Jump to content

Отношението към кеча в България

RkO_SyLoR

Recommended Posts

От 11 години гледам кеч.От ей такова лапе,когато наще бяха много бедни,нямахме възможност да си позволим малко повече лукс,затова когато наще легнаха да спят,ставах когато дойде време за кеч-а,пусках си малкото черно-бяло телевизорче въпреки,че ми беше забранено да гледам подобни шоута.Случвало ми се е да ме хващат,да ми се карат никога не са ме удряли но са ме наказвали доста тежко за тогавашната ми възраст.В такъв случай не ми даваха да гледам детски,не ми даваха да излизам навън и трябваше да съм в леглото след лека нощ деца.И въпреки тези наказания продължавах със същия номер.Аз не спрях да гледам кеч,просто защото ми е кеф.Затова много ме боли когато някой безмозъчен клоун,мислещ се за голям ''батко'' се обади по торент сайтовете и каже,че това е балет,че е за лапета,че сме супер злетаци защото го гледаме.Аз не крия,че гледам кеч повечето ми приятели знаят.Първоначално повечето от тях ме гледаха с насмешка,с времето обаче ме разбраха що за човек съм и нито ми се смеят,нито ме обиждат а напротив.Едни от най-добрите ми приятели са точно тези които преди години ми се присмиваха.Естествено има такива които все още го правят.Но чесно казано не ми пука.Преди се опитвах да ги убеждавам с изрази от сорта на :''Филмите,които гледаш по-истински ли са?'' или ''Защо вместо да гледаш на TV или на компютър не вземеш да се качиш в някоя чужда кола и не се разбиеш в идващ камион?''С времето разбрах,че е напълно безмислено и тези които ме мислят за идиот са поне два пъти по-големи идиоти от мен.Не ме интересуват PG и Attitude ери естествено при втората е в пъти по-добре но не съм спрял и няма да спра да гледам кеч и никой не може да ми промени мнението.

UNDERTAKER*

Понякога ми се иска кечът въобще да не беше тръгвал по българска телевизия, поради причините и последствията, които е изброил jingieby. Ще ви кажа как стояха нещата преди 2000-та година и как започнаха да стоят след това, поне в моите очи.

Та, преди кечът да тръгне по БТВ се излъчваше по няколко кабелни телевизии - TNT, SKY SPORTS, за кратък период и по немската PREMIERE. Сами се сещате, че не всеки е можел да гледа тогава поради ред причини – бил е твърде малък, нямал е кабелна, нямал е въпросните програми, или пък ги е имал, но не е разбирал за какво иде реч и следователно не е представлявало интерес за него. Колкото и да не ви се вярва, през 90-те също имаше бум на кеча, макар и не от познатия ни тип (слава Богу). Този вид забавление се гледаше от малко хора, но... как да го кажа... качествени. Имам предвид, че за да те грабнеше тогава кечът, първо трябваше да си от по-любознателните и интелигентни деца/младежи (не малко олигофренче) следователно да имаш някакви познания по английски език (а имаш ли, значи си от силните ученици, е не от мързелите и олигофрените). Съществуваше един много добър естествен подбор така да се каже, сигурно звучи грубо, но казано в прав текст - нямаше начин да си тъп и същевременно да гледаш кеч. От там и отношението (тук не съм съгласен с jingieby, че винаги е било едно и също) към кеча беше доста по-различно.

Какво стана след 2000-та година? Wrestling-ът от атракция само за определен кръг хора (споменах вече какви) се превърна в поредната „мода” сред подрастващото поколение в България и средностатистическият фен на кеча представляваше чаве, станало „фен”, просто защото е „модерно” и за да не изостава от всичките деца в училище, които са се вманиачили по Ледения, Скалата и Крис Джерико. Естествено, че наред с олигофренчетата са се запалили и единици качествени хора (могат да се срещнат днес из форума), но масата бяха от гореспоменатия тип. От там дойде и това отношение. Казано накратко, кечът беше така представен в България, че ако си възрастен трябва да си олигофрен, че да се запалиш, а ако си дете, но по-стар фен направо да се хвърлиш от терасата като видиш как представят любимия ти „спорт” на аудиторията и какви дечурлига му стават фенове.

За щастие, днес вече е по-различно с навлизането на интернета и възможтостта за по-друг поглед върху продукта. Обикновеният зрител започна да се позапознава с истинската същност на кеча и отношението малко се промени към добро. Лека полека нещата се нормализират и фен на wrestling-a отново се става, защото наистина те влече, а не защото е модерно. Въпреки това, първоначалната нагласа е най-силна и може би ще трябва да мине още време преди хора, телевизии и т.н. да погледнат на кеча с по-друго око.

Винаги ми е било интересно когато се разкарвам по коридорите в даскалото ми някой да ме посочи и да каже " Ха , ей го Дългия от 12 "б" клас , дет още глеа кеч ххаха" и всичките други малоумници избухнат покрай него.

Дам, точния пример, за дечурлига, които тогава са били "фенове".

И още нещо. Може да звучи тъпо и тъжно, но всякаш средностатистическият българин няма достатъчно IQ, за да гледа и да се наслаждава на подобно нещо, не е дорасъл за такъв тип забавление един вид. Свикнал е да не вижда по-далече от носа си "бе тия не се бият наистина, как ще ме лъжат така" :D Пример за плоското и ограничено мислене... Както казах по-горе обаче, мисля, че нещата се променят, поне в това отношение и едно евентуално идване от WWE на наша земя, според мен би откарало в залата и малки и големи.

