Jump to content

Wladimir Klitschko vs Bryant Jennings - 25 април 2015

StreetGloW

Recommended Posts

Wladimir Klitschko vs Bryant Jennings

Klitschko-vs.-Jennings-Lorin-Elise.png

Владимир Кличко ще защитава титлите си на 25 април в легендарната Madison Square Garden срещу 30 годишният американец Bryant Jennings.

Интересно е да се каже че By-By превъзхожда Кличко с цели 7 сантиметра в reach-a

Jennings e непобедим до този момент в 19 мача ,19 победи , 10 с нокаут.В последния си мач Jennings победи кубинеца Mike Perez и нанесе първата му загуба на професионалният ринг.

Ще има ли сили да спре Кличко? Лично аз не мисля , че това може да се случи , но това все пак е бокс и всичко е възможно!

Тоя reach, дето му приписват на Дженингс да не е някаква шега? Изобщо не изглежда толкова сериозен, а 213 см. беше reach-a на Lennox Lewis.  :blink:

Гледах му няколко мача, обича да скъсява дистанцията, но няма кой знае колко силен удар. Статистика като на Пулев, само че при ръст 188 см.

Явно Владимир отново ще прави шоу в 5 рунда...

В началото и аз доста се чудих как така 213 см , ама е толкова.Не мисля обаче че тоя reach ще му помогне.

By-By изобщо не е готов за мач с Кличко , дет се вика той освен Perez и Szpilka никои не е победил.Не че те двамата са кой знае какво ама сравнение с калибъра на Кличко са направо мишки.

Това е 1 от 3-те мача на Кличко в USA , следващият най-вероятно ще е срещу Бригс през есента , защото на Владимир явно му е писнало от тези игрички.

Прогнозирам категорична победа на Влад между 4-8 рунд.

В началото и аз доста се чудих как така 213 см , ама е толкова.Не мисля обаче че тоя reach ще му помогне.

By-By изобщо не е готов за мач с Кличко , дет се вика той освен Perez и Szpilka никои не е победил.Не че те двамата са кой знае какво ама сравнение с калибъра на Кличко са направо мишки.

Това е 1 от 3-те мача на Кличко в USA , следващият най-вероятно ще е срещу Бригс през есента , защото на Владимир явно му е писнало от тези игрички.

Прогнозирам категорична победа на Влад между 4-8 рунд.

Това сериозно ли е? Ако сериозно ще има такъв мач се замислям и аз да почна да обикалям около Кличко и да го дразня, че да му писне и да имаме мач..

^Преди няколко дена г-н Бригс каза следното

"I have a date with Klitschko set for September, if not sooner," Briggs told Buncey's Boxing Podcast on ESPN.

"His people have confirmed that - we've got a date. We're looking at September. We're looking at Hamburg, but hopefully we can change that venue to somewhere in America.

"That's what we're working on. Hopefully it can happen, if not in September then July or August. I feel great, I'm in phenomenal shape. I'm looking forward to fighting soon."

Обаче вчера от щаба на Кличко не потвърдиха информацията на Бригс 

There is absolutely no truth in his story. First of all, Wladimir has a tough opponent coming up in the month of April with Jennings. Should everything go well, we are looking for a fight against either Wilder or Fury. But that also depends on the promoters on the other side of the table,” Boente said

Иначе по темата едно интересно изказване на By-By отностно получените съвети от Еди Чембърс.

"Eddie said Klitschko is definitely strong, but also that he's beatable," Jennings said."I won't fight Klitschko the same way Eddie did.He is more laid-back.His style is pop-pop-pop.At some stage, I'm probably more apt to go for broke. Klitschko has been knocked out before.

Поне ако не друго ще видим според мен открит мач от негова страна. 

Тоя пък сега откъде се появи? При наличието на Wilder и на Фюри, пак мач с Анонимко, дето си е трупал победите срещу незнайни герои. А пък, ако вярно  последва мач с оня клоун Бригс, вече думи нямам - това ще е дъно под дъното. :mad:

• 1 month later...

Днеска му гледах два три мача на тоя убавец Дженингс - ма то много зле горкото, бе :unsure: Как ще го пускат срещу Кличко, оня ще го осмърти, по-зле от нашата Кобра има да го бие. 

Абсурден мач за запълване на статистика - ще се изненадам, ако изобщо се стигне дори до интересен момент. Това му признавам на Дженингс, че много се движи по ринга, ма нищо особено не произтича от това - нито удря силно, нито демонстрира някакъв кой знае какъв арсенал, да не говорим, че и бая бой отнася. Ако Кличко го удря толкова, колко тоя Перез - няма да имат работа съдиите.

Надявам се да се е приключило след тоя мач със серията от джобъри и Кличко да играе с Фюри или с Уайлдър. предпочитам Фюри, честно казано, добър мач може да стане. Харесва ми британеца от това, което гледах - колко има шанс срещу Кличко е друг въпрос. 

Аз пък искам да видим Уайлдър срещу Фюри като победителя да се изправи срещу Кличко.

