Jump to content

Български футбол (обща тема)

Mom4u

Recommended Posts

Защото са държавен отбор. Нямат собственик, просто държавата ги издържа.

А какво е виновен Тиквоча ли - Божков днеска е започнал с това, че ББ се е отметнал и никакво сливане с Литекс не може да стане, макар Уефа и БФС да нямат нищо против. :)

Edit: За мен това може и да е за добро, ще подкрепям отбора в А окръжна, не ми е проблем. Предполагам, че много хора ще се мобилизират и сега ще се види кой е фен и кой не.

Edited by ShwN

Такова сливане е невъзможно по всички закони на бфс/уефа/фифа/оон/нато... Тава че Черепа си излъсква имиджа с Боко е друг въпрос. Отгоре на всичко, не Боко, а джуджето от Микре се е направил на интересен и е искал пари от Божков. Че ББ не става за премиер е ясно, ама айде да не си измиват ръцете всички, които се опитат да прецакат системата и не им се получи...

Сега като спомена за Берое се разрових и се оказа, че ТЕЦ Марица Изток 2 им е собственик, а те пък са собственост на БЕХ, който пък е собственост на държавата и има 600 000 000 ли колко бях загуби и за това вдигат тока. Значи излиза, че Берое се издържат със моите/вашите/нашите сметки за ток. Защо, за Бога, никой не раздухва тази простотия в медиите и не само...

Edited by kabakov8989

Недей да се правиш на компетентен, след като си гол и бос по дадена тема. Първо, при вече отпадналия вариант с Литекс нямаше да има никакво СЛИВАНЕ. Божков откупува 51% от акциите на отбора, преименува го в ЦСКА 23 и дружеството сменя седалището си от Ловеч в София. Нищо незаконно няма в това, нито е невъзможно, единствено и само има наказание за 1 г. пропуск в Европа. При сливане се откупуват не само активите, но и пасивите на старото дружество, а то изобщо не участваше във въпросното уравнение и след 10-тина дни фалира с над 20 млн. дългове.Продължавайте да четете Sportal и GONG, които дават трибуна на "специалисти по международно право", които реално нямат диплома и сами се опровергават през един час. 

Edited by Mom4u

imageproxy.php?img=https%3A%2F%2F49.medi

Предполагам и на теб вече са ти неприятни тия.

А иначе, ГГ искал между 6 и 8 млн. Мислиш ли, че за 3-те години аматьорски футбол Божков ще даде по-малко и ще намери читави футболисти за А група за толкова? Ганчев бая повече от 8 е инвестирал в Ловеч.

За мен цялата игра е заради базите, а това, което си написал за натиска отгоре да не влезе Ганчев, също е така и  идва директно от остта Пеевски - Тиквата. Това е потвърдено от не един или двама сериозни хора, присъствали на срещите с Божков и близки до случващото се в клуба последните седмици. Ето, отиваме в А окръжна, дано всички, които се спукаха да хейтят, са доволни. Само ми е интересно Венци Свинята, Гела и компания почнаха ли да броят загубените милиони от телевизионни права и договори. Ако не са - време е.

Edited by Mom4u

Много повече от 8 млн е инвестирал ест. и защо ще му е да прехвърля/затрива отбора в София, след като и в това село си печели достатъчно от трансферите на играчи от школата. Тея "вричания в любов към ЦСКА" са прах в очите на феновете и те като пълни говеда (напълно съзнателно използвам тая дума) се втурват след всеки подал пръст. Март месец Манджуков и Инджов бяха спасители сега са нещастници и некадърници. Преди време Ганчев беше джуджето от село Микре, сега "спасете ни господин Ганчев". Черепа беше говедо и продажник на титли, сега стана "уважаеми господин Божков" и "Спасителя".

п.п. Остана само да кажеш (Mom4u), че Директивата "Левски шампион" пак е в действие.

Edited by kabakov8989

Много ясно, че няма сливане. Има Литекс с червени фланелки, нова емблема и АД с 38942894324 милиона дългове във В група. Ми то и аз следвам право и нямам претенции за компетентност, но не ми трябват кой знае какви познания, за да вида с просто око, че това да въртиш минети на всеки, който има някой лев в повече само и само да останеш в А група е най-малкото жалко и нечестно, тва и вие си го знаехте. Избрахте си най-добрия и достоен вариант, не виждам с кво ви е виновна държавата.

• Upvote 2

Кабаков, не слагай всички под общ знаменател, аз не съм се подписвал под декларации, нито съм молел тоя и ония. Аз говоря само какво е станало и защо е пропаднал тоя вариант, никъден е говоря дали е бил правилен или морален. Директива няма, ама от другата седмицата като Пеевски застане начело на Левски нещата малко се променят.

С какво ще се променят? Че ще имаме мутра/бандит/престъпник за собственик? Тва не е нищо ново за нещастие...

Редно е да се информираш малко повече за човека,в чиято държава живееш в момента. Цинично звучи, но си е самата истина, кой каквото иска да пише.

Парца, кажи какво става с вас, какви са индикациите? Ще се затрие ли още един софийски отбор с история или има надежда ?

