено не всичко ни е ясно на този етап, но през сезона ще се изяснят нещата. Като цяло съм доста афектиран от края на епизода, абсолютно изневиделица ми дойде такъв развой.

В интернет има някой коментари, от хора гледали трети епизод, че Велкоро преживява. Това за мен го потвърждава и трейлъра на сезона, в който се виждат кадри с него, които не сме видели на този етап.

Edited by dadoktor

Абе това на 30-тата минута от втория епизод не беше ли ранчото от предния сезон на Tough Enough? :D

HeaDMaKeR™

Ако ще го играят реално, няма начин да оцелее от такъв изстрел дори ако е бил с бронирана жилетка, а той нямаше.Гледам няма участие в трейлъра за следващия епизод, но пък има други сцени с него във трейлъра към целия сезон (flashback?).Съгласен съм, че е най-добрия образ в сезона, но пък интересно се развиват нещата до момента, а сега с тоя край всеки се чуди какво става.

• Upvote 2

I wanted so badly to lie down next to her on the couch, to warp my arms around her and sleep.Not fuck, like in those movies.Not even sex.Just sleep together, in the most innocent sense of the phrase.But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawsky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating.So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk, thinking that if people were rain, I was drizzle and she was hurricane.

John Green, Looking For Alaska

• 2 weeks later...

Тежък епизод за Удру, даже малко симпатичен ми стана. Края пък беше доста хаотичен и не можах да вдена, защо аджеба наркосите така явно излязоха на нож срещу ченгетата. И накрая какво стана, изпотрепаха ги всичките и разследването остана без никаква следа. От цялата работа най-прекаран е Франк, а най-щастлив ще е шефа на ченгетата във Винчи.

HEIDENREICH

Поредна серия трепач. Харесва ми че Франк пак се заема с престъпна дейност , сцената му с амуджите бе доста добра.Жена му е пичок.

Велкоро продължава да ми пълни душата , стана едно от най яките мръсни ченгета след Вик Маки.

Финалните минути ... Баси мамата. Ако не беше GOT с Hardhome щях да кажа че такава епика не съм виждал. Абе могат си го НВО, няма какво да си говорим.:bowdown::bowdown::bowdown:

Определено този сезон ми хареса повече от първи. :bowdown:  Последните 2 серии са 9/10 .

• Upvote 2

The Olimpic Hero

Много, много, много добра серия. Престрелката накрая просто разцепи. Напрежението, драмата, само как трепереха тримата главни герои накрая, страхотно изпипана сцена. Иначе Винс Вон радва все повече и повече с всеки изминал епизод. Вече всеки път виждаме класически мафиотски сцени, които са точно по вкуса ми. Отделно Вон и Фарел имат много силна химия помежду си и сцените им в бара винаги са абсолютна класа.

Аз също съм фен на този сезон с една идея повече от миналия, може би въпрос на вкус и повече любов към криминалния/мафиотски/полицейски жанр.

• Upvote 2

За мен засега втори сезон е просто ОК, докато първи беше явление. Не ми се струва добра идея да вкарат повече централни персонажи, за женската и педеругата грам не ме ебe, да ги бяха отсвирили. Фарел/Велкоро най-много радва, ама не му достига достатъчно екранно време сякаш да се развихри като Макконъхи и Уди от миналия сезон. Във Франк има доста потенциалец, ама Вон не успява да го реализира докрай. Самият случай с убийството на Бен Каспър ми е много далеч от миналогодишните зарибявки с Каркоса и Жълтия крал.

Имам усещането обаче, че към края ще разцепи и ще компенсира по-слабото начало. За разлика от първи сезон, когато с финала снижиха нивото от перфектното начало.

Edited by VSB
  • Upvote 2
HEIDENREICH

Много смешно беше Франк каква масльонка удари на кмета. :rofl:За това дето изгони мексиканците сигурно ще му се сгади. Не е хубаво да се воюва с картел .

Изражението на лицето на Рей, като разбра че изнасилвачът е друг беше неописуемо кавалско . :)

Edited by HEIDENREICH
  • Upvote 3

Симиън ще яде пишката много скоро, насъбраха му се прекалено много врагове. Иначе интересно развитие за Удру все по-интересен ми става и неговия образ. Като цяло малко по-тромаво се развиват нещата от сезон 1 и малко свалиха нивото, но пак е доста добре.

HEIDENREICH

Сърцераздирателна сцена на Рей ,когато се предаде и се отказа да се бори за попечителство.Детето му е ебаси мазното изродче ,но пак ми стана жал.

Много силни сцени и за Франк - с Велкоро в началото и с детето на служителя си. Мексиканците го преебаха, както се и очакваше .Шибаняци са тези от картелите, техната мама.

Атина Безереидис е нереален пичок, най-накрая тренировките и с ножа се отплатиха.Чак ме накара аз да извадя моите анджари и да се отдам на тренировки с тях.

Не съм във възторг от това че май е била изнасилена като дете , ама това обяснява защо е толкова луда.От тримата куки никой не е нормален.

п,с Партито на Рей -супер кавалска сцена :laugh:... която премина в много тъжна.

Браво , много съм доволен, с кеф го гледам това шоу.

Edited by HEIDENREICH
  • Upvote 3

We get the world we deserve.

Незнам дали сте забелязали, но всеки път интрото свършва на различен куплет от песента. Понеже съм калъф още трудно навързвам нишката. Все пак ако някой е разбрал смисъла от това да ни просветли.

Edited by dadoktor
  • Upvote 2

Не е истината как повлиява на емоциите това шоу, много успешно пренася драмата на героите върху гледащия. Изключително мрачен епизод тази седмица, палци горе. Очаквам жената на Франк да го предаде - такива верни кучки като нея просто няма в живота. Хомото го елиминираха точно когато изглеждаше, че ще се измъкне, но очаквах той да е първият от тримата. Сега въпросът е дали Рей или Ани ще оцелее накрая. Предполагам ще убият Велкоро, макар че не ми се иска да е той. Образът му е далеч по-интересен от този на Безеридис.

HEIDENREICH

Поредната нереално добра серия. Много класически кавалски/гангстерски сцени с Франк , които ми напълниха душата особено като гепи къртицата.

Ще им се опъне на братушките ,но не съм оптимист дали ще оцелее.Не ми се вижда толкова ресурсен да сгъне руската мафия.

Велкоро и пичката на практика решиха случая. Добре се представиха и те ,но Франк ги засенчи.

Педерюгата тъкмо взе да ми става леко симпатичен с бойните си умения, но логично го тръшнаха точно на изхода.

Много съм надъхан за финала, очаквам Франк да падне , за Рей не съм сигурен ще го убият ли или влиза в пандиза,  Безеридис най-вероятно ще оттърве кожлето и ще стане шефка на охраната на Денерис.

Повече ми харесва от първи сезон/10

• Upvote 3