Jump to content

Български футбол (обща тема)

Mom4u

Recommended Posts

kabakov
59 minutes ago, Just a fan said:

последен шанс на Ганчев да докаже, че иска нещо повече от "играйкане".

Ама той, Ганчев, не иска нищо повече. За толкова години, не го ли разбрахте това?...

Трагичен от към качество мач. Ако не беше грешката при гола, още щяха да играят и да е 0:0...

raquishi

Та при вас откакто Литекс стана ЦСКА, аз не съм видял нищо друго освен “играйкане”. Не че Левски са играли нещо съществено до този сезон, но при нас имаше какви ли не катаклизми, и все още има. Докато при ЦСКА няма проблеми с парите, идват уж големи играчи, обаче клуба ви се управлява наистина като параван за пране на пари. Ти къщичка за пиленца правил ли си? 
Иначе за самия мач, не съм съгласен, че е чак пък толкова трагичен. Левски бяха очевидно по-добрите в мача, ЦСКА само правеха опити да рушат играта, да правят нарушения и седяха в глуха защита, сякаш играят за дузпи. Не беше и най-добрият мач на Левски, но играха добре, особено през второто полувреме, и заслужено вкараха гол и победиха. Хвала на Пардю и Турицов, че не си кривиха душата и казаха нещата както са си.

raquishi

Абе какво се случва с червените легенди и фенове? Вчера чета, че някаква фракция написала "Айде към покрития мост" или нещо от сорта, днес Спас Джевизов - "Клубът е дошъл от Ловеч и играе под наем на "Армията". Нещо ги нямаше тия изказвания, когато се случи преименуването на отбора от града с покрития мост, и всички бяха много превъзбудени и заблудени. Верно че Джевизов е в Числото, ама все пак. 

Just a fan
23 minutes ago, raquishi said:

Верно че Джевизов е в Числото, ама все пак. 

"Верно, че Джевизов работи в отбор, чиято единствена причина да съществува е да пречи на другия клуб, но все пак"

4 hours ago, raquishi said:

Не беше и най-добрият мач на Левски, но играха добре, особено през второто полувреме

Вие ако бяхте поне малко кадърни и играхте добре тоя отбор щяхте да го качите на резултат, както направи Лудогорец. Да бъдеш по-добър от отбор, който играе аматьорски футбол не е постижение.

raquishi

Ами трябваше, ама вие като ощипани браните резултата 0-0, сякаш играете срещу Реал Мадрид дееба. Бихме Лудогорец на два пъти, бихме и вас. Никога не може да се води диалог с припок, тия си хулят собствения отбор, ама другите отбори още повече.

Ако не ви харесва клуба ЦСКА-София съм длъжен да ти кажа че ти и всички припоци сте виновни. Вместо да поемете по честния път - от нулата, вие се лапнахте на глупостите на гришата и сега страдате. Аз и него не мога да разбера, заеба си отбора, отборът с най-добрата или може би единствената истински добра школа в България, за да отиде в София. И сега няма нито школа, нито отбор като хората. Цялата ситуация ЦСКА е пълен, цирков АБСУРД. Не може да имаш два клуба с едно и също име в една и съща лига, тва в банановите републики го няма. Крайно време е да заебете гришата и да си направите истински ЦСКА, щом не ти харесва числото, направете си друг ЦСКА и си почнете отначало с него. Аз лично не бих имал проблем с това, такива неща се случват, Рейнджърс бяха на дъното, но започнаха от нулата и сега са на финал за Лига Европа, а вие? От ерата Ганчев сме вече 1:1 по титли и купи. 

Just a fan
15 hours ago, raquishi said:

Ако не ви харесва клуба ЦСКА-София съм длъжен да ти кажа че ти и всички припоци сте виновни. Вместо да поемете по честния път - от нулата, вие се лапнахте на глупостите на гришата и сега страдате.