едно евентуално идване от WWE на наша земя, според мен би откарало в залата и малки и големи.

Е много ясно. Ти не видя ли, че дори на AWR имаше хора от всякакви възрасти? На WWE ще е в пъти по-добра посещаемостта.

35izpu1.jpg

degenerat 2

Отношението към кеча в България всички знаем, че не е добро. Но много пъти съм се питал защо. Не съм съгласен, че не трябва да се излъчва по българска телевизия, много сме станали фенове от BTV ерата, но просто и тогава и сега не се прави както трябва. Не може да превеждаш New Japan Pro Wrestling като "Японската федерация по кеч" и да очакваш нещо добро. А All Japan

какво е тогава? БГ списанията издавани към периода 2005-2007 също бяха пълна трагедия. Да не говорим и че няма един магазин от който да си купиш нещо на кеча. Помня как като бях малък обиколих всички магазини, докато намеря тениска на Steve Austin и то в магазин за... играчки. Какъв кеф беше...

Но това е преодолимо. Стигаме до по-лошото мненията на хората. Как разни "загрижени" майки скачат, че това разваля дечицата им. Нищо че същите дечица по цял ден са на Hustler TV, но кеча е лош. И как тъпите американчета не се млатят, а нашите гений да?

Всеки е чувал и "Още ли го гледаш не се бият на истина" от някой умник. Опитвал съм се да обясня с филми и т.н. но без ефект. Имах един съученик дето пишеше името си "СтояноФ", но иначе бе голям професор и ми обясняваше как след тръшване кечистите се въргаляли и това е нереално. Опитах да кажа за sell-ване, но отговорът беше "Е като те тръшнат айде sell-вай". Освен на такъв да теглиш една какво друго? Никога не съм се срамувал че гледам кеч и всички, които ме познават знаят, но има и такива които ги е срам от кеча. А това е жалко. Тези които не го разбират са горди, а тези които имат понятие от него ги е срам. Странно...

Но мен най-много ме притеснява че 60 % от феновете под кеч разбират WWE и в най-добрия случай TNA. А при положение, че може да напишеш в youtube All japan pro wrestling или Ring of honor и да видиш и друг кеч това е жалко.

Дано нещата се оправят някога и видим WWE/TNA у нас. Дотогава DOWNLOAD... :-(

THE WHOLE SHEBANG JOHNNY GARGANO

7974037W.jpg

Съгласна съм с всички мнения до сега и моето ще се преповтаря от части.. В годината, в която го пуснаха отново по GTV имаше много хора около мен, които се бяха запалили и гледаха с интерес. Естествено, на тях им писна след няколко месеца, когато му ''мина модата'', а аз продължих да гледам. Още тогава това ми е носило негативи и неодобрение, но както вече е споменато - на кой не му се е случвало някой да му каже ''Това е нагласено'', ''Как може още да гледаш'' и т.н. След това имах известен период, в който криех, че гледам - може би защото съм била лапе и ми е пукало много повече какво мислят хората около мен. От около 1-2 години открито си признавам, че гледам кеч и в никакъв случай не ме е срам. Нито наранявам някой, нито провалям себе си, както го правят други хора с боища и наркотици. Някой ми се присмяха, но с времето свикнаха и разбраха, че нямат влияние над мен и не могат да променят хобито ми, дори се оказа, че една от най-добрите ми приятелки също е гледала кеч преди и я зарибих наново - сега когато имаме възможност гледаме заедно седмичните шоута и турнирите.

Не ми е проблем да кача снимка на любимия си кечист във Фейсбук, да си закупя негова тениска (ако има от къде, естествено), не ме е срам и да кажа, че имам сайт за Justin Gabriel и то не в piczo.com, а е хостнат и дори той знае за него, не се притеснявам да говоря за това пред хората. Всеки има мания - моята е кечът. Винаги ще има подигравки от страна на някой ''разбирач'', който знае всичко и не приема друго мнение, освен неговото. Това не значи, че трябва да ме е срам или, че трябва да спра да гледам. Докато има от къде да тегля, докато имам възможност да следя ще го правя и никой няма да успее да промени мнението ми.

nov5o0.jpg
 inpunkwetrust.com // cmpunkphotos.com // nikki-bella.com // carmella-photos.com // eva-marie.org 

nWoHulkster

Нямам какво да кажа по темата, но просто искам да похваля UNDERTAKER* за прекрасния му пост. Евала, наборка! Изби ме на носталгия по онези по-добри години. :)

Между другото, едно допълнение:

Та, преди кечът да тръгне по БТВ се излъчваше по няколко кабелни телевизии - TNT, SKY SPORTS, за кратък период и по немската PREMIERE

Кеч също даваха и по: DSF, DSF+, RTL 2, Fox Sports, Italia 1 и ТНТ (Русия). Поне аз и там съм гледал. Даже може да забравям и някоя друга телевизия или просто да не съм знаел. Е, разбира се главното беше не къде дават кеч, а дали хващаш канала и дали случайно си разбрал, че го дават там и кога го дават. :)

Edited by nWoHulkster™

Не ми е проблем да кача снимка на любимия си кечист във Фейсбук, да си закупя негова тениска (ако има от къде, естествено), не ме е срам и да кажа, че имам сайт за Justin Gabriel и то не в piczo.com, а е хостнат и дори той знае за него, не се притеснявам да говоря за това пред хората. Всеки има мания - моята е кечът. Винаги ще има подигравки от страна на някой ''разбирач'', който знае всичко и не приема друго мнение, освен неговото. Това не значи, че трябва да ме е срам или, че трябва да спра да гледам. Докато има от къде да тегля, докато имам възможност да следя ще го правя и никой няма да успее да промени мнението ми.

