Jump to content

Lucha Underground

nWoHulkster

Recommended Posts

nWoHulkster

За това се спекулира от известно време насам, но сега вече го потвърди и самия той, така че го споменавам:

В >ново интервю Alberto Del Rio заяви, че догодина ще се присъедини към roster-a на Lucha Underground. Точно кога догодина не е ясно (зависи от non-compete клаузата му).

nWoHulkster

- The first episode of "Lucha Underground" on October 29 drew approximately 8,000 adult 18-49 viewers on El Rey Network. The show ranked #2 on El Rey for the week. The show trailed El Rey's Tuesday night movie, Day of the Dead, which drew approximately 14,000 a18-49 viewers.

- The median age of the viewers was 48.9 years-old, with 65 percent male viewers.

- The total audience for the El Rey airing was probably in the 18,000 - 20,000 range. While El Rey is available on Comcast, DirecTV and Time Warner Cable, it is on the higher-tier packages on many systems, making it unavailable for many fans unless they upgrade. A Spanish version of the show airs every Saturday afternoon on UniMás, which is available in a lot more homes than El Rey currently is.

ТНЕ DEADMAN

Още по-добър втори епизод! Мачовете са на ниво, това е ясно. Но ми харесва как с кратки клипчета и сегментчета успяват да билдват истории и същевременно да запазят интрига за следващия път. Може би с този 45 минутен (няма и толкова) формат, е по-тарикатско, защото показваш по малко, но интересни историики всеки път и не се изчерпват бързо.

Само за два епизода направиха ебати нещата с Чаво Гереро. От първия му мач, през сегмента с шефчето, после уж приятелството с женската, но накрая гордостта и егото надделяха и пича издивя. Кратко, просто, добро. Чак стана драматично накрая.

Добре се справят и в поддържането на underground настроението. Освен всички визуални детайли и декори, е добре да има и такива моменти, като този в който Big Ryck си пушеше на ринга, а после и на стълбите, гледайки мача.

Загатнаха и за промяна в отношенията между Джони Мундо и Принц Пума от следващия път...

Абе като цяло, интересно шоу с качествен кеч. Entertainment тука не е мръсна дума и е в идеална симбиоза с pro wrestling!

Засега доста ме кефи шоуто, може би, защото е съвсем различно и разнообразно от малкото други, които гледам (WWE, TNA и чат пат ROH). Чакам с нетърпение епизод 3.

[img]http://slam.canoe.ca/WrestlingImagesU/taker2.jpg[/img]

degenerat 2

Mного приятно второ шоу. Opener-а беше доста стабилен и продължи историята от миналата седмица, изглежда ще се създаде нещо интригуващо и около Konnan и Ricochet, ако съдя от видеото след мача. Образът на Big Ryck ми допадна, остава да видим и на какво ниво ще е на ринга.

Последвалият смесен отборен мач също не беше лош, а и застъпи историята между Star и Son of Havoc от миналото шоу. Доволен съм че този път тя, както и Ivelisse, изглеждаха доста по-сериозно. Ivelisse is F'n awesome, междудругото, не случайно е шампионка на SHINE.

МЕ-та не беше нещо особено като кеч, по мое мнение, а и кучката на Muertes предизвика повече интерес в мен и от двамата кечисти.

Финалът с Chavo на мен лично ми хареса, тъй като не очаквах подобно развитие на историята от миналата седмица след думите на шефа. Принципно не съм му голям фен, а и съм го гледал твърде много във времето, но образът му сега определено е нещо по-различно и интересно, a и всичко беше перфектно развито. Побоят над Blue Demon Jr, част от roster-a и особено chair shot-a за Star бяха впечатляващи. Последното вероятно е било неприемливо за някои,  но на мен подобна бруталност/ маниакалност в шоуто и образа на даден кечист няма как да не ми допаднат.

THE WHOLE SHEBANG JOHNNY GARGANO

7974037W.jpg

parcaleste

Как го изгледахте с този единствен гнусен рилийз... който явно и аз ще трябва да прежаля, ако няма нещо по-читаво днес. :dry:

Напълно се съгласявам. Много свеж и различен продукт. След 1вия епизод се сдържах да коментирам, но снощи след като видях удара със стола тотално се убедих, че тези сериозни и искат ни покажат нещо наистина различно, но в същото време и много качествено.