Кличкото трябва да играе срещу Фюри вече, тия негра не са реална заплаха за него.

[b]Thank you EDGE! [/b]

Кличкото трябва да играе срещу Фюри вече, тия негра не са реална заплаха за него.

Да, защото Фюри е сериозна заплаха....

В момента освен Haye и Povetkin , няма друга заплаха.От великолепната четворка включваща - Тyson Fury , Deontay Wilder , Jennings и Vyacheslav Glazkov ( на 14.03.15г. официално стана претендент за IBF пояса , притежание на Klitschko ) , според мен нито един от тях няма реален шанс да победи Владимир.

Той Хей нали се пенсионира? Поветкин е ясно, че рано или късно ще получи реванш, но от сегашните определено Фюри е най-интересен претендент.

Той Хей нали се пенсионира? Поветкин е ясно, че рано или късно ще получи реванш, но от сегашните определено Фюри е най-интересен претендент.

Плановете на Haye са за завръщане тази годинa .. По думите му ще бъде по-бърз и по-силен ... и ще направи всичко възможно да стигне отново до мач с Klitschko.

По думите му ще бъде по-бърз и по-силен ...

Ама разбира се, че ще бъде :laugh:

Аз харесвам Хей като боксьор и стискам палци да се върне наистина, но четох на няколко места, че просто здравето му не е добре и въпреки желанието му, кариерата му по всяка вероятност е приключила. Ще видим.

Тоя кавал има ли въобще някакъв шанс срещу Кличко или да не си губя времето да гледам?

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

На този етап мислех, че е консенсус, че единствените с теоретични шансове за победа са Jennings и Wilder.

Какво, да не би в Спортала сега Tyson Fury да е на мода като новият исполин, от който бяга "страхливеца" Klitschko?  :lol: Съгласен съм, че ще бъде най-интересният двубой от всички, с оглед на това, че само той и КОбрата ще бъдат нокаутирани до пети рунд. Даже може и да си спретнат един дует на "продължаваме напред". 

Единственият, който има шанс срещу Кличко в днешно време е Deontay Wilder - дълги ръце, тежък удар, издръжлив. Единственото, което не знам за него е какъв chin има, защото на практика не е излизал срещу изявен нокаутьор (останаха ли такива?!). Шансът му срещу Кличко е единствено в reach-a и тежкия удар, който украинецът може и да не може да понесе. 

Всички останали "техничари" тип "купа Странджата" Кличко ще ги приключи по подобие на Пулев -  с широка усмивка и ляво кроше. 

На този етап мислех, че е консенсус, че единствените с теоретични шансове за победа са Jennings и Wilder.

Че на Дженингс кои са му теоретичните шансове за победа? :huh:

А за Фюри по всякакви класации, където съм видял по сайтовете, общо взето него го бутат за най-интересен като претендент, пред него е Поветкин, но той вече игра с Кличко.

Просто като фен, защо виждам Фюри като по-голямата заплаха - първо, че е много по-голям от Дженингс (макар реално да дават reacha му сравнително равен като сантиметри). Не ми се гледа поредният опонент, който е с половин глава под Кличко, не може да го стигне и отнася jab след jab. Разбирам, че запалените фенове на бокса виждат в подобни мачове "изкуство" и страшен майсторлък, но за льольовци като мене - предпочитам по-зрелищните битки. :)

Второ - Фюри ми е много по-атрактивен - удря здраво, нокаутира. Последните му мачове ги приключва преди последния рунд - срещу Чисора беше много впечатляващо например, срещу Хамер (макар и не кой знае какъв боксьор) също изглеждаше много силен. От друга страна от мачовете на Дженингс изобщо не останах впечатлен - последния бой срещу Перез така и не разбрах как му го дадоха. Split, който можеше да отиде и при Перез и нямаше да е незаслужено. Срещу Szpilka (както и да се чете това) също не се видя нещо чак толкова добро, че и бая бой отнесе. 90% от опонентите му са тотални анонимници, дори на наш Кубрат бяха по-читави боксьорите. Аз този човек не го виждам срещу Кличко какво би могъл да предложи, а като гледам коефициентите - явно не само аз.  

Аз харесвам Хей като боксьор и стискам палци да се върне наистина, но четох на няколко места, че просто здравето му не е добре и въпреки желанието му, кариерата му по всяка вероятност е приключила. Ще видим.

DAVID HAYE - 'I WILL BE BACK. I'M LOOKING FORWARD TO DOING WHAT I DO BEST ... KNOCKING PEOPLE OUT'

Цялото интервю с Haye , в което говори какви ще са целите му и как смята да стане шампион..

Интервюто е от най-много една седмица.

David Haye? Същият David Haye, който се би с Klitschko и спечели 2 рунда max? Същият човек, който се скъса да trash talk-ва, а дори нямаше честта и достойнството да признае загубата си, а обвиняваше някакви контузии. David, стой си пенсиониран, защото си посмешище. 

