Jump to content

UFC 116 "Lesnar vs. Carwin" - 3 юли 2010

Кой ще победи?  

138 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

брок показа за пореден път клсата си обърна мача за нула време

;]]

Twitter

- Jim Ross posted on Twitter: In brock's locker room w/ austin, rock, goldberg & heyman. Amazing night. Brock's face is a mess but he endured.

- Diamond Dallas Page posted on Twitter: Brock is the Baddest SOB on the planet right now... Hands Down!

- Tyler Reks posted on Twitter: Lesnar's not human. I'm pretty sure he's a T-1000.

- Torrie Wilson posted on Twitter: Wow so proud of Brock! He's hands down the biggest badass I have ever met..friggin great fight!

- Taz posted on Twitter: Congrats to my bud Brock!! Great job, ALL heart! Im so happy 4 him! Awesome job big man!!!

- Michael McGillicutty posted on Twitter: Brock Lesner is the man! PERIOD! I'm happy for you buddy!

- Shannon Moore posted on Twitter : Brock is the man. Wow congrats!!!

• Upvote 4

За мен след този мач Леснар се легтимира вече като боец. Досега беше просто freak show атракция и нищо повече. Фактите са си факти - шампион в тежка категория с две защити. Пък как що и кво - направи го човекът. Освен това се държа мъжки след края на мача, а не като дебил - поздрави си съперника и отсрещния щаб, даде дължимото на Carwin.

Иначе до самият мач - през първия рунд се чудех вече от какво е направен Carwin, щото да мажеш кой ти падне за 3-4 минути не е нормално, но факт е, че Брок някак оцеля. В следващия рунд фрапантно лесен тейкдаун, явно поради липса на "гориво". Еми със силици за един рунд не се става шампион - факт. А аз не знам какво толкова се изненадаха някои, че Брок не можа да повали Шейн първия рунд - ми че той Шейн е страхотен борец, доказано, освен това по габарити не отстъпва особено, та да кажеш "камион манал през него". За мен очаквано Леснар го докара до бутането само, но далеч от свалянето.

Сега следват два много тежки мача за Брок и ако мине през тях вече едва ли някой ще отрича качествата му. До тогава скептици ще има колкото си щеш, но това е нормално след като го бутаха като галеник заради кинтите, които носеше, и след като не показа нищо особено в мачоете си. Но аз мисля, че след този мач вече работите се променят.

• Upvote 2

Страхотно PPV! Може би най-доброто, което съм гледал, макар и да не съм гледал кой знае колко.

Lesnar - Carwin - заслужена победа за нашия човек. :D През първия рунд се видя все пак защо Carwin е най-големия му опонент, каквото и да си говорим почти го смаза, очаквах всеки момент съдията да прекрати мача, за щастие това не стана. Но беше наистина близко. После явно както всички казват Carwin издъхна, свърши му бензина и с един take-down мача приключи. Той прав не можеше да диша, пък какво остава при задушаваща хватка. Аз все пак си мислех, че може да достигнат до 3 рунда, но съ грешал. Просто щом Lesnar оцеля тоя побой в първия рунд, не вярвам някой да успее да го победи в близко бъдеще. А самия Lesnar явно си е на един take-down от победата винаги. В крайна сметка БРАВО, страхотен мач, страхотна победа и страхотно завръщане.

Akiyama - Leben - ето още двама човека, които показаха, че носят на бой. Онази разменка на тупалки във втория рунд беше нещо уникално. Виждал съм бойци да падат и за по-малко, много по-малко, а тия двамата все едно нищо им нямаше. В края на третия рунд японеца обаче много тъпо го изпусна, Leben направи триъгълното задушаване и след такъв бой трудно да не се предадеш. И все пак поклон и пред двамата. Leben вместо да иска Wanderlei, по-добре да поиска Anderson. Anderson според мен може да го победи само някой с много добър stand-up и който не се страхува от рискове, а Leben явно е точно такъв боец. Не както White вика - с добър ground game. Е видяхме, че не става като пробва с Maia. Затова аз казвам - Chris Leben vs Anderson Silva. Нищо, че Anderson преди го е нокаутирал. Fight of the Night и Submission of the Night.

Lytle - Brown - равностоен мач, но не бих казал, че беше нещо специално, освен накрая с двойния submission. Който и да излезе срещу GSP му е спукана работа според мен.

Soszynski - Bonnar - ето това е Дивизията! Най-равностойните и най-големите бойци са тук, с по 1-2 изключения в другите дивизии. Не съм гледал първия им мач, но този беше доста добър. И те като Akiyama - Leben не си поплюваха и си разменяха баси тупалките и оцеляваха най-важното. Конкурент за Fight of the Night и определено Knockout of the Night. Който и да беше победил според мен заслужава да получи Shogun за титлата.