Аз дори на TOEFL-а си казах, че съм кеч фен :D Просто няма друго нещо, което да може да се сравни с pro wrestling. Ама никъде!

• Upvote 4

Понякога ми се иска кечът въобще да не беше тръгвал по българска телевизия, поради причините и последствията, които е изброил jingieby.

Ако твърдиш, че ти пука въобще за кеча, такива изказвания са абсурдни. Ако нямаше кеч по бТВ, нямаше да го има този форум и нямаше въобще да се дискутира дали има шанс някоя кеч компания да дойде тук. Хайде от Филип, който на много пъти е заявявал, че българските фенове за дебили/кретени/простаци и той е над тях, е очаквано, но от теб не съм очаквал да пишеш такива елитистки лайна.

• Upvote 3
The Olimpic Hero

Тук трябва да се съглася с neshev. Идеята е, че кечът по БТВ направи така, че да съществува BWC по една или друга причина. Ако не бяха започнали да излъчват кеч в България, нямаше сега да имаме 500 активни човека във форума, които всеки ден го четат или пишат и то голяма част от тях ги намирам за стабилни хора, не съм като някои, които казват, че тук било пълно само с чавета, дебили и т.н. Точно и поради тази причина обичам BWC и не смятам скоро да се отказвам от него или да ставам по-малко активен. :)

UNDERTAKER* говори за естествен подбор, но в никакъв случай не мога да се съглася с него. Как да стане естествен подбор, като в Бургас примерно или в други градове нямахме Sky Sports. Как да започнем да гледаме кеч, след като е нямало откъде да се случи това. Естественият подбор всъщност се случи точно заради БТВ и след БТВ периода - тоест тези, които получиха тръпка от кеча, а не го гледаха просто между другото, продължиха и след това да го гледат и стигнаха в един момент до BWC. Ако го нямаше БТВ периода какво щеше да се случи, може би щеше да има някакъв форум с 10-15 човека, който в един момент щеше да умре. AWR пък в такъв случай щяха ли да дойдат в България и да се разбием на шоуто им, щяха ли организаторите на шоуто да се свържат изобщо с AWR ако го нямаше BWC или ако кечът в България не бе даван едно време по БТВ и впоследствие по GTV, твърдо не е отговорът.

След като споменах и GTV, това дефакто се води втората вълна кеч в България и пак не виждам нищо лошо. Тук също идва естественият подбор, който идва в BWC, говоря чисто за фенове, които искат да знаят повече за кеча. Даже и от друга страна, ако щете обикновените телевизонни БГ фенове, които биха добавили примерно 4000 човека отгоре на BWC в зала "Арена, София", са един положителен фактор. Кечът между другото по BTV Comedy в момента се гледа от около 80 - 100 хиляди зрители, за който не знае давам тази информация, една съвсем стабилна цифра в този часови пояс, всъщност защо не видите рейтингите на WWE в Англия, моля да ги сравните. :)

С Taker* трябва да се съглася за едно, че вече с навлизането на интернет все повече хора имат възможност да погледнат на кеча в по-сериозен поглед върху продукта, но да се твърди, че когато някой е започнал да гледа кеч, защото е модерно е тъпо, ами не мога да се съглася. Този някой след това може да се зариби, да потърси повече информация и да си стане един редовен кеч фен. Аз съм виждал деца в България с тениски на John Cena и реакцията ми да ви кажа е по-скоро положителна. Да, лесно е да кажеш: "Ето го поредното чаве фенче на Cena", но моята реакция е че това чаве един ден ще порасне и въпреки това може да си остане фен на кеча. Ние какви сме били, като сме започвали да гледаме кеч, маркчета на Скалата, маркчета на някой друг, да тогава кеч ерата бе друга, но какво от това, всеки е бил марк в един момент.

Та за мен ерата БТВ е абсолютно положителен фактор в развитието на българската кеч култура, ако не се беше случила нямаше да сме ходили на AWR, нямаше сега да сме в този форум и да водим тази дискусия, нямаше да го има BWC, почти нямаше да има кеч фенове в България, това е.

UNDERTAKER*

Кеч също даваха и по: DSF, DSF+, RTL 2, Fox Sports, Italia 1 и ТНТ (Русия).

Да, и аз помня, че даваха и по DSF и RTL 2 и съм хващал WWF, но мисля, че беше много късно и тогава нямаше как. Пък и по Sky Sports си го гледах всеки ден, така че... По DSF започнаха да дават WCW в края на 90-те. На всяка Нова година даваха цяла нощ и това беше една от причините да чакам новогодишната вечер с такова нетърпение.

Ако твърдиш, че ти пука въобще за кеча, такива изказвания са абсурдни. Ако нямаше кеч по бТВ, нямаше да го има този форум и нямаше въобще да се дискутира дали има шанс някоя кеч компания да дойде тук. Хайде от Филип, който на много пъти е заявявал, че българските фенове за дебили/кретени/простаци и той е над тях, е очаквано, но от теб не съм очаквал да пишеш такива елитистки лайна.

