Jump to content

УРОК ПО БЪЛГАРСКИ

Radox

Recommended Posts

Така... ето кои думи добавих току-що:

адцки -> адски

ацки -> адски

вариянт -> вариант

варянт -> вариант

дадът -> дадат

децки -> детски

по-вече -> повече

съжеление -> съжаление

Охоооо! Ама аз не знаех, че и ти можеш да добавяш. Така че ... предварително се извинявам за стотиците думи за добавяне, с които ще те бомбардирам през идните седмици. :D

• Upvote 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

Двамата може би не биха влезли и в моя топ 5 на всички времена.Но...Скалата си е надценен и то не малко.Да,страхотен образ и движения които си отиваха с него.Това обаче май прикриваше посредствените му умения,които според мен надвишават тези на Сина с много малко.Джерико от другата страна е леко подценен,въпреки,че не по нета ами от самите компаний в които е работил.Много добър на микрофона,страхотен образ,прекрасен на ринга,харизма,но....Скалата е доста по-голямата звезда от двамата.Честно казано,тази тема не ми допада много.Джерико и Скалата на първите две места в класация озаглавена who's the best?Сериозно?

;)

• Upvote 2

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

parcaleste

... Винс казал,че бил разочарован как добри млади таланти сценаристите са оставили да бъдат пропилявани или job-вани...

Добре бе човек, научи се поне изреченията да си построяваш, мани го тоя 1х1 превод.

Shawn_Michaels

Ще ви ебем подред :P ,аз без туй бях спрял да пускам новини май пак ще го направя,че много ме ядосвате :)

410e8-1526197995-500.jpg
"Doin' what I want to do, When I want to do it."

Jack Bauer

Ще ви ебем подред :P ,аз без туй бях спрял да пускам новини май пак ще го направя,че много ме ядосвате :)

Между "," и дума трябва да има интервал :P:P :P

Edited by Jack Bauer

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

The Olimpic Hero

Между "," и дума трябва да има интервал :P:P:P

Eто за това продължавам да твърдя,че не може да се смята за грешка.Аз съм се учил да пиша на лист хартия,а не в интернет и на компютър.Правете разлика.Това не е нито правописна,нито пунктуационна грешка,това си е някаква компютърна/интернет грешка.

Eто за това продължавам да твърдя,че не може да се смята за грешка.Аз съм се учил да пиша на лист хартия,а не в интернет и на компютър.Правете разлика.

Е да, ама е грешка!!! Писна ми вече. Аз като пиша на лист хартия, не си лепя думите за предхождащите ги препинателни знаци!!!

• Upvote 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

The Olimpic Hero

Е да, ама е грешка!!! Писна ми вече. Аз като пиша на лист хартия, не си лепя думите за предхождащите ги препинателни знаци!!!

И аз не ги лепя,но разстоянието на компютър ми се вижда прекалено много и освен това не ми изглежда грозно ако не оставя интервал.

Shawn_Michaels

Напълно не съм съгласен,че трябва да има интервал,то си има достатъчно като пишеш на лист да не оставяш по 1 пръст разстояние между запетайката и думите.Без това запетайката въобще не е залепена просто е до думата залепена значи да е свързана,а тя не е.

410e8-1526197995-500.jpg
"Doin' what I want to do, When I want to do it."

Не знам дали е правило, но аз си оставям интервал по навик, просто за прегледност. Оставям интервал и пред, и зад тиретата, въпреки, че не е правилно, но просто е по - прегледно според мен.

the_miz_signature_by_undeaddesignz-d5syf

parcaleste

... по - прегледно...

... се пише без интервали :P Иначе за другото Радокс и това са прави. Някои явно не са чели едно линкче, дето го бях постнал една-две страници напред. Правилото за интервала важи ПЪРВО за правописно и след това за печатно "издание"... а пък доста впоследствие идва това за кампютера, ако трябва да бидем исторически точни ;) И да, отворете си примерно на 7 Дни Спорт страничката да видите интервалите как са.

