Jump to content

Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao - 2.05, MGM Grand, Las Vegas

Recommended Posts

HEIDENREICH

Най-после ! :beer:  След толкова чакане , дано сега не стане някоя издънка с контузия или провален допинг тест.

Щеше ми се този мач да бъде на някой стадион или в Гардън , атмосферата щеше да е специална.

StreetGloW

Самият факт че евентуален реванш ще донесе на двамата още едни 300 милиона , ме навежда на мисълта че това няма да е единственият мач между тях.Смятам че Floyd ще го бие по-точки, дори и трудно.Желанията ми са победа на Мани, но не мисля че ще има силите да се справи.

Самият факт че евентуален реванш ще донесе на двамата още едни 300 милиона , ме навежда на мисълта че това няма да е единственият мач между тях.Смятам че Floyd ще го бие по-точки, дори и трудно.Желанията ми са победа на Мани, но не мисля че ще има силите да се справи.

Сравни ли им човек общите противници , това кой как се е справил с тях и кой какви награди има в професионалната си кариера ,  везните рязко се накланят за Мани.

Умерен оптимист съм - там, където няма очаквания, няма и разочарования. Но иначе е събитие отвсякъде - факт.

StreetGloW

Принципно и двамата са побеждавали големи имена , но в този мач това няма да има никакво значение.

Mayweather e с 12-13см повече reach , а това мисля че си съгласен с мене колко голямо значение има.Другото което е Мауweather е и по-висок , по-бърз и има достатъчно опит.Ако играе предпазливо с лекота ще остане в мача до 12 рунд и ще спечели по точки.

Съгласен съм че Маnny може да излезе агресивно и да търси КО , но той е достатъчно разумен и опитен и знае че това може да се окаже нож с две остриета.Southpaw-a на Pacquiао също може да се окаже проблем за Floyd.

То точно това е интерестното че всичко е възможно да стане между тези двамата.Аз обаче продължавам да си мисля че Pretty Boy бие по точки и ще гледаме втора част.

Принципно и двамата са побеждавали големи имена , но в този мач това няма да има никакво значение.

Mayweather e с 12-13см повече reach , а това мисля че си съгласен с мене колко голямо значение има.Другото което е Мауweather е и по-висок , по-бърз и има достатъчно опит.Ако играе предпазливо с лекота ще остане в мача до 12 рунд и ще спечели по точки.

Съгласен съм че Маnny може да излезе агресивно и да търси КО , но той е достатъчно разумен и опитен и знае че това може да се окаже нож с две остриета.Southpaw-a на Pacquiао също може да се окаже проблем за Floyd.

То точно това е интерестното че всичко е възможно да стане между тези двамата.Аз обаче продължавам да си мисля че Pretty Boy бие по точки и ще гледаме втора част.

Аз като цяло от бокс не разбирам кой знае колко , но гледах точно някакво сравнение на двамата в youtube от някакъв "добър" специалист и доводите му ми се видяха доста добри ... иначе от това което съм гледал харесвам повече Мани.

neshev

Най-накрая. Приятно съм изненадан, че се случи толкова бързо и то за май, след като първоначалните очаквания бяха за още по-проточени преговори. За мен няма никаква изненада, че мачът се случва точно сега, но трябва да благодарим на Floyd Mayweather Jr., че благоволи този мач да се случи именно сега, а не след година.

Често се пропагандира идеята, че Mayweather бяга от Pacquiao и той е причината мачът да не се състои преди пет години. Реалността е, че никой не бяга от никого. Със сигурност двамата чисто професионално са искали този мач винаги. Основният проблем беше, че техен мач преди пет години не правеше никакъв смисъл финансово. Floyd Mayweather Jr. винаги е бил бизнес гений, най-добрият self-promoter на планетата. Manny Pacquiao, въпреки че си придава вид на изстрадало филипинче, също е бил наясно за ситуацията. Двамата нямаха нужда един от друг. Двамата си бяха перфектно отделно. И двамата правеха над 1 милион PPV продажби всеки път и нямаха никакъв повод да рискуват един мач помежду им, защото победителят моментално ще отпадне като top draw. Всичко беше перфектно, до заветната 2012, когато Pacquaio загуби спорен decision от Timothy Bradley, а после беше нокаутиран от неговия дългогодишен съперник, Juan Manuel Marquez. Pacquiao вече не беше същата PPV звезда и с оглед на залязващия PPV пазар, Pacquaio трябваше да се задоволява с изключително скромни приходи. Като добавим и проблемите му с данъчните, Pacquiao има отчаяна нужда от големи мачове. Mayweather също стана жертва на разклатения PPV модел, но той продължаваше да побеждава и да прави солидни цифри. Естествено го имаше и мачът с Canelo Alvarez, който показа, че ако има адекватен опонент, хората са готови да платят добри пари за да гледат Floyd. Mayweather отново излъга хората на два пъти с мачовете му срещу Maidana, но вече няма как да им дава незначителни мачове. Хората искат Pacquiao и двамата решиха да спрат с театрото и да подпишат. Все пак Mayweather надхитри Pacquiao.

