Jump to content
Българското Кеч Общество
RcadestickR

IMPACT Wrestling - обща тема за седмичното шоу

Recommended Posts

rawhide

Честно казано обновяването на knock-out дивизията ми допада. М/у Kylie Rae, Tasha Steelz, Deonna Purrazzo и Kimber Lee предлагат доволно разнообразие откъм стилове и образи. Доколкото гледах в Twitter и Jordynne Grace трябва скоро да се завърне. Така че нещата изглеждат меко казано любопитно. 

Бтв, Rosemary и Johnny Bravo са адски забавни заедно :D 

• Upvote 2

nWoHulkster

Майтам няма. Бая нови попълнения наляха в женската дивизия напоследък. Ще видим дали всичките ще са за постоянно, но така или иначе определено ми вдигнаха интереса към knockout-ите. Прави ми и впечатление, че се заформят и доста отбори, което ме кара да се чудя дали не обмислят идеята да върнат knockouts tag team титлите? Havok & Neveah, Kiera & Tasha, Kylie & Susie, Taya & Rosemary (или Heather Monroe).

Иначе тази седмица друг highlight беше Deaner Compound cinematic въргала. Беше доста забавен за гледане. Бъзикът с Undertaker изкефи. :D

И като си говорим за забавни моменти, реакцията на The Rascalz като Moose ги попита дали не искат да бъдат като него беше сила. :D

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 2
  • Like 1

Момчил

Според мен не им е толкова положително, да подписват толкова много жени. Трябва да вземат heavyweights, защото да ми пускаш Trey да бие Elgin е смехотворно, било той след намеса на Callihan. Дори Jake Deaner беше по-добър вариант за мен от Trey.

• Upvote 1

nWoHulkster

Тази графика за утрешния епизод радва. 😎

vboBwZ6.jpg

А иначе това, което отчитам за един от главните плюсове в шоуто е колко много истории текат едновременно. Последният епизод беше добър пример за това. Поне една дузина бяха. Разбира се, някои истории са по-малки, а други по-важни, но шоуто е фраш с истории. И почти всеки получава време както за мачове, така и да говори. Палци горе. 👍

Друга мисъл. Swinger беше в топ форма в последния епизод. Madison Square Garden Rayne. The Finesse and Bench Press Express. Willie Mark and Jake Ham and Egger. Brother. Brother? Brother! Плюс култовия му смях. :D

Последна мисъл. Neveah направи едно от най-безличните дебютни промота ever, а пък промотата на Deonna ми харесаха. От новите женски попълнения засега Deonna най-много ми хваща окото.

• Upvote 4

nWoHulkster

Добър дебют за Deonna Purrazzo. Предишните две седмици видяхме промо клипове, които ни запознаха с нея като образ. Тук я hype-ваха през цялото шоу и накрая дебютира след main event-а като преби шампионката. Още не е имала мач, а вече ни е казано коя е тя като образ и че е голяма работа, и даже видяхме finisher-a ѝ в действие. Силен booking. 👍

От другата страна на нещата имаме Cancel Culture групата. Изключително актуална група като идея, но от изпълнението има още доста какво да се желае. Най-слабото нещо в шоуто в момента, за мен. Просто трябва да измислят нещо по-интересно с тях, че досега работата куца здраво.

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 3

iMMORTAL!

Историята около световната титла е супер интересна. Ейс ми става все по-любим кечист, а Елгин е може би един от малкото легитимни bad ass heels в кеча като цяло. Отдавна не е имало човек който ще дойде, ще те пребие и ще се хвали след това. Време е да свалят тилата от Теса, и който и да изберат между Елгин или Ейс ще е сила. Муус продължава да размазва с тази история. Не знам кой я е измислил, но Муус е може би един от малкото хора които могат да я направят интересна. Титлата стои добре на него, и наистина трябва в бъдеще да го направят световен шампион. Севера най-после се върнаха, и най-после ще видим реален мач с тях. Cancel Culture е доста голяма аномалия като стейбъл. Радвам се че Раян получава по-сериозно нещо, и определено ми е интересно да видя докъде ще докара този свой култ. Все още не знам каква е ролята на Кейти и РВД в цялата история, но се надявам в бъдеще да се развърже.