Шон, не се впрягай пък ти. Просто се стегни малко докато пишеш :good:

The Olimpic Hero

Съгласен съм да въведем като правило оствянето на интервал след препинателен знак,но само ако въведем и задължително писането на нормален шрифт.

parcaleste

Хаха, Чичко Другарката, цепиш направо :D

Тука говориш за две различни неща и поставяш бетер комунистически условия. Това е като едно време "няма да пишеш с лявата ръка", срещу утвърдени правила в българския език. Следва уеднаквяване на подписите и аватарите.

Ще ме прощаваш, ама се стегни малко, че ставаш смешен вече ;)

The Olimpic Hero

Хаха, Чичко Другарката, цепиш направо :D

Тука говориш за две различни неща и поставяш бетер комунистически условия. Това е като едно време "няма да пишеш с лявата ръка", срещу утвърдени правила в българския език. Следва уеднаквяване на подписите и аватарите.

Ще ме прощаваш, ама се стегни малко, че ставаш смешен вече ;)

Искаш ли да направим една анкета,за да видиш колко хора във форума ги дразни твоят шрифт.Сигурен съм,че процентът ще е около 90...

Добър РАУ,като Джерико-Харди си беше най-доброто за шоуто.Само,че логиката я няма,защо Харди си е пак същия?Нали имаше някаква промяна,какво стана с нея?И както се получи и с Едж,градят нещо и после то бива дропнато без никаква причина и ставаме свидетели на неща които сме ги гледали по няколко пъти.И за мен първото що годе добро промо на Сина,не много над нормалното,но все пак...номинацийте си бяха добри и справедливи.От Джерико тая година по-добър нямаше,от мидкардър и затъващ образ се превърна в мейн евентър.Промени си изцяло образа и с тоя стана over.Като говорим за това обаче,Вики си е хийл номер 1 в компанията за момента.Странно,но Джерико с 10 минутно промо не може да събере такъв хийт,какъвто тя събира с едно-две изречения.Пък да не говорим,че за Джерико май има и леки попове.Харесва ми,че ИК титлата отново е на прилично ниво,чрез турнир.Още повече,че сега получава no1 contender мач на ппв,което до преди няколко месеца беше немислимо.Но в това няма лошо,края бе страннен.Шоуто трябваше да си завърши с Джерико и Сина,а не с хора от СмакДоун,но както и да е.Ортън пак тушира Батиста,ама на Армагедон ще загуби май.Все пак именно той и Джерико са най-интересните неща в РАУ.Майкълс и JBL като замисъл добре,но втория вече няма място на ринга струва ми се.

7/10

Човекът явно е от редовните читатели на тази тема :)

• Upvote 2

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

• 1 month later...
parcaleste

"Найстина, дадът"... какво стана с джаджата за авто-поправяне на малоумни правописни грешки?

• 4 weeks later...
Тя го наплюва. ;) И освен това той е с гръб и си няма на ифея кой го атакува. Аз бих и скочил на главата след това. :)
The1948One

Това е грешка от бързане, всеки прави такива, не виждам обективна причина да я "ръгаш" у темата.

ps: Как може най-големия неграмотник (аз) да не бъда цитиран в тая тема.... ?

• 2 weeks later...
parcaleste

номинациѝ - номинации - номинаций

Кое според вас е вярното и защо?

Бърз отговор - първото. На това над второто в двойното "и" му се вика ударение, което всички бъркате с това на "й", което няма нищо общо. При положение, че бърза комбинация ((Ctrl + нещо си) доколкото ми е известно) в нашата клавиатурна система липсва, е правилно да се изписва "номинации".

NOW

CAN

YOU

DIG

THAT?

Edited by parcaleste

Номинации е вярното , поради причината че в Българският език няма дума я мн.ч. която да завършва с ИЙ.

Edited by g0sHky

[center][img]http://store.picbg.net/pubpic/E2/48/1b9dc993c1aae248.png[/img]
[size=3][color=blue]Carefree, wherever we may be
We are the famous CFC
And we don't give a fuck Whoever you may be
'Cos we are the famous CFC[/color][/size]
[/center]

BoRn_2B_GoD

^ само на мен ли ми се струва или това са наименования на химични елементи, които се разглеждат като цяло количество, т.е. нямат единствено и множествено число :)

И между другото - доста нерви отделяте на тази тема, разбираемо е. Но друг е въпросът дали хората, които трябва да влизат в нея някога са я отваряли.