Трудно е да се каже със сигурност какво ще се случи на 2-ри май, но Floyd Mayweather Jr. за пореден път спечели психологическата война. Докато преди всичките договорки се използваха като измислен предлог защо те да не се бият, този път Mayweather ги използва за да получи всичко, което иска. Mayweather има по-добър split, ще бъде A-звездата в този мач и всички неща, които бяха проблени точки при предишни преговори, този път са при Mayweather. Mayweather ясно показа, че всичко зависи от него и тези месеци, които чакахме до обявяването, просто бяха поредното напомняне на Mayweather, че той води нещата. И двамата може би са се надявали, че този мач никога няма да се наложи да се случи, но със сигурност тези 5 години забавяне са в полза на Floyd Mayweather Jr. И двамата видимо не са това, което бяха преди няколко години, но father time със сигурност е взел повече от Pacquiao, от колкото е взел Mayweather Jr, един от най-интелигентните боксьори и тактици, които сме виждали на четириъгълния ринг. 

• 2 weeks later...
neshev

Hall of Fame треньорът на Pacquiao, Freddie Roach в интервю за The Jim Rome Show.

За съперничеството между Pacquiao и Mayweather: “I’ve never seen him dislike an opponent in my life, but you know what, he doesn’t like this guy. He won’t say anything bad about him, but he won’t say anything good about him either. I think this is a perfect opponent."

За това дали Mayweather е добър role model: “Everything has to be his way. He has a comfort zone, like we couldn’t say anything about the fight until he announced. He’s very very insecure. He’s not that good a guy, I mean he’s not a good guy, he’s not a good person, he’s not a good role model. Like it or not, Jim, he’s a role model for kids because people look up to him. But the thing is, I think he’s a bad role model for the kids and so forth…that’s why I get a little pissed off at him for what he does on TV, it’s just crazy and you got these young kids looking up to him.”

Прогноза за 2-ри май: “We do have a good game-plan going down; I do think he will knock this guy out. Again, he’s really motivated and I don’t think he likes this guy and this is the first time in my life I’ve really come across that.”

За това дали Mayweather Jr. ще е по-добре с баща си в ъгъла, от колкото с чичо си: “The dad gets so nervous in between rounds, he has trouble getting the words out, he kind of stutters halfway through it, and he doesn’t really get the information across to the fighter. I mean, I’m really happy he’s in the corner because the kid’s going to be fighting by himself. I’m sure he’s done this his whole life, because he grew up in the gym, I’ve known him since he was five years old. He was a good fighter at five, but the thing is, he’s always taught himself and he’s never really been taught the correct way to do things and I don’t think his father can deliver that. "

Shawn_Michaels

Флойд ще бие,макар че ми се иска това да не стане

410e8-1526197995-500.jpg
"Doin' what I want to do, When I want to do it."

neshev

Официалният poster:

CAzA2lnWwAAwCHp.jpg

Според insider-а на ESPN - Dan Rafael, Mayweather и Pacquiao се очаква да генерират 74 милиона само от livegate (за равносметка, това е повече от 15-те най-успешни шоута на UFC в Невада, взети заедно). Самото шоу се очаква да мине границата от 500 милиона долара. 

Междувременно Floyd Mayweather Sr. отвърна на Freddie Roach:

"We were enjoying a beautiful day until we heard what Freddie 'The Joke Coach' Roach had to say. He had the nerve and the audacity to say some sh*t like that? Freddie, you have the problem, not me. Why are you not training all of your fighters anymore? Why do other people have to hold the mitts and speak for you," Mayweather Sr. commented.