В женската дивизия нещата също се развиват. Невеа адски много ми прилича на Фран Дрешър от Говернантката, което не е лошо нещо. Фран е красива жена, и Невеа също. Доста отбори се заформиха в последно време, и мисля че трябва да върнат титлите по двойки. Така като гледам и те тийзват подобно нещо, така че съм ЗА. В момента имат добра дивизия, и много хора с които да правят неща. И между другото, не знаех че Кийра е толкова плоска. Тя буквално няма гърди. Не че са задължителни, но е изненада. Все още си остава красива. Изглежда че ще имаме нова глава на Тая срещу Роузмъри, като този път главния фокус ще е.... Джон И. Браво? Хъх? Не знам какво да кажа тук, но за пръв път ми се иска да съм Браво.

Изглежда че ще има вражда между Деона и Джордан, което е нещо което ме радва. Като почнаха да я хайпват си помислих че ни чака нов провал като Танийл, но явно тук случая е различен. Деона изглежда невероятно, красива е, и ако уменията и на ринга са наполовина толкова добри, колкото външния и вид ни очаква нещо добро. Дебюта и ми напомни много на този на Елгин. Машината побеждава в мач за титлата, след което дебютанта идва, двамата се гледат и дебютанта смазва шампиона. Същата история, но това не е толкова лошо нещо. За 2 минути успяха да я покажат като силна и като заплаха.

Историята между Калихан и Шамрок е странна, но и интересна. Двамата работят добре в екип, и ако реално ги правят отбор ще е интересно. Към този момент единствената титла, която могат да дадат на Шамрок без да закопат някой е отборната, и отбор с Калихан е добър начин да е сигурно че този рън ще е добър.

• Upvote 5

0ff76bc5f27ad93c.jpg

nWoHulkster

WTF! Не знам какво им стана, ама вместо шоуто да е по-слабо заради липсата на публика, IMPACT намериха начин да го направят по-интересно за гледане отколкото беше преди като имаше публика. Нещо са се надъхали и особено през последните няколко седмици здраво залагат на развиването на истории в шоуто и това продължава да ми харесва доста. Mисли по вчерашния епизод:

The Rascalz продължават да губят важните си мачове. Тъпо. Заслужават по-добър push.

Хареса ми как и тази седмица в шоуто имаше централна история (нападателят на Trey), която се развиваше в редица сегменти през цялото шоу. Това беше редовна практика в пиковите години на WCW и WWF (и TNA), която уви беше позабравена. Повече такива неща, плс!

Забавни сегментчета с The North, Mack & The Deaners и Bey & Swinger. Лека доза хумор винаги е плюс за едно кеч шоу. 👍

Finisher-ът на Neveah изглежда яко. Между другото, доскоро все се бърках как да ѝ пиша името, но някъде прочетах, че е думата heaven, написана наобратно. Mind = blown. 😲

Другата седмица хем мистериозни партньори за Crazzy Steve, хем за Bey & Swinger. Добре се възползват от факта, че няма спойлери за шоуто.

Moose е култов тип. "You deserve it". :D Готин tease с EC3. Отделно, Moose вчера изскочи с два много добри tweet-а:

Беше забавно как камерата се тресеше по време на entrance-a на XXXL. :D

Гласът на Deonna не звучи много уверено, но за сметка на това като съдържание промотата ѝ са добри и пак я push-наха доста ефективно и тази седмица. Всъщност, като се замисля, даже не помня кога за последно толкова добре са push-вали нова knockout-ка в първите ѝ седмици.

Edwards изглежда леко абсурдно с тези зелени къси панталони. Ясно, заигравка е с Бостън и т.н., ама не е особено добра визия, според мен. Шантавата му прическа също не помага въобще. Отделно, защо на джоба му пише ZNA? ZNA беше/е задкулисен бъзик (така се наричаха група кечисти зад кулисите - EC3, Edwards, Moose, DJZ, Spud и др.). Странно ми се стори да го видя в ефир.

Ace Austin и Madman Fulton като HBK/Diesel тип комбинация е интересна идея на хартия.

Трета седмица - трети път шоуто завършва с нещо като cliffhanger. Евала! Това е друга позабравена тактика в кеч шоутата, която трябва да се ползва по-често.

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 2
  • Like 1

iMMORTAL!

МАМКА МУ, ИМПАКТ, БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ ДОСТАВЯТЕ. Мамка му, не помня всичко от шоуто, защото не спах през ноща и го гледах след работа, но уау. Определено е добро.

Северо са сила, бързо ми станаха един от най-любимите отбори евър. Невероятен тандем, и нямам търпение за момента в който ще почне вражда между Пейдж и Алекзандър. Раскалз пак загубиха, и не съм изненадан. В момента правят история при тях, в която минават през труден период и съм за. Но не ме кефи факта, че вече година винаги губят за малко. Мисля че могат много повече, и се надявам в бъдеще след тази история реално да се случи нещо с тях.