Да не да съм аутист, че да подкрепям отбор тръгнал от дъното бе? :D Така или иначе нито един от сегашните клубове няма нищо общо с предишното дружество, както нямаше да има и нов клуб. Хипотетично, 2016 Гришата правеше ново дружество и тръгваше от окръжните, какво общо щеше да има този нов клуб с предното АД? Нищо. Щеше да се чака да бъдат уредени всички отличителни значи на ЦСКА, най-вече стадионът и емблемата. Значи Гришата, понеже е малоумен, трябва да набива пари в отбор от окръжната. Феновете, които са се нагледали на толкова глупости в годините преди това трябва да изживеят да гледат отбора си 4 години да тъне в по-долни дивизии и защо? Защото левскарите го смятат за правилно? Баш мнението на най-големите утайки във футбола ни ли ще ни дава наклон? Нема шанс.

15 hours ago, raquishi said:

Рейнджърс бяха на дъното, но започнаха от нулата и сега са на финал за Лига Европа, а вие?

Ние? И ние като тях. Идиотите от другата страна ни викат припоци. Ситуацията е 1:1.

raquishi

Жустафан, нямам какво да ти кажа😂 ПрипокО си е припок. Разбирам че е яко Гришата да уговаря мачове и съдии(сам призна, че е купил титла с Литекс, убеден съм че не си е променил моралния компас), да пере пари и да ви остави с насинени анали след поредния разочароващ сезон, след гръмки трансфери и няколко добри мача през есента. Разбира се, че е по-добре да се мине през мъките на долните дивизии, това е честният начин, начинът по който повечето големи отбори в Света преминават, ако са изпаднали в банкрут. Ама не, предпочитате да сте пребоядисан чужд отбор на мафиот, и отбора ви да играе ганкиното на финал за КУПАТА срещу най-омразния ви СЪПЕРНИК. Ах, колко е жалко да си хибрид!

Феновете на старото ЦСКА и въобще хората около този отбор ако бяха постъпили достойно с почването от дъното, досега да бяха забравили този позор и да имаха пълното морално и всякакво право да насират левскари, лудогорци (ако намерят такива) и там другите. То колко години станаха - досега щяхте да сте обратно в топ-а на А група (то голям топ, ама карай). Жалката и аморална постъпка обаче беше избрана и затова и най-неутралният вовеки ще се подиграва. Няма какво да се лъжем.

Аз винаги съм подозирал, че и масовката “левскари” няма да имат достойнство в аналогична ситуация, ама поне там е само предположение за момента, а за ЦСКА-рите е доказано. А едно изкачване из дивизиите сплотява доста повече от спечелената селска купа или финала за нея. Все пак немалко отбори по света са я играли тази схема, не е само Рейнджърс. Знае се, изтествано е. Жалко, че нямаха смелост тук и решиха да станат литексджии. 

• Upvote 2
Himler
1 hour ago, Just a fan said:

Баш мнението на най-големите утайки във футбола ни ли ще ни дава наклон? Нема шанс.

Поне в Левски не играят рецидивисти😄.

Just a fan
2 minutes ago, Himler said:

Поне в Левски не играят рецидивисти😄.

Юношка на левски, кво да ти кажа. ЦСКА се опитва да го реабилитира, но говеждото влияние си казва думата

Himler
Posted (edited)

При нас е развил някой друг финт,ама при вас заочна да стреля по хората.

А и говоря за Стойкас,който преди 20 години ви бе топ играч,но стреля по стари хора

Edited by Himler
BAITO6O

Е стига бе. Тия качества Йомов ги е придобил при великият Бат Венци. ЦСКА и Левски нямат нищо общо, само великият Бат Венци и Славия. 

raquishi

Аз лично бих подкрепил Левски в долните дивизии, готов съм на това, и дори в момента смятам че може би е по-добре да започнем от нулата, че тия дългове ни тежат адски много, а и колко време мина? Досега щяхме да сме си в Първа Лига и ние, както чорбата, ако бяха предприели тоя път. Както следях и подкрепях Спартак Варна, тъй като са от моя град, когато изпаднаха в селските групи, и минаха през всевъзможни гнусотии, за да се върнат обратно в елита догодина. Ако Левски бяха в тази позиция, подкрепата ми щеше да е много по-сериозна. Но това са неща, които малко хора от червената общност разбират. :) 

Just a fan

Аз не бих подкрепил ЦСКА в по-долна дивизия, под достойнството ми е. Дори не мога да си го представя, защото такова нещо никога не се е случвало.

