Jump to content

Какво играете в момента?

RkO_SyLoR

Recommended Posts

Както споменах в една друга тема, преди месец някъде си взех PlayStation 3 и от тогава си направих един списък с игри, които да изиграя. Постепенно напредвах в последния месец и сега съм в средата на този списък и реших да споделя мислите си. Прилагам и трейлъри към игрите, за който се интересува.

God Of War 3 - Естествено нямаше как това да не е първата игра, която си изтеглих (всъщност първата беше Tekken 6, но както и да е). Една от любимите ми поредици и все още не мога да си обясня защо направиха първите две части за PS2 и след това третата и финална част я пуснаха само за PS3. Точно на най-интересното трябваше да чакам повече от 2 години докато си взема конзолата. Както и да е.. това и до днес си остава най-добрата игра, която играх за този месец. Уникална история, брутален геймплей и прекрасна графика, определено God of War 3 заслужено спечели наградата за най-добра PS3 игра на 2010-та. Наистина това е една от най-великите игри правени някога и краят остави в мен надежди, че ще има продължение, макар че от друга страна най-добре историята да завърши по този начин.. няма да пиша спойлери, който е играл знае. Давам на играта оценка 9.5/10 просто защото 10/10 никога не давам на нищо.. може би най-високата оценка, която някога съм давал на игра/филм е това.

Heavy Rain - Веднага след God of War 3 си бях приготвил друга класика, която чаках от години. Който е играл PC играта Indigo Prophecy е запознат с компанията, която стои зад Heavy Rain и има представа за възможностите им. За жалост още през 2006-та година Сони показват колко са алчни и виждайки огромния интерес проявен към трейлъра на тази игра, купуват правата и, и тя става ексклузивна за PlayStation 3 вместо да излезе и за компютър както е планувано. Иначе за самата игра какво да кажа.. уникална атмосфера на първо място. Просто за първи път докато играя игра имам усещането, че наистина съм там и изживявам събитията заедно с героите. Това си е един интерактивен филм с десетки възможни развития и завършеци, всяко действие оказва влияение на историята и развитието на геройте.. ако някой от геройте ви умре няма рестарт, а той просто си остава мъртъв и играта продължава без него и всичко това има ефект над завършека. Графиката също е уникална, мога да я сравня с тази на GoW 3 и сякаш гледах истински филм. Актьорската игра беше на много високо ниво (за озвучаване говоря) и геймплея е доволно дълъг, а историята е страхотна - драма, криминален, трилър и мистерия и играта е напълно реална без фантастични елементи. Също ако се чудите откъде идват аватара и подписа ми както и това Origami Killer.. ами ето от тази игра. Давам и 9/10 и бих казал, че отстъпва само на God of War 3, макар че игрите са коренно различни и трудно може да се сравняват.

Red Dead Redemption - Тези две страхотни игри вдигнаха доста летвата и очакванията ми бяха много високи, когато си изтеглих играта на годината (изобщо за всички платформи) за 2010-та - Red Dead Redemption. По принцип Rockstar Games (GTA поредицата) не са ме разочаровали и бях позитивно настроен към този GTA-уестърн. В началото не усетих да ме грабва, но ми трябваха само няколко часа, за да се зарибя тотално по играта. Пълна свобода на действие, всевъзможни ситуации, които се случват около вас (пример - както си вървите по улицата, обират някакъв търговец и вие може да заловите крадците и да върнете стока срещу заплащане и трупане на Fame) и естествено известните в Запада дуели по средата на улицата, в която рефлексите и бързината са ключови, бяха пресъздадени много добре. Историята е много дълга и увлекателна и предлага близо 20 часа геймплей, а в останалото време може да правите всякакви забавни неща като да играете покер (и да лъжете, при което ако ви залови някой ви предизвиква на дуел на улицата и на мен така ми се случи веднъж, че избих всички на масата си, защото не можеш да свикна с контролите докато лъжа и всички ме предизвикваха един след друг и умираха :D). Изобщо страхотна игра от всякъде и отделно графиката е супер и особено пейзажите са много красиви. Доколкото знам са я разработвали цели 6 години, така че бих казал, че заслужено печели "Игра на годината". Давам оценка 8.8/10.