ЦСКА днес умря.
Това говори моят здрав разум, интуицията ми и моята логика.
И само не ми говорете, че законите са едни и също за всички.
За кого са едни и същи законите - за мистичния Чорни с партизанско име „Батков“, за ТИМ, за синовете на ликвидатора на някогашния колосален Български търговски флот, за СИК и ВИС, за сбирщината, наречена БФС и за кликата, наречена БОК ? За повелителите на контрабандата, които винаги са на власт или на властта? За тези, които си спасиха парите в КТБ по нагъл, криминално-шмекерски начин? За онези, които източват държавата и нейното бъдеще? За "Кой?"...
ЦСКА умря не заради фалит, не заради не-феърплей, не заради дългове. Такива са 95% от всички спортни клубове в страната, 75 % от всички граждани в страната, 55% от всички фирми в страната.
Масово се крият доходи, масово се правят далавери, масово се нарушават закони, масово се мами държавата, защото е безпринципна, безнадеждна и безхаберна държава (в смисъл власт).
ЦСКА оцеля при четирима вицепремиери левскари, но нямаше как да оцелее при левскар-премиер. Не защото е левскар, а защото при него по принцип нищо не оцелява. Той е знакът, той ни е ориста, участта, съдбата, гнева Божи: На такова общество - такъв премиер! На такъв народ – така му се пада…
Говоря за премиера не като индивид – той като човек сигурно е добър човечец, сигурно има чувство за хумор, сигурно си обича кучетата и се просълзява от тъга за Изаура и от патриотизъм при "Време разделно". 
Говоря за премиера като Символ, като Интелект, като Възпитание, като Управляващ територията България.
Не се гордея, че имам такъв премиер. Но съм в жестоко малцинство в България и никому не би му пукало, ако кажа, че не само не се гордея, а ме е срам. Защото и премиерът, и управляващата му свита не са причина, те са следствие, не са болестта, а неин симптом.
Днес ЦСКА умря. И не искам да се смята, че ми пука за ЦСКА. Всъщност, пука ми, но на 1001-во място. Т.е. почти съвсем изобщо не ми пука. Пука ми, че ми умира държавата, че ми замира обществото, че младите емигрират, че утре на моето поколение няма кой една чаша вода да даде, когато сами не можем да си я налеем.
А ЦСКА умря, защото всичко в държавата едно след друго умира. Не си правете илюзия, че умира просто някакъв клуб. Умря, вече го няма парче от пъзела и пъзелът "България" продължава се разпада.
Същото ще напиша и когато умре "Левски".... Неговата смърт също е предизвестена. Докато междувременно печели с едно на мъка срещу Горна Оряховица и Долно Нанагорнище.
ЦСКА умря.
Точно както умират охранителни фирми, защото са изхвърлени от бизнеса от охранителната фирма"Държава".
Точно както умират общини, защото са задушени от Община (от руско-мафиотското "общаг") "Власт".
Точно както умират училища, болници, села и градчета.
ЦСКА умря, защото трябваше да бъде умъртвен. По-силните изядоха по-слабия, това е толкоз просто и логично. И няма смисъл привържениците му да си въобразяват, че в бурята ще бъдат пак със него, защото го обичат.
ЦСКА умря, защото нищо в тази прогнила държава не става без силната подкрепа на властта, олигарсите, техните медии и данъчни и репресивни спецслужби.
ЦСКА е някакъв отбор, дори бил славен. Не бива съдбата му да се приравнява със съдбата на България. Но убийството му е поредното убийство в държавата. Тук всеки ден нещо се убива - образование, наука, екология, индустрия, селско стопанство, пенсионери, хора с увреждания бебета, онкоболни. Това е страната на убитите надежди, убитите перспективи и убитите способности.
Затова писах наскоро - то държавата умира, та за футбола ли да й берем грижа!
ЦСКА е хвърлен на кучетата. Той е убит, умрян. Сега остава да бъде и унизен - в окръжната група да рита с шкембелии-любители, с аматьори на две бири, с дърводелци и рендета, с бягащи за здраве и спортуващи за кеф и удоволствие. Оттам измъкване няма. Кой нормален що-годе кадърен футболист ще остане – да го ритат, да си къса нерви и менискуси по картофени ниви, не почистени от кравешки фекалии… 
Познавах двама младежи. Единият отиде да рита в австрийска окръжна група и стана човек, живее сносно, а децата, както се казваше в началото на Прехода, говорят перфектно австрийски… А другият си погуби краката из нашите ливади и от травми, блъскания и ритания костите му са не на 45-годишен здравеняк, а на 75-годишен старец…
Само наивници си мислят, че тези, които умряха ЦСКА ще се трогнат и позволят да мине на парад през годините и групите и са завърне в това, което безсрамно у нас се нарича елит. Впрочем, у нас всичко безсрамно се нарича елит…
Това тук не е Англия, Шотландия, Франция, Италия - тук е ориент, тук е клоака, тук е беззаконие, разпад, блато, тресавище.
И какво от това, че пиша тези неща, питам се? Пак ще бъда наречен право в очите песимист, пак ще бъда криво разбран, че говоря за ЦСКА. Нищо подобно. Говоря за България. ЦСКА – майната му, той е само поредното и изобщо не най-нужното и достолепно отсечено дърво в гората, от която скоро и крива фиданчица няма да остане, а само един обезлесен, обезлюден, обезверен и обезкостен пущинак.