Харесва ми факта, че започнаха някаква история между Рохит и Райно последните седмици. Рохит не знаех че има потенциал, докато не направи онова промо в началото на турнира, и от тогава насам става все по-добър. Има потенциал за много повече, и вражда с Райно определено е начин да се изгради млад талант. Райно е ветеран, но преди всичко е кораво копеле, и разбира как да направи човек да изглежда добре.

Ще включа женската дивизия тук, просто защото нямам много да кажа за нея. Невеа ме кефи много. От малък имам някакъв кръш към Фран Дрешър, и винаги съм я намирал за красива жена, а Невеа е като нейно младо (thicc) копие, и обожавам всяка шибана секунда от нея. На ринга не е зле, но искам да я видя в комбинация с Хавък. Деана е доста добра. И аз забелязах още в първите пакети че звучи несигурна, и сякаш не е намерила правилната интонация. Напомни ми много на Камил, защото и тя няма тази увереност в гласът си. Надявам се че с времето ще я намери, защото е хубава жена, и определено би могла да е лице на Импакт следващите години. Историята със Сузи е доста интересна, но имам чувството че на моменти прекалено бавно се развива, и сякаш не се случва нищо важно с нея. 

Изнадаха ме с Ейс и Фултън. Това определено е тандем, който не знаех че искам, но мога да видя как ще сработи. Дизел/Майкълс е прототипа на този вид алианси, и в бъдеще ако и двамата са в компанията след години ще има много добра вражда построена върху основите от този епизод. Определено одобрявам.

И стигам до нещото, което е главно. Историята с Трей и това кой го е пребил. Това Фултън да го е пребил по заповед на Ейс за мен не е задоволително, и мисля че тепърва историята ще се разгръща още. След като Елгин отпадна веднага, просто защото той ще се хвали с това, както каза в този епизод. Ейс отпадна, защото е видян на друго място. И днес отпадна отпаднаха Уентз и Дезмънд, нещата изглеждат доста по-интересни. 

Забравих да спомена Муус и Хернандез. Муус продължава да изумява с тази история, а факта че в този епизод каза че феновете чентват ме навежда на мисълта, че тепърва ще става доста плашещо и интересно. Все едно Муус не е плашещ, а и вече има психични проблеми :D . 

Отново, добър епизод. След всички тийзове нямам търпение за Сламивърсъри, определено ще е най-добрия турнир на годината. С или без публика.

• Upvote 4
  • Like 1

0ff76bc5f27ad93c.jpg

nWoHulkster

Много стабилно промо от Dreamer тази седмица.

• Upvote 1

nWoHulkster

Силно хайп видео. 👍

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 3
  • Thanks 1

nWoHulkster

Хаха. Епичната канадска борба между Hernandez и Rhino продължава вече седми ден. :D 

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 2

nWoHulkster

Днес! The North vs. MCMG! EC3 is back! И още.

gjmctIn.jpg

Отделно, новата версия на EC3 e значително по-злобна от класическия EC3. 👍

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 2

neshev

Добре се получи и успяват да поддържат интереса.

Малко е изтъркано как някакъв кечист уж е аутсайдър, но му излъчват promo-тата и клиповете. Веднага си противоречат. Иначе Moose е много добър избор за "първи" опонент, защото той беше "последният", преди EC3 да напусне към WWE. И има много материал, защото EC3 е точно анти-носталгия, а Moose в момента развява измисления TNA пояс. Предполагам накрая EC3 ще пенсионира пояса, а Moose вече ще го подготвят за първия му истински title reign.

И грам не съм фен на open challenge-ите и защитаване на титлата всяка седмица, особено като е главната. Според мен тя трябва да се защитава сравнително рядко, срещу топ опоненти, а не срещу всеки случаен midcard. Пък и не съм и грам фен на случайни мачове, без build. Все пак чакам да видя развитието, предполагам EY ще преебава всяка защита и бързо ще се свърши с тази идея. Eddie Edwards като "бойния шампион" е ОК, явно искат да заличат лошия вкус от царуването на Tessa, но на мен ми е по-скоро безличен като шампион. 

Очаквах MCMG да имат единична поява, но те взеха, че спечелиха титлите. Ще видим дали ще имат пълноценно царуване или просто им дадоха титлите за якия моменти, и The North ще си върнат титлите. Мачът беше доста добър. MCMG все още го могат и успешно се адаптираха към The North, а и към самите им години, които вече натежават.