Uncharted: Drake's Fortune - Тук стигам може би до първото ми разочарование. Самата игра е много интересна като сюжет и бих казал, че е съвременният наследник на Индиана Джоунс (особено като се има в предвид, че ще правят и филм тази година). Героите са уникални и отличаващи се и получават развитие с течение на играта, главният герой е култов и е озвучаван от един велик voice actor - Nolan North. Графиката не е лоша, геймплеят е приличен (комбинация между Prince of Persia и Assasins Creed), но това, което ме изкара от нерви беше трудността. Значи на най-ниската трудност съм се мъчил с часове докато мина разни места и съм бил на път да се отказвам дори. Особено след средата има доста специални противници, които ви убиват буквално с един удар. Но се насилих и успях да я превъртя и не бих казал, че съжалявам, игрицата като цяло не е лоша, но трудността сваля от оценката и давам 7/10 (поне една цяла единици давам заради главният герой и постоянните му саркастични реплики).

Uncharted 2: Among Thieves - И стигаме до играта на годината за 2009-та (на всички платформи изобщо). Значи.. никога досега не бях чувал толкова много суперлативи, позитивни мнения, оценки и ревюта за игра през живота си. Имах просто гигантски очаквания, въпреки че първата част малко ме разочарова. И определено бих казал, че Uncharted 2 оправда. Просто страхотна игра, признавам. Има си всичко - екшън, драма, мистерия, добри персонажи, хумор и комедия, епични и напрегнати ситуации, някои от които се виждат в трейлъра. Определено е full package, добра комбинация на открит екшън и престрелки със стелт и тихо промъкване покрай противници. Не мога да кажа лоша дума за играта и давам 9.2/10.

Като цяло, както се вижда, лоша игра не съм играл за сега, но аз пък логично се хвърлих на най-добрите и титулувани заглавия. И все пак нищо не е перфектно и трябва да кажа, че съм леко разочарован от две други мои любими поредици - Tekken 6 и Soul Calibur 4, които ми се сториха на практика същите като предшествениците си за PlayStation 2. Единствено графиката е подобрена, а особено в Tekken героите нямат индивидуални истории и превъртации, което за мен е голям минус.

Ето как изглежда списъкът ми:

God Of War 3

Heavy Rain

Red Dead Redemption

Uncharted: Drake's Fortune

Uncharted 2: Among Thieves

Metal Gear Solid 4

Killzone 2

Resistance 2

LittleBigPlanet

LittleBigPlanet 2

Mass Effect 2

и още доста други естествено. Също огромни очаквания имам към следващата игра Metal Gear Solid 4, защото това е единствената игра, която съм виждал да има оценка 10/10 в сайт за игри, чието мнение доста ценя, а и като цяло играта е определяна като най-добрата игра за PlayStation 3 изобщо. Ще видим.

Като цяло едва ли много хора ще обърнат внимание на този пост, но пък ми беше интересно да пиша и да споделя мислите си. Препоръчвам всички тези игри на всички притежатели на PS3 и си струва да си закупите конзолата само заради тези игри, които изброих.

И на последно място.. изиграх едно ниво и от Dead Space 2 на PC, но разбрах, че играта има някакъв проблем и забивала в даден момент и сега чакам читав release. Иначе играта ми се струва по-добра от предната и по-страшна определено.

635682_orig.jpg

Скоро не бях играл нищичко, но сега си изтеглих Dead Space 2 да я пробвам.Не съм човек, който играе толкова игри и не разбирам почти нищо да пиша коментар като на s0cKi, но искам да спомена, че поиграх малко и съм много доволен от атмосферата, всички звуци, стряскащите моменти, за сега всичко ми харесва.Ще я играя лека-полека пък като крашне ще се оправям някак. :)

I wanted so badly to lie down next to her on the couch, to warp my arms around her and sleep.Not fuck, like in those movies.Not even sex.Just sleep together, in the most innocent sense of the phrase.But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawsky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating.So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk, thinking that if people were rain, I was drizzle and she was hurricane.