ПС- рандъм снимка на отбора, която определено не е правена преди първия мач във В група:

9b783ea64c0447c30b683d3c0633245d.image.960x648.png

Himler

Щом можете да припознаете Литекс, това означава, че сте готови на всичко.

Just a fan
Posted (edited)

Не ми харесва, че се омаловажава приносът на Чавдар (Етрополе), но пък ми харесва, че се опитвате да дразните точно мен с приказки за припознаване. Докато Шон и Понетрон се обясняваха като путянца как ЦСКА всъщност няма нищо общо с Литекс след 2016 аз винаги съм твърдял обратното, просто грам не ме ебе.

Edited by Just a fan
Himler
Posted (edited)

Епа да, поне не си лицемер.Това няма как да не ти го призная.

Edited by Himler
raquishi

Излезе информация, че United Group(Собствениците на Нова Телевизия в БГ, и други големи телевизии в Източна Европа, както и английския Southampton от началото на 2022г.) желаят да закупят Левски. Първо, че тази информация не е сигурна, второ ми е много странно, имайки предвид учредяването на "Левски на левскарите" преди по-малко от месец. Там идеята беше феновете, посредством годишен членски внос, да участват в някаква степен с управлението на клуба, и да помагат финансово най-вече чрез членския внос. С идването на новия "бащица", а именно собственика на United Group Драган Шулак, това едва ли би се случило, и ще е било напълно безсмислено, имайки предвид, че разговорите са "уж" от март месец, преди учредяването. Най-вероятно не е вярно, и отново някой си смуче глупости от пръстите за някоя новинка. Освен това, аз лично помня, когато ДжоДжо хуйовия син се опитваше да ни измами с простотиите си, а после отиде на Слънчака и се направи на маймуна. Нови такива не ни трябват, въпреки че Шулак ще е сериозен, все пак купи Саутхемптън и притежава няколко телевизии. Но това, както сме се убедили чрез Божков и "финния" бизнесмен Спас Русеев, не е гаранция че клуба ще се развива добре. По времето на Спас въобще не плащахме дълговете си и като цяло клуба не беше управляван правилно, като си замина той бяхме с повече дългове от колкото преди това, благодарение и на множеството прехвалени футболисти, на които давахме огромни заплати и после неустойки за прекратени договори. Ето и линк от Спортал по темата, няма смисъл от други "източници", тъй като си направих труда и проверих няколко сайта, пише буквално едно и също - https://sportal.bg/news-2022051905082810955

Аз лично смятам, че това би било грешка. Винаги се захласваме по големите пари, големите "инвеститори" и обещанията за голяма селекция и нов стадион. Тия неща се дъвчат от над 10 години. Левски се управлява от татковци в последните почти 30 години вече, първо Лафчис, после за малко Чорни, след това протежето на Лафчис - Батков(всъщност вероятно пак си е бил Лафчис), после светата троица Иво Тонев, Александър Ангелов и Николай Иванов, след това Спас Русев, и стигаме Черепа, и сега Вълка. Аз лично вече подхождам много внимателно към всеки нов пожелател на акциите на Левски. Все повече се убеждавам, че собствеността на Левски трябва да е във феновете, а професионалисти, които обичат клуба, да го управляват и да взимат решения. Може да се направи, в цяла Европа има огромен брой клубове, които са на точно този принцип. В България е по-трудно, но съм убеден че с голяма мобилизация на феновете е напълно възможно. Левски и ЦСКА са единствените клубове, които могат да го постигнат, според мен. Пловдивските отбори и Берое например имат доста фенове също, но няма как да достигнат бройката на софийските грандове. Виждаме из Европа как големи компании с много пари влязоха в големи отбори, и не направиха нищо. Сещам се за китайските собственици на Милан, Дагестанеца, който купи Анжи Махачкала, вля милиони в клуба, и като не спечелиха титлата в Русия за 2-3 години спря всичко, и те изчезнаха. Примерите са много. Ако ще има бащица, поне да е като собствениците на ПСЖ или Сити, там се вливат милиарди, печелят се титли, но голямата цел - ШЛ все я няма. 