Не знам кои точно твърдения наричаш абсурдни. Това да ми пука за кеча като цяло какво общо трябва да има с българското отношение към кеча :blink: ? Аз съм го следял и преди да е бил по БГ телевизия и дори имах приятели, с които сме коментирали (сега не коментирам), гледали, записвали касетки почти нон стоп и повярвай, колкото и хубаво нещо да е форумът, по-яко от това да си силно запален и да имаш също толкова силно запалени приятели, с които да следиш любимия си „спорт” ежедневно, няма. Живата връзка е съвсем друго животно и ако трябва да избирам сега между двете, въобще не се съмнявай кое бих избрал. Пък и интересно защо тогава думата „кеч” не беше синоним на „пошло”, а сега е, отговори си и на този въпрос, както и защо хората, с които дълго време следях кеча, няколко месеца след тръгването му по БТВ ги беше срам да признаят, че са фенове.

И между другото, не знам откъде си толкова сигурен, че нямаше да го има форума, ако кечът не беше тръгнал по БГ ТВ. Точно такова твърдение бих нарекъл аз абсурдно. Преди имаше кабелна -> хора са се запалили, днес има интернет -> хора пак ще се запалеха. BSG не върви по националната телевизия, но има форуми за сериала нали? Както и за много други естествено.

Мнението ми за старта на кеча по българското ТВ винаги е било такова и това могат да го потвърдят доста хора от чата, с които сме спорили на тази тема, Olimpic примерно (не помня дали ти се присъствал), така че не виждам какво те учудва. Пък и първият ми пост започва с "понякога ми се иска..", ако не разбираш какво означава "понякога"... Плюс(ове) от старта на кеча по бг тв определено имаше, но не съм сигурен, че са повече от минусите, за мен поне.

• Upvote 3

Само да вметна, днеска за трети път видях човак с новата тениска на скалата и винаги ги поздравявам

Edited by niki000
  • Upvote 3
UNDERTAKER*

@Olimpic, 2011 година е чуек. :) Не е задължително нещо да го дават по българска ТВ, че да се запалиш. В нета можеш да намериш и да гледаш каквото ти е кеф. Ако не си се запалил до 2000-та, защото си нямал кабелна, ще се запалеше 3-4 години по-късно, защото ще си имал нет.

Иначе да, с neshev изпускате момента от края на поста ми, където признах, че днес нещата са далеч по-добре от онзи период около БТВ, именно благодарение на интернета. Както и това, че кеч фенове имаше без БТВ, ще имаше и без БТВ. На времето ако "естествения подбор" не е работил перфектно, защото в някои краища на България не е имало кабелна или Sky Sports, днес интернет има навсякъде, така че... :)

Edited by UNDERTAKER*
  • Upvote 2

Щяхте да сте си десетина човека и евентуално да замре цялата работа. Цаката е, че трябва човек да се зариби докато е млад. Хайде, сега кажи на 30 годишен мъж да гледа? Най-много да ти се изсмее в лицето. Интернет? Има много хора от форума, които са гледали кеч по бТВ, но след го спряха са загубили низшата. И въпреки че имат интернет съвсем са забравили за WWE, докато не го пуснаха пак по GTV и хората се сетиха, че не е "умрял". А как The_Olimpic ще се зариби по кеча? В нета има 15235812352358923589235892 неща. 15123752352389523895238952389 сериала, спортове, програми и т.н. Как така точно кеча ще избере. И се съмнявам вие да сте ровили по каналите и да сте търсели. Леле гледа ми се нещо като борба, но да скачат повече и се налагат със столове. Я си хванал шоуто, я не.

Сериалите? Боже, мили. Когато качваха House, Lost и Prison Break по tracker-ите го теглихме има няма 30 човека... Няма да споменавам, че дори изпускаха да качват на моменти епизодите. Пуснаха ги да се въртят тези сериали по нашите телевизии и какво стана? В момента всеки епизод го теглят по 20-30 хиляди човека. Прави си сам изводите, преди правиш генерални заключения.

• Upvote 3
The Olimpic Hero

Аз съм го следял и преди да е бил по БГ телевизия и дори имах приятели, с които сме коментирали (сега не коментирам), гледали, записвали касетки почти нон стоп и повярвай, колкото и хубаво нещо да е форумът, по-яко от това да си силно запален и да имаш също толкова силно запалени приятели, с които да следиш любимия си „спорт” ежедневно, няма. Живата връзка е съвсем друго животно и ако трябва да избирам сега между двете, въобще не се съмнявай кое бих избрал.

Точно заради BWC вече имам жива връзка с няколко човека от Бургас, отделно технологиите са напреднали и имам жива връзка и по скайп с хора, с които редовно обсъждам кеч.

Пък и интересно защо тогава думата „кеч” не беше синоним на „пошло”, а сега е, отговори си и на този въпрос, както и защо хората, с които дълго време следях кеча, няколко месеца след тръгването му по БТВ ги беше срам да признаят, че са фенове.