Sotiropoulos - Pellegrino - добър opener, но според мен не беше толкова равностоен, колкото изглеждаше на пръв поглед. Австралиеца с гръцкото име (ОМГ) си контролираше мача през цялото време и съвсем логично получи decision-а. Дали е чак достоен за да получи шанс за титлата едва ли съм достатъчно компетентен да кажа, но според мен може и да се справи, въпреки че Edgar е стабилен пич.

В заключение ще кажа, че нямаше скучен мач на PPV и ако бях американец сигурно щях да си го купя. Но за щастие съм българин и си го гледам безплатно, така че печеля двойно. :D Ей с такива шоута се зарибява публиката. Чакаме нашенеца на UFC 117 сега, нищо, че е preliminary битка.

• Upvote 3

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

Стига сте приказвали тъпотии, Леснар минал през Карвин като тир през диня. Каква диня бе хора Карвин му еба мамата първият рунд...

• Upvote 3
`Heartbreaker`

Пичага земи си отвори речника и виж глаголът хейт какво означава от там ще си направиш извода и хейтър какво значи т.е. такъв кат тебе. Относно динята земи си купи докато им е сезона, че после стават скъпи. Факта е че Карвин се предаде и точка. Независимо как и защо Брок го накара да се предаде. Да Леснар не направи и един удар, но не там е силата му, а именно в реслинг уменията и го показа със самият тейкдаун Карвин бързо изпадна в безизходица. Леснар сгреши, че не го повали още в първият рунд и си плати за което. Не говорим за страйкъри, а говорим за файтъри. Така, че си сбъркал темата да говориш за удари и тн.

• Upvote 2

"Говорим за файтъри" звучи или като някакъв пенсионер или като на някакво лапе, на което му е интересно да използва чужди думи в българския език.

Какво разбираш под 'файтър' г-н Разбирач?

От блога на Shane Carwin : Thanks for all the Support

I appreciate the outpouring of support and everyone who showed up at The Foundation Room last night after the fight. You guys know how to make a man feel like a winner even on his lowest of days. I really do want to thank #TeamCarwin. You guys pushed me up this mountain and many of you have

been with me for a long time. I will need your help to climb back to the top so I appreciate you standing by me.

The game plan last night was to be patient and let the fight come to you. When I had him in trouble the ref keep saying he was going to stop it and then towards the end of the 1st my body began to seize up. In between rounds I could not move my legs and had what felt like a whole body cramp. My cardio was fine but my body was not. What can you do? You have to stand up and face your opponent.

Heading into the second I knew I need to finish the fight or I was going to be in trouble. Much like the Champion he is I am sure Brock was thinking the same thing. I had zero take down defense as my legs were dead to me and the rest is as they say history.

Brock was a good guy through this entire fight. He did not talk a bunch of smack and he fought like a warrior. He did what he needed to do to keep his belt and that is what being a Champion is all about. I am going to have to claw my way back to the top but I wouldn't want it any other way. I know I belong

with the very best; all I need to do is prove it again.

Loosing is what happens on the way to winning. I will be back and better from the lessons learned in this fight.

Thank you to my Coaches, Sponsors, Manager, Family, Friends and Fans.

-Carwin

Gonna fly this boat to the moon somehow

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

If you don't believe me or don't get it, I don't have time to try to convince you, sorry.

Starmie, не знам за какво точно си тръгнал да спориш? Поради причината, че Carwin загуби и нещо си се разочаровал, та си решил да си го искараш някъде или просто да се намираш на работа? При свършен факт за какво си тръгнал да спориш? Разумните хора спорят, когато му е времето, тоест преди самата среща, не след като вече всичко е свършило, има официален победител, който дори спечели чрез събмишън. Вземи се успокой малко...

Колкото до самият евент, беше доста добър. Не мисля, че някой е очаквал Lesnar да победи и то с предаване, но ето че се случи! Браво на него, хора като Скалата, Ледения, Джим Рос и Голдбърг бяха в залата, за да го подкрепят и мисля, че това също му помогна в някаква степен, за да се завърне в битката и да победи. Представи се прекрасно, не знам как оцеля в този 1-ви рунд, който беше много труден за него. Предполагам, че сега го чака и битка с Cain Velasquez, а това ще е отново нещо невероятно! Както за феновете, така и за него, понеже отново ще бъде изправен пред голямо изпитание. Според мен Брок е с една идея по-добър от миналата година, а колкото до Carwin, тази загуба до някъде може да му помогне за напред в кариерата му. Изглежда бързо се изморява, и това доста сериозно си пролича във рунд 2-ри. Предполагам негов бъдещ опонент може да бъде загубилият от JDS/Nelson, но ще видим. :)

Леснар е една машина кво да кажа повече просто нз как оцеля този първи рунд еми вижда се разликата сега карвин с които е играл е тръгвал и праил КО обаче леснар е толкова здрав че може би самия карвин се е зачудил как тоз ми издържа на ударите :2funny: ениуеи кога е следващия дефенд на брок ?

Edited by ViChiX
Моля, пишете на български. Мерси.