raquishi

Ае пичуе, кво се случва днес на "Българска Армия"? Доста гнусно поведение, и да, казвам го като фен на левски, който е видял доста гнусни неща от "ултрасите" на Левски, неща с които не съм съгласен.

https://sportal.bg/news-2022051919033335919?fbclid=IwAR2SuChdSgs0Xotc1SH4CPm6hBx64Vb2WZNAaUu6uEUpk5SsYWdzkyv-Dy4

😂😂

не знам защо тия дебили си мислят, че е пълно с хора с пари, убили се от желание да си наливат парите в отбора им и шепа неудачници да ги псуват и да им търсят сметка? 😂

raquishi
Posted (edited)
2 hours ago, MJ23 said:

не знам защо тия дебили си мислят, че е пълно с хора с пари, убили се от желание да си наливат парите в отбора им и шепа неудачници да ги псуват и да им търсят сметка? 😂

Най-смешно ми е че били "водили преговори с потенциален купувач". И аз водя преговори за продажбата на Реал Мадрид...

Освен това продължават да внасят някаква мистерия около финала, Гришата продал мача, съмнително загубили. Льольовци, паднахте си, защото наемниците ви са нещастници!

Освен това изключвали своя "Господ" Ицето. Пичуе, та вашия Господ продължава да подкрепя тая помия която се случва. Той е един от собствениците, ако толкова смятате, че не е съгласен със случващото се, досега да беше предприел нещо, или най-малкото да се откаже от своя дял в клуба, и да каже - "Не мога да подкрепя това ръководство и напускам". Не. ИцитУ си седИ на гъза, прави рекламки за УИНБЕТ и му е през уЯ какво се случва. Направил клип оня ден с бай Добри и Шизо Пенев, да надъхал червените. А някой от футболистите разбра ли го без преводач?

Edited by raquishi
Just a fan
11 hours ago, raquishi said:

Най-смешно ми е че били "водили преговори с потенциален купувач". 

Никъде не пише, че феновете са водили преговори. WINBET имат мерак за % отдавна и е много вероятно Ганчев при предното насиране наистина да е преговарял. 

"Левскари,

На 24 май отброяваме 108 години от онзи паметен за всички ни момент, в който група ентусиасти поставят началото на нашата вековна любов – футболен клуб "Левски".

108 години, в които съхраняваме паметта, следвайки примера на легендите, които създадоха мита за величието на футболната игра.

108 години, в които името ни задължава.

На 24 май е време да отпразнуваме левскарството. Всички заедно на стадион „Георги Аспарухов“, където в кулминация на тържествата ще се превърне футболната среща между отборите „Синя приказка I“ - първият отбор на Станимир Стоилов, стигнал до ¼ финал в Лига Европа и групите на Шампионската лига и „Синя приказка II“ – отборът спечелил Купата на България в неделя.

Двубоят започва в 19:00 часа и ще се играе 2 полувремена по 20 минути, а с тях приятните изненади за привържениците не свършват.

Билетите са по 19.14 лв., като цената на колекционерските талони е една и съща за целия стадион.

Пропуските са в продажба от днес до изчерпване на количествата в официалния магазин на „ПФК Левски“, в мрежата на Eventim!

ЛЕВСКИ Е ВЕЧЕН!"

Е тия вече наистина не са добре 😂 Спечелиха умрялата купа на България и вече са ЛЕГЕНДИ и СИНИ ПРИКАЗКИ 😂 Сравняват ги с отбора дето стигна до четвъртфиналите в Лига Европа навремето. Простащината няма край.

• Upvote 2
  • Haha 1

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

Just a fan

Асоциирането на двата състава е добра идея от маркетингова гледна точка, така че добре правят. Само да стискат палци да не глътнат вода, че тогава сравнението няма да е в тяхна полза.