Jump to content

UFC 83 "Serra vs. St-Pierre 2"

Recommended Posts

"UFC comes to Canada for the first time ever on Saturday, April 19th! One year ago, Matt "The Terror" Serra shocked the world by defeating Georges "Rush" St-Pierre for the UFC Welterweight Championship. Now, after defeating Matt Hughes in December, St-Pierre enters the Octagon as the Interim Welterweight Champion to face the man who took his title - this time, in his home province of Quebec. Can Serra beat St-Pierre for a second time? The undisputed king of the 170-pound weight class will be determined at UFC 83: SERRA VS. ST-PIERRE 2 - Saturday, April 19, live on Pay-Per-View from Montreal, Quebec."

Date: Saturday, April 19, 2008, at 10 p.m. ET on pay-per-view (PPV)

Main Event:

Matt Serra (9-4) © vs. Georges St. Pierre (15-2) (UFC Undisputed Welterweight Champion)

Main card (televised):

Rich Franklin (22-3) vs. Travis Lutter (9-4)

Kalib Starnes (8-2-1) vs. Nate Quarry (9-2)

Michael Bisping (22-3) vs. Charles McCarthy (9-4)

Mac Danzig (17-4-1) vs. Mark Bocek (5-1)

Preliminary card (may not be broadcated):

Jason MacDonald (19-9) vs. Joe Doerksen (39-11)

Sam Stout (12-3-1) vs. Rich Clementi (30-12-1)

Alan Belcher (12-4) vs. Jason Day (16-5)

Jonathan Goulet (21-9, 1 NC) vs. Kuniyoshi Hironaka (11-4)

Brad Morris (10-2) vs. Cain Velasquez (2-0)

Ed Herman (14-5) vs. Demian Maia (6-0)

• 1 month later...

UFC 83 COMPLETE WEIGH-IN PHOTO GALLERY

MONTREAL - The crowd in the Bell Centre was electric as the Ultimate Fighting Championship held their first official weigh-ins in Canada for Saturday night's Serra vs. St. Pierre pay-per-view.

The stars of the show were of course current UFC welterweight champion, Matt Serra, and former champion, Montreal native, Georges St. Pierre.

The crowd erupted when George St-Pierre stepped on the scales. "I've been waiting for this a long time," St-Pierre commented, addressing the crowd. "Don't believe the hype. Believe what you're going to see Saturday night."

Matt Serra was greeted with boos from the Canadian crowd, as he expected. "If you're pissed right now, wait until Saturday night," Serra stated. "I'm ready to rock. You guys are going to be so pissed Saturday."

Serra repeatedly held up two fingers to the Canadian crowd in attendance while shouting "two times" to signify that he plans on defeating their native son for a second time.

All of the other fighters on the card made weight, although three separate competitors (Ed Herman, Charles McCarthy and Kalib Starnes) had to stand behind the infamous white towel to comply with the weight limits.

185lb newcomer, Michael Bisping, and his opponent Charles McCarthy shared a heated moment on stage as they stared each other down with both shouting at the other before being separated by UFC president Dana White.

Another intense moment happened as Canadians Jason MacDonald and Joe Doerksen faced off in a rematch of a fight the two had in 2005.

OFFICIAL WEIGH-IN RESULTS:

Matt Serra (169.5) vs. Georges St-Pierre (169.5)

Rich Franklin (185.5) vs. Travis Lutter (185)

Michael Bisping (185.5) vs. Charles McCarthy (186)

Mac Danzig (154.5) vs. Mark Bocek (154.5)

Nate Quarry (185.5) vs. Kalib Starnes (186) *swing bout

Jason MacDonald (185) vs. Joe Doerksen (184.5)

Alan Belcher (185) vs. Jason Day (183.5)

Ed Herman (185.5) vs. Demian Maia (184.5)

Sam Stout (155.5) vs. Rich Clementi (155)

Cain Velasquez (235.5) vs. Brad Morris (225.5)

Jonathan Goulet (169.5) vs. Kuniyoshi Hironaka (170)

UFC 83 COMPLETE WEIGH-IN PHOTO GALLERY

Аз лично не мога изобщо да си обясня как,по-дяволите,Сера победи St.Pierre последният път когато двамат се бих,и както Mikey се надявам сега Pierre да му го върне.