"How can you be a trainer when you can't even hold the mitts. You ain't talking about sh*t. Nobody knows what you're saying anyway. You have others talking for you and holding the mitts for you. That's why I call you a roach. You're talking about me, but I sure as hell know Manny don't know what in the hell you're talking about. Manny don't know if you're talking about boxing or talking about taking a walk in the store. Freddie don't want Floyd Mayweather Sr. in the corner because he knows I'm the master. He don't want the master in the corner," he continued.

"All you did as a fighter was take numerous, heavy, hard blows to the head, and Roger [Mayweather] was part of it. Roger used to beat the sh*t out of you daily in the 80's at the Golden Gloves gym in Las Vegas. You might hide in the back of the arena when Roger hears what you had to say because you don't want no more punches upside your damn head. You're still scared of Roger Mayweather to this very day from all those 1980's ass whoopin's. When we get done whooping your ass, then you don't have to worry about anymore accolades. It's gonna be hasta la vista, baby! If you keep talking sh*t, I'm gonna start a world war. I might make Roger come down there and whoop your ass some more."

http://www.fighthype.com/news/article19782.html

Butcher97

Звездният боксьор Флойд Мейуедър ще прибере умопомрачителна сума от историческия си сблъсък срещу Мани Пакяо, след който ще е ясен едноличният супершампион по бокс в полусредна категория. 

Двубоят е на 2 май в Лас Вегас, а американецът ще запише приблизително $180 милиона приходи. Новината разкри  промоутърът Боб Аръм пред американските медии. Очаква се сблъсъкът да счупи всякакви рекорди от телевизионни права.

Организаторите очакват 74 милиона долара само от билети от мача. Това е рекорд в историята на бокса. Предишният такъв бе държан от сблъсъка Мейуедър  – Алваресв размер на 20 милиона долара.

Monteso

Не мога да намеря по-добра тема в която да питам, затова ще го направя тук. Сигурно повечето знаете, че на олимпийските игри в Атланта 96-та, Мейуедър губи на полуфинала от Серафим Тодоров. Сега случайно се разрових във wikipedia, където пише, че решението българинат да бие по точки е ще цитирам: "*Decision was protested unsuccessfully by the U.S. team". Някой от вас има ли ясен спомен от този мач ? Американците имали ли са за какво да протестират ? Защото до преди да прочета това, в интернет съм попадал на доста коментари, в които се твърди, че нашия е премазал Флойд?

itzo1994

Това е от статията за Mayweather:

The U.S. team filed a protest over the Mayweather bout, claiming the judges were intimidated by Bulgaria's Emil Jetchev (head of the boxing officials) into favoring the Bulgarian Todorov by a 10–9 decision in the 125-pound semifinal bout. Three of Jetchev's countrymen were in gold medal bouts. Judge Bill Waeckerle (one of the four U.S judges working the games for the International Amateur Boxing Federation) resigned as Olympic Games and federation judge after Mayweather lost the decision, which was loudly booed by the crowd at the Alexander Memorial Coliseum.[27][28] "I refuse to be part of an organisation that continues to conduct its officiating in this manner", Waeckerle wrote in his letter of resignation to federation president Anwar Chowdhry.[29]

In the official protest U.S. team manager Gerald Smith said Mayweather landed punches that were not counted, while Todorov was awarded points without landing a punch.[30] "The judging was totally incompetent", Waeckerle said. The judges failed to impose a mandatory two-point deduction against Todorov after he was warned five times by the referee for slapping.[26] "Everybody knows Floyd Mayweather is the gold-medal favorite at 57 kilograms", Mayweather said afterward. "In America, it's known as 125 pounds. You know and I know I wasn't getting hit. They say he's the world champion. Now you all know who the real world champion is".[30]

Ето един от източниците.

spacer.png

• 2 weeks later...
The Olimpic Hero

Не мога да намеря по-добра тема в която да питам, затова ще го направя тук. Сигурно повечето знаете, че на олимпийските игри в Атланта 96-та, Мейуедър губи на полуфинала от Серафим Тодоров. Сега случайно се разрових във wikipedia, където пише, че решението българинат да бие по точки е ще цитирам: "*Decision was protested unsuccessfully by the U.S. team". Някой от вас има ли ясен спомен от този мач ? Американците имали ли са за какво да протестират ? Защото до преди да прочета това, в интернет съм попадал на доста коментари, в които се твърди, че нашия е премазал Флойд?