Тогава кеч в пълния му смисъл се знаеше от 15 човека, а сега се знае от 500-1000, 2000-3000, колко регистрирани потребители имаме в BWC, отделно се знае от 100 хиляди фена, които гледат по BTV Comedy и не го приемат като "пошло" и отделно не трябва да ни пука чак толкова за отношението на другите, които пак заради BTV , а не заради нещо друго чуха за кеча и макар да го приемат като "пошло", не е фатално. По-добре любимото ни хоби да е известно, макар и плюто от някои, отколкото да се знае от 15 човека, които си го обсъждат помежду си.

И между другото' date=' не знам откъде си толкова сигурен, че нямаше да го има форума, ако кечът не беше тръгнал по БГ ТВ. Точно такова твърдение бих нарекъл аз абсурдно. Преди имаше кабелна -> хора са се запалили, днес има интернет -> хора пак ще се запалеха. BSG не върви по националната телевизия, но има форуми за сериала нали? Както и за много други естествено.[/quote']

Аз лично съм сигурен, че нямаше да го има BWC ако не беше тръгнал кечът по БГ ТВ, но това разбира се няма как да го докажа. :) Колкото до BSG, айде кажи ми един BG форум за BSG - посетен и с активност или поне активност докато сериалът вървеше., защото аз лично не се сещам, все пак говорим в момента за България нали.

За мен плюсовете за много, много, много повече. Несравнимо е. Пак ще повторя, нямаше сега тук изобщо да спорим по тези въпроси.

Edited by The Olimpic Hero

UNDERTAKER*

Щяхте да сте си десетина човека и евентуално да замре цялата работа. Цаката е, че трябва човек да се зариби докато е млад. Хайде, сега кажи на 30 годишен мъж да гледа? Най-много да ти се изсмее в лицето. Интернет? Има много хора от форума, които са гледали кеч по бТВ, но след го спряха са загубили низшата. И въпреки че имат интернет съвсем са забравили за WWE, докато не го пуснаха пак по GTV и хората се сетиха, че не е "умрял". А как The_Olimpic ще се зариби по кеча? В нета има 15235812352358923589235892 неща. 15123752352389523895238952389 сериала, спортове, програми и т.н. Как така точно кеча ще избере. И се съмнявам вие да сте ровили по каналите и да сте търсели. Леле гледа ми се нещо като борба, но да скачат повече и се налагат със столове. Я си хванал шоуто, я не.

Сериалите? Боже, мили. Когато качваха House, Lost и Prison Break по tracker-ите го теглихме има няма 30 човека... Няма да споменавам, че дори изпускаха да качват на моменти епизодите. Пуснаха ги да се въртят тези сериали по нашите телевизии и какво стана? В момента всеки епизод го теглят по 20-30 хиляди човека. Прави си сам изводите, преди правиш генерални заключения.

О, велики Мохамед, пак видя как са щели да се развият нещата и как сме щели да сме си 10 човека и да замре работата, нямаше да замре споко. За разлика от сериалите, които спомена (аз всъщност имах предвид всякакви други неща, не просто сериали), кечът не е от вчера познат на българския зрител и си мисля, че все ще се намереше някой/и достатъчно зарибен фен да поддържа евентуален форум, пък макар и с малко потребители (качество > количество, Нешка). Всъщност точно това представляваше и сегашният форум в началото, явно е имало много „забравили, че кечът съществува „”фенофе”” (нарочно в много кавички, защото ясно що за фен си щом забравяш любимото си развлечение само за 3-4 години). Ако си истински фен на кеча, няма как да забравиш, че съществува, особено пък ако имаш нет, напротив, първото нещо, което ще потърсиш, е точно това, така че твърдението ти не го приемам никак.

И да, няма как да се зариби 30-годишен по кеча в България, но за това можеш да благодариш на онзи период, който обсъждаме. Мисля, че в САЩ пък и на други места има доста „възрастни” хора, които следят с интерес кеча. Я чакай, не бяха ли всъщност точно те по-голямата част от аудиторията?

ЕДИТ: Сега видях, че и Олимпик е писал. Много от нещата могат да се отнесат и към неговия пост. За сериалите казах, плюсовете според мен са списанията и като цяло мърчъндайза (макар че това е силна дума за нас), които излизаха. По въпроса с форума не можем да постигнем консенсус явно, но и няма как да се докаже... "Живата връзка" и романтиката в кеча от онези времена няма как да ти ги обяснявам, защото няма как да ме разбереш.

Edited by UNDERTAKER*
  • Upvote 2

Радвам се, че си оптимист и мислиш, че "качество > количество", но нека да видим старите фенове колко коментирате?

Хайде нека да сравним в началото и сега, защото без да се засяга никой, но от 90% от хората, които са гледали компанията преди bTV периода, в момента пише активно само parcaleste. Разгледай, която и да е от множеството анкети на тематика "От кога гледате кеч?" и ще видиш, че 80%+ гледат от въпросния период. Или за теб идеалът за форум е Phil да е на copy/paste mode и да църка само, когато го натисна по мазола. Или да си пускате темички за турнири от преди 20 години и да се жалвате колко са зле работите сега. Не става!

Ако не си усетил видимия прилив от GTV периода си сляп или въобще не си наясно. Пък после пиши дали форумът е жив, умрял или хибернирал.