John Green, Looking For Alaska

Minecraft - Уникална игра. Просто не може да се опише с думи. Мисля да си я купя дори. - 10/10

Amnesia - Връщам си думите назад. Това е единствената игра (филм), която наистина те кара да я спреш и да си починеш малко, защото още малко и ще напълниш гащите. Изключителна атмосфера, звук и история. Само графиката и куца, но в този вид игри няма голямо значение. Ако ще я играете (препоръчвам), имайте предвид "Storage". Изпотих се целия там. - 9,5/10

F.E.A.R - Нещо не ме грабва. Графиката е доста хубава като за времето си, но bullet time не се доближава въобще до този в Max Payne 2. Да не говорим, че играта те стряска, а не те плаши, както Amnesia. Очаквах повече. - 7,5/10

Mass Effect - В началото на играта съм и ми е скучна. Не мога да я оценя, защото четох в интернет, че в началото е скучна и чак после става по-динамична. Надявам се, че е така.

Grand Theft Auto IV - Превъртях я, и с ръка на сърцето казвам, че ми е в топ 10 игри на всички времена. Аз лично не съм играл по-реалистична игра. Всичко е пипнато до най-малкия детайл. Задължителна за всеки себеуважаващ се геймър. - 10/10

• Upvote 3

[img]http://www.icheckmovies.com/signature/23013/top+250-small.png[/img] [color=#4169E1]WWE Prediction Royal Rumble Winner[/color]/[color=#4169E1]WWE Prediction Champion x2[/color]/[color=#4169E1]UFC Prediction Champion[/color]

Minecraft - Уникална игра. Просто не може да се опише с думи. Мисля да си я купя дори. - 10/10

+1 . Аз вчера си я купих, но имай предвид че няма голяма разлика, освен ако не влизаш в големи сървъри, където само платени акаунти допускат. Private server-ите винаги може да допускат пиратски игри, стига админите да са достатъчно добри. :D

Освен по Minecraft, сега се зарибявам и по Magicka - много забавна игрица.

От година насам доста ми е паднал интереса към игрите.Бях доста голям геймър, но вече това се промени.Излязоха толкова много нови игри, но нищо не ме влече.Купил съм си MW 2 и COD4, но така седят, но и не съжалявам, защото имам доста приятни моменти с тях.Дори познавам един приятел, който има PS3 с над 30 игри, но пак няма нещо което да ме задържи да играя повече от 30 минутки.Истината, че само една игра остана в сърцето ми Counter Strike 1.6.Играя вече 8 години и интерес все още има, е не е същия както преди, но все още си ме кефи.

• Upvote 2

[center][img]http://i56.tinypic.com/2rh9v2h.gif[/img][/center]

Преди малко пробвах Dragon Age II демото, но не ми хареса. А иначе си играя Batman: Arkham Asylum. С нетърпение чакам да излезе Batman: Arkham City.

[i]1x WIW Tag Team Champion[/i]
[IMG]http://i56.tinypic.com/2cm25x.png[/IMG]

• 1 month later...
HeaDMaKeR™

Portal 2, яка зарибявка си е.

I wanted so badly to lie down next to her on the couch, to warp my arms around her and sleep.Not fuck, like in those movies.Not even sex.Just sleep together, in the most innocent sense of the phrase.But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawsky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating.So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk, thinking that if people were rain, I was drizzle and she was hurricane.

John Green, Looking For Alaska

Here_Comes_The_Pain

Аз на PC почти не цъкам игри, защото (не че се хваля), но имах късмета да спечеля PS2 на една томбола. На компа играя само:

Fifa 2011 - Много добра игрица. Зарибил съм се и си я играя почти всеки ден.

Counter Strike 1.6 - Голямо про съм. :D Много я обичам тази игра, не знам, просто може би никога няма да спра да я играя.

League of Legends - Още една добра игра. На нея съм може би по-добър от колкото на fifa и cs.

Това са на pc-то. :)

• Upvote 1

[center][img]http://i616.photobucket.com/albums/tt246/Banks_GFX/Wrestling%20Sigs/EdgeSig3.png[/img][/center]

[b]Thank you for everything, Edge. [/b]

Rise of Nations: Thrones and Patriots. Страхотна стратегия, препоръчвам я на всеки.

[center][img]http://prikachi.com/images/277/3725277H.png[/img][/center]

Portal 2. Много мощна, определено кандидат за игра на годината. Историята кърти, а Wheatley е адски забавен персонаж. :) Mежду другото дори ни "има" в играта: http://picbg.net/img.php?file=39d2bc6f8ec4683a.JPG :D

• 2 weeks later...
Kraislera

SUPER F'N MARIO

http://nintendo8.com/game/629/super_mario_brothers/

• Upvote 1

[img]http://img695.imageshack.us/img695/3667/cssssssdddd.jpg[/img]

RVD & 619

League of Legends и покер в Pokerstars!

