Jump to content

UFC 171 "Hendricks vs. Lawler" - 15 март 2014

neshev

Recommended Posts

ufc171.png

Date: March 15, 2014

Venue: American Airlines Center

Main Card Bouts (on Pay-Per-View):

Johny Hendricks (15-2) vs. Robbie Lawler (22-9) (UFC WW Title)

Carlos Condit (29-7) vs. Tyron Woodley (12-2)

Diego Sanchez (24-6) vs. Myles Jury (13-0)

Jake Shields (29-6-1, 1 NC) vs. Hector Lombard (33-4-1, 1 NC)

Ovince St. Preux (14-5) vs. Nikita Krylov (16-3)

Preliminary Bouts (on FOX Sports 1):

Kelvin Gastelum (7-0) vs. Rick Story (16-7)

Raquel Pennington (4-3) vs. Jessica Andrade (10-3)

Dennis Bermudez (12-3) vs. Jimy Hettes (11-1)

Sean Spencer (11-2) vs. Alex Garcia (11-1)

Preliminary Bouts (on UFC Fight Pass):

Renee Forte (8-3) vs. Francisco Trevino (11-0)

Will Campuzano (13-5) vs. Justin Scoggins (8-0)

Bubba McDaniel (21-7) vs. Sean Strickland (13-0)

Daniel Pineda (18-10) vs. Robert Whiteford (10-2)

Доста добро шоу се очертава. UFC са нямали толкова добър card от-до от много време.

Lawler леко от никъде се набута в мач за титлата, но ако спечели това би било една от най-големите underdog истории в последно време. Ако нещата се развиват в stand up, то спокойно това може да се случи, но се съмнявам Johnny Hendricks да рискува, а вероятно просто ще го сваля на земята и ще го контролира пет рунда. 

Condit е доста стабилен избор, но проблемът е, че това ще бъде три-рундов мач, което по презумпция дава леко предимство на wrestler-а. Condit има доста добър guard, но със съдийството винаги трябва да има една на ум човек.

Shields vs. Lombard, поне за мен е третият голям мач, въпреки че стабилно hype-ват Diego Sanchez. Lombard е доста опасен. Welterweight е правилната дивизия за него. Shields също записа няколко добри победи, но това е доста лош стилистически мач за него. Shields има доста въпросителен stand up, а и wrestling-ът му не е на необходимото ниво, за да му осигури предимството, което има на земята. Ако Lombard успее да спре takedown-ите, което не е толкова немислимо, то има солиден шанс да го нокаутира.

Както казах, това е един от най-добрите card-ове, които UFC са правили от много време и дори във Fight Pass порцията има доста солидни имена. 

Интересен кард наистина.Уудли би могъл доста да затрудни Кондит,добър борец и е физически впечатляващ.Очакваше се победителят от този мач да получи мач за титлата,но Дейната заяви,че това не е 100% сигурно,и ще се решава в зависимост колко е убедително представянето им в мача.

В мача за титлата ще стискам палци за Лоуър,защото е аутсайдер,а пък аз обичам да стават изненади.Доста голямо значение ще изиграе това колко добре може да спира takedown-ите на Хендрикс,а в стойка със сигурност може да му се опъне .Лошото за противниците на Хендрикс е ,че спирането на събарянията далеч не е единствения проблем,здравата левачка е винаги в готовност да те приспи ефективно .

Ломбард и Шийлдс не очаквам да направят кой знае колко инетересен мач.Шийлдс ще се старае да го свали и да го заключи при първа възможност,и ако удържи първия рунд без да бъде нокаутиран,вероятно ще успее да си вземе десижъна.

Диего Санчез очаквам пак да спретне шоу.Изключително много уважавам бойци,които излизат за да дават зрелище на феновете.Хора като него и Джо Лаузон вероятно няма да ги видим в мачове за титлата,но пък те винаги излизат и си оставят сърцата в клетката.

https://www.youtube.com/watch?v=J47ncg-biFM

Хендрикс видимо сдуха като разбра,че не влиза в категорията.

Диего Санчез YES YES YES YES :D

Шийлдс също изглеждаше доста изтормозен на кантара.Извади поглед малко в стил Уилям Дефо .

https://vine.co/v/MbFXBd7xnbr

Цирка е пълен,Ник Диаз се подиграва на Хендрикс по време на втория му кантар .

According to nutrition guru Mike Dolce, Johny Hendricks carries around a $1,500 scale that’s calibrated on fight week to exactly match a UFC scale used to keep fighters on weight.

Dolce believes that spendy item went a little haywire the night prior to and day of Hendricks’ biggest fight, and he blames Dallas locals for making it that way.

“We had gone to a local gym to do some weight cutting in the hot tub during fight week,” Dolce told MMAjunkie not long after Hendricks hit 170 pounds to certify Saturday’s UFC 171 main event opposite Robbie Lawler in a bout for the vacant welterweight belt. “It was actually last night.

“Unfortunately, while we were in the hot tub, and the scale was unattended, attendees of the gym were hopping on and off of it. We think the scale might have been damaged because the weight started reading inconsistently.”

http://mmajunkie.com/2014/03/mike-dolce-explains-how-johny-hendricks-missed-weight-and-how-he-made-it/

6 пъти пускам пари за бермюдез и все ги взема победите братче! Великан е! Много тъпо за Карлос, яд ме хвана, че загуби така. Хендрикс най-после я взе тази титла в много оспорван сблъсък с Роби,сега по всичко личи, че следва другото Р, Рори. Ще видим какво ще излезе и от тази ситуация..

Аз няма да се изненадам ако Ник Диаз получи мач с Хендрикс.Наистина няма да е честно спрямо останалите,но пък той умее да продава,и Дейната може и да се възползва.

Чак сега гледах целите мачове и трябва да отбележа, че повечето интернет медии обявиха главния мач за добър, но всъщност това беше един от най-добрите мачове тази година! Визирам разбира се Lawler vs Hendriks! Изключителен мач с мнооооого stand-up. Big Rigg го отнесе много здраво в третия и четвъртия рунд, не съм го виждал досега в такава ситуация. Свалям му шапка, успя да се възстанови по страхотен начин и да обърне резултата в петия рунд. Lawler също е звяр, ако бе взел колана в крайна сметка при други обстоятелства нямаше да съм въобще разочарован. Поредният уникален сблъсък, който трябва да видим пак и пак и пак. Дано има реванш скоро!

Супер мач. От двамата Джони ме кефи повече, но в края на мача ме хвана яд за Уолър. 25 минути битка, браво!

Уудли с хубава победа за мен, доминираше си доста.

Един реванш няма да е нелогичен.Лоулър показа добри неща в стойка,жалко,че се умори в последния рунд.Не мисля,че към момента Рори Мак заслужава да се бие с Хендрикс,доста е неубедителен в последните си мачове.Общо взето срещу Би Джей Пен му беше последното наистина добро представяне според мен.От моята фенска  гледна точка най - добре ще е да има Хендрикс - Лоулър 2 ,или Хендрикс - Диаз (да,наясно съм,че той още по - малко го заслужава този мач,но ще бъде epic).Дори вече са положени основите , Диаз започна да предизвиква шампиона.

https://www.youtube.com/watch?v=q9N_psO_xIg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...