ДОБРИТЕ БРАТЯ са ми OK. Все още съм свикнал да ги виждам в амплоато на jobber-и и трудно ще ме накарат да ми пука за тях. Deonna веднага се утвърди като топ жената в Impact, липсата на Tessa не се усеща и грам засега. WWE много се наебаха като я пуснаха, има много хляб в нея. Heath Slater играе същата роля, която играеше и в WWE. Много съм любопитен как ще го развият. Ако Impact го направят главен играч, това ще е голямо постижение. Нещо не зацепих какво се случи с Willie Mack. Babyface да загуби два пъти чисто срещу heel е огромно загробване, но може би ще търсят някакво развитие по образа. Отборните женски титли изглеждат формалност на този етап. Постоянно намекват за това и опипват почвата. Факт е, че в момента имат много силна женска дивизия и това е едно от нещата, което ги отличава. 

• Upvote 1

ЧОТУДЕ

Tessa Blanchard Wanted Huge Amount To Return The Impact Wrestling World Championship Belt

Despite accusations of racism and bullying against her, Impact Wrestling chose to go ahead with their long-term plans and made Tessa Blanchard their world champion. In doing so, she became only the second female to become the World Heavyweight Champion in a major wrestling promotion after Sexy Star in Lucha Underground.

Blanchard’s run as champion was far from a success; she’d miss television tapings due to not wanting to travel due to COVID-19 and would fail to send in video clips Impact Wrestling asked for her to film herself. The last straw for Impact Wrestling was when she refused to attend Slammiversary and drop the title, reportedly due to living in Mexico with her fiance, and being concerned she would not be able to return. Impact Wrestling would go on to strip her of the title and release her few days before her contract was set to expire.

It’s now been exposed by @BeltFanDan, a notable figure in the belt-making scene who refers to himself as a “Human Belt Encyclopedia” that Blanchard requested $150,000 to return the physical belt. Seeing as belts used on television typically cost between $10,000 – $25,000, her request was obviously rebuffed by Impact Wrestling, and the belt won by Eddie Edwards at Slammiversary is a replacement.

Back in the day, wrestlers had to put down a $25,000 ($60,000 in today’s money) deposit to be NWA World Champion to avoid this situation.

Долна, нагла копторна яма.

• Upvote 4

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg

nWoHulkster

Тръгнах да пиша коментар за шоуто, ама като се замислих осъзнах, че се случиха прекалено много неща в епизода и ако тръгна да коментирам всичко, което ми се коментира, ще трябва да пиша дълъг ферман. Нямам време за толкова. С две думи ще кажа, че останах доста доволен от епизода. Беше точно от любимия ми тип епизоди - със здрав акцент върху истории и промота. Положиха добра основа за следващите седмици и месеци. Edwards vs. EY, EC3 vs. Moose, Good Brothers vs. Ace & Madman, Deonna vs. Kylie...

Ще спомена само две random неща.

Curt Hawkins Brian Myers е най-новото попълнение. Meh. Не съм му фен. Ако не друго, то поне първата му снимка в IMPACT е забавна. :D

J0c6lqz.jpg

С неща като сватбата на Cage & Melissa, Wrestlers Court и всичко с Johnny Swinger, IMPACT вече многократно са показвали, че ги бива в хумора. И в този ред на мисли, надъхан съм за тази щуротия. :D

P.S. Ако се съди по вчерашния интерес в социалните мрежи (4-5 пъти повече коментари за шоуто от обикновено), определено успяха да привлекат доста нови очи върху продукта и това сигурно е бил най-гледания епизод на IMPACT от бая време насам, така че дотук добре.

• Upvote 3

neshev

Както споменах, не съм и грам фен на fighting champ концепцията, особено като правят същото в конкурента компанията. Враждата на Eddie Edwards и Eric Young засега ми идва леко мудна.

Wrestle House не е нещо, на което бих mark-нал по презумпция, но е хубаво, че дават ефирно време на всички. Концепцията не е чак толкова зле, даже има потенциал за отделно шоу, а и все пак успяват да го обвържат и с неща на ринга. Единствено Kylie Rae не ми се вписва в цялата картинка, особено след като я утвърдиха като претендент #1, но явно първо ще разкарат реванша между Deonna и Jordynne Grace. Говорейки за Deonna, тя успя доста бързо да се наложи и определено изглежда много добре както и на ринга, така и като образ.

Промотата на EC3 и The North бяха на ниво. В The North имат двама потенциално добри singles кечисти, тъй че очаквам в близкото бъдеще да ги разделят и да ги пробват като соло кечисти.

Нещо не съм особено надъхан да гледам Heath Slater с copy-paste-натата история от WWE, но очаквам следващата седмица, Rhyno да го сгъне на две и да стартират някаква програма покрай двамата.