Сам можеш да прецениш:

neshev

Аматьорският бокс имаше доста по-различно точкуване от професионалния. Има пет съдии, като те натискат бутони, когато видят чист удар върху, който и да е противник. За да бъде зачетена точката трябва поне трима от петте съдии да натиснат бутона с допустима разлика 1 секунда. Floyd има някакъв аргумент, защото няколко от ударите му не бяха зачети, но в никой случай не може да се каже, че е било някаква огромна кражба. Не само Тодоров беше изненадан, но и самият съдия тръгна да вдига ръката на Mayweather. Тодоров имаше доста спорни изказвания преди, но в последно време наистина признава, че Mayweather го е затруднил, но може би в миналото е бил грешно цитиран, както е практика в медиите ни. В аматьорите има безброй такива случаи, в които даден боксьор е ощетен, тъй че не е нещо извън нормалното. В момента смениха точкуването на удари и се прехвърлиха на позната ни система от бокса/MMA с 10 point системата. Като цяло се коментираше и махането на head gear-a, но още не е премахнат. Иначе аматьорският бокс и професионалният бяха различни животни и там всичко е да можеш да нанесеш чисти удари. За това и аматьорският бокс е сравнително по-скучен за гледане, защото можеш да хвърлиш пет удара на рунд, но ако успееш да уцелиш противника - биеш. Сега се опитват да го доближат до професионалистите и следващата стъпка ще е махането на head gear-a и позволяването на професионалисти да се бият на големи форуми, което ще вдигне интереса десетократно.

Mayweather е 84-6 в аматьорите, което е доста приличен рекорд. Освен загубата от Тодоров, има загуби от Augie Sanchez, Martin Castillo и Carlos Navarro, които имаха успех при професионалистите, както и от Nouredine Medjihoud. Повечето от тези противници ги е побеждавал, но в аматьорите се бият четири рунда, което близки бойци и с правилните съдии си е като ролетка.

BWC-Monster

Първи епизод на Inside Mayweather vs. Pacquiao

Началото доста ме изкефи. Няма как да мине без частите с колите на Mayweather и тъпите му шегички, но продукцията е уникална. Евала на Ross Greenburg.

neshev

Докато сме на вълна Mayweather и hype videos, миналият месец Stephen A. Smith (ESPN First Take) имаше възможността да прекара цял ден с Mayweather. Резултатът:

Mayweather за " the million dollar garage" и "евтиното" Bugatti 

Mayweather за детството си

За родилното си име и защо го е сменил на Mayweather Jr.

Относно вече култовата баскетболна игра в Miami

Частният самолет на Mayweather

Още в следващите дни. 

BWC-Monster

At Last на HBO наистина пръска. Уникално е. Ето един линк:

http://www.filesupload.org:81/disk0/download.php?md5=089394eaeeb5a23a77b8786f0d9b2020&name=Mayweather_Pacquiao_At_Last__HBO_.mp4&token=0m4ui4fkghmsq84e6tuqdf1hm7

Засега бачка, но пък може скоро и да го няма. Има го обаче и по тракерите, а също и с по-добро качество. Заслужава си.

Ако правилно съм разбрал, Showtime ще направят 4 епизода на Inside May-Pac, а HBO пускат At Last и Legends Speak, който ще е около 30 минути и в които известни боксьори и хора около спорта ще говорят за двубоя.

- - -

Вече го качиха и в YouTube канала на HBO Boxing:

neshev

HBO са с класи, а началните минути са едно от най-добрите hype неща правени някога. Liev Schreiber FTW! Иначе и двете телевизии си защитават собствените интересни и трябва да се гледа с едно на ум. Надали някога ще видим пълната картинка.

1-011.jpg?zoom=1.5&resize=720%2C481

Специалният пояс, който им направиха. Kenny Bayless ще е рефер, а фиаското с билетите продължава, след като две седмици преди мaча, все още няма подписани договори.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...