[url="http://imageshack.us"][img]http://img120.imageshack.us/img120/9594/mcmgsm61ya1.jpg[/img][/url]

GSP!!! GSP!!! GSP!!! Нищо неочаквано, но GSP беше феноменален. Респект и за Serra, защото показа, че има място в UFC. GSP направи това, което трябваше да направи първия път. Takedowns + GnP. Леко се учудих, че не искаше да разменя удари със Serra, но явно си е взел урока и явно наистина Serra има адски подценен stand up. Другото нещо, което ме изненада колко лесно St-Pierre преодоляваше гарда на Serra и колко доминиращ изглеждаше там, където уж е специалността на Serra. Публиката беше страхотна. Определено искам повече PPV-та извън USA. Не че имам нещо против пияните rednecks, но друга си атмосферата, когато на хората наистина им пука за това, което гледат. За GSP следват John Fitch и евентуално Thiago Alves, но за мен в момента само един евентуален мач с Anderson Silva има смисъл. Да се надяваме, че ако всичко върви по план (GSP бие Fitch & Alves, a Silva, Okami и аз не знам кой остана за него) ще видим двамата един срещу друг средата на 2009-та. За Serra май Hughes би бил най-добрия вариант. Това вече наистина ще бъде война.

Останалото от card-a не беше нищо особено.

Rich Franklin направи това, което всичко очакваха от него (Btw. липсваше ми добрият стар entrance ). Измъкването от armbar-a беше effin sick. Lesnar определено има какво да научи . Lutter доста бързо се измори и втория рунд само чакаше финалния удар. За Frankin ситуацията е същата, като тази на Hughes. Бие всички в неговата дивизия, но не може да победи шампиона. Един rematch с Quarry би бил интересен. Lutter е време да си стяга багажа.

Като стана въпрос за Quarry и той изглеждаше добре, но Starnes отказваше да се бие и се получи един от най-скучните мачове в цялата история. 30-24 WTF?!?

McCarthy vs. Bisping беше поредният абсурден мач. Същата ситуация като Franklin vs. Lutter. Takedown за McCarthy опит за armbar, който не доведе до нищо и тотално размазване дойде ли дума за stand up. Bisping изглеждаше добре, даже доста добре. Може би най-доброто му решение в кариерата е да се прехвърли към Middleweight-a.

Opener-a също не беше нищо особено, но поне Bocek и Danzig имаха желание да се бият. Danzig свърши добра работа и беше пределно ясно, че стигне ли се до 3ти рунд Bocek нямаше голям шанс.

Като цяло се получи доста слабо PPV, но публиката, Franklin и GSP ми оправиха настроението. 6.5/10.

ХАХАХА колко съм се смял на Quarry - Starnes не е истина. Накрая като почна да му се гаври.. оня продължава да си бяга. След мача път като сменяха камерите от единия на другия и публиката директно сменяше освирквания с cheers (стил Cena/HHH :D). Накрая и речта от Роки ме довърши. :)

Иначе абсолютно очаквана и убедителна победа за GSP.. смаза го. :)

635682_orig.jpg

"Секирата" Dana White почна да реже глави :). След като миналата седмица Starnes беше освободен от договора му, дойде ред и на Lutter. Charles McCarthy пък обяви, че повече няма да се бие в MMA. Също така беше съобщено, че над 50 бойци са били махнати от UFC.com и вече не са част от UFC.

Много добър Build Up получи Мейн Евента.. но някак си беше one sided защото GSP направо го помля. Завръщането на Рич беше феноменално, направо унищожи Lutter.. много доволни резултати и интересни моменти!