Jump to content

Кой филм гледахте последно?

The1948One

Recommended Posts

Suffer-H

Сериалче, сериалче ще е, че може и две да има.

An Alien TV series is in development. In fact, there may be two. It is claimed that both Fargo showrunner Noah Hawley and original creator Ridley Scott are working on a separate series based on the Alien franchise. 

Бай Ридли Скот и Фарго? Хубаво, ама какво от това? Студиото ако ги натисне да им играят по свирката, пак ще е дроп... все пак говорим за Дисни.

Сега минаваме на другия полюс, с някои тревожни концепции:

It will be based on a near-future Earth (НЕЕЕЕ!!!), he explained to Vanity Fair in July 2021: "It's a story that's set on Earth... The alien stories are always trapped… Trapped in a prison, trapped in a space ship. "I thought it would be interesting to open it up a little bit so that the stakes of 'What happens if you can’t contain it?' are more immediate." Hawley also revealed that there will be themes of class and equality, with the aliens attacking upper-class, corporate victims, while lower-class marines are the ones sent to sort it out. -

За това последното, не знам какво да мисля, но сриозно ми намирисва на говна с лайна! Пак ще ми променят поведението Пришълците, какъв upper class, какви пет лева? Пришълецът напада, за да набавя host-ове, да елиминира заплахи и да защитава гнездото. Цялото им съществуване е базирано на инстинкт за оцеляване и размножавне. А сега това шоу смята да ги превърне в буболечките от Starship Troopers.

There has been some internet backlash to the concept, with fans complaining that it strays too far from the original Alien movies. They would rather have a more traditional Alien series set in space.

Съгласен съм с критиката!

За сериала на бай Ридли... ако се случи, защото все пак:

A more recent report, published by Giant Freakin Robot, claims that the original director of Alien, Ridley Scott, has decided to make his own Alien TV series too - this time for Hulu. We'll be honest, this sounds a little far-fetched, especially as both Hulu and FX are owned by Disney and it seems unlikely the corporation would want two rival shows being made under the same overall umbrella, but hey it's not totally inconceivable.

What's more, the Scott version is said to be set in space - which will be better received by the fans worried about Hawley's vision.

Това горното е добре, но следващият слух е леща:

Maybe, this extra series is being designed to run after the FX equivalent, even tie-in with it? Or maybe Disney wants an Alien / Predator cinematic universe much like it has with Marvel and Star Wars?

Mамка му, само това не!

Edited by Suffer-H
  • Upvote 4

Ф.Н.Н.В.Ф.З.В.В.П.Н.Б.Р.С.

natopor4en

Бай Ридли Скот да вземе да вземе да съсредоточи сили върху Гладиатор 2. А не да ми се занимава с разни измишльотини пишман фантасмагории от преди половин век. 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

batistaheel

Прометей беше добър филм според мен, особено ако си гледал fan cut версията, в която са добавени още 40 минути изрязани сцени. Чисто като научна фантастика, ако го разглеждаш като отделен филм, беше добър филм, но като част от поредицата не беше ок, просто защото Пришълецът не се нуждаеше от origin филм. Феновете просто се надявахме да има Alien 5, дори да не е със Сигърни Уивър. Нещата наистина се объркаха при Alien Covenant, който не беше точно продължение на Prometheus. Историята не беше завършена, а Пришълците се оказаха биологични оръжия. 

Дисни и тези две поредици ще издои докато не остане нищо от тях, както направи със Star Wars. 

• Upvote 3
ShiningWizard

Документалката на Netflix за Woodstock 1999 я препоръчвам силно. Фестивал с много силен списък с изпълнители и групи, който се превръща в пълен хаос, обратно на "peace and love" елемента на Woodstuck. Limp Bizkit частта е такъв ташак, защото ги обвиняват, че накарали публиката да чупи съораженията, но истинският вандализъм бил баш на следващия ден, когато Мегадет свирили. 

• Upvote 2
  • 5 weeks later...
batistaheel

Beast - Е тоя филм се оказа голяма простотия. Зле направен CGI лъв, който не се отказва, не умира дори в експлозия и продължава да преследва хората, които си е набелязъл, досущ като шибан терминатор. Едвам го изтърпях. Идрис Илба има и по-добри роли. А най-якото беше когато чернокож мъж отива в Африка, където е посрещнат от бял, който говори местния език, а той не. Яко а. :D 

Thor: Love and Thunder - Ако бях изгледал този филм снощи, полузаспал, изморен, сигурно щях да съм суперкритичен, днес, докато пиша това ревю, но го спрях по средата и си легнах. И днес си като си го пуснах отново на свежа глава, останах доволен. Крисчън Бейл добре влиза в ролята на лошия герой, мотивацията му беше логична. Още в началото на филма научаваме, че на боговете не им пука за хората и той за това искаше да ги елиминира. Обаче има един актьор, който тотално изкърти в ролята си и това е Ръсел Кроу като Зевс. Ама спуках се от смях. Като почнем от смешния му вид, смешната походка до смешния гръцки акцент. :D Царят на боговете е един страхлив дебеланко, който мисли само за ебане и изобщо не му пука, че някакъв трепе богове. :D Това трябва да е пародия на Зевс. Чичо Райх, който беше харесал третата част, нека да види и тоя. Не е на същото ниво, смешките са дебилни, но заради Ръсел Кроу си струва. Искаше ми се Пазителите да получат повече време, дори да участват в целия филм. Това е нещото, за което бях надъхан да видя, Тор и Пазителите на обща мисия. Харреса ми и ролята на Натали Портман като Могъщия Тор. Беше се нацепила момичето, за което евала. Няма само Крис Хемсворт да се бъхти в залата. 

• Upvote 2