• Upvote 2
UNDERTAKER*

О, извинявай годподин „наясно”. Ти не беше ли ММА фенче и не голям привърженик на кеча?! Как така изведнъж стана спец, та и започна да ми развиваш теории какво е било и какво щяло да стане. Интересно как се хващаш само за нещата, по които можеш да напишеш нещо навъпреки, но подминаваш доста други. Колко пишат, колко четат, колко ги няма и колко въобще не са се регистрирали и дали и защо phil е на copy/paste, ако прегледаш по-обстойно горните постове, може и да си отговориш на въпроса.

И все пак, спорът тръгна от поредното ти безсмислено заяждане и игнориране на първата дума в първия ми пост. Не отричам, че си има своите плюсове, просто споделих, че съжалявам за доста неща, които донесе това "тръгване на кеча по БТВ". Многобройността на форума със сигурност не е от тези неща и не виждам защо въобще го намеси в спора?!?!

Edited by UNDERTAKER*
  • Upvote 3

Теории няма.

Довод #1 - Форум щеше да има и без bTV ерата.

Истината - 90% от по-старите фенове отдавна за заебали кеча.

Довод #2 - И без bTV, маси от хора щяха да се зарибят по кеча от "интернет".

Истината - кажи го на MMA феновете в България, които сме шепа хора.

Довод #3 - Качество > количество

Истината - позови ми един активен форум, който се поддържа от петима човека. Да, мерси.

Не знам, каква връзка намери между фактът, че гледам MMA и елементарната логика, вложена в цялата дискусия. Все едно да твърдиш, че кечът в Америка щеше да е популярен, ако не го даваха по телевизията. Абсурд. Същата работа е и в България. Или наричаш "бум", че сте гледали шепа хора кеч и сте си си разменяли касетки. Ало? В България има 7 милиона души. Всеки трети е чувал за кеча. И пак от тези 7 милиона, около 100 000 гледат по GTV и 3 000 са регистрирани в този форум. И ти ми твърдиш, че интернет ще донесе нечуваната популярност на кеча в България. Интересно...

Другото интересно е възгледът ти, че в Америка кечът е някакъв хегемон и хората ти свалят шапка или ти правят път, ако разберат, че гледаш кеч? Колкото и в България се взема за простотия, толкова и в Америка. Или там сигурно си мислиш, че са дали медал за храброст на Беноа, че изби детето и жена си? Баш в USA, натискът е в пъти по-голям от тук.

Mнението ти беше пълна простотия. Леко ми напомня за феновете на Metallica, които са следели групата от самото начало и се вайкат, че ги пуснаха по MTV за да могат повече хора да я чуят. Ако си истински фен се радваш, че кечът се гледа от повече хора. Ако си някакъв лепилар като баче ти Филип хейтваш 90% от хората в България и си мислиш, че си над тях. Просто е.

Edited by neshev
  • Upvote 3
UNDERTAKER*

Хаха, не човек, вкарваш си някакви работи, дето акъла не ми го побира защо ги изкарваш на преден план въобще. Зо последен път ще играя по твоята свирка и спирам.

Теории няма.

Довод #1 - Форум щеше да има и без bTV ерата.

Истината - 90% от по-старите фенове отдавна за заебали кеча.

А защо ли?

Довод #2 - И без bTV, маси от хора щяха да се зарибят по кеча от "интернет".

Истината - кажи го на MMA феновете в България, които сме шепа хора.

Не помня да съм казвал "маси хора", но е типично за теб да вкарваш неказани думи и да провокираш лукаво. Да, ще се запалеха хора, за маси не знам, но със сигурност качествени. И нали сега дават ММА по телевизията, защо няма бум, а сте шепа хора?

Довод #3 - Качество > количество

Истината - позови ми един активен форум, който се поддържа от петима човека. Да, мерси.

Нали се сещаш, че тия 5 или 10 потребители няма да си останат 5 или 10? Питай ViChiX колко потребители се регистрираха преди кеча по GTV (нали тогава са забравили хората за кеча).

Евтините ти заяждания и обидички надолу няма да ги коментирам.

Ако си истински фен на кеча, няма как да забравиш, че съществува, особено пък ако имаш нет, напротив, първото нещо, което ще потърсиш, е точно това, така че твърдението ти не го приемам никак.

Значи това, че нямаш нет и не можеш да си изтеглиш шоутата не е проблем за теб. Но след като има фенове в България и вече не си "специален и значим" и са "принизили" великото изкуство, те е отвратило от форума и си спрял да пишеш? Шамон!

За това колко хора са се регистрирали... Повечето, които са гледали кеч по bTV, се регистираха. Да, същите, които ти заклеймяваш като олигофрени и дебили. Регистираха се "по-умните и любознателни" деца като теб и Филип (2 човека). Имаше един период, когато активността беше под всякаква критика (доста по-зле от сега). Дойде GTV периода и много нови потребители налазиха. Да, доста бяха необразовани в кеч материята, но с времето се изучиха и сега са едни от най-активните потребители. Същите "дебили".

Стигнахме моментът, в който казах всичко и нямам какво да добавя. Явно всеки си знае своето, но се съмнявам някой да споделя абсурдните ти твърдения. Пийс.

• Upvote 2
UNDERTAKER*

Значи това, че нямаш нет и не можеш да си изтеглиш шоутата не е проблем за теб. Но след като има фенове в България и вече не си "специален и значим" и са "принизили" великото изкуство, те е отвратило от форума и си спрял да пишеш? Шамон!

Това много не го разбрах, но ако е това, което предполагам, мисля, че много ясно се изразих каква голяма полза има от интернета днес и колко помага за отношението към кеча.

