Jump to content

Кой боен спорт "дава" най-много

dbrm

Recommended Posts

Вчера се замислих точно на тази тема.Ако приемем, че се срещнат 2ма човека с еднакъв ръст, тегло, опит и напредналост в спорта, който тренират(бокс, кикбокс, карате, борба и т.н) и се сбият кой спорт ще излезе победител.

С други думи кой спорт е най-доминиращ в един уличен бой.

Според мен това е борбата.Един здрав борец над 70 килограма може преспокойно да размята някой 20 килограма над него както си иска и да го убие от бой и гаври.Освен това борците са и много здрави физически, което пък компенсира умствения им капацитет :Д Аре вие сте.

Ще вземете брадите, ве, маняци.

Бореца със сигурност!

Ще победи този който има силата да хване съперника си в някакъв клинч и да го удуши или да му счупи гръбнака без да му даде да мръдне, като същевременно има жилавостта да издържи няколко удара в началото, докато го докопа.

Каратягите са доста опасни в този аспект щото могат от нищото да ти нанесат удар и да ти излезат всичките съзвездия от зодиака пред очите, но дори и добре тренираното окултно съзнание при източните бойни изкуства, както и еврейските крав мага и някое и друго запад(нало) изкуство не помагат срещу натуралния стюпидитет и упоритост на народния борец! ;)

:D

Иначе самбо/джудо или всичко, което специализира във хвърляне на человеци върху главите им. Като добавим и цимент, гледката не е много лицеприятна.

А от тези, които си служат основно с удари?Аз съм за бокса там.Докато се усетиш и са ти набили комбота в брадата :(

Ще вземете брадите, ве, маняци.

Леката атлетика в дисциплини 200 метра спринт и тласкане на гюле на сравнително далечно разстояние, примесено с точност от средния диаметър на човешка глава или поне торс е доказано ефективно във всяка една улична схватка. :D

dr jack levine

Борба или кикбокс, а от каратистите признавам киокушинът. Но ако трябва да избирам само един спорт това е борбата!

sid-mandy-coombes.jpg

I AM THE MAN. WHEN I WALK THE GROUND SHAKES. I JACK JUSTICE HAS NO COMPATION FOR ANY LIVING SOUL!!!!!!!!!!!!! BECAUSE IM JACK JUSTICE AND JACK JUSTICE RULES THIS WORLD!!!!!!!!!!

Guest Game Changer

Тренирал съм борба и съм гледал мачове (бой) между хора тренирали различни бойни изкуства - пред борбата всички са мъртви.

Борбата те учи с възможно най-малко движения да избягваш удари и със същия брой да нанасяш непредотвратими такива. Разни скачания и викания не важат пред едно яко тръшване от 2 метра.

Apex Predator

Голям фен съм на това. Не изглежда никак опасно, а всъщност има множество смъртоносни удари. Да не говорим, че има цял клон от него, който е специализиран за улични боеве... Да не говорим, че човек, който го е усвоил добре просто няма начин да бъде хвърлен или дори помръднат от мястото си :)

[center][img]http://prikachi.com/images/642/6065642c.jpg[/img][/center]

[center][img]http://img72.imageshack.us/img72/2576/28315ra3.png[/img][/center]

Тоя спор никога до нищо не води (освен няколко уговорки за премерване на сили, които рядко се състоят). Първите UFC-та общо взето това трябваше да бъдат и да се види кой кого, но и там е много условно. Предполага се, че на улицата нито си ходиш с кимоно, нито се разгряваш предварително, нито са ви затворили на едно място, нито тръгвате един срещу друг в fосвободено от всякакви предмети място.

Че пехливанството и боксът имат добри показатели в уличните боеве - изглежда е така. Въпреки това смея да твърдя, че майсторите на кендо също вероятно се справят доста добре, ако им попадне по-длъжка пръчка от някъде :D . Но всеки случай никой не може да ти каже, че еди кой си стил баш ти дава най-много.

Колкото и невероятно да е, немалко са случаите, когато ГСБ се оказва стилът, който ти дава "най-много" на улицата и не един и двама трениращи какво ли не са го изпитали на гърба си. ;)

• 2 years later...

Вчера се замислих точно на тази тема.Ако приемем, че се срещнат 2ма човека с еднакъв ръст, тегло, опит и напредналост в спорта, който тренират(бокс, кикбокс, карате, борба и т.н) и се сбият кой спорт ще излезе победител.

С други думи кой спорт е най-доминиращ в един уличен бой.

Според мен това е борбата.Един здрав борец над 70 килограма може преспокойно да размята някой 20 килограма над него както си иска и да го убие от бой и гаври.Освен това борците са и много здрави физически, което пък компенсира умствения им капацитет :Д Аре вие сте.

Бокс.

Борците са "мечтата" на всеки страйкър. Нямат гард, не се учат да понасят удари, прекалено вдървени са да нанасят силни удари, силни са единствено в клинч, но докато се стигне до клинч, може и да са в нокаут... Кикбоксът е удобен на улицата само ако си ходиш с кикбоксерските шорти. С дънки освен low kick-ове и коляно, трудно нещо друго ще върви. Муай тай-ците пък имат преимущество в близка дистанция, защото тренират много удари с лакти.

В днешно време много от бойните спортове се миксираха, но в чист вид смятам, че боксът е най-практичен и най-ефективен за улицата. Доказал се е през вековете.  

Всеки събмишън спорт е адски опасен.От страйкинг спортовете са приложи бокса , муай тай-я и почти всички азиатски бойни изкуства.
Ултиматен вариант е бойно самбо .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...