Jump to content

НЕ ОТБОР, А ПУТКИ 2!

The Olimpic Hero

Recommended Posts

Националният селекционер на България по футбол Младен Кръстаич е прекарал тежка и безсънна нощ след снощната загуба. Нашите паднаха с катастрофално с 0:3 при гостуването си в Унгария за евроквалификация. Сръбският специалист логично не беше в настроение днес преди обяд, явно търсейки причините за поражението.

Кръстаич не говореше с никого на аерогарата малко преди полета за България, предадоха пратениците на БЛИЦ. 

Съвсем на другия полюс беше настроението на част от българските национали. Някои от тях се подхилкваха, закачайки се помежду си. Все едно България бе спечелила убедително на стадион "Пушкаш Арена".

Никой от малкото присъстващи на летището обаче не разпозна родните национали. Тяхното поведение днес е като отношението им към футболна България на терена снощи.  Повечето от играчите не изпотиха и не изцапаха свещената национална фланелка. Не направиха никакъв опит да я защитят. 

• Sad 1
Rise of Thunder

Страхотно. Треньорът ти, който е чужденец, не е в настроение, но ти се хилиш като пача, въпреки, че са надули шушоните. Евала, "лъвове".

• LMFAO 1
StoneColdFaN

Няма да коментирам мача, развоят и резултатът бяха ясни. Ще коментирам обстоятелствата около цялата ситуация.

Няма как да очакваме нещо друго, след като 18 години търпим Борислав Михайлов и неговата хайка в БФС. Димитър Бербатов опита да промени нещата, но корупцията каза своето. Единственият начин, по който този човек може доброволно да подаде оставка, е като се вдигнат на бунт всички ЦСКА-ри/Левскари/Ботевисти/Локомотивисти и т.н - да не изреждам повече. Вместо това обаче предпочитаме да се трепем по стадионите, да викаме "кур за ЦСКА", "кур за Левски" и да мятаме бомбички там. Това е едната част от българската действителност. Следва втората.

Без бой казвам, че аз бях един от наивниците, които мислеха, че ще има коренна промяна в нац. отбор след идването на Кръстаич. Горко съжалявам, но пък от друга страна - проблемът не е в него. Не е и в играчите. Самият той си го каза. С тези хора разполага българския футбол и с това работи. Не става обаче само с иначе талантливи момчета от типа на Мартин Минчев, Димо Кръстев, Илия Груев, Никола Илиев и Мартин Георгиев. Проблемът е в управлението на БФС. Проблемът е в ДЮШ. Проблемът е в това, че нямаме адекватни бази, нямаме адекватни стадиони. И най-срамното нещо - не играем домакинските си мачове в София, а в град, нямащ и 50 000 души население. Защото стадион "Васил Левски" не отговаря поне на минималните изисквания, поставени от УЕФА. Това имам да кажа.

Ок, махаме го, Барби идва, прави приятелката си Томаш треньор на националния отбор, и? Ще извади някакви невиждани и неподозирани кадри, които ще ни класират на голям форум? Или ще промени тотално методологията в школите? Като преди това разбира се извади пари за нови стадиони, тренировъчни игрища и т.н. ❤️ 

1 hour ago, kabakov said:

Кабу, не се връзвай на всичко писано в нета. Още повече на Блиц. Сега дали е станало, така както е описано, или са журналистически съчинения , иди разбери. 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

StoneColdFaN

И още едно нещо. Няма да спестя и критиките към българските медии от сферата на спорта. Тия хора непрекъснато насаждат фалшиви надежди в дори малкото останали фенове и глупаци като мен, изтипосвайки гръмки заглавия. За какво говоря? Правим 6 мача без загуба, колкото ще да са там, 3 победи и не знам колко равенства. След това парцалите започват да гърмят с думи от типа на "България се прероди", "България започва уверения си поход към Евро 2024" и разноподобни путки майни. Инкасираме 2 тежки загуби и после се чудим, баце, що в блата като Спортал, Гонг и други (основно те обаче) се леят 5 тона псувни. :)

6 minutes ago, MJ23 said:

Ок, махаме го, Барби идва, прави приятелката си Томаш треньор на националния отбор, и? Ще извади някакви невиждани и неподозирани кадри, които ще ни класират на голям форум?

Не, но са кадри на единствения и автентичен ЦСКА, а не говеда като Боби. След като г-н Бербатов и господата Мартин и Стилян Петрови дойдат на власт и изметат синята клоака и СИНЬОТО БФС стане червено, ще можем спокойно да тръгнем заедно към 32-рата.

10 minutes ago, Just a fan said:

Не, но са кадри на единствения и автентичен ЦСКА, а не говеда като Боби. След като г-н Бербатов и господата Мартин и Стилян Петрови дойдат на власт и изметат синята клоака и СИНЬОТО БФС стане червено, ще можем спокойно да тръгнем заедно към 32-рата.

Ъъъъ, Емо Костадинов и Данчо Лечков правеха велики мачове за Левски, мдааа...

24 minutes ago, kabakov said:

Данчо Лечков? Това не е ли оня, чийто отбор полегна на отбора от Сухата река през вече далечната 2009 година и по този начин им подари поредната опорочена от съдиите титла? Имам някакви спомени за него, да.

49 minutes ago, Just a fan said:

Ирония или не, спри да намесваш във всеки разговор прокажния отбор на цска, досадно е вече.