Добрите Братя изглеждат добре в Impact. Хареса ми финала, чисто визуално как бутнаха оператора, но Братята постоянно са над Fulton и Ace Austin, тъй че очаквам следващия Impact да разнообразят нещата. 

Единственото, което въобще не ми хареса на това шоу, беше segment-ът с Katie Forbes и Sami Callihan. Дойде ми като пълен криндж, а Sami не го градят въобще последно време. Трябва да измислят нещо, с което да го върнат отново в ME сцената. 

• Upvote 1

iMMORTAL!

Това риалити шоу не знам доколко ми допада като идея. Забавно ще е ако го правят някакъв период от време, но мога да видя как в бъдеще ще ми писне от него. Определено е начин да ползват тези хора, но все пак не ме радва много. Това титлата да се защитава всяка седмица не ме кефи чак толкова като идея, особено като се има предвид че Муус прави почти същото нещо няколко месеца вече. Но определено мога да видя как е добра история за вражда между Еди и Ерик, одобрявам... до някаква степен. Промото на EC3 е невероятно, мамка му. Бях забравил колко е добър. Този му образ ме радва като концепция, и определено мога да го видя като стабилен туинър в бъдеще. Враждата му с Муус е нещо което исках да се случи, но не очаквах че ще се случи. Така че съм доволен, добре се оформя историята. Каза че ще унищожи всичко което е от миналото му, и определено има логика да тръгне след Муус, при положение че титлата дето Муус носи е голяма част от миналото на EC3. Деона продължава да е сила, радва ме адски много. И преди съм го казвал, казвам го отново. Page и Alexander са много добър отбор, но определено виждам голям потенциал за сингъл рън на двамата, и ако ги изградят правилно може да са част от хората около които ще е изградена компанията следващите години. Пречупения Итън Пейдж е нещо което исках да видя, и очаквах. Определено има потенциал там за вражда между двамата. 

Като цяло не се сещам за други неща от шоуто, или поне такива които да коментирам. Освен мача на Братята, на които изобщо не съм фен, но ако носят полза за компанията нямам проблем с тях. Шоуто определено не беше зле, нямам търпение за следващото.

• Upvote 2

0ff76bc5f27ad93c.jpg

nWoHulkster

Добро промо от EC3. Все още не знаем изцяло точно какво представлява новия му образ, но тук ни даде малко по-добра представа. Щом иска да си "убие" миналото има логика, че тръгна баш след "TNA шампиона" Moose.

"Риалити шоуто" Wrestle House е точно глътката свеж въздух, от която имам нужда в момента в седмичните ми кеч шоута. Нещо различно и ненатоварващо. В момента предпочитам повече такива неща отколкото мачове без публика. Естествено, ще се изтърка, ако го продължат прекалено много време, но началото определено ми хареса. Отделно, така един куп образи получават ефирно време, което също го отчитам като плюс. Особено Swinger, Rosemary, Taya и Susie забавляват.

Напушеният Suicide ми навя спомени за Ghostface от Scary Movie. #wazzuuup :D

Да, и на мен не ми харесва това със седмичните защити на Edwards. Клиширано е, а и в момента същата история тече и в AEW. Трябва малко да поразчупят нещата и се надявам участието на EY да направи точно това. Примерно, интересно ще е, ако психопатът EY, било то нарочно или случайно, събуди психопата в Edwards и историята се завърти в тази насока.

Callihan има нужда от по-значителна роля. В момента не го изполват на макс, а с хакерския му образ могат да се направят доста неща.

Продължава да ми харесва как завършват епизодите с някакви cliffhanger-и, били те големи или малки. Това с камерата беше готин финал.

Edited by nWoHulkster
  • Upvote 4

nWoHulkster

Това беше силно. Много добре заформиха тази история. EY е в компанията от само три седмици и вече, поне за мен, е топ heel-a. Идеално го представиха като гаден психопат. Отделно, това беше сегмент, където бих казал, че липсата на публика не само, че не беше минус, а даже беше плюс. Така се получи някак по-директно, по-въздействащо.

• Upvote 3

seekstah

Надявам се на нещо по-контровердиално покрай EC3. Eric Young е готин до момента, но за мен той е crazy face повече, отколкото heel. Дано да търне впоследствие. Другите неща в шоуто са интересни - добрите братя са доста свежи + MCMG vs. The North. Eddie е слаб избор за шампион, Moose заслужава повече! Шоутата са търпими, дано да вдигнат гледаемостта, макар че май телевизията е кофти. 

• Upvote 2

jlny.gif