Силно се надявам да ни извадят от групата и по този начин и Гигов да се махне. Оттам насетне каквото дойде. Най-вероятно изчезване на мъжкия отбор и ако някой реши да оправя базите (има такива хора, които обаче не искат да имат нищо общо с Гигов), може и да ни огрее "слънце" някой ден. Обаче като гледам как като цяло се развиват нещата тук (навсякъде се търси меката Мара, рушвета, връзките, Партията), не съм оптимист за това. Колкото и други да обичат да се тупат в гърдите със слогана "сами срещу всички", точно ние никога не сме били симпатичен на коя да е власт отбор.

Just a fan, изчетох половината от изписаното или копираното, понеже го видях и в Гонг, не знам дали ти си авторът на това, но голяма част от прочетеното е пълна глупост. Не обяснявай колко % дължат пари, а колко пари дължат и как ги връщат. Ти си го изкарал все едно Спартак Плевен е фалирал. Дълговете бяха наистина огромни и това бе един предизвестен край. Второ изкарваш го все едно никога ЦСКА не са имали симпатизанти сред властта, което много добре знаеш дали е така. 

Иди и го кажи на феновете на Пирин, ама уточни колко бяха техните дългове, когато ги изхвърлиха и колко са теци сега на ЦСКА. Когато са толкова огромни нормално е това да се случи. Когато си Николайчо Гигов и разсрочваш един дълг 5 години с един план без да внесеш и едно проклето левче към държавата, нормално е да се случи. Дали премиера левскар е виновен не знам, факт е, че не се наемам да твърдя дали ако Левски бяха в подобна позиция щяха да бъдат изхвърлени.

Just a fan, изчетох половината от изписаното или копираното, понеже го видях и в Гонг, не знам дали ти си авторът на това, но голяма част от прочетеното е пълна глупост.

От Фейсбук е копирано и реших да го споделя с хорицата у форона.

от целия написан роман, единствената правилна теза е, че държавата потъва все повече и повече, и дали премиера се казва Иван, Симеон, Сергей, Пламен или Бойко е все тая(преди Иван времето не го помня и няма как да пиша обективно за него). Всичко останало е сляпа фенщина.

Днес на трезва глава се замислих отново. Нова Телевизия вече подали искане за преразглеждане на договора за ТВ правата, 10 отбора окончателно и доста по-малко пари, на които не един или два клуба разчитат. От друга страна ЦСКА вече ще преговаря за излъчване на мачовете си от свое име, поне докато сме по аматьорските лиги. Не съм чак такъв оптимист, но в крайна сметка може и да излезе нещо горе-долу нормално от цялата тая ситуация...Очаквам съвсем скоро и други да ни последват в долните дивизии, щото колкото и да ни мразят, зависят от нас и Локото, всичко е навързано. Времето ще покаже, но трагедии не бива да се правят, важното е да се върви нагоре.

Edited by Mom4u

Сега не вярвам Божков да продаде правата и в профи дивизиите на фирмата на Домуса, много по-добре ще е ние да си продаваме правата. Така въпросните телевизии ще дават пари само за нас, а няма да се решава от Венци Свинята колко да вземем ние и колко другите отбори и някои отборчета да живеят на наш гръб.

cska-lev.jpg

cska_levski.jpg

• Upvote 2

Поздравявам Ви, че тук всички сте с достойна позиция и трезво мислене, а не стил ГА и тем подобни боклуци, които искат всичко на готово. Сега обаче очаквам голяма доза мизерии от Инджов, Манджуков и т.н. От дърт комунист по-голям боклук няма!

Лошото е, че Нова ТВ, Домуса и БФС са против това да започнем от А окръжна, те също ще правят спънки според мен..

Е то за това вече трети месец нищо не се знае. Все се търсят вратички в законите. Дойде време да се тегли жребия, то още не се знае цска ще го има ли няма ли да го има, в А група ли ще е, в Б, във В или в окръжните. През 2 часа излизат новини, които отричат предните и всяка следваща звучи по абсурдно от предната. Ето заради такива шмекерии целия ни футбол, не само цска, е в това положение. Все се гледа да се мине тънко...

Днеска цяла сутрин докато си пия кафето и чета некви неща оставам с впечатлението, че по-голям глорихънтър от редовите фенове и масовката на червените няма майна... как беше, нашата вярност е нашата чест, винаги верни ... ама май само по тапети и хореота. Ебаваме говедата, че цяла пролет ходят по 20 човека в Б, но така като гледам г-н Божков вече стана престъпник и череп отново, офанзива наркоманизирани отрепки, ГГ единствен спасител.... чак ми доставя некво садистично удоволствие да ви чета майна хахах, цирка е пълен.