Иначе нищо нямаме, кви таланти, кви 5 лв. Оня снощи Собослай ли, къв беше там, дето ни направи диви и щастливи е набор 2000. Ето това е талантлив млад футболист, не нашите ментета, които ги разкриват след 2 месеца в чужбина.

48 minutes ago, kabakov said:

Чакай малко сега. Когато Емо и Данчо е трябвало да играят, са играели и са печелили. Емо е екзекутора на петлите. Данчо е Златното теме. Те когато е трябвало да се доказват на терена са го правели. Е на, след няколко месеца ще честваме 30 години от екзекуцията на петлите на Парк Де Пренс. 

Ще е яко ако БФС и ФФС организират контрола между двете държави да ознаменуваме тази славна годишнина.

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

17 minutes ago, Glam4o said:

Ирония или не, спри да намесваш във всеки разговор прокажния отбор на цска, досадно е вече.

И що трябва да ме ебе, че ти е досадно?

200.gif

19 minutes ago, natopor4en said:

Чакай малко сега. Когато Емо и Данчо е трябвало да играят, са играели и са печелили. Емо е екзекутора на петлите. Данчо е Златното теме. Те когато е трябвало да се доказват на терена са го правели. Е на, след няколко месеца ще честваме 30 години от екзекуцията на петлите на Парк Де Пренс. 

Ще е яко ако БФС и ФФС организират контрола между двете държави да ознаменуваме тази славна годишнина.

тука не говорим за това какви играчи са били...

9 minutes ago, Just a fan said:

И що трябва да ме ебе, че ти е досадно?

200.gif

То и мен ме ме ебе, че не те ебе, казвам ти просто.

Иначе Гонзьо е казал, че до 2-3 години ще сме топ отбор с ония двамата от Барса и Фиорентина, и оня третия от Бенфика(даже и името не му каза, щото не го знае явно).

Rise of Thunder

Като чуя изразът "български талант" и вече ми става ясно, че тоя има толкова талант във футбола, колкото аз в оперното пеене. Димитър Шейтанов и той беше велик талант, не знам къде беше карал проби, а сега пази за Септември. Божинката и него го водиха някакъв супер талант, ама там роля изигра негативното му IQ. Такива "таланти" под път и над път. 

The Big Red Machine

Само като видиш уникалното бижу “Пушкаш Арена” и го сравниш с нашия национален стадион, дето е в трагично състояние, че даже се налага да играем в Разград дето няма и 30 хил. население, и ти става ясно колко сме далеч. Днес това коментираха по радиото, че има нещо много сбъркано... в какви ли не села дето хора няма се правят топ игрища които пустеят, а в големите градове седят едни стари стадиони още от соца, тънещи в мизерия и разруха. Смятайте за колко крадене става въпрос по нашите родни ширини. Отделно школите ни дори да произведат някакви качествени кадри, то манталитета ни е такъв че те още от ранна юношеска възраст започват да гъзареят с коли, курви, прически и т.н. без да са постигнали нищо все още.

Унгария е среден европейски отбор, без някакви големи звезди, но с изграден колектив и стил на игра, налаган от години от треньор заел се именно с тази задача - да направи постоянен състав с точно изразен стил на игра. При нас всичко това липсва - нито имаме поне малко класни футболисти, нито имаме класни треньори, нито ясен стил на игра. Унгарците малко да вдигнеха темпото и издишвахме. Ами ако играхме с Франция, Англия, Германия.. 10-ката не ни мърдаше. 
Футбола си е отражение и на държавата ни - слаба икономика, слаба политика, примирен народ, масова циганизация, крадене до откат, ами и спорта ще ни е слаб. :( 

• Upvote 2
StoneColdFaN

Някой да зададе един прост въпрос на Кирил Десподов. Той е следния. Защо в Лудогорец играе като за цял отбор и вкарва гол след гол, а с националната фланелка пада непрекъснато в наказателното и търси дузпа за щяло и нещяло, макар да му е кристално ясно, че такава няма? Наистина ли е толкова малоумен или просто някой му подшушва отгоре? :)

Искам да се намеся в темата с вътрешно инфо за Бербатов. Тъстът свири в една от лигите, които направи. Нивото на отборите е А окръжна, но всеки мач се играе на стадион, който трябва да покрива изисквания , както и всеки мач е сниман от-до. Примерно, в Лига Монтана се играе само в Чипровци и Ерден, тъй като наскоро направиха стадиони, на който могат да завидят грандовете в България. Гледах един от мачовете, който свири и имаше червен картон за вратаря на гостите при 3-0 за домакините още през първото полувреме. Молеха го да не го гони, че няма кой друг да варди, но не отсъди ли очевадна ситуация го вадят от нарядите за неопределен срок. Това се проверява чрез видеозаписите. Отделно си даде 5 минути продължение на второто, тъй като и това следят. 

Та тезата ми е, че съдейки по начина, по който се отнасят с това аматьорско ниво, то поне ще опитат да оправят футбола ни и да насади друга култура в него.

• Upvote 2

Смятай какво джабарони е Барби, щом има някаква псевдо селска лига, която никой не я знае. 😂😂😂

• Haha 1
  • Facepalm 1

То тая лига ако не се лъжа е за отборите, които БФС изгони защото гласуваха против тях. Което е поредното скандално действие.

Edited by Ponetron
10 minutes ago, MJ23 said:

Смятай какво джабарони е Барби, щом има някаква псевдо селска лига, която никой не я знае. 😂😂😂

То са две или три лиги - Монтана и Перник със сигурност имат. В тях играят отборите, които гласуваха за него на изборите и заради това ги изхвърлиха от БФС.