Jump to content

Класически мачове

Radox

Recommended Posts

Тук, веднъж на няколко дни ще пускам добре забравени мачове от периода 1999-2001 година, които се надявам да ви бъдат интересни. И така, започваме с...

Edge & Christian vs. Kane & The Undertaker - No DQ match for the WWF Tag team titles!

Undertaker & Kane vs Edge & Christian - WWF Tag Team Championships - Smackdown.avi - YouTube

Предлагам да пускате и кратки коментари за мачовете, защото някои от тях са наистина доста добри. Имайте предвид, че този мач е от обикновено седмично шоу, и то Smackdown, а в него има повече драма и динамика отколкото от цяло едно днешно PPV...

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

ТНЕ DEADMAN

Много добро мачле, наистина! За 9 минути разказаха история, демонстрираха добър кеч, създадоха драма, а отделно и си билднаха главната вражда! За 9 минути!

Някои неща веднага ми се набиха на очи и това са 4 основни факта:

- Кейн сега няма нищо общо с Кейн тогава!

- Публиката сега няма нищо общо с публиката тогава!

- Отборната дивизия сега няма НИЩО ОБЩО с отборната дивизия тогава!

- Smackdown! сега няма нищо общо със Smackdown! тогава!

Предполагам се досещате, че имам предвид лошия смисъл на "няма нищо общо"...

Иначе готина тема, ще е хубаво да си припомним такива мачове. Аз например този го бях забравил, въпреки бесната си маркщина към Тейкър. Та дано има и редовни коментари, да го обърнем малко на носталгия, че в тия кеч развлекателни времена, понякога само тя ни остава...

[img]http://slam.canoe.ca/WrestlingImagesU/taker2.jpg[/img]

The Olimpic Hero

THE DEADMAN е казал основното. Аз само мога да добавя, че през БТВ ерата това беше може би една от най-култовите и популярни вражди в България(Гробаря и Кейн vs. Трите Хикса и Ледения). Тогава Гробаря с мотора беше нещо като БОГ за всички, които гледахме.

The Big Red Machine

Наистина невероятен мач изнесоха и то за кратко време. Имаше драма, намеси и качествен кеч.

Враждата Кейн и Гробаря vs Ледения и Трите Хикса беше една от най-добрите и запомнящи се от БТВ ерата. Още помня как в училище всички момчета я следяхме с интерес и с нетърпение чакахме да дойде четвъртък и петък за да видим какво ще последва. Тогава Кейн беше изрод - чудовище, сеещо унищожение, а Гробаря сцепваше с мотора... Ех, хубави кеч времена бяха.

:cool:

Следващият мач:

Triple H vs. Chris Jericho - WWF Championship (April 2000)

http://www.youtube.com/watch?v=j0Su_XnbpDM

Крис Джерико печели титлата на WWF за първи път, но след това бива наебан от Трите Хикса. Само слушайте реакциите на публиката...

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Много добър мач, типичен за Attitude ерата. Хареса ми марк-аутът на публиката, жалко че преебаха Джерико по-късно в шоуто. Страхотна публика, нямаща нищо общо с днешната, която е съставена 90% от деца.

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

ТНЕ DEADMAN

За мача е ясно - обичайното високо ниво за ония години. Това, на което маркнах повече беше промото на Джерико преди мача. Кратко но изчерпателно и най-вече "vintage Jericho"! Липсват ми тези негови промота и изобщо по-пиперливия му стил, а ебавките на почти всички фейсове от онова време със Стефани бяха едно от любимите ми неща за гледане/слушане. А да не забравя и APA! Също любимци, но то кой не беше тогава... Всички имаха образи и все различни и качествени!

[img]http://slam.canoe.ca/WrestlingImagesU/taker2.jpg[/img]

• 2 weeks later...

Това не е точно мач, но е един уникален сегмент, който не е излъчван по телевизията. Не знам дали сте го гледали, но аз лично направо насирам докато го гледам :D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=5SjuWtIb0LQ

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Легендарен мач от Smackdown, 18 януари 2001. Забележете имената - Rock, Undertaker, Stone Cold, Kane, Kurt Angle... Triple H също е там, но като рефер. Едно време даже ми стоеше на профила снимка от тоя мач :D

http://www.youtube.com/watch?v=VE_P9gd23P8

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

• 2 weeks later...

Дебютът на легендарната Winged Eagle титла. Тя се появява просто от нищото, забележете как Hogan е със старата титла по време на бекстейдж интервюто си, но секунди по-късно като излиза на ринга, вече е с новия Winged Eagle колан :D

http://www.youtube.com/watch?v=Fu7AS0iavuM

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

• 2 weeks later...

Това не е мач, но е интересен сегмент от 1998 година, в който всички са в необичайни роли - Скалата и Шон Майкълс са хийлове, а Трите Хикса е фейс.

Relive The Corporate Champ Vol.8 - YouTube

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

• 5 months later...

Аз имам няколко любими: 

1. Армагедон 2000 - Гробаря с/у Рикиши с/у Кърт Енгъл с/у Трите Хикса с/у Ледения Стив Остин с/у Скалата

2. Кечмания 3 - "Мачо Мен" Ренди Севидж с/у Рики Стймболд -  Дракона

3. Кечмания 10 -  Шон Майкълс с/у Рейзър Рамон

4. Кечмания 17 - Ледения с/у Скалата,

5  Кечмания 22 - Острието с/у Мик Фоли 

6. Кралското меле за 2001

• 1 month later...

Последният класически мач който гледах преди два дена

WWA THE RECKONING

NWA TNA X TITLE / WWA INTERNATIONAL CRUISERWEIGHT TITLE UNIFICATION FOUR WAY MATCH

Chris Sabin vs Jerry Lynn vs Frankie Kazarian vs Johnny Swinger

156.jpg

• 1 month later...

Който се чуди за публиката тогава и сега, обяснението е много просто. В края на 90-те, до 2002-ра, някъде, WWF/E често правеха шоута в арените на различни колежи. Залите от този тип са по-малки, пълнят се по-лесно и публиката е предимно между 20 и 25 годишна възраст, следователно от тях много по-лесно се изкарва такава реакция с този тип продукт, т.е. за RAW по него време е идеално. Турнирите се върнаха в големите зали и стадиони около 2001-ва (май WM17 беше първата Мания на стадион от няколко години), а и после се посмени продуктът, съответно сега Raw и SD общо взето са в по-големи и по-мейнстийм арени, така да се изразя, съответно и публиката в тях е доста по-различна и реакциите се случва да са по-слабички по горните причини.

anitrezashkakoaliciq.png.f1b67e01889f60e98e8ba5bf323780cb.png

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...