Личи си че и 2мата са много зелени още и мача не беше нищо особено , много hype за нищо

• Upvote 3

[img]http://i87.photobucket.com/albums/k126/WrestleMation/cm_punk/finishers/CPF_AlFyiavb_3.gif[/img]

След първия рунд, наистина си помислих, че с Брок е свършено, дори бях супер много очуден, че успя да го докара до втори Рунд. Ръцете на Каруин са като чукове, наистина слага много брутално. В началото на втория Рунд се видя, че Каруин е много много изморен, и когато Брок го свали си знаех, че е въпрос на време нещата да си дойдат по местата. WAR BROCK. Ще видим какво ще стане срещу Веласкес, но мисля, че има всички шансове да си защити титлата още веднъж :) !

• Upvote 2

[img]http://img62.imageshack.us/img62/7531/atstrailerwmvv9.gif[/img]

MainEventer

Мача беше добър, но и двамата се представиха под нивото си. Евала на леснар, че издържа толкова бой първия рунд. Срещу Кейн ако играе така, няма да успее да победи. Би Къруин, но пича няма никаква издръжливост. Фразата, с която го рекламираха се оказа най-голямата му слабост - никога не е влизал във втори рунд. Видя се като влезе, какво стана с него. Веласкез за мен е по-силен от Къруин и ще затрудни повече Леснар, че даже шанса да го бие не е малък. Леснар не ми се видя готов на 100 процента обаче.

Като им видях боя обаче съм на мнение, че един Емилианенко ще ги убие и двамата. Може да загуби малко глуповато от Вердум, но човека има техника, бърз е..Не че Леснар е бавен де.

Като цяло страйкфорса ми харесва повече напоследък заради по-балансираните мачове там.

• Upvote 3
Brock_Lesnar

Снощи го изгледах и аз този мач. Впечатли ме издръжливостта на Леснар. В първия рунд след като не успя с един take-down, Carwin пое контрола в мача и нанесе няколко жестоки удара в лицето на Брок. Смятах, че няма да издържи и ще загуби, но той даже се изправи на крака и спря устрема на Carwin. В следващият рунд Леснар успя да го повали на земята и с един triangle choke да го победи за моя изнедада, тъй като коментаторът казваше, че Carwin няма да има проблеми, докато държи лявата си ръка на контра. Много се зарадвах на победата на Леснар, който си спечели прозвището "The baddest man on the planet". След това много се зарадвах като видях и другите си двама любими кечисти да поздравяват Brock - The Rock & Steve Austin, така за пръв път от много години тримата се събраха в една зала, а като добавим и друга легенда в кеча - Goldberg, заедно с JR & Paul Heyman, mark-нах много яко :w00t:

Като извод от това, което видях, мога да кажа, че този спорт е прекалено жесток за мен, изтръпнах докато гледах в първия рунд как Carwin го млати с все сила. А във вторият всички видяхме кеча колко измислен е всъщност - мачът бе спечелен с един обикновен choke hold, само че тук всичко е истинско, докато в кеча не се сещам някой да е печелил с тази хватка. Засега ще си остана само на кеча, защото там подскачам при всеки reversal на submission хватка и колкото и да е измислено, е направено динамично и интересно за феновете. А и там при всяко разкървавяване си наясно, че всичко е предварително определено, докато тук ти настръхват косите.

• Upvote 6

Lesnar vliza i Cena se nasira.gif

Класика от миналото: Jericho vs Benoit 🇨🇦 vs 🇨🇦

Най-добрите вражди на Kurt Angle в WWE:

vs Edge  vs Benoit  vs Triple H  vs Eddie  vs HBK  vs Austin  vs Cena  vs Lesnar  vs The Rock

Най-доброто за годината от WWE:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

Ето една добре написана статия.

http://www.bloodyelbow.com/2010/7/6/1555345/skill-vs-technique-and-the-little

Не бях забелязал отначало, но наистина на Brock правилно му казаха как да затегне choke-а, което му донесе и победата.

• Upvote 2
parcaleste

Tипичен пример за това не КОЛКО биеш, а КАК. Яростните атаки на Carwin може би щяха да сломят някой по-малък противник (даже сигурно би го размазал с тях) но ясно се вижда, че когато този отсреща е отлично подготвен и издръжливостта му е на едно друго ниво, си трябва съвсем различна стратегия.

Lesnar е животно, понесе някои много силни тупалки, но явно не достатъчно силни за да го спрат - забавят може би, но спирането на тая планина от мускули, при това отлично подготвена и то след тази ужасяваща болест дето изкара, се оказа невъзможно за Carwin. Сигурно ако поработи над stamina-та си и силата на удара ще има повее шанс следващият път... само че тогава и Brock (в което не се и съмнявам) ще е качил доста нива и задачата му ще е още по-трудна.

В края на краищата поздравлкения за Lesnar, който победи почти като на шега във втория рунд; чакаме следващата жертва. :ph34r:

Shane Carwin си има нов фен в мое лице. Lesnar продължава да е зле в стойка и надали това ще се промени някога.

• Upvote 3