[center]savag3r.blogspot.com[/center]

[color=#FF0000][i][b]Former BNSA Hardcore Champion (1)[/b][/i][/color] / [i][color=#FF0000][b]Former WWP Cage Champion (1)[/b][/color][/i]

BoRn_2B_GoD

Миналата седмица реших, че е крайно време да довърша Half-Life 2 Episode One, пуснах я, играх точно три минути и тя взе, че свърши. Оказа се, че съм бил точно накрая, ГГ за мен. Вчера качих Episode Two, който почва супер зарибяващо, но запецнах на петата минута и се чудя дали е бъг в релийза или е бъг в мен. Как да е. Хипер зарибяваща игра с хипер мощна история и атмосфера. Иначе покрай приказките за Diablo III се замислих за двойката и нищо чудно като остана с повече време да поцъкам малко на Nightmare.

Fifa 2011 от време на време и редовно си играя Bulletstorm,която превъртях 3-4 пъти,но просто ми е интересна.

• Upvote 2

[center][size=6][b]MIGHT AND MAGIC : HEROES 3 [/b][/size][/center]

jerichoholic

Наскоро превъртях Bulletstorm (9/10), Mass Effect 2 (10/10), Portal 2 (10/10), Super Meat Boy (9/10), GTA: The Lost and Damned (9/10), Amnesia: The Dark Descent (9,5/10), а в момента играя GTA: The Ballad of Gay Tony, The Sims Medieval, Dead Space, F.E.A.R и Call of Duty: Black Ops. Продължавам да играя и една от най-добрите игри на всички времена - Minecraft.

[img]http://www.icheckmovies.com/signature/23013/top+250-small.png[/img] [color=#4169E1]WWE Prediction Royal Rumble Winner[/color]/[color=#4169E1]WWE Prediction Champion x2[/color]/[color=#4169E1]UFC Prediction Champion[/color]

• 3 weeks later...

Последно играх Fable 3 и останах с добри впечатления от играта.Не съм играл предишните части ,но тази определено си струваше.Скоро ще пробвам DiRT 3.

GTA IV, The Witcher 2, Fable 3, DiRT 3, Bulletstorm - биват, биват. Първата е най-добрата игра евър. :D

YNWA

• 3 weeks later...

Одеве играх на едно PSP - WWE All Stars.

Играта е най-нереалната до сега, но сякаш не се движат толкова дървено и е някак гот да направиш натиска на скалата от 10 метра :D

• Upvote 2

Онзи ден си я купих WWE All-Stars и е интересна.Когато няма к'во да правя си я пускам и определно убивам време.Само се чудя защо за Бога Дрю Макинтайър е в играта.Та той е "entertainer" толкова колкото и Hornswoggle...

Та за играта,както казах за убиване на време е супер,но game modes са само 2 и не са нищо особено,въпреки че на единия има много хубави видео материали.

Друго,което играя е WWE Smack vs Raw 2011,NBA 2k11,LA Noire и наскоро завърших за трети път God of War III.

Сега на PlayStation-а на един приятел, цъкаме Wrestle Kingdom 2. Какво да кажа, ето това е кеч игра, gameplay-а на мачовете е на светлинни години от този на SmackDown vs. RAW, мачовете са доста по-реалистични и изпипани и всички кечисти си правят абсолютно всичко, притежавайки доста разнообразен арсенал. Графиката не отстъпва по нищо на SvR. Бих я сложил със сигурност в топ 3 на кеч-игрите, които съм играл. Roster-а е много добре, макар че ме е яд, че няма Pro Wrestling NOAH, има NJPW, AJPW, легенди и свободни агенти, като от легендите личат имената на The Sheik, Vader, Abdullah the Butcher, The Funk Brothers, Stan Hansen, The Destroyer, Antonio Inoki и още доста. Единственото кофти е че менюто е на японски, но пък не е болка за умиране. Препоръчвам я за хората с PS2 :)

Пробвахме и All Stars, но съм разочарован, пълна боза, която е правена за малките дечица. По-добре да си цъкам Street Fighter IV, ако ми се играе нещо с подобна насока.

• Upvote 2