Jump to content

NXT: обща тема

Hachiko

Recommended Posts

Нещо, което за една бройка бех изпуснал, а си е направо жизненоважно за NXT:

- As reported last night, Thomas Latimer, who appears as Kenneth Cameron for WWE’s developmental league, NXT, was arrested late Thanksgiving Eve in St. Petersburg, Florida, on charges of battery on a law enforcement officer and disorderly intoxication. He was taken into custody to the Pinellas County Sheriff’s Office and released on $5,100 bail, with the battery charge costing $5,000 and the disorderly intoxication charge costing $100. According to PWInsider.com, he was released from his contract with WWE following the arrest.

Kenneth Cameron бе партньорът на Connor O'Brien в Ascension! :ohmy:

ЕБАТИ ТЪПОТО КОПЕЛЕ!

Edited by parcaleste
  • Upvote 5

До преди месец следях nXt и Ascension бяха много як отбор с яки образи. Жалко за пича. Иначе другия пич дано не се издъни, защото има хляб в него.

• Upvote 4
  • 2 weeks later...
Scott Daniels

Жалко за Connor O'Brien бяха страхтен отбор с Kenneth Cameron.Определено The Ascension можеха да помогнат за съживяването на позападната Tang team дивизия на WWE.

• 2 weeks later...

Тази седмица шоуто си заслужава само заради промото на The Shield.Интересно как ще набутат Big E в картината за златото.

И мен много ме е яд за The Ascension... Дано да не заебат идеята за такъв отбор и да се избере примерно друг съотборник на Плъха! :unsure:

• Upvote 2

jlny.gif

Ебати, дори и NXT развалиха...The Shield мажат Ryback и кой ли не с месеци, но като видяха Big E насраха.А Rollins явно не може да победи чисто МОГЪЩИЯТ Graves :suicide:

Първо наистина хубаво шоу от около месец и половина насам. Може би защото беше ~дебютното на The Shield и реално не беше filler. При все е адски дразнещо, че тия шоута се записват с месеци напред и някой лайнар като Michael Cole може да ти оспойли сто неща докато коментира на PPV.

Като за начало имаше едно promo на The Shield, нищо особено, трябваше да се представят на публиката (която беше силно зад тях по време на почти цялото шоу;

Epico с/у Bo Dallas - едно доста приятно мачле. Продължавам да съм леко потресен от мазохистичният gimmick на Во;

Sasha Banks с/у Tamina Snuka - всъщност читав женски мач. Малката Саша всъщност стои доста добре на ринга;

Kassius Ohno (който удари 33 миналата седмица, но за сметка на това е все още в development!) и Leo Kruger с/у Tyson Kidd и Justin Gabriel - доста добър отборен мач. Жалко, че Tyson и Gabriel освен, че са дребнички, не могат да вържат две думи на кръст пред микрофона - тук ми направиха много добро впечатление, такова, каквото се съмнявам че могат да направят в някое от "главните" шоута;

NXT Championship Match Corey Graves с/у Seth Rollins© - тук се разочаровах. Реално мач нямаше, приключиха за пет минутки, след като Corey си заключи финишъра и останалите от The Shield влязоха за да го пречукат. След това тримата, според коментаторите, пречукаха "целия ростър" (според мен само джобърите, но няма значение - беше готино), след което дойде най-тъпата част с Big E. Тоя сегмент беше букнат просто ужасно: първо и тримата изведнъж му дават задна, вместо да му влязат рязко и да го изкриват от бой (както правят с Райбърг), му излизат от ринга и го гледат уплашено, и след това, наистина-наистина дразнещото - излиза Dusty Rhodes и казва, че другата седмица Seth ще защитава срещу Буцанегро.

Corey Graves все едно спря да съществува и изчезна от лицето на планетата. Четох, че от компанията имали много големи надежди за него, но тоя букинг беше твърде... Oppа ВВЕ Style.

В момента имам чувството, че още един месец ще гледаме от тия filler pre-tape шоута, поради дебюта на

новият NXT шампион Big E в главния ростър... като HEEL, докато в NXT играе face.

Ше ми се пръсне главата от такива недомислици, честно. Идея си нямам защо отчуждиха NXT от основните им продукти по тоя начин, ум ми зайде! Наместо да го интегрират, да направят NXT шампиона да защитава на PPV... кур бате. Даже бих вземал доста по-радикални решения в тая насока, ама да не навлизам чак толкова дълбоко във #ФентъзиБукинга.

Edited by parcaleste
  • Upvote 4

Днеска трябва да се отбележи, че за 1ви път гледам женски мач без да скипвам от Лейла и Мишел vs Наталия и Бет с масите.Не беше нищо кой знае какво, но не беше и плачевно.Paige си го може, трябва да я викат нагоре.Emma я виждам за 1ви път и ми се видя няква путка, затва и изгледах мача.Не беше зле момичето.Тук е момента да попитам коя беше на Flair дъщерята?Sasha Banks или се бъркам?