И на мен ми направиха впечатление сегментите, които са тип филмови и са интересна и важна част шоуто. Смяната на камерите по време на мачовете е много динамична, което също е нестандартно и привлича внимание. Пурата на Ezekiel Jackson, да де - Big Ryck, някой нецензурни думи, междуполовите мачове и за капак - удара със стол в главата на жена също нямаше как останат незабелязани. 

Друго, на което обърнах внимание са интересните представяния. Son of Havoc е "form the open road", а Mil Muertes е "from beyond the grave".

Не че подобни на изброените неща не сме виждали досега, но аз определено съм ги позабравил, пък и в Lucha Underground ни ги дават накуп.

Blue Demon и Mil Muertes ми бяха малко тромави, но отвъд това, всичко на ринга също ми хареса. Много приятно изненадан съм от страхотната форма на Mundo. Ricochet в страхотен Highflyer, а и ако трябва да бъда честен той беше причината да реша да погледна Lucha Underground. Тези 2мата от бандата на Big Ryck също ми допаднаха на ринга. Единия го помня от ROH, другия не ми е познат, но ми се видяха нелоши.

Като цяло впечатляващо шоу. Дано остане такова и в дългосрочен план.

She said I was a child born to lead... that I would be the one to teach them the difference between diamonds and dust... that I would be the one to take everything that they love and burn it to the ground, leaving nothing but ashes. She said that I would change the world.
TA-TA!

Monteso

Няма как main event-а да не ни е муден, при тия невероятни първи два мача. Това е като да превлючиш телевизора от английски на български мач. Страхотен епизод, и страхотно шоу като цяло. Наистина с кеф го гледам. Единстено се чудя как ще успеят да дадат време на целият ростър(съдя по коментар някъде из темата където бяха изброени 15-20 имена) при този кратък формат :rolleyes:

PostMortem

Перфектно букнати 42 минути. Усещането е съвсем различно от до болката познатите mainstream истории/изпълнения. Тук чувството е, сякаш гледаш някакъв вид "кеч сериал". Актьорите в него са много добре избрани - Prince Puma и Johnny Mundo са най-впечатляващи от това, което виждам за първите два епизода. Има ги наченките на доста интересни истории, режисьорската работа е отлична. Сегментите са много на място и помагат за изграждането на образите. За Mil Muertes ми трябва повечко време да преценя дали ще ми допадне като стил, но за Cathrina съм сигурен.

Заслужава си всяка минута, силно се надявам нивото (поне) да се задържи на това ниво.

Дай лопата на гробаря
работата той си знае.

parcaleste

С тоя chair shot "в главата" накрая Chavo направо и разкова главата на Sexy Star. Маркнах като малка кучка. Адски ЗЛОБНО изглеждаше, макар и реално да не я нацели толкова чисто - евала на режисьора и на операторите тука.

Добър втори епизод, но супер кофти качеството ми попречи да му се насладя като на първия.

Catrina (a.k.a. Maxine) ме кефеше яко още в оригиналното NXT навремето с мръсникшкото си (курвенско) излъчване, както и с работата си на ринга и на микрофона (явно не е била добра на другия "микрофон", уви (или "юпии!"?)). Нямам търпение да се захапят с Ivelisse (друга зла кучка) и да се разпукат от бой. Макар че в момента и двете са... heel-ки... ъъъ, така де. Гледа ми се нещо между две по "физически сложени" атлетки. Моите уважения към Sexy Star, но тя е просто атлетка в случая.

Свалих си и испанската версия на първия епизод (малко погрешка), но още не съм седнал да го изгледам по-сериозно (най-вече частите със сегментите и промотата). Само преметнах набързо и, Боже, Vampiro не може да вземе думата на Hugo Savinovich - тоя е включил на 400 km/h и нема и да си помисли да си махне крака от педала на газта, ебахти (не)човека.

Дано успеят да покачат или да започнат да покачват интереса/рейтинга. Ще е срамота такова шоу да даде фира поради причини независещи от продукцията и качеството му.

Scott Daniels

И двете шоута бяха страхотни! Обстановката в залата в стил 90-те с тези графити и прочие е невероятна! Най-силно впечетление от всички кечисти до момента ми направи Prince Puma! 

Да цитирам DiCaprio от Django Unchained - "You had my curiosity, but now you have my attention."

Няма да сипя суперлативи, но шоуто е различно, свежо и го гледам с искрен интерес. Задкулисните сцени, които изглеждат толкова "филмово", са може би любимата ми част. Хем изглежда по-изсценирано (в сравнение например със "скритите камери" на TNA), хем го взимам по-насериозно. Обикновено бих потърсил някакъв извод относно нужното ниво на реализъм в кеча, но честно казано нямам отговор. Във всеки случай, това което Lucha Undergound прави работи в моите очи. 

Monteso

Третия епизод не остава по-назад. Отново всичко е налице. Добре разказани истории. Клипове и сегменти, а този път и бой зад сцената. Невероятен main event. Никога не съм бил фен на мексиканския кеч, множеството от маскирани типове и като цяло стила. Но покрай това шоу ще взема да почна да ги гледам!

degenerat 2

Много добро шоу и тази седмица. Нямаше нещо по-мащабно като събитията около Chavo в миналия епизод, но историята с него получи добро продължение и й отделиха достатъчно време, създаде се прекрасен build за другата седмица с шефа и Mundo, МЕ-та определено си струваше.

Присъствието на Mascarita Sagrada в opener-a придаде още цвят на шоуто за мен, яко е че се вкарва типичен за AAA елемент като минитата. Мачът сам по себе си не беше нищо особено, но атаката на Chavo след това доста добре затвърди маниакалността в образа му - удар със стол в главата на жена, сега побой над джудже, брутално. Интервюто му с Vampiro също беше на ниво, хубаво е че една от главните истории получава толкова време и внимание, a сега и в сегмента с Катрина добавиха някаква предстояща допълнителна интрижка.

Клипчето за Muertas ми хареса, образът му също е интересен, но на ринга не успява да ме впечатли. Не, че това е и главната идея спрямо гимика му, но все пак.

Ще избегна някакви суперлативи за МЕ-та, само ще кажа че му mark-нах максимално, тъй като ми се гледаше нещо подобно - близо десетина минути базирани изцяло на бързина, яки spot-чета и непрестанно действие. Скокът на Fenix от балкона, платформата или каквото там беше беше невероятен. Още в началото той ми изглеждаше изпъкващ пред другите двама (които също не бяха никак зле) и се радвам че взе победата.

Оставам страшно надъхан за следващия епизод и мача на Mundo. Сегментът му с шефа беше перфектно развит и очаквам нещо интересно след седмица.

7974037W.jpg

parcaleste

Може би най-доброто шоу от трите досега. Сторителингът е на някакво извънземно ниво, всяка дума на всеки от образите значи нещо и не е казана случайно (кой ли е човекът, който е препоръчал Prince Puma на Konnan (Mysterio, Del Rio?) и дали ще го видим скоро, ха на бас!). Dario е уникално долно копеле, кефи ме как офисът му е току до ринга - отваря вратата и е между въжетата. За негово добро се надявам стъклата му да са армирани, защото с циганиите, които върти, не му остава много време преди да го подпука мексиканската мафия. :ph34r:

Мачът с Mascarita Sagrada... не съм фен. Просто нещо не ми допада този междуполов и междувидов ентъртейнмънт. Трябва да вкарат някакви правила от типа на "без удари, само захвати", защото когато на някой, който не е нормално развит мъж кечист му шибнат един или му теглят един къч, картинката е на директен Мата Хари нокаут.

Историята с Chavo и сегментът му с Konnan... holy fuck! АДОВО ДОБРО! После разминаването му с Mil Muertes и самата история на Mil Muertes (макар и да бе заснета слабо, на фона на всичко останало в шоуто) - отново адово! Искам да отида за да ме пречука копеленцето и Maxine Catrina да ме оближе. Какво му трябва на човек?

Имахме и кунг-фу екшън сегмент от 80-те пред вратата на Dario - почти си извадих видеото да записвам, честно.

Майн Ивентът беше... странен? Но добър, много добър. Абсолютен и тотален spotfest, но тоя Fenix какви неща прави, еби му майката. Не точно моят тип кеч, но някои от тия движения просто няма как да не се впечатлиш от тях и да се заковеш пред екрана, за да чакаш следващото.

Накрая май видяхме ново попълнение в редиците на Cueto, с тази сянка, която падна върху него. Мога само да изръкопляскам.

@degenerat 2, "Mil Muertas" мен НЕ ме впечатли още когато играеше злият брат на Abyss в TNA, така че знаех какво да очаквам от него и не успя грам да ме разочарова. Виж, тогава Фильо ни беше надъхал за него целия форум и сгромолясването му в очите ми (ни?) беше пълно. Реално, освен, че не нещо особено на ринга, също така не е и много голям като габарити (освен ако не се е разширил като отворен гардероб) - навремето Abyss се извисяваше над него като Тауър ъф Лондон. Въобще не можах да го възприема като заплаха. Сега обаче с Holy Smokes Catrina и въобще режисирането на шоуто... съм надъхан. Тук вече изглежда като Звяр.

degenerat 2

Сега обаче с Holy Smokes Catrina и въобще режисирането на шоуто... съм надъхан. Тук вече изглежда като Звяр.

Да, напълно съм съгласен. За това и казах, че промо клипчето и всичко около образа му ми харесва и ми е интересно. Просто Muertes (попрекръстих го неволно с 'а' по-горе) не ме впечатли на ринга в двата си досегашни мача и реших да го отбележа, но това, както написах и в предния пост, не е чак толкова основно.

7974037W.jpg

Майн Ивентът беше... странен? Но добър, много добър. Абсолютен и тотален spotfest, но тоя Fenix какви неща прави, еби му майката. Не точно моят тип кеч, но някои от тия движения просто няма как да не се впечатлиш от тях и да се заковеш пред екрана, за да чакаш следващото.

И аз така възприех. А на серията от driver-и накрая съмсем сериозно се уплаших, че му потриха врата на този.

За Mil Muertes и Catrina бих казал, че в Lucha Underground за 2-3 епизодa успяха да им придадат такова monster излъчване, каквото WWE не може да създаде за Русев и Лана вече месеци наред.

She said I was a child born to lead... that I would be the one to teach them the difference between diamonds and dust... that I would be the one to take everything that they love and burn it to the ground, leaving nothing but ashes. She said that I would change the world.
TA-TA!

parcaleste

As noted recently, Alberto Del Rio’s settlement with WWE allows him to drop the non-compete clause that was part of his WWE deal. As a result, Del Rio will be free to work for the AAA Lucha Underground promotion.

Lucha Underground’s next set of television tapings are scheduled for January 17th, so it’s expected that he will start with the promotion then.

It’s worth mentioning that Del Rio appears to be a pretty significant draw outside of WWE in international markets, particularly Spanish-language markets, as he recently helped sell out an 8,000 seat building in Nuevo Laredo, Mexico for a AAA live event.

nWoHulkster

Появиха се цифри и за излъчването на шоуто по UniMas (която е значително по-голяма телевизия от El Rey) и съответно сега вече може да се види "цялата картинка" относно тв рейтингите на шоуто:

Lucha Underground airs in English on El Rey on Wednesday night at 8pm and in Spanish on UniMas on Saturday afternoon at 4pm.

The first episode of Lucha Underground on UniMas drew 186,000 viewers with a median age of 37.8 years-old. The second episode drew 170,000 viewers with a median age of 38.1 years-old. The first episode had an audience of 40 percent male/60 percent female, while the second episode centered at 52 percent male/48 percent female.

Meanwhile, the second episode on El Rey drew 29,000 viewers (up several thousand from the debut episode), but the third episode fell to 17,000 viewers. The median age for the third episode was 55.4 years-old, up from 49.3 the week before. The male/female split for the third episode was 68 percent male and 32 percent female, changing from a 62/38 the week before.

dadoktor

Тея рейтинги като числа добре, ама някой по-така с материала може ли да ни светне това добре ли е, зле ли е за конкретната телевизия в конкретния часови пояс? Иначе и четвъртия епизод беше добър доста. Феникса и Пентагон брутален мач на моменти направо ми сваляха ченето. Драго също ме кефи като образ, но мача му много anticlimactic завърши. Малко странно но забелязвам че им идват късички 40те минути за двете и половина истории които се опитват да разкажат и не може да се гледа епизод за епизод, а трябва да се следи което е малко кофти. Шоу с такъв добър кеч щеше да е по-добре да може и еп за еп да се гледа.

degenerat 2

Добро шоу и тази седмица. Заложиха повече на мачовете и като изключим МЕ-та нямаше някакво по-особено продължение на досегашните истории, но пък звездите от миналоседмичния главен мач получиха солидно утвърждаване , а и чисто откъм кеч, човек трудно може да се оплаче с тези два мача.

Началното промо на Sexy Star ми изглеждаше адски нелегитимно. Трудно мога да я приема като сериозен опонент и заплаха за Chavo спрямо booking-a й от началото и squash-ът, който й направи Son Of Havoc на първото шоу. Иначе мачът биваше по мое мнение, а и имах възможност да погледам Ivelisse.

Pentagon Jr. и Fenix направиха много добър мач, който изгледах на един дъх. Вярно, базиран главно на spot-ове, но със страхотни моменти и изпълнения в него, особено от Fenix, който е невероятен high flyer. Дадоха им и достатъчно време, което също е фактор.

Drago vs King Cuerno също се получи доста добре, а и двамата са интересни като образ и визия. Нямам проблем да гледам мачове в които се залага основно на бързина и spot-ове, но не бих отказал да виждам и други елементи които могат да се видят в Мексико като гениална техника и иновативност в нея например.

Леко разочарован съм, че се отдели толкова малко време за МЕ-та след build-a който беше създаден около него. Big Ryck има як образ, но на ринга изглежда няма да се получат нещата, ако съдя от малкото видяно тук или просто аз не съм фен на по-"напомпаните" кечисти, не знам. Както и да е, поне една от главните истории получи някакво продължение със събитията в края и след мача, което пак е нещо. Интересно каква ще бъде реакцията на Ricochet и дали въпреки Konnan ще се обединят с Mundo.

7974037W.jpg

PostMortem

Lucha! Lucha! Lucha!

Pentagon Jr. vs Fenix - брутален spot fest, бих го номинирал за мач на authority на седмицата. Vignette-ът на King Cuerno беше разцепващ, а мачът му с Drago беше много любопитен...еднакво качествен с първият за мен. Big Ryck определено е в пъти по-интерес от времената му в E-то, макар и да бледнее сред феноменалните атлети, има си нужда и от big men, пък за момента той е най-солидния, който могат да си позволят явно. Най-силният pop без съмнение отиде за Johnny Mundo. Личи си, че не се страхуват да използват по-разчупени похвати и рискови ходове. На мен ми харесва как се получават шоутата.

Интересно ми е какъв ще е форматът на PPV-тата им, каква ще е тяхната продължителност?

Дай лопата на гробаря
работата той си знае.

nWoHulkster

Интересно ми е какъв ще е форматът на PPV-тата им, каква ще е тяхната продължителност?

Lucha Underground не е кеч федерация в традиционния смисъл, а е единствено и само телевизионно шоу. Съответно, нямат нито PPV-та, нито house шоута, нито продават билети за tv шоутата. Някой ден това може да се промени, но засега няма такива планове.

Тея рейтинги като числа добре, ама някой по-така с материала може ли да ни светне това добре ли е, зле ли е за конкретната телевизия в конкретния часови пояс?

За El Rey е добре. За UniMas няма информация как е, на този етап.

parcaleste

Най-слабият от епизодите досега. Е, силно казано слаб, но бе слаб на фона на предните. Наблегнаха малко повече на кеча тук, но нещо не се получиха нещата - женският мач беше ОК, но не мога да си представя как Sеxy Star ще бие Chavo, след като бе нашамарена така безапелационно от Son Of Havoc в първия епизод. Първият луча мач беше добър, загледах го, но накрая имаше два боча, като особено при втория се смях с глас - досега не бях виждал кечист да бъде туширан така блатантно легнал на една страна, видимо и от самолет на едното си рамо.

King Cuerno изглеждаше... екстравагантно, но за сметка на това адски нелепо с тази еленска глава на главата си. Тушът, който отнесе накрая обаче беше адов.

Мейн Ивентът реално липсваше, може би е могло по-добре да букнат нещата тук и Rycklon да не загуби (макар и с DQ) още в първия си мач. Задълбочава се търсенето каква точно е врътката между Konnan и Cueto - първият е на ръба на heel образа.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...