• 5 weeks later...

Очаквано, Bryant Jennings затрудни Wladimir Klitschko и мачът беше далеч от squash-ът, който повечето хора предвиждаха.

Основното при Klitschko е jab-ът и това дали си успешен срещу Klitschko зависи главно от това дали можеш да го неутрализираш. По принцип, Klitschko има един от най-добрите jab-ове в бокса в момента. Като техника този на Floyd е с една идея по-добър, най-вече, защото Floyd е майстор и на jab-ът в тялото, с който Klitschko рядко атакува, но по принцип този на Klitschko е по-ефективен, защото реално в HW дивизията техниката е с една идея по-слаба. Ако имаш голям боксьор с добър jab, имаш един много солиден боксьор. Това е най-добрият удар на Klitschko както офанзивно, така и дефанзивно. Офанзивно, jab-ът му е set up за всички комбинации, особено за right cross-а и left hook-а, с който нокаутира и Пулев. Jab-ът му като самостоятелен удар също е много добър, след като влиза сравнително често и с това си прави точките в рунда. Вече дефанзивно, jab-ът е нещото, което спира хора като Пулев и Jennings да скъсят дистанцията и да ударят чисто Klitschko, след като всеки път, когато се опитат да скъсят дистанцията, дългата лява ръка на Klitschko винаги е в лицето им.

Jennings се би изключително добре тактически и в дълги периоди на време успя да се защитава добре срещу jab-а на Klitschko. За разлика от Pulev, Povetkin, Fury и повечето европейски боксьори, Jennings се движеше постоянно и най-вече се движеше с кръста си. Докато Кобрата седеше буквално фронтално пред Klitschko, с абсолютно никакъв head movement, Jennings постоянно се движеше и местеше главата си, което караше Klitschko в отговор постоянно да е движение и никога нямаше лесен set up за straight right-a, като дори след четвъртия рунд не се опитваше и да го вкара. Jennings, както и Wilder, са страхотни атлети и това им е в огромен плюс срещу висок и физически силен опонент като Klitschko. Jennings също имаше добър high guard, като отново се възползва от това, че Klitschko не атакува с jab-a в тялото, което прави high guard-а доста по-ефективен. Отново огромна разлика с Пулев, на когото ръцете му бяха далече от тялото и се опитваше да парира jab-а на Klitschko още преди да го е хвърлил, което го отваряше за left hook-a. Jennings също използваше добре jab-a си и атакуваше слънчевия сплит на Klitschko. Както споменах, jab-ът в слънчевия сплит е запазена марка на Mayweather, но се използва често и от Andre Ward. Техните им са по-ефективни, защото ги използват офанзивно, но Jennings успяваше добре да разбие ритъма на Klitschko. Това за слабият chin на Klitschko не са митове и въпреки че се шегува с това, самият той е наясно, че е уязвим там и за това пази най-вече главата си, което го отваря към body punches. Наистина имаше добър успех с тях, но само с body punches трудно ще спечелиш боксов мач и ми се щеше повече да ги последва с удари в главата. Въпреки че Jennings се би добре, Klitschko спечели голяма част от рундовете, но определено това се очакваше да бъде нокаут победа за него, с което да остави добри впечатления от завръщането си в USA, но Jennings, въпреки че имаше едно шест години в бокса, показа, че е много мислещ опонент.

Няма как да не подмина и реферът, който си свърши работата перфектно. Klitshcko в Европа е 100% clinch фест, в който Klitschko се измъква от всякакви непозволени тактики като блъскане, дърпане,  държане и т.н. В Америка, най-накрая имахме адекватен рефер, който постоянно правеше забележки на Klitschko и му отне точка. Иронично, това дори помогна на Klitschkо, защото в clinch-а Jennings беше по-добрият боксьор и, когато Klitschko спря да clinch-ва това го поотпусна и тогава имаше най-голям успех. Определено, Jennings си беше написал домашното и се беше подготвил за clinch-a, а и реферът беше абсолютно адекватен и ги спираше навреме.

Като цяло, Jennings отвори очите на много хора и показа, че е класен боксьор, въпреки че масите го отписваха. Като вземем предвид това, че има само шест години в бокса, от него може да се очакват много добри неща. Klitschko се справи добре и показа, че без значение дали е първи или дванадесети рунд, уменията му не се афектират, въпреки че Jennings правеше задачата трудна с добрата си защита. Явно следва регулярна защита срещу посредствения Tyson Fury, но лично аз се съмнявам, че ще се договорят, с оглед на това, че Klitschko е известен с доминацията си на преговорната маса a.k.a "мафията" на КОбрата, а Fury има стабилна фен база и сигурно няма да остави да бъде прецакан. Засега най-интересният мач си остава Klitschko vs. Deontay Wilder, но и Klitschko срещу всеки американски боксьор би било интересно за гледане. С този мач, Klitschko с нищо не се издигна в очите на casual феновете и вероятно ще си остане най-анонимният heavyweight шампион в историята. 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...