Harris доста килца е свалил, а и ръката му бая голяма.Жалко, че е контузен още.

Макгиликъти(wtf) май е станал фейс?Той и Пърси Уотсън ще си седят в NXT цял живот май...

МЕ беше зле, само ми хареса как Big E си направи финишъра.Целия ростър излезе да гърби Ambrose и Reigns? :ohmy:

Иначе Big E си е доста повратлив за килата, има някакъв малък потенциал да стане посредствен кечист.

Няма какво да се каже за мача за титлата, май отделих повече време да пиша за женските :huh:

Много добро шоу тая седмица, много съм доволен, въпреки смяната на титлата.

Много стабилен мач и промо на The Family, Bray Whyatt владее, Фамилията владее. ЗАЩО НЕ СА В ГЛАВНИЯ РОСТЪР???

За първи пат дават на някоя дива, хеле пък новачка, толкова офанзива срещу Paige. Австралийката ми направи приятно впечатление. Крайно време е от Е-то (а и въобще) да се обърне малко повече внимание на женския кеч. Има много хляб в тая работа. Почти колкото предразсъдъци.

МакГиликъти (да им се серем на креативното име) сефте ме ВПЕЧАТЛИ на ринга (по-специално няколко движения). Не знам по-отпуснат ли беше, що ли, но стоеше адски стабилно и уверено. Някак много естествено му се получаваха нещата и той самият не изглеждаше фалшиво и спечено като по-принцип. Дано не е моментно състояние това и продължи в тоя дух. Палци горе.

(Primo и Epico не ги коментирам едно защото всички са наясно с уменията им, но главно защото ми е мъчно за тях (нищо, че спечелиха мача)).

Буцанегро също ме изненада много приятно в мейн ивента (така и не разбрах защо бяха измислили да е No DQ). Настрана от маниашката му ентръс тема, показа умения, на които Ryback може само да завижда - специално завършващата комбинация накрая, въпреки убер-грозната му и пъпчива ЧЕРНА мутра, беше наслада за окото (ебахти какво написах!!! О_О ). Загубата на Rollins бе добре направена, грам не изглеждаше слаб (е... не колкото Punk срещу Райчо), този път наистина трябваше да излезе цялата съблекалня, за да успее Big E да получи някакъв шанс да спечели мача и титлата.

Сега ми е интересно следващото или по-следващото шоу, когато той дебютира на RAW как ще извъртят нещата, за да (не?) е лице. Само дано не трябва да чакаме още 3-4 записани шоута за тази изненада, грам идея нямам как си следват нишките, честно.

Edited by parcaleste
  • Upvote 7

ОйеаХ, Саша Банкс е Мерцедес КВ, не е на Флеър щерка му. ;)

mercedeskv.jpg

Ребрата и се броят на милата, но има потенциал да стане нещо от нея. Не бих я върнал и сексуално. На загасена лампа че е муцка.

...Ама солжда, йе а толджа... Ам он а мишън, ам суичин, ам ол оува...

bigok.gif

Edited by Jericho

Да, верно...Мерси за инфото, май съм живял в заблуда :) Поразрових се и открих, че всъщност името, което е получила е Шарлът и доколкото разбрах не е дебютирала официално още.

Edited by OyeaH

Много ми хареса шоуто тази седмица, нямаше слаб мач(дивите не ги броя, както и МЕ скуашът).Харесва ми идеята за отборните титли, трябва им и 1 за диви да дадат на Пейдж(ако не решат да я викат в главния ростър скоро).

Когато чух за турнира веднага се замислих за The Ascension, но явно Конър няма да има нов партньор, а ще го играе соло.Не е лоша идеята, но се съмнявам да вземе титлата от Биг И.

Фаворитите в турнира определено са Фамилията, ще се изненадам, ако не спечелят.

Невил ме кефи адски много, въпреки скапаното име.Такива хора обаче в Е-то не ги ценят, а ги карат да ходят на ръце.Иначе би се вписал в Х девизията в пъти по добре от York, ама това е друга тема.Хубава победа за британците, ама титлата си е мираж за тях.

Да кажа и 2 приказки за Corey Graves.За 1ви път ми хареса като цяло.Стабилен е на ринга, промотата му са едни от най добрите в NXT...Прилича ми много на Джеф Харди(дам, точно на мръсен наркоман).Има някакво излъчване, сигурно подмокря повечето женски в публиката, даже и стабилна реакция извади.Интересен сторилайн са му измислили, чакам с нетърпание да измете земята с Райли.

Общо взето добър старт на годината за NXT!

• Upvote 3

Верно нямаше слабо епизодчето!Connor е адски изруд с този гимик(въпреки че изрудите май-станаха доста-Leo, The Wyatt Family, и т.н.) дано не го използват да нахранят маймунката....въпреки че най-вероятно това ще стане... :(  Бъзика с Corey и цирка беше силен, а и Dusty още си го бива в такива сегменти, въпреки че малко трудно му се разбира(Flair :unsure: ). Никога не съм се кефел особено на "дивите", но няма как-Paige си е откритие отвсякъде :wank: .

• Upvote 4

Верно нямаше слабо епизодчето!Connor е адски изруд с този гимик(въпреки че изрудите май-станаха доста-Leo, The Wyatt Family, и т.н.) дано не го използват да нахранят маймунката....въпреки че най-вероятно това ще стане... :(  Бъзика с Corey и цирка беше силен, а и Dusty още си го бива в такива сегменти, въпреки че малко трудно му се разбира(Flair :unsure: ). Никога не съм се кефел особено на "дивите", но няма как-Paige си е откритие отвсякъде :wank: .

Гледам, че почват и да я промотират, явно набързо ще я вкарат в осовния ростър, че женската лига яко зацикли.

Взеха много добро решение със новите tag-team пояси. Сега добрите срещи ще са подплатени с повече вражди и история, което за нас си е супер.

btw в предишното NXT, когато Сандау и Сезаро се биха, направили ви впечатление при излизането на Антонио как един дебелак от публиката му показа средняка :D

Edited by Monteso
  • Upvote 2

Предполагам не много хора го гледа, имайки в предвид малкото коментари в тази тема. Реших да споделя по-интересното за мен, което съм качил във вбокс. Може някой да прояви интерес, знам ли ... :)

Xavier Woods (Consequences Creed) vs. Memo Montenegro - WWE NXT 28.11.2012

http://vbox7.com/play:1ad9881764

Bo Dallas vs. Big Show - WWE NXT 19.12.2012

http://vbox7.com/play:47a504e841

Seth Rollins vs. Big E Langston (NXT Championship, No Disqualification Match) - WWE NXT 10.01.2013

http://vbox7.com/play:9cb3eac97d

Adrian Neville (PAC) vs. Sakamoto - WWE NXT 16.01.2013

http://vbox7.com/play:232cc7a819

Шон Майкълс дебютира в NXT и представя новите Титли по Двойки - WWE NXT 24.01.2013

http://vbox7.com/play:e18fd6bc53

Adrian Neville & Oliver Grey vs. 3MB (Heath Slater & Drew McIntyre) (Tag Team Championship Tournament Match) - WWE NXT 24.01.2013

http://vbox7.com/play:7a1e53284d

• Upvote 2

8VxY38g.jpg

... Взеха много добро решение със новите tag-team пояси...

Абсолютно съм на противоположното мнение - наместо да интегрират NXT към основната си програма, по този начин отчуждават продукта още повече. Та тях ги е страх дори да покажат "Новашката" титла по RAW или SmackDown.

Ясно ми е, че това с интегрирането на продукта най-вероятно се дължи на сприхавото настроение на Винс да променя де-що сценарий има по пет пъти в последната секунда (като съвсем пресният пример е за обявената и отказана няма и седмица (24 часа?) по-късно надпревара за Интерконтиненталната титла), но не би трябвало да е толкова трудно да имат някакви дългосрочни планове за development системата си. Както казах на Джихад оня ден (не съм сигурен дали и тук не съм го споменавал), но според мен NXT шампионът трябва да защитава титлата си на PPV-та (дори и да е в dark мчовете). Бих отишъл и по-далеч, тъй като и без това са се затрупали с титли (поради което правят още едни) - бих направил USA титлата NXT титла (логиката - пичовете от NXT така или иначе си седят само в Щатите).

Бих отишъл и още по-далеч с една от следните две комбинации - да обединя WWE и WHC титлата или да обединя WHC и Интерконтиненталната титла, като оставя всъщност Интерконтиненталнта титла за главна в SmackDown. Дали в този случай бих върнал на Cruiserweight титлата? Може би. По този начин NXT шампионът ще може да прави участия и по основните шоута... с титлата на рамо.

Но каква всъщност би била целта ми с тези галимации? Много просто - отваряне вратите на кечисти, които никога не биха могли да избият в МЕ пространството на WWE (най-вече заради ръста си), кечисти, които биха могли да служат и за джобъри, с извивинението "той все още се учи/развива (в NXT), нормално е да губи мачове, докато е млад". Последвали победи на такива момчета над хора от основния ростър биха спомогнали за тяхното реално издигане и запознаването на феновете с тях... един по-реален "кръговрат" в кеч индустрията, бих казал.

Основната ми опорна точка на тези аргументи е, че WWE могат да си го позволят, защото имат предаване за кажи-речи всеки ден от седмицата. Някой да ми каже какво се случва примерно на Superstars (това някой гледа ли го въобще)? Такава програма би имала място и в Main Event, и в Saturday Slam (или както там се казваше).

Въобще всичко в продукта на WWE смърди на липса на каквато и да е стратегия, освен такава "на парче" - за веднъж в годината на Мания и евентуално ако всяко лято има някое избухване а ла Punk).

Друга възможност е да чакат стартирането на WWE Network, което не се знае кога (и дали) ще се случи (последно четох, че можело да я направят да се излъчва по/в колаборация с YouTube с някакъв техен нов проект, с други кабелни телевизии, нещо като интернет телевизия), като си пазят патроните за тогава, като междувременно задълбочават пропастта между различните свои шоута (дори между RAW и SmackDown).

* * * * * * *

За днешното шоу - просто ОК шоу с нищо кой знае какво като развитие в него, освен това, че на Paige явно (и по отвратително прост начин) и дръпнаха спирачката, а Mason Ryan явно се опитват да го вкарат в някакъв фентъзи образ, тип Конан Варварина, Кал Дрого или който там се сетите.

• Upvote 5

Не съм съгласен с някои неща. "Пропаст" между Raw и Smackdown няма! Напротив, така ги умешаха, че в момента не съм убеден за някои от звездите в кое от шоутата се състезават. Това се наложи не толкова поради липса на стратегия колкото поради липса на качествени кадри. Това от своя страна налага и отделянето на NXT като история от основният ростър, за да се попълват различни "дупки". Примера със Сет Ролинс и Big E са показателни. Не смятам ,че нито единия, нито другия би успял да пробие успешно в основняит ростър с ролята си на face, но със създаването на новият имидж и двамата го направиха успешно.

Edited by Monteso

^ На лежащ по корем противник :excl::D

Започнах и аз да гледам шоуто, като наваксах всички епизоди от новата година. Има няколко много готини образа, които веднага ми направиха впечатление. Хайде, Hero си го знам, няма с какво да ме изненада. Но Wyatt Family, Leo Kruger и дори Connor O'Brian (след като вече е singles кечист) правят добро впечатление, но не виждам как ще се впишат в PG средата на главните шоута някой ден.

Идеята за отборни титли не е чак толкова лоша, защото поне показва желание да се подготвят нови отбори. NXT е точно това - подготвителен лагер - и не мисля, че можем да гледаме на него като на трети бранд. Точно заради това не показват и титлата на Big E (нито Rollins я носеше). Оттук следва и това, че WWE не искат да промотират NXT, просто защото не е толкова необходимо. Там се подготвят новаците (както беше с FCW) и когато дойде момента просто ги викат в главния ростър, където вече запознават публиката с тях. Не, че е лошо публиката да ги познава по-отрано, но това може да влезе в противоречие с плана за пуш в главните шоута (Big E - фейс в NXT, хийл в WWE). За мачове на preshow-та по PPV-та, мисля, че @parcaleste беше споменал, също едва ли може да се говори. Идеята е готина (титлата да се защитава в preshow-то), но пък самата цел на preshow-то е повече хора да го гледат и поне още няколко да се навият да си купят ППВ-то. С абсолютни новаци, които не си чувал, няма как да се навиеш да гледаш preshow-то.

Иначе това, което не ми харесва в NXT е как се възползват от 45-те си минути. Все си мисля, че TNA едно време събираха една камара вражди в 45 минути. А тук го има обичайния WWE синдром - некачествено използвано време, което в комбинация със записването на няколко шоута на веднъж, води до много бавното развитие на някои истории (което пък ти пречи да ги помниш).

Тази седмица пак беше хубаво шоуто, въпреки отсъствието на шампиона(което беше нормално, заради фокуса върху отборните титли).

Summer и Paige са ми интересни, което си е направо шокиращо.С оглед на малкото време, което получават, враждата им е една от най хубавите между диви(поне в последните 2 години).А и Summer има малко slut look,(If you know what I mean :hump: )което съвсем не пречи.

Graves както не ми дремеше за него, така почна да ме кефи.Стабилен мач направиха с Райли, радвам се за победата му.Видях, че се е бил в няколко house шоута, може би след WM ще дебютира в основния ростър.

Мачът за отборните титли беше хубав, а победителите ме изненадаха.Не виждам логика Фамилията да не вземат титлата, освен ако не са решили да ги разпадат и да пушват лидера им за NXT колана.Иначе финишъра на Neville е супер, а другия пич също е стабилка.

Edited by OyeaH
  • Upvote 2