За това колко хора са се регистрирали... Повечето, които са гледали кеч по bTV, се регистираха. Да, същите, които ти заклеймяваш като олигофрени и дебили.

До тук добре. И колко са тези регистрирали се заради бТВ потребители, които пишат и са активни? 10, 20, 100 нека са. А случайно да си обърнал внимание, че не тези хора нарекох дебили, а точно обратното?! Казах, че те са единиците качествени хора, запалили се от бТВ периода, а не са от масата, които тогава са били "фенове" днес твърдят, че кечът е смешка? Но, да... пак ти с твоите провокации. Последно време вече е нормално да се регистрират повече и да е по-голяма активността, но това е в голяма заслуга именно на нета.

Аз си говоря едно, ти друго и продължаваш да ми преписваш изказвания, които не съм направил, така че спирам окончателно.

А и споко, "моите абсурдни твърдения" ги споделят достатъчно хора, които уважавам и тяхното мнение е ценно за мен. Твоите НЕабсурдни твърдения, ако обичаш си ги запазвай за себе си, поне докато не се научиш как се води спор и какво значат думи като уважение, коректност и други тяхни синоними. Мерси.

Edited by UNDERTAKER*
nWoHulkster

Аз си говоря едно, ти друго и продължаваш да ми преписваш изказвания, които не съм направил, така че спирам окончателно.

Изкарването на думи от контекст, преписването на думи и откланянето на темата в друга посока (която му е изгодна) са запазени марки на neshev™. Досега това трябваше да си го научил. :)

Евтините ти заяждания и обидички надолу няма да ги коментирам.

Аз обаче ще ги удостоя с първи и последен коментар, че чак ми става жал за нешката. Гледам го горкият човечец многократно ме споменава и очевидно чака някакъв отговор от мен, така че ае нека да влачи момчето. :)

Неши, забавно ми е как упорито продължаваш да ме споменаваш и да се мъчиш да ми привличаш вниманието. Жалкарска, но все пак забавна работа. :) Не знам над кой съм, но несъмнено съм над теб и е явно, че това те дразни. :P По принцип активно избягвам общуването с ФИЛмирани индивиди като теб, но понякога просто няма как човек да не те отчете и да не ти задоволи нуждата за внимание. Междувременно ти очевидно изпитваш някаква странна мания спрямо мен и затова постоянно ме коментираш или опонираш. Съветът ми към теб е да спреш да си чешеш гноясалия мазол и да започнеш да си гледаш в паничката. И преди съм ти казвал: не си лош пич, но тия тъпи филми, в които се вкарваш не водят до нищо добро. После стоиш и ми се чудиш къде избягаха по-старите потребители и защо не пишат. Избягаха от простащини и лиготии като твоите и други подобни, там избягаха.

П.С. Извинявам се за off-topic spam-a, но някои неща трябваше да бъдат казани. :)

Edited by nWoHulkster™
  • Upvote 3

А и споко, "моите абсурдни твърдения" ги споделят достатъчно хора, които уважавам и тяхното мнение е ценно за мен. Твоите НЕабсурдни твърдения, ако обичаш си ги запазвай за себе си, поне докато не се научиш как се води спор и какво значат думи като уважение, коректност и други тяхни синоними. Мерси.

Странно ми е как толкова интелигентни хора като вас се правите, че живеете на друга планета.

Кечът бил продукт за интелигентна публика, за "умни" деца? От кога? В коя алтернативна вселена създателите на тази индустрия са смятали, че това е продукт за "умни" хора?

Казано накратко, кечът беше така представен в България, че ако си възрастен трябва да си олигофрен, че да се запалиш, а ако си дете, но по-стар фен направо да се хвърлиш от терасата като видиш как представят любимия ти „спорт” на аудиторията и какви дечурлига му стават фенове.

Тъпо е дам, само дето в Америка представянето е абсолютно същото.

В момента.

Сега.

Е те точно в този миг.

Ония комиксови образи в кеча от края на 80-те и 90-те(ерата, по която вие сте се запалили) сигурно са ги направили за умните зриетели, а не за чаветата, които само те си се кефят на комикси.

Колко пъти съм виждал братушките отвъд Америка да се оплакват от същите тъпи чавета като в България. Ще рече човек, че тоя продукт се гледа от умни хора и само в България не можем да гледаме по-далече от носа си, нали...

Wrestling-ът от атракция само за определен кръг хора (споменах вече какви) се превърна в поредната „мода” сред подрастващото поколение в България

Това че кечът е бил в такъв затъменен "балон" в онзи определен момент в България - по никакъв начин не променя същността на продукта, а то е, че никога не е бил "атракция само за определен кръг хора".

Пускането му по телевизия е бил неизбежен ход. Не само неизбежен, но и абсолютно естествен път, който да го вкара в рамките, в които е вкаран и отвъд Океана.

"Смарковете" се вземат насериозно, че това е продукт за високоинтелигентна публика. Само дето на създателите на същия този продукт нещо са били на различно мнение.

Да, тъпо е и имате право да се нервите на тъпите чавета. Но този продукт е създаден за тях, не за вас. Никога не е бил за "смарковете". Това че може да бъде гледан от "интелигентния" зрител, не доказва обратното - просто го прави още по-добър продукт от останалият буламач

Edited by LightOne

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

Относно спора между UNDERTAKER* и neshev - от една страна напълно разбирам Taker. Гледал е кеч отпреди BTV ерата заедно с приятели, коментирали са, гледали са заедно, радвали са се, без това нещо да е отречено от обществото. След като BTV започна да излъчва кеч, най-негативното от всичко беше начинът по който се излъчва, което отврати хората от него и направи хобито му мръсна дума. И заради това лично за него, това е минус. От друга страна, след стартирането си в национален ефир, кечът стана нещо за което почти всеки знае и тези, които наистина са се запалили толкова много и/или искат да научат нещо повече, ще продължат да се интересуват и след спирането му (доколкото е възможно) и те ще станат тези качествени потребители, за които Taker* говори. От личните ми наблюдения, в този форум има много интелигентни хора, с които е удоволствие да общуваш на каквато и да е тема. И за мен те са "качествени", въпреки че 90% от тях не са знаели що е това животно "кеч" преди да го излъчват в български ефир. Така че излъчването му по BTV носи и позитиви. Друг е въпросът, че начинът по който го излъчват и недъзите на цялото ни общество му попречиха народа да го гледа с по-положително око на него.

Аз лично се запознах с кеча по време на BTV ерата. Да си призная, не съм бил чак толкова запален тогава, гледах шоутата от дъжд на вятър, но въпреки това си бях изградил вече впечатление що за нещо е това кеча и си имах и любимец - Stone Cold Steve Austin. В последствие когато го спряха, не беше кой знае каква болка за мен, тъй като така или иначе не бях сред най-запалените. Следващите 2 години въобще не съм имал допир до кеча, докато през 2004г. прочетох една малка статия със заглавие "Кечист проби в киното" - ставаше въпрос за Скалата и новия му филм, Walking Tall. Тогава се сетих за онова нещо, което гледах отвреме-навреме - кечът и започнах да се интересувам от него. Първоначално свалях твърде малко заради значително по-бедният интернет тогава (или просто аз не знаех къде да търся), както и заради бавната скорост която доставчикът ми предлагаше. Отначало се чудих къде са повечето от тези, които ми бяха направили впечатление едно време - Скалата, Остин; какъв е този нов Кейн който е много по-различен от този който аз помня; Гробаря не беше ли рокер; на емблемата долу в ляво нямаше ли и едно F добавено; и т.н. Което беше нормално за човек, който въобще не е навътре тогава. В продължение на една година гледах предимно PPV-тата и то не всяко едно, но гледах да съм "в час". След като започнаха да излъчват WWE отново в България гледах няколко месеца RAW и SD по GTV, след което в началото на 2006-та започнах да си служа само с интернет като средство за кеч информация. Бях изключително запален и теглих много неща - най-вече стари шоута от WWF, WCW и ECW, ТNA (нямах търпение до поредния епизод на iMPACT по Евроспорт), разни индита и т.н. През тази година се ограмотих като кеч зрител и в свободното си време (а то беше в изобилие) предимно съм гледал кеч. С течение на времето, поради една или друга причина, интересът ми се запази само около WWE (макар че все още свалям стари PPV-та на WWF, WCW и ECW), но това е друга тема. Та в крайна сметка за себе си мога да кажа, че съм се ограмотил от интернет и там съм осъвършенствал интереса си, но първоначалният ми тласък към това е даден от BTV и това, че те излъчваха кеч преди. Дали без това съм щял да се запаля? Не знам... така че, добре че беше BTV да ми даде някаква основа. :)

И още нещо - изключително неприятно ми става, когато някой потребител във форума или такъв, който "разбира" от кеч (с други думи, смарк, дума която не харесвам, но се налага да употребявам често), започва да иронизира или да хули някакво малко дете, което е фен на Сина например. Аз пък когато видя такова дете се радвам, най-малкото защото виждам още един човек, който гледа кеч - било то малък или голям. Също така и под коментарите във vbox7 може да има какви ли не неща, които на нас ни се струват глупости, но всъщност повечето от нас също са мислили така в началото. И тези, които обиждат по-малките и все още не знаещи какво всъщност е кеча деца, правят точно обратното - засилват негативното отношение към кеча в България. А всъщност тези деца (каквито сме били и ние) се наслаждават доста повече на "Първична сила" и "Разбиване", отколкото нас... блазе им. :)

Rocky Maivia

^ А не смяташ ли, че точно това, че ни отрязаха така гадно 2002-ра засили интереса ни страшно много? Забраненият плод винаги е по-сладък, особено в пуберските години в които бяхме онази вълна :D. Сега ги гледат по GTV или както там се казва, но няма да имат тази жажда, която имахме ние, точно защото ни спряха кранчето и всеки се радваше на всеки мач, който изкопае отнякъде.

Даже от една страна май се радвам, че го спряха някога, защото ако него бяха спрели можеше да ми омръзне след време. Рязката липса просто май ме накара да обичам кеча повече и да поддържа огъня жив.

Начина по който се излъчваше не отврати хората. Нищо лошо му нямаше на начина на излъчване.

Проблема е, че хората(не българите, всички хора) ги е страх от новото, различното и най-вече неизвестното. Предпочитат да намерят причина да не го харесат и да го анатемосат вместо да направят усилие да го разберат и да видят, че може би не е толкова лошо.

• Upvote 3

Snickers_BrandflagGif_2.gif