Jump to content

WrestleMania - Showcase of the... re-matches (статия)

BoRn_2B_GoD

Recommended Posts

Indiana Jones™

Лично според мен, що се отнася до 6-те големи имена на тази Мания - Скалата, Сина, Трите Хикса, Леснър, Гробаря и Пънк, няма по-лош вариант за мачове от настоящия. Може би само следния кард би бил по-зле от настоящия: Скалата-Сина, Трипси-Тейкър, Пънк-Леснър, но пък така щяхме да имаме невиждан досега дрийм мач Пънк-Леснър :D Като добавим и 7-мото голямо име - Джерико, който откакто се завърна през 2012-та само джоби, помията става пълна. Направо не мога да повярвам, че с такива големи имена въобще не съм ентусиазиран за тази Мания.

Иначе що се отнася до така наречената "бизнес гледна точка", не си мислете, че щом WWE правят нещо по определен начин, то той е най-добрия възможен от бизнес гледна точка. Не съм сигурен, че това да ни предлагат реванши с ясен резултат, с идеята да пазят истинските дрийм мачове за по-нататък е добра идея за бизнеса. От тези 7 човека, които най-много продават (Скалата, Сина, Трипси, Леснър, Гробаря, Пънк, Джерико), 5-ма не са активни кечисти и я изкарат още една Мания, я не. За кога ги пазят? Вместо да се възползват максимално много от тях докато са в наличност и да се бият с максимално много опоненти, те ни изсират едни и същи мачове. Кога ще има време примерно за Сина-Тейкър, Скалата-Леснър, Скалата-Тейкър, Пънк-Леснър и т.н. Има толкова много яки варианти за мачове. Защо трябва да гледаме едно и също? Освен това дори да има време за всички възможни дрийм мачове с тези звезди, няма да е същото, защото вече ще са ни омръзнали, тъй като ще сме ги гледали в скучни реванши.

С други думи казано, в момента ситуацията в WWE е такава, че като изключим Сина и Пънк, всички други кечисти, които продават много не са активни през цялата година и най-вероятно няма да останат още дълго в компанията и се получава, така че на хартия имаме повече дрийм мачове, отколкото време, за което те могат да бъдат направени, т.е. няма никакъв смисъл тези мачове да се пазят за по-нататък. Ако ставаше въпрос за млади звезди щеше да има смисъл, ама то пък в WWE няма изградени млади звезди, но това вече е друга тема :)

Разбира се това са си някакви мои размишления, няма как да съм сигурен как ще бъде най-добре за бизнеса, но не ме и интересува. Аз като фен гледам крайния резултат и казвам дали ми харесва или не. Това, че не съм дал пари за продукта не означава, че нямам право да си кажа мнението в интернет форум.

Младите звезди се изграждат с победи над старите кучета, но не на всяка цена и не постоянно.

При WWE нещата са в двете крайности. От една страна имаме Скалата който има само победи от завръщането си насам, което в даден момент може да се отрази зле на някоя по-млада звезда, както в случая с Пънк. От друга имаме Джерико който джоби в половината си срещи, което рязко сваля престижа на победите над него.

Като цяло не виждам нито краткотрайна, нито дълготрайна стратегия за НИЩО.. направо не ми се мисли, ако се наложи на Сина и Пънк едновременно да отсъстват.

BoRn_2B_GoD

Дълготрайната стратегия е нещо, което в някой дневник може винаги да е полезно, но в реалността има както своите плюсове, така и своите минуси. Трябва да се вземат предвид много неща, но най-основното е как публиката ще реагира на дадено нещо - пушът или депушът на даден кечист, например. Или пък вражда между двамата кечисти (виждаме колко често в настоящето се намеква за дадена вражда и после я забравят, но въпросът е дали и ние не забравяме, че са я почнали? Пример: R-Truth vs. Sandow, цветята за Роза Мендес и т.н.) И, разбира се, настроението на онези горе, които си сменят мнението за това какво да се случва през ден. Хубаво виним creative-a, ама и те са работници, и на тях някой акъл дава и ги ограничава. Не вярвам да са чак толкова некадърни.

Осъзнах, че има опасност да съм по-разочарован от undercard-a на Мания 29, отколкото от трите главни мача. Те са си мачове между големи звезди, ще се хвърли труд за билда им, ще са горе-долу добри като качество най-вероятно. Обаче надолу в карда в момента цари хаос - започва една история, после бива заебана (PTP vs. Hell No, скарването на Hell No, Шеймъс-Барет). При наличието на 6 седмици за билд, накрая ще "нагласят" мачовете в последните 2 (както стана с Кейн и Ортън миналата година). Опасявам се, че май ще видим много слаби като идея мачове. Това е странно, тъй като undercard-a не продава продукта и не виждам проблем да се търси най-доброто там във всеки един момент.

WWE пазят дрийм мачовете си, защото Винс е с насрани гащи и без идеи за юбилейната WM догодина. Вината за това си е изцяло тяхна и това не може да се оспори. Нешев каза нещо много вярно и това е, че WWE сами отблъснаха феновете от другите си ППВ-а и ги накараха да забравят за тях, затова и тези дрийм мачове на обикновени турнири не им носят желаните покупки. Това ме навежда до следващата идиотщина на компанията - билда. След като Роки може да продава само на Мания, но не и на Survivor Series или Summerslam, тогава кой може, Сина? Не, Сина е една от основните причини за спада на покупките през последните 8 години. CM Punk е голям, но не е достатъчен, заради липсата и изграждането на нови звезди с които да враждува. Тогава какво им остава, как да вдигнат продажбите? Защо не се опитат с добри истории, не е ли това нещото, което подържат интереса на зрителя? Добрият сценарии и изграждане на таланти, които да взимат участие в него, това е начинът. Ако успеят да измислят креативна вражда, то в нея непременно взимат участие големите имена на компанията, защо да няма креативна мисъл и в мидкарда или въобще на всяко ниво в карда? И добрите идеи ли си пазят за WM37?

И най-тъпото е, че започват да прилагат гадната си тенденция в изграждането на най-голямото си ППВ. Да, WM е фестивал за феновете и засега името на турнира все още продава, а градовете се натискат за домакинството... Тези неща няма да са вечни, Сина, Роки, Гробаря и Леснър няма да са вечни. Бавно но славно този фестивал на кеча губи блясъка си и не след дълго може и продажбите да паднат драстично. Изгради си талантите като хората, напиши сценария като хората и сам за вбъдеще ще си предоставиш възможности за дрийм мачове с имена от настоящия ростър, следователно няма да пестиш на зрителя най-доброто с което разполагаш в момента. И не ми казвайте, че се работи добре в аспекта на изграждане на нови кадри, може да се опитват, но нищо не правят. Зиглър от 4 години го влачат в мидкарда, а човека заслужава да е до Сина и Пънк в момента, две имена срещу които винаги ще джоби. Някой помни ли победите на Зиглър срещу Сина отпреди 2-3 месеца? Няма как да се помнят след като Сина никога не губи чисто или на голямо ППВ срещу опонент като Зиглър. Сина може да бъде победен чисто само от Леснър, Скалата, Пънк (като фейс) и на Бай Винс зет му. През цялата изминала година Сина губеше вражди и мачове, но все по нелеп начин и винаги на върха на карда, навиран в очите на хората, докато опонентите му не спечелиха нищо от тези вражди. Затова този човек, докато е в компанията, винаги ще бута другите си колеги надолу. Така че да, никой не може да ме убеди че се работи правилно с младите таланти. Да не говорим че взимат в основния си ростър абсолютни клоуни или тези които имат потенциал ги правят на клоуни... ФааандааангООО! The Shield са глътка свеж въздух, но спокойно, има време. Сега като ги закопаят на WM, започва безкрайното лутане в мидкарда и вражди написани на парче тоалетна хартия. Колкото до Райбак - този човек няма потенциала да бъде това, което им се иска да бъде. Може да искат втори като Голдбърг, но май не са наясно че копието винаги отстъпва на оригинала.

Това че от нас, "интернет обществото", WWE не са направили и стотинка, не значи че нямаме право да се оплакваме, особено пък в България, където и да искаш не можеш да си плащаш. Няма да седя да им гледам орязаните шоута по БТВ с 4 седмици закъснение и бг дублаж, който разваля усещането от едно добро промо. Освен това Винс няма да прочете оплакванията на българските фенове, така че това не се брои за оплакване, това е водене на дискусия и ако всички сме на мнение, че трябва да си траем то тогава форума по-добре да се закрива. Ние като интернет фенове също сме полезни на компания, защото ако не теглим от интернет, повечето няма да гледаме изобщо, а това е загуба на една огромна аудитория, която разпространява марката WWE по света и в интернет. Пак сме си зрители като всички останали и Винс като залива с лайна ТВ зрителя, ние не минаваме между капките и лошото ни мнение е лоша реклама, когато сме доволни, сме добра реклама - проста логика. Затова вместо да ни мразят от компанията трябва да ни ценят и да взимат под внимание бълвоча, който се излива срещу тях от интернет средите. Ние вина нямаме че не плащаме, вина има влиянието на интернета, който отдавна измести телевизията и който дава възможност да гледаш нещата които обичаш, когато ти е удобно. Или трябва да сме гузни и да не се възползваме от това удобство?  Затова майната му на това дърто копеле, не ме е грижа  за бизнес гледната му точка, яд ме е на това в какво се е превърнал.

Радокс, стипулацията във втория мач м/у Гробаря и Майкълс беше най-доброто нещо в цялата вражда. Големият ни минус е че четем голям брой новини и слухове, а за Майкълс се знаеше, че има намерения да прекрати кариерата си, нещо което обикновения тв зрител не би предположил. Нормално е да ти спадне интереса като именно стипулацията премахна всякакви съмнения, че Майкълс има някакъв шанс да спечели. По мое мнение първият им мач беше по-добър, но втория беше